Да ви подсетя....

  • 3 492
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
А до каква сума е това данъчно облекчение?

# 16
  • Мнения: 2 220
А до каква сума е това данъчно облекчение?

Близо 90 лева беше миналата година, доколкото си спомням.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
от облагаемия доход ти се приспада съответната сума според броя на децата и ако се окаже, че имаш надвнесен данък, ти връщат разликата. аз въпреки облекченията имах да довнасям още към 400 лв.

# 18
  • Мнения: 4 406
на мен ми се върти в главата някаква информация, че хората на трудов договор няма да подават лично тези декларации, а чрез работодателя... явно не е така...

# 19
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Това е за данъците за 2007-ма, т.е. догодина Simple Smile

Иначе от облагаемия доход за годината се приспадат:
360 лв за едно дете
780 лв за две деца
1140 лв за три и повече деца.
В зависимост от доходите, сумата за връщане е различна Peace
(и миналата, и тази година при нас се получиха около 180лв, мъжът ми работи само на трудов договор)

# 20
  • Мнения: 1 877
Ох,простете,но нещо не разбрах ! Колко трябва да е доходът в семейството,за да ползваш това дан. облекчение?

# 21
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
xelta, няма долен или горен праг Simple Smile Виж и прочети тук Sunglasses

# 22
можете ли да ми кажете как се възстановява данъка при работещите на трудов договор?

# 23
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Пак се подава декларация по чл.41.
Възстановяват се по банков път чрез IBAN-a, посочен в декларацията.

# 24
  • Мнения: 966
мъжът ми ще подава и аз редовно го питам какво става по въпроса

# 25
  • Мнения: 202
Благодаря!   bouquet

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъй като през по-голямата част от 2006г бях в майчинство, накрая на годината ми върнаха всичкия удържан ми данък, защото доходите ми баяха под облагаемата годишна сума. Съпругът ми е ЕТ и той няма да внася данъци, в смисъл и той е под тази сума.
Аз реших, че няма смисъл да подавам такава декларация, защото няма какво да ми връщат. Нали не греша, или ...

# 27
  • София
  • Мнения: 76
Тъй като през по-голямата част от 2006г бях в майчинство, накрая на годината ми върнаха всичкия удържан ми данък, защото доходите ми баяха под облагаемата годишна сума. Съпругът ми е ЕТ и той няма да внася данъци, в смисъл и той е под тази сума.
Аз реших, че няма смисъл да подавам такава декларация, защото няма какво да ми връщат. Нали не греша, или ...

Да, права си.

# 28
  • Мнения: 302
Хайде не се моткайте! Simple SmileНа нас вече ни преведоха даже парите!

# 29
  • Мнения: 1 069
 И на мен ми се върти в главата нещо, че от тази година за работещите на трудов договор, работодателя трябва да се погрижи за тези облекчения, но все пак ще се поинтересувам.

Общи условия

Активация на акаунт