Румъния /Тема 4/

  • 6 453
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
Никъде не мога да намеря работещ линк за резервация и билети за парламента.Може ли някой да сподели линк!

# 46
  • Мнения: 1 779
Здравейте, в Термите искат ли някакъв документ за доказване 14 години на детето за палмите.  Как разбират на колко е.  Освен винетка за Букурещ други пътни такси плащат ли се и къде. Не намерих информация в началния пост.
Къде пише, че зоната с палмите на термите няма да работи от 15 до 19 април. Не намерих информация на сайта им. Ремонт ли имат...

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 22:45 от silvi_7878

# 47
  • Мнения: 6 716
Ремонт.
Добавили са и Галакси.
На 15.04 и 16.04 изобщо няма да работи Терме.

На 17.04, 18.04 и 19.04 ще работи само Галакси (детската зона с пързалките).

Палм и Елизиум са затворени от 15.04 до 19.04.

# 48
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Само винетка, няма други пътни такси.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 701
Здравейте, в Термите искат ли някакъв документ за доказване 14 години на детето за палмите.  Как разбират на колко е.  Освен винетка за Букурещ други пътни такси плащат ли се и къде. Не намерих информация в началния пост.
Къде пише, че зоната с палмите на термите няма да работи от 15 до 19 април. Не намерих информация на сайта им. Ремонт ли имат...
Два пъти сме ходили с 13годишна. Първият път минахме, като и взех билет за възрастен за Галакси, после с гривната мина и на Палмс и доплатихме. Тогава никой нищо не пита. Но вторият път се падна една подозрителна и ме попита за лична карта, казах че сме я оставили в хотела, но не мина номера. Поиска детето на един лист да напише датата си на раждане. Е, вярно че можеше и да излъже, но не исках да я карам да го прави и за нея дадоха заключена гривна, с която няма достъп до другите зони. Това не ни попречи, просто се настанихме в Галакси, а когато баща и си лягаше на шезлонга си сменяха гривните и двете ходехме в Палмс. Детето беше на 13 и половина, по нищо не се различаваше от повечето момичета на 16 да речем. Ако е за по-малко дете предполагам няма да стане.

# 50
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Roviniete.ro, взех винетка, но като дам някакъв сайт да проверя дали е валидна  ми иска и номер на рама, а аз такова нещо не съм попълвала. Само рег. Номер, дали е проблем?

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 031
Въпрос към опитните. Колко приблизително се чака на пункта в Русе на влизане в Румъния с кола? Ще гоним полет от Букурещ и се чудя кога да тръгнем. Знам, че е строго относително, но все пак. В неделя ще пътуваме.

# 52
  • Мнения: 351
Много рядко се чака повече от 10-20мин. Неделя обикновено не е натоварен ден, но ако случите автобуси пред вас, може да ви забавят и час.

# 53
  • Мнения: 372
Винаги сме сварвали да работят поне две гишета, так че може да се избегне автобус. Дори и лятото когато се прибираха гастарбайтерите чакахме 20 минути. По скоро ако ума задръстване в Букурещ си предвидете време.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 031
Благодаря. Мапсът ми дава някакъв обходен път до летището, надявам се да избегнем задръстванията.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 292
Въпрос към опитните. Колко приблизително се чака на пункта в Русе на влизане в Румъния с кола? Ще гоним полет от Букурещ и се чудя кога да тръгнем. Знам, че е строго относително, но все пак. В неделя ще пътуваме.
В неделя,на 17 март пътувахме от Варна  - тръгнахме сутринта в 6 часа и в 11ч. бяхме на единия от паркингите след летището. Спирали сме 2 пъти за по цигара и за половин час в Гюргево, на границата не сме чакали нито една кола. Но имаше мъгла и пътувахме по-бавно до Шумен, а и след това не сме бързали много. По целия път беше спокойно движението, включително и околовръстното на Букурещ.

# 56
  • In transit
  • Мнения: 11 831
Благодаря. Мапсът ми дава някакъв обходен път до летището, надявам се да избегнем задръстванията.
Обходния го избягвайте, ако за околовръстното става дума. За преминаването през Букурещ си придвидете час, за да не се притеснявате за полета.

Jeini, винаги само рег. номер са ми искали за винетката.

# 57
  • Мнения: 6 716
Много рядко се чака повече от 10-20мин. Неделя обикновено не е натоварен ден, но ако случите автобуси пред вас, може да ви забавят и час.

Автобусите си имат отделни гишета, не ви бъркат.

# 58
  • Мнения: 351
Много рядко се чака повече от 10-20мин. Неделя обикновено не е натоварен ден, но ако случите автобуси пред вас, може да ви забавят и час.

Автобусите си имат отделни гишета, не ви бъркат.

Аз не се изразих правилно. Нямах предвид големите автобуси. По-скоро разни малки автобусчета и бусове.
Исках да кажа, че ако е нещо от този род - превозно средство с повечко хора вътре - се чака доста докато ги проверят. На нас ни се е случвало немалко пъти. Затова уточних.

# 59
  • Мнения: 18 562
Привет!
Ще прекараме празниците в Румъния.
Събирам препоръки за заведения за хранене в Букурещ,Синая и Брашов.
Също така места за хапване около замъка Пелеш,Бран и Дино парка.
Хотелът ни е до Парламента.
Та ще се радвам на препоръки за заведения наблизо за вечеря,а може и в Стария град.
Билети за замъците си взимаме он лайн от официалните те сайтове,включително и за Парламента запазихме час.

Общи условия

Активация на акаунт