Румъния /Тема 4/

  • 6 457
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 302
Съвсем до Парламента сме посещавали това, доста приятно. Не си спомням ценово, но мисля че сред снимките има и менюто
https://maps.app.goo.gl/U3JTq7tHpGcaXQ5g8?g_st=ic

За Брашов съм пускала това заведение и друг път в темата :
https://maps.app.goo.gl/uKuQWGKm7vTgjDfu8?g_st=ic

# 61
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Едно от най-туристическите Caru' cu bere. На нас много ни хареса имат и супер закуска. Посетихме го и за вечеря. Самото място и вътре е страхотно, има и под земята места за сядане.

# 62
  • Мнения: 5 367
Едно от най-туристическите Caru' cu bere. На нас много ни хареса имат и супер закуска. Посетихме го и за вечеря. Самото място и вътре е страхотно, има и под земята места за сядане.
Потвърждавам!

# 63
  • Мнения: 923
Едно от най-туристическите Caru' cu bere. На нас много ни хареса имат и супер закуска. Посетихме го и за вечеря. Самото място и вътре е страхотно, има и под земята места за сядане.
Потвърждавам!
За Каручката ли става въпрос?
И на нас ни хареса ама малко скъпо ми се стори, по може и ние да сме пооляли. Чаша вино 20 лв, уж обикновено беше.

# 64
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Едно от най-туристическите Caru' cu bere. На нас много ни хареса имат и супер закуска. Посетихме го и за вечеря. Самото място и вътре е страхотно, има и под земята места за сядане.
Потвърждавам!
За Каручката ли става въпрос?
И на нас ни хареса ама малко скъпо ми се стори, по може и ние да сме пооляли. Чаша вино 20 лв, уж обикновено беше.

Виното в ресторантите в Румъния като цяло като цена стана непоносимо. Специално за виното.

Препоръчвам освен Caru cu bere, Hanul lui Manuc.

# 65
  • In transit
  • Мнения: 11 833
И аз съм забелязала, че виното в Румъния е много скъпо, дори на чаша. Бирата за сметка на това е на цените в България.

# 66
  • Мнения: 18 562
Благодаря на всички за препоръките!

# 67
  • Мнения: 1 779
Здравейте, как стоят нещата с билетите за транспорта в Букурещ. Искаме да посетим природонаучния музей Григоре антипа, Мол котрочени, фонтаните на площад Униря, уличката с шарените чадъри на pasajul victoriei, Японската градина с вишните до Триумфалната арка и зоопарка в Strada vadul moldovei.Ще бъдем там два дни. Каква карта ни трябва за транспорта за тези места и дали ще ги обхванем за два дни? Чудим се как да ги подредим за посещение едно след друго понеже незнаем кое на какво разстояние е от друго?

# 68
  • Мнения: 6 716
В гугъл мапс ги нацъкайте и ще ви направи маршрут.
Ние бяхме решили малко пеша да вървим, уж 2 спирки на метрото и се озорихме.
Разстоянията са огромни, нищо общо със София.
По светофарите много се чака. За пешеходци бавно светва зелено.
За метрото купихме карта за пътувания от автомат в станцията. Добре че полицая говореше английски, та успяхме да се разберем и ни обясни, че можем всички да пътуваме с тази карта, просто трябва всеки да се валидира поотделно.

# 69
  • Мнения: 1 779
В сайта за купуване на винетка не ми разрешава да напиша номера на колата както си е на кирилица. Регистрационния номер почва с  ВТ. Как да го напиша?

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 20:06 от silvi_7878

# 70
  • Мнения: 125
Здравейте, откъде взимате информация кога работят? Искам да резервирам За 4 май, но не ми позволява като дата.
Ремонт.
Добавили са и Галакси.
На 15.04 и 16.04 изобщо няма да работи Терме.

На 17.04, 18.04 и 19.04 ще работи само Галакси (детската зона с пързалките).

Палм и Елизиум са затворени от 15.04 до 19.04.

# 71
  • Мнения: 745
Здравейте, откъде взимате информация кога работят? Искам да резервирам За 4 май, но не ми позволява като дата.
Ремонт.
Добавили са и Галакси.
На 15.04 и 16.04 изобщо няма да работи Терме.

На 17.04, 18.04 и 19.04 ще работи само Галакси (детската зона с пързалките).

Палм и Елизиум са затворени от 15.04 до 19.04.

В момента сайта не работи. Може би заради това не успявате да резервирате. Иначе аз гледах за 18.05. преди няколко дни и позволяваше резервация.

# 72
  • Мнения: 6 716
Здравейте, откъде взимате информация кога работят? Искам да резервирам За 4 май, но не ми позволява като дата.
Ремонт.
Добавили са и Галакси.
На 15.04 и 16.04 изобщо няма да работи Терме.

На 17.04, 18.04 и 19.04 ще работи само Галакси (детската зона с пързалките).

Палм и Елизиум са затворени от 15.04 до 19.04.

Имам мобилното приложение с клиентска карта.
Там получавам известия.
Иначе във фейсбук редовно публикуват новини.
 Също така споделям ако не знаете - през приложението билетите се купуват с намаление.
Каквото консумирате в Терме, после сканирате касовите бележки и събирате точки.
С тези точки може да си “купите” още намаление на билета.

# 73
  • Мнения: 1 779
На границата на опашка с автобусите ли се нареждаме или да търсим такава с леки автомобили. Има ли такса за Дунав мост? Винетка ако купя онлайн и номера почва с ВТ като Велико Търново, на латиница ли пиша  BT или трябва да напиша VT?

# 74
  • Мнения: 1 666
Може д няма опашки въобще, ни минахме където беше свободно.Има такса за Дунав мост по спомен беше 4 лв. Пише се ВТ на латиница т.е. тяхното Б, ако не можете он лайн, на първата бензиностанция след Дунав мост спирате и си купувате винетка, става за минутка може да се плаща с карта.

Общи условия

Активация на акаунт