как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 829
  • 188
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 784
Аз пък недоумявам как ще ми се роди грозновато дете/ако изобщо има такива/, като никога не би ми хрумнал подобен въпрос, пък какво остава и да ми се случи?!?? Rolling Eyes
И аз, ама туй е щото сме си красавици... Flutter Mr. Green
Пък и дъщеря ми е най-красивата на света. Ха някой да ми каже обратното! #2gunfire

# 91
  • Мнения: 814
       Най-важно е детето да е създадено с любов, да се очаква с любов и да се отглежда с любов! Всички знаем приказката да грозното пате, но и всички знаем максимата, че наше лошо/грозно няма.
        И какво означава грозно?!? Критериите са толкова различни, колкото са и хората/ сини-тъмни очи, руса-черна коса, ниско-високо, слабичко-закръглено-дебеланче...безбройни са изискванията и разбиранията  на всеки от нас!/,  далече по-важно е децата ни да за здрави физически и психически. И да не забравяме, че красотата идва от излъчването.
        За това е по-добре да имаме здрави и щастливи деца и да им помогнем да бъдат такива.
        Едва дали има майка, която да се срамува от това как изглежда детето й и да го е скрила вкъщи. По-важно е да не насаждаме такива комплекси в децата ни-отговорността е и си остава изцяло наша, на родителите, за това как децата ни ще се впишат в заобикалящия ги свят! Дали ще имат самочувствие или ще бъдат уатсайдери!
 

# 92
  • Мнения: 1 416
Никога пък не ми е идвало на акъла, че детето ми може да е грозно.  Rolling Eyes Вярно, не можех да си представя какво ще излезе от комбинацията между мен и Георги, но...  Simple Smile

# 93
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ами аз съм грозна майка на три хубави деца, ама и трите си приличат на мен и пак са хубави Simple Smile. Всъшност с времето децата наистина се променят и е вярно, че минават през различни периоди. Синът ми се роди невероятно красиво бебе (дори акушерките в родилното го казваха), но по стечение на обстоятелствата го гледаха повече бабите, отколкото ние и в крайна сметка мъжът ми остана някак хладен и дистанциран към него. Може би, защото е момче, или защото на първото прилагаш всички теории за възпитанието четени от книгите, или защото се опитваше да го превъзпита от глезенето на бабите. Така е и до днес, много строг, твърде студен към него понякога..
Голямата ми дъщеря беше като мишле: дребна, сбръчкана, жълто-червена. Роди се с много петна по цялото тяло, ама никак красиво бебе не беше, е оправи се към втория месец като й мина жълтеницата и понаддаде на тегло.  Въпреки това таткото от самото начало я обожаваше. Тя заспиваше в ръцете му, понякога той е единствен, който може да я успокои, да я разбере. До ден днешен я гледа с такова умиление и любов. Вчера я наплясках, защото прави много бели, а той така тъжно ме изгледа. Привързаността им е взаимна и няма нищо общо с това дали е била красива или не.

# 94
  • Мнения: 165
Не съм се притеснявала за това Simple Smile. По-скоро се притеснявах дали ще е живо и здраво, защото бях стресирана. Но дори и детето да не е супер красиво майката и таткото си го обичат, затова не се притеснявай, че той няма да обича детето си.
Така си е!!!!нима всички хора са красиви?Опитай се да си го представяш как би искала да изглежда ,а не да се тормозиш дали ще е красиво.Аз си представях,че моите деца ще бъдат руси със светли очи-не можех да си изградя точен образ и наистина децата са ми такива. Laughingха-ха такива си иг поръчах Wink

# 95
  • Мнения: 282
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 

# 96
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не го мисли Stop. За теб то ще бъде най-красиво, уверявам те Hug И таткото ще го обича не по-малко, защото хората не се обичат заради външният им вид Hug


Peace Това е така. Той ще го обича само защото му е дете, а не заради това че е по красиво или по умно, понякога характера е по важен от външността. И аз съм се притеснявала дали ще имам красиво дете, но като се роди се успокоих, той беше най хубавия за мен, винаги ще има по красиви, но какво от това, това е моето дете и е най доброто за мен. Не е със сини очи и руси букли, но какво от това, пак е хубав, дори и да не прилича на мен. Мислех си, че ако прилича на баща си няма да е хубав, но се оказа, че съм грешала, хем прилича на него, хем е по красив от него.  Twisted Evil Пък какво аз мъжа ми да не съм го взела заради външния вид.
Не се бой, ще е красиво, няма майка която да не си харесва детето и да не си го обича, пък дори и да не е най-красивото, което е виждала. Аз се убедих в едно винаги има по-красиви, по-умни, по-надарени, по-имащи, по, по, по, нокога не си сравнявай детето (пък и за всяко друго нещо се касае) с другите и ще си щастлива с това което имаш.

# 97
  • Добрич
  • Мнения: 207
 baby_neutral моли се най важно да е живо и здраво и го възпитай умно а пък таткото винаги си обича децата и не си  newsm78мисли такива  #Crazyглупости за него винаги ще е хубаво

# 98
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 
#Crazy #Crazy #Crazy Това (подчертаното) дори не мога да си го представя... Сигурна ли си, че правилно разчиташ ТЪГАТА в очите на майките???  newsm78
Ох, такива важни неща може да научи човек от тази тема  ooooh!

# 99
  • Мнения: 801
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 


аз съм родена с лицева пареза почти мъртва - майка ми никога не е завиждала на никоя друга майка за по-хубавото й детенце, нито е съжалявала, че ме е родила, нито пък си е помислила, че не съм най-красивото дете на света........
докато бях бременна нито за миг не съм се страхувала, че детето ми ще се роди "грозно", по-скоро ме беше страх да не се роди с увита пъпна връв и задушено........

# 100
  • Мнения: 7 723
Моля се детето ти да е здраво  Praynig
, всичко друго е без значение  Wink

# 101
  • Мнения: 282
Цитат
Цитат на: miro_slava_ в понеделник, 12 февруари 2007, 17:04
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 

   Това (подчертаното) дори не мога да си го представя... Сигурна ли си, че правилно разчиташ ТЪГАТА в очите на майките???   
Ох, такива важни неща може да научи човек от тази тема 


Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

# 102

Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

  bouquet Евалла! Нямам думи просто. Това са точните думи, които има нужда да чуе една тийнейджърка от МАЙКА СИ.
В началото темата ме разсмиваше, а вече започва да ме разплаква.
Остани си със здраве, miro_slava, няма какво да си кажа с теб.

# 103
  • Мнения: 2 327
Пак ще го кажа, когато бях бременна с Яна и питам сестра ми - Ами ако се роди грозничко, милото, ако вземе големия нос на баща си или моята рядка косица и т.н. А тя ми вика, ами може и да е грозничко, но ние така или иначе няма да го разберем никога! Ето, Марта и Калоян и те може да са грозни, а не знаем!  Grinning

Та, ако цитирам систър и да ти е грозно детето, никога няма да разбереш!

Ето това мнение много ми хареса Simple Smile И изцяло го подкрепям Simple Smile

# 104
  • Мнения: 282

Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

  bouquet Евалла! Нямам думи просто. Това са точните думи, които има нужда да чуе една тийнейджърка от МАЙКА СИ.
В началото темата ме разсмиваше, а вече започва да ме разплаква.
Остани си със здраве, miro_slava, няма какво да си кажа с теб.



Аз си знаех, че така ще реагирате. По ли е добре то да е щадено от истината вкъщи, да стане слаб характер, а после да чува" дебела свиня" в училище и на пътя? И какво, щадящите майки ще му кажат" Ама как , ти не си дебела..", вместо да намерят сили и да му кажат истината в очите и заедно да я променят.

Общи условия

Активация на акаунт