🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 64]

  • 33 578
  • 772
  •   3
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 13 154
Нахлувам с един въпрос. Непълнолетните могат ли да влязат в Турция с лична карта?
Да.

# 646
  • Мнения: 4
Здравейте.
Предстои ми екскурзия до Истанбул тази седмица. Аз съм много неориентирана какви пари да си взема. Няма да пазарувам, само за храна. Може ли ме ориентирате. Ще бъда с две нощувки. Екскурзията е организирана и имаме закуска.
Трябват ти пари за обектите където ще разглеждаш,те не влизат в цената на екскурзията ,поне 3-4 хиляди турски лири
Ако имате организирани вечери те се плащат в евро ,поне 100 евро и като сложиш и обядите по около 30 лв- зависи къде и какво ще ядеш ,може и симид за 10 лири Simple Smile
Аз отивам другата седмица ,с организирана екскурзия и съм си приготвила 14000 турски лири ,100 евро и две карти ,хич ,ама хич нямам намерение да се лишавам от каквото и да е
Просто трябва да си сметнеш ,какво искаш да разгледаш ,добавяш и джобни и това е

# 647
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Предстои ми екскурзия до Истанбул тази седмица. Аз съм много неориентирана какви пари да си взема.

Допреди година съвсем безпроблемно поне 80 - 90 % плащахме с карта . Явно поради инфлацията и сигурно повишаване на банковите такси  последните месеци има проблем - или отказват или дават друга по висока цена и затова правим разчет какво ще ни трябва - слагаме 20 - 30% отгоре за форсмажор слагаме и резерв 20-30 % в $ или Е .Тегленето на кеш от банкомат гледаме да го изключим защото има трънски курс от който сме патили и като резерв на турските лири обменяме $ или Е в чейндж бюро защото ако плащаме директно винаги си смятат по трънския курс . Ако случайно останат много лири кеш на връщане в Одрин или Кърклалери накупуваме от 2-3 марки сирена които сме си харесали защото хем много го мелим хем пробвано поне 6м. не се разваля . Всъщност винаги зареждаме поне 5-6 кг.beyaz i suzme peynir ( бяло саламурено тип фета и пресносолно тип Дунавия сирене) и никога не остава Simple Smile . Ако пък случайно са останали още лири все намираме да ги изхарчим в нещо по трайно - запечатана тенекия зехтин , маслини , хубави консервирани риби (много харесваме едни големи консерви солена тип аншоа)- абе според вкусовете на семейството , разбира се при подготовката може да си набележите и други и нехранителни стоки. Тъй като напоследък се откриха десетки турски супермаркети в подготовката пробване на няколко различни марки за да сме готови щото при спирката на връщане няма много време и да остане време за по една таваджигер и кокорек с пиде Simple Smile

# 648
  • Мнения: 282
peterky2002 благодаря за препоръките за шопинг. Предала съм на приятелката ми. Като се върнат ще видя  какво напазаруваха.

# 649
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456


Благодаря за препоръките за спално бельо❤️🥃❤️.

Сега.
Който иска мой да идИ на мач довечера, щото интересантно ще е.Но за разОдка,иииЧ.
Те отсега мой да са вече около бика с шаловете и знамената.
Освен Ергюн Демир,/Али Кемал,от 1001 нощ/,други актьори,актриси не знам кои са фенове на"Фенербахче".

Танче,бе
Да не би за фотоапарати да са ви викнали в стайчето?🤔

# 650
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
От Линен си взех преди няколко седмици долен чаршаф с ластик, памучен сатен, страхотен, плътен. 1100 лири беше нашия размер.

# 651
  • Мнения: 1
Здравейте!
Началото на юли ни се очертава ходене до Истанбул. За първи път мислим да го направим с кола, може ли да ни препоръчате хубав хотел/апартамент с паркинг и основния ми въпрос е как става зареждането на пари за такси по магистралата (четох в темата, че нещо такова трябва да се направи)?

# 652
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Здравейте!
Някоя от вас купувала ли е температуропонижаващ сироп от Турция? От днес сме в Истанбул и детето вдигна температура. Нося Нурофен, но не е пълно шишето, та да взема нещо от аптеката за всеки случай.

# 653
  • Димитровград
  • Мнения: 808
Pedifen сме взимали за внуците.
https://www.ilacabak.com/pedifen-100-mg-5-ml-surup-18443
Скрит текст:

# 654
  • Мнения: 5 073
Здравейте!
Някоя от вас купувала ли е температуропонижаващ сироп от Турция? От днес сме в Истанбул и детето вдигна температура. Нося Нурофен, но не е пълно шишето, та да взема нещо от аптеката за всеки случай.
Калпол ползвам редовно. Няма срок след отваряне като Панадол.

# 655
  • Мнения: 198
За Водохранилището трябва ли предварително да се закупят билети?

# 656
  • Мнения: 59
За Водохранилището трябва ли предварително да се закупят билети?
Здравейте, препоръчвам да си купите на място, защото са по-евтини - 300 лири. Онлайн са 50 лв. на човек или поне аз за толкова ги видях.

# 657
  • Мнения: 5 898
За Водохранилището трябва ли предварително да се закупят билети?
Здравейте, препоръчвам да си купите на място, защото са по-евтини - 300 лири. Онлайн са 50 лв. на човек или поне аз за толкова ги видях.

600 лири



09.00-18.30 | Ticket: 600 TL

19.30-22.00 | Ticket: 1.000 TL

# 658
  • Мнения: 416
Здлавейте!Някой ке ми даде ли насоки как сама да посетя Принцовите острови в Истанбул?
Корабче от Kabataş - питайте за разписание и цена тази година , знам миналогодишните ама може да ви объркам .
ето тук съм го описал ммисля добре Wink
https://www.bg-mamma.com/?topic=1590342.msg47207207#msg47207207

# 659
  • София
  • Мнения: 1 003

Ааа, интересно на л. к. защо дават бележка като на паспорта вече не ми удрят печат.
Даже ми липсва 😂 - скоро го сменях и на новия нямам.

Откакто въведоха, че може да се минава и с лична карта, минаваме само така (на ММ му изтече паспорта и засега отказва да си извади нов) и никога не са ни давали бележки!
Сега като минавахме с детето, в нейния паспорт сложиха печат на влизане!
Странно ми е това нововъведение със слизането от колите на всички пътници и гледането в камерата на влизане в Турция....
Децата не влизат ли и те с лична карта?

Моето е малко и няма все още лична карта!
 Но пък паспорта ѝ изтича края на май месец и ММ звъня специално във Външно, за да пита дали за Турция трябва да има 6-месечна давност на паспорта, както за много други държави. Отговориха му, че няма проблем и няма такова изискване!
Споделям само, ако някой е изправен пред този казус!

Общи условия

Активация на акаунт