Имам си радост голяма, през АВГУСТ ще ставам мама

  • 11 683
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
 smile3558
Здравейте отново:)
Честито на всички мами, които знаят пола на бебоците си stork-girl stork-boy!
И ние ще имаме момченце според доктора, но май е доста рано, а Rolling Eyes .... Ние с милото не  успяхме много да се ориентираме на екрана, но докторът ни каза, че бебето ни се е надупило и виждаме крачетата + пишока Heart Eyes. Да си призная и аз нямам търпение да дойде време за следващия преглед!
Относно килцата: бях качила 2 кг до преди седмица, но няма да се учудя, ако не са станали повечко. Винаги съм се тъпкала с каквото ми се яде без да ми личи, но незнам сега какво става с метаболизма ми, изобщо с организма ми и вечният ми апетит ме плаши. Странното е, че преди изяждах по един шоколад минимум на ден, а сега не поглеждам сладко:-). От това, което пишете разбирам, че всеки си има такова ядне или пиене.

Относно дрехите и модата мога да споделя, че ми се наложи вече да си купя панталони за бременни (пусто като не можех вече да закопчавам старите си дънки Embarassed). Преди да тръгна на пазар изчетох в бг-мама доста писани неща на тази тема и мога да кажа, че момичетата бяха прави-в магазин Мия на ул. Княз Борис І-69 има хубави неща на добри цени. На същата улица има друг подобен магазин: Мами (в посока Партирарха), но там изборът беше малък.

Относно прегледите: До момента имах 4 прегледа с 3D. Видяхме бебо още когато беше една точица Grinning. Даже тогава бяха два сака. Много се надявах да имаме близнаци, но уви. В петата седмица имах проблеми с цицстит и некадърни доктори, които ми объркаха лечението. Резултатът беше много лошо коледни и новогодишно празници Sad. Сега съм при нов лекар и уж съм доволна, но все още имам болки, които аз оприличавам на циститни, а докторът казва, че са резултат от питискане на пикочните пътища newsm78. До сега не прочетох някоя от вас да споменава такива болки и започвам да се притеснявам.
Държа да се похваля, че успях да си запиша час при доц. Томова за 19.03  Laughing и нямам търпение да чуя, че всичко е наред с бебо Praynig
Едно нещо ме учуди в началото, когато моите приятелки споделяха за ражданията си: имаха двама доктори-един за следене на бременността и едни за израждането после Thinking. Винаги съм мислела, че е хубаво един доктор да следи всичко и да си знае картинката, но явно на практика не е така?

За пазаруването за бебето мисля, че е малко рано. Единствените неща, които са и за него са списанията и книгите, които си купих и ми дадоха да чета за отглеждането на детето и развитието му преди раждането. Станно, но до сега не съм се замисляла за майчиния инстинкт. Не се притеснявам, че няма да го има. Страх ме е, че когато един ден живот и здраве плаче бебока няма да знам какво да направя, но това се учело:-). Повечето от вас знаят по-добре, защото са го изпитали?

Казахте ли вече на работодателите си, че сте бременни и ако да-как реагираха те? Аз лично исках възможно най-дълго да отлагам този момент, но бях в болнични около 20 дни още в началото, та рано-рано трябваше да кажа. Някъде четох, че по закон имам право до 16 седмица да не информирам шефа си.

Ами стига съм ви пълнила главата с глупости.... исках само да споделя каквото съм преживяла и каквото съм чула, защото вие определено ми помагате с разказаното. Благодаря ви! Heart Eyes
Пожелавам ви приятна вечер и спокойни сънища!

# 256
  • Видин
  • Мнения: 685
 Добро утро или по-точно добър ден.
 Днес май сме малко сънливи. Аз вчера ходих и давах кръв и урина за изледване и в понеделник или вторни ще са готови резултатите. Тъй като австралийския ..... ще го правят  понеделник.
 Благодаря ви за съветите за частния видеозон. Едиственото, което ме притеснява  дали лекаря няма да се разсъди, че идвам само за видеозон. А може ли някой да ми каже колко вървят прегледите. Аз съм чувала нещо от рода на 10-15лв. Говоря само за видеозон без разни друг. Имате ли представа?
 Честито на вече видялите пола. Аз съм почти сигурна, че ще е момиче. Но това са само мой догадки. Ще разбера, когато е било писано.
 Приятен ден за сега.

# 257
  • Мнения: 4 546
здравейте и от мен  Grinning
Niya_Petrova , на емн за преглед с видеозон ми вземат 20лв, но може във Видин да са други тарифите. защо да се сърди, кажи му, ,че заради ехографа отиваш, то си е и отделен преглед като тарифа

# 258
  • Мнения: 182
Здравейте.Отдавна не съм писала, но програмата ми е доста натоварена, а и вечер като се прибера гледам да полегна, доста се изморявам.Да се похваля и ние видяхме бебо, беше много активен, държеше да се покаже от всички страни   newsm44, ние останахме изумени, защото с каката не сме изживели тази емоция, както и сега ако ходиш само по ЗК имаш 2 пъти право на ехограф - това ми се струва крайно не достатъчно, защото първо виждаш една точица, а после бебо е вече по голям и не се вижда, както сега - като рибка да плува.   jumpuu. Пожелавам на всички да изживеят тази емоция. Аз следващата седмица трябва да ходя на биохимичен скрининг, някой вече ходил ли е? Приятна събота и неделя. bye

# 259
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Здравейте днес! Вие как сте, защото при нас не е много хубаво? Констанца през нощта почти удари 40гр. темп. Голяма борба падна от страна на баща й с температурата-оцетени чорапи масажи разни,аналгини...ужас На антибиотик е, този път не се размина. Аз едва успявам да се опазя.....и така.....чудно е вкъщи, а аз съм на работа.

# 260
Здравейте мами:-)

Niya аз давах по 30-35 лв за преглед с видеозон при Мазнейкова в София, но съм сигурна, че има различни тарифи в зависимост от докторите и града. Имам приятелка в Смолян, която роди преди 1 година и от нея знам, че нещата в столицата и извън нея са с различна стойност. Мисля, че в този случай цената не е свързана с качеството, а поради простата причина, че хората извън София не печелят много и цените са по-разумни.
Не се притеснявай, че отиваш само за видеозон-това им е работата, и още повече ти си плащаш, така че спокойно си задай всички въпроси за бебчето. Simple Smile

Гита Ог стискам палци малката бързо да се пребори с болестта! Не съм била във вашето състояние и не мога да ти дам съвет, но искрено ви пожелавам скорошно оздравяване!

Приятна почивка на всички:-) и се пазете!

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Здравейте и от нас!
Констанс честита розова новина  bouquet
Гита Ог дано Констанца скоро се оправи.Хубаво е чеимате толкова всеотдаен татко.
На мен доктора нищо не ми каза за пола но аз и не напирам знам че ще е момиченце просто чакам потвърждение.

# 262
  • Мнения: 4 546
аз в самото начало имах чувството, че ще е момче, сега имам чувството, че ще е момиче  Simple Smile нещо не ми действа инстинкта явно
Гита Ог, дано скоро се оправи детенце

# 263
  • Видин
  • Мнения: 685
Благодаря за бързите отговори Hug  bouquet
Определено няма да издържа 2 месеца да не виждам бебо. Така че ще отида.
Гита ог бързо да се оправя малката, а ти много да се пазиш. Пожелавам на всяка от нас такъв всеотдаен татко.
Толкова за сега Peace

# 264
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Благодаря на всички! Определено си имам мъж за пример. За пореден път той ще излиза болничен, за да гледа малката.

# 265
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте момичета  Hug
При мен нищо ново - в тон с лошото време и на мен ми е едно сънливо.
V-twin, благодаря за отговора  Heart Eyes
Констанс, Бели4ка- честито ви  stork-girl и  stork-boy
Гита Ог, стискам палци бързо да се оправите  Praynig
Niya_Petrova, при нас /в Добрич/ за видеозон взимат 15 лв.
Лека вечер от мен  Peace

# 266
  • София
  • Мнения: 270
Едно нещо ме учуди в началото, когато моите приятелки споделяха за ражданията си: имаха двама доктори-един за следене на бременността и едни за израждането после Thinking. Винаги съм мислела, че е хубаво един доктор да следи всичко и да си знае картинката, но явно на практика не е така?

Разбира се, че е по-хубаво да си родиш при този, който ти следи бременността. Но аз за съжаление първия път не бях толкова ориентирана и ходех при една, а родих при който се падна на смяна. Този път, обаче ме е шубе и ще се подсигуря.

# 267
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Къде сте, хораааааа?

# 268
  • Мнения: 19
Добро утро на всички!
Какво ще кажете да обсъдим въпроса с обезкосмяването по време на бременност. Мен силно ме вълнува, защото досега ходех само на кола маска, а откакто съм бременна  две приятелки ми казаха ,че е абсолютно забранено. Сега алтернативата е да хващам бръснача, но изобщо не ми се иска. Вие какво знаете по този въпрос?

# 269
  • Мнения: 4 546
аз така или иначе ползвам бръснача. мисля, че съм срещала из форума, че някои мами са ходили преди раждането на кола маска на интимната област, значи ще може и на краката  newsm78 нека все пак кажат и другите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт