помогнете ми,че ще се побъркам-положителен резултат от БХС

  • 22 454
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
Slavi е казала това, което бих ти казала и аз. Аз също НЕ СИ направих БХС, защото нищо чудно да дадеше същите резултати. Правех само Морфологично на 3Д при Д-р Марков, център - Димитров, или Фемина!!! Всъщност той ме разубеди. Защото доста често се случвало да се направи амниоцентезата и тя да е отрицателна. Но решението е изцяло твое, ако се наложи амнио направи го при добър специалист. НО задължително направи фетална морфология!!!! Аз на мойте години се доверих САМО на нея и дечко е жив и здрав!!\пу пу\
Не се тормози, ще разбереш после че е излишно, сума мои приятелки бяха луднали като теб.... Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Моля те бъди спокойна сега това е най-важното.
Напълно подкрепям всичко казано по-горе, по-висок риск от средно статистическия не означава нищо.
Мисля, че ombrence и catty m, са ти е обяснили най-правилно
Стискам палци всичко да е наред! Hug Praynig

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Другите мами са били изчерпателни, аз само ти стискам палци!

# 18
  • Мнения: 1 029
БХС изчислява единствено риска от конкретната бременност да се роди дете с генетична аномалия - но изобщо не означава, че на бебето нещо му има. Това изследване има много висок процент фалшиво положителни резултати (над 30% - и особено ако е имало кървене в ранна бременност), така че шансът всичко да е просто един голям стрес с добър резултат е много голям Grinning Ако е нужно, ще направите амнио и тогава ще си спокойна Grinning

Точно така е  Peace
Стискам палци всичко да е наред и да пишеш какво е станало след разговора с лекаря.

# 19
  • Мнения: 79
Простете ми невежеството,ама какво е БХС и задалжително ли се изследва през бременоста?

# 20
  • Мнения: 5 790
Простете ми невежеството,ама какво е БХС и задалжително ли се изследва през бременоста?

Био-химичен скрийнинг. Задължително се изследва, за да се провери какъв е риска от увреждания на плода.

# 21
  • Мнения: 2 208
Не се притеснявай излишно!!!
Другите майки са ти дали изключително точни отговори....
Моят доктор ми забрани да си правя този тест, защото с нищо няма да ми помогне, а напротив би могъл само да ме шашне ако има негативен резултат!
Послушах го и въобще не се занимавах с такива дивотии.... Родих живо и здраво бебе  Heart Eyes

Вярвам, че и при теб всичко ще е наред. Успокой се и иди на фетална морфология  Hug

# 22
  • Мнения: X
Желаейки да бъда съвременна и "подсигурена" си направих подобно изследване. Получи се силно повишен риск за Даун /1:91, а аз съм на 30г/, препоръчаха ми амниоцентеза.
Преди това лежах с кървене в болница и ми слагаха Прегнил. Кръвната проба дадох 2 седмици след последната инджекция. Никой не ме попита с какво са ме лекували в болницата, чак след злощастния резултат от теста на "генетичната консултация", където ме поканиха, лекарката "светна" да ме попита дали случайно не са ми слагали хормона. Оказа се, че това е идентичен на изследвания хормон, но никой не можа да обясни дали това е причина за резултатите, колко време е действието на лекарството и т.н. Никой не си направи труда да провери /има цяла клиника по фармакология/. Както и да е- действаха по протокол и си изпяха песничката за амниоцентезата.
Не мога да ти опиша какво преживях. Никой не даваше гаранция, че след кървенето ще устискам подобна процедура- разписваш се на документа и сама си носиш риска.
След 3 седмици изчакване по съвет на личния гинеколог /за да отмине евентуалния привнесен ефект/ се озовах в София. Бях се уговорила с една от доцентките там, след десетки молби и обаждания, да повторят теста. Това също не е по протол...
Направиха ми ехографски преглед /т.нар. морфология на плода/ и техният най-добър ехографист не видя нищо обезспокоително.  Държа да отбележа, че бях при въпросната Димитрова. Прегледът продължи 6 минути, после някакъв шеф я извика да гледа племенницата му. Бях платила за 3Д, а ме гледа на обикновен, защото "било все тая".
По време на прегледа лекарката говореше непрекъснто по телефона си и накрая ми каза, че "бебето имало 2 крака и 2 ръце". После видя и БХС теста. На едната страна на епикризата ми написа, че плода е нормално оформен и иска втори скрининг, на обратната- че е видяла теста и препоръчва амниоцентеза.
Отказаха да ми вземат кръв за повторен БХС - въпреки, че се заплаща всеки път. Платих си и втора /пак по същата "плоча"/ генетична консултация. Обясних, че съм имала кървене, а напоследък от притеснение получавам и контакции. Въпреки това ми записаха час за амниоцентеза /без да кажа или да подпиша каквото и да било/ за следващата седмица. Увериха ме, че ще ме наблюдават и ако имам тревожни симптоми, никой няма да ме постави на риск....въпреки, че ме записаха за манипулация в същия ден, в който трябваше да постъпя?!?!  Shocked
Прибрах се у дома. Уредих /няма значение как/ да ми вземат кръв за втори път на място, уредих и да я приемат за изследване в София. Вторият тест се оказа напълно в нормалните рамки /1:280/, нивото на набедения хормон беше спаднало 2 пъти...
След всичко, което изчетох и чух, мога да кажа само: момичета, внимавайте с тези процедури, у нас те се правят по "поевтинен" начин- напр. изследват се 2 вместо 3 хормона и т.н.- и още са в "експерименталния" си етап!!!
Освен това рискът с "лош" резултат детето действително да е болно /говоря ако се базирате само на БХС/ е равен на този от аборт или усложнения при амниоцентезата /1:200/.
В 26-та седмица отново отидох на морфология, този път на прословутото 4Д във ВМИ-Пловдив, гледа ме д-р Делев и беше категоричен,че главата на детето е наред и аномалии няма /дай, Боже!/
Сега съм в 45 г.с., дотук няма тревожни отзиви от ехографските прегледи  Praynig

# 23
  • Мнения: 1 008
Aз ти препорьчвам др.Димитрова от мц.Фемина, и после тя да те насочи за амниоцентеза или друго. Аз вчера ходих при нея и сьм много доволна. Лошото е, че часовете там се записват 40 дни по-рано. Успех и бьди спокойна!!!

# 24
  • Мнения: 2 498
Цитат
Aз ти препорьчвам др.Димитрова от мц.Фемина

И аз

Цитат
часовете там се записват 40 дни по-рано
Да, така е, но аз също имах голям проблем, по-точно шашнаха ме 2-ма лекари и като се свързах с нея по тел. ми каза веднага да тръгнем за София....за мен тя е голям специалист и каквота каза така и стана-имам си здраво детенце....

# 25
  • Мнения: 219
Миличка не се шашкай за глупости!
АЗ бих забранила БХС като абсолютно излишен.
По света при проблем се прави задължително амниоцентеза. Само да ти кажа ,че при мен БХС в( МД при Кременски)  беше ОК, феталната морфология- ОК , а родих бебе с хромозомно заболяване. в подписа ми виждаш резултата. Направо мислих да ги съдя ,но какъв е смисъла  Cry
Така ,че УСПЕХ и си гледай бремеността ! Дай Боже всичко да е наред с бебето!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 276
Моят лекар ми забрани да си правя БХС 

# 27
  • Мнения: 2 242
Простете ми невежеството,ама какво е БХС и задалжително ли се изследва през бременоста?

Био-химичен скрийнинг. Задължително се изследва, за да се провери какъв е риска от увреждания на плода.
Препоръчителен (със задължаващ характер  Wink ) за рискови групи (бременност след 35г, генетична обремененост и т.н.), а за останалите е по избор.
Преди няколко години БХС е минавало по ЗК и съответно се е правело масово, но в момента повечето бременни предпочитат ФМ

# 28
  • Мнения: 1 098
Аз  също вчера си взех резултатите  от БХС. 1:174. На 26 години съм. Цял ден плаках, днес съм по- добре. В понеделник съм при моята лекарка, за да решим какво да правим. Честно казано като прочетох колко случая има с фалшиви резултати се успокоих и се надявам и аз да съм от тях. Но си и мисля, че това е най- ужасното изследване Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 6 268
БХС не е задължителен! Само за над 35 г. е, но тогава е задължителна и амниоцентезата!

БХС оценява риска, но е истинско изследване!!!!!! Оценка на риска!

А риска от аборт или увреждане на плода при амниоцентеза е към 0.5 % (не съм сигурна в числото, но е със сигурност под 1%!!!). В крайна сметка, всяка една от нас може да прецени риска от евентуален аборт (риск под 1%) и раждане на увреден плод. Никой не може да ни накара насила да си направим едно или друго изследване.

За ФМ - тя се прави на 2Д видеозон, а 3Д и 4Д са просто модерни апаратури. Добрия специалист прави ФМ на 2Д!!!!!

Д-р Димитрова от МЦ Фемина и д-р Димитрова от Майчин дом са една и съща лекарка! Водят я много добър специалист по ФМ. Тя ми я направи и на мен, както и ехографската сника за БХС. Не искам да оценявам способностите й, според мен е добра, въпреки че мога да я обвиня малко за лошиями резултат от БХС. Но тя беше и човека, направил ми амниоцентезата, не ме боля, нямах усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт