Защо не трябва да се пита за заплащането, когато си търсим работа?

  • 5 136
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 595
Ти ако знаеш "колко струваш"естествено с тези характеристики няма да отидеш да продаваш зеленчуци на пазара(не че има нещо срамно в това),но ако се насочиш в област в която мислиш че си силна и би могла да имаш бъдеще,така че ти и работодателя ти да сте доволни е логично според мен да се докажеш пък ако не за друго поне за самата теб.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 381
Щом се нарича пазар на труда, значи трудът е вид стока, която се продава. Според мен е напълно нормално по време на интервюто, кандидатът за работа да попита за заплащането, а ако е поканен и му предложат заплата, която не го удовлетворява съвсем, да си поиска по-висока. Всеки може да отиде да си полафи с продавачката в магазина и да си вземе нещо от рафтовете, но после трябва да си го палти. Това е. Подобно е и с работата. Иначе е истина, че работодателите, в повечето случаи, се стискат за пари. От друга страна е вярно и че често по обяви кандидатстват хора, които нямат нужното образование, опит, познания, а имат само претенции. Зависи от позицията, де.

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
..... От друга страна е вярно и че често по обяви кандидатстват хора, които нямат нужното образование, опит, познания, а имат само претенции. Зависи от позицията, де.
А по какъв друг начин, освен по обява може да се кандидатства? Да ходя от фирма на фирма и да питам дали имат нужда от мен или... Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 595
..... От друга страна е вярно и че често по обяви кандидатстват хора, които нямат нужното образование, опит, познания, а имат само претенции. Зависи от позицията, де.
А по какъв друг начин, освен по обява може да се кандидатства? Да ходя от фирма на фирма и да питам дали имат нужда от мен или... Rolling Eyes
Lilqna,в случай че си безработна,защо не пробваш да пуснеш обява че търсиш работа и опишш какво можеш да предложиш...........така ще си спестиш ядовете,.....(но не и конкуренцията в случай че си кадърна в някоя област).

# 109
  • София
  • Мнения: 2 381
..... От друга страна е вярно и че често по обяви кандидатстват хора, които нямат нужното образование, опит, познания, а имат само претенции. Зависи от позицията, де.
А по какъв друг начин, освен по обява може да се кандидатства? Да ходя от фирма на фирма и да питам дали имат нужда от мен или... Rolling Eyes
Моя приятелка набиреша хора на две места, където преди време работеше. Та, ми е разказвала, такива небивали истории за хора, които имат само претенции и си вярват, че могат да правят нещо без нужните квалификация, опит, познания в съобтветната област. Затова го написах. Но обявата е един от начините за търсене на работа и ако нямаше успех, щеше да е отмряла като такъв.

# 110
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
..... От друга страна е вярно и че често по обяви кандидатстват хора, които нямат нужното образование, опит, познания, а имат само претенции. Зависи от позицията, де.
А по какъв друг начин, освен по обява може да се кандидатства? Да ходя от фирма на фирма и да питам дали имат нужда от мен или... Rolling Eyes
..... Затова го написах. Но обявата е един от начините за търсене на работа и ако нямаше успех, щеше да е отмряла като такъв.
Ти май не ме разбра - питах има ли друг начин да се кандидатства за работа, освен по обява.
Аз си мисля, че навсякъде, където има свободни работни места, те биват обявявани.
Не ми се нравят начините със шуробаджанащината, а за друг не се сещам.

# 111
  • Мнения: 2 891

Ти май не ме разбра - питах има ли друг начин да се кандидатства за работа, освен по обява.
Аз си мисля, че навсякъде, където има свободни работни места, те биват обявявани.
Не ми се нравят начините със шуробаджанащината, а за друг не се сещам.
Това не е вярно, моя позната просто отиде в една банка и остави документите си в ХР отдела им. След 2 години я потърсиха, защото имали нужда от човек с нейната квалификация. Сега вече е мениджър отдел. Зависи от фирмата.

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз си мисля, че навсякъде, където има свободни работни места, те биват обявявани.
Не ми се нравят начините със шуробаджанащината, а за друг не се сещам.
Това не е вярно, моя позната просто отиде в една банка и остави документите си в ХР отдела им. След 2 години я потърсиха, защото имали нужда от човек с нейната квалификация. Сега вече е мениджър отдел. Зависи от фирмата.
Това е хубава идея и скоро обмислях нещо подобно. Понеже съм по образование учител(но сега не търся работа само като такъв), и понеже знам, че в много училища има преподаватели без необходимите квалификации и специалност и ги държат там и не обявяват местата им за вакантни, то бих могла да оставя молба и автобиография по училищата, които ме интересуват, пък те ако искат. А и са длъжни при появил се кандидат с квалификация и специалност да освободят другия. Това, обаче като го споделих с майка ми(и тя е била учител) и ми каза: "ти сега мръсно на колегите си ли ще правиш?" Rolling Eyes

# 113
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз си мисля, че навсякъде, където има свободни работни места, те биват обявявани.
Не ми се нравят начините със шуробаджанащината, а за друг не се сещам.
Това не е вярно, моя позната просто отиде в една банка и остави документите си в ХР отдела им. След 2 години я потърсиха, защото имали нужда от човек с нейната квалификация. Сега вече е мениджър отдел. Зависи от фирмата.
Това е хубава идея и скоро обмислях нещо подобно. Понеже съм по образование учител(но сега не търся работа само като такъв), и понеже знам, че в много училища има преподаватели без необходимите квалификации и специалност и ги държат там и не обявяват местата им за вакантни, то бих могла да оставя молба и автобиография по училищата, които ме интересуват, пък те ако искат. А и са длъжни при появил се кандидат с квалификация и специалност да освободят другия. Това, обаче като го споделих с майка ми(и тя е била учител) и ми каза: "ти сега мръсно на колегите си ли ще правиш?" Rolling Eyes
Не мисля, че така ще правиш мръсно на колегите си. Може да си подадеш документите, да говориш с директорите на училищата, които си избрала.
А има сфери, в които не точно шуробаджанащина, а колега, с когото си работила, да те препоръча или да те запознае с шеф в дадена фирма, да обсъдите нещата и той ако те хареса да те наеме, но твоят колега или приятел да не ти пази гърба, образно казано. 

# 114
  • Мнения: 4 306
Много оф от темата, но ми напомни за нещо. На едно интервю /второ по ред/, първият въпрос на мениджъра беше "Колко е 11*19?" Отговорих му. Следващ въпрос " А колко е 11*35?". В процеса на интервюто не го харесах изобщо. А се очертаваше да ми е пряк шеф.
Иначе до момента лично аз никога не съм подемала темата за заплащането първа.

Общи условия

Активация на акаунт