Кога децата спират да се "тръшкат" за щяло и за не щяло?

  • 5 519
  • 110
  •   1
Отговори
# 105
ТинаХрис мисля че Тinka79  отговори на запитването ти към мен, макар и не с две изречения.Всяко дете е различно и подхода трябва да е според детето ,аз исках да ви обясня какаво трябва да е основното отношение, разбиране и подкрепа.все пак и ние ,родителите сме хора ,уморени сме избухваме ,но трябва да се ограничаваме от агресивното поведение към децата,нямам впредвид физически контакт, агресия може да има и в едно най обикновенно овикване.Това най им тежи на децата и не могат да го преодоляват,или много трудно го преодоляват.Това е, по ве4е емпатия. Grinning 

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 10:56 от bube

# 106
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

от това, дали родителите са богопомазани и Бог ги е дарил с послушни и мирни дечица.

Аз съм от богопомазаните. Flutter Не знам кога почва още по-малко кога свършва този период.

Ей така  #Crazy Shocked гледам, когато видя някое чуждо дете да се тръшка  ooooh!

# 107
  • Мнения: 2 757

от това, дали родителите са богопомазани и Бог ги е дарил с послушни и мирни дечица.

Аз съм от богопомазаните. Flutter Не знам кога почва още по-малко кога свършва този период.

Ей така  #Crazy Shocked гледам, когато видя някое чуждо дете да се тръшка  ooooh!

По-скоро ми се струва, че Бог дава послушни дечица на тези, които не бих могли да се справят с непослушни. На всеки колко мойе да носи - не повече  Wink

# 108
  • На небето
  • Мнения: 5 530

от това, дали родителите са богопомазани и Бог ги е дарил с послушни и мирни дечица.

Аз съм от богопомазаните. Flutter Не знам кога почва още по-малко кога свършва този период.

Ей така  #Crazy Shocked гледам, когато видя някое чуждо дете да се тръшка  ooooh!

По-скоро ми се струва, че Бог дава послушни дечица на тези, които не бих могли да се справят с непослушни. На всеки колко мойе да носи - не повече  Wink

И аз така си мисля. С моя се справям, но понякога съм на края на силите си, но ако е по зле и от моя, няма да издържа. На мойта етъра сина и беше бебе мечта, само спеше и ядеше и тя вечно се оплакваше, едвам издържала, трябвало на 3 часа да го кърми, ох колко и било трудно и тежко. Ако имаше като моето дете нямаше да издържи и 30мин.

# 109
  • Мнения: 100
И аз да споделя, че от скоро ни връхлетя този проблем. Проявява се най-вече когато е уморен или има някакъв дискомфорт (зъби, температура...). Лошото е, че започва да реве истерично и да си тръшка главата напред назад (на няколко пъти да остана без зъби), а не осъзнава, че може да се нарани. Най-пресният пример е от вчера - ходихме на лекар, защото имаше температура предната вечер. Влезе с голямо желание в кабинета, но след като лекарката му прегледа гърлото настана една истерия, ужас, едвам го преслуша. После в колата влезе с рев, през целия път се дра и чак вкъщи замлъкна. В по-леки случаи отвличането на вниманието има ефект, но в тази ситуация нищо не помогна, нито гушкането, нито кончетата по пътя, вода, солети - опъна ни нервите до n-та степен. Според мен също е въпрос на темперамент, от сега си личи, че Любчо ще бъде доста упорит в желанията и действията си и явно тепърва ще трябва да се уча кога и как да казвам НЕ. 

# 110
  • Мнения: 2 722
при нас тръшкането започна преди 10 дни и то дневно тръшкане с истерия се комбинира с нощни писъци - не е истина! #Crazy
Много търпелив родител съм, старая се да не казвам "не" и не повишавам тон почти никога, но това не ме спаси от тръшкането. В някои случаи отклоняването на вниманието помага но не винаги. Опитах с тайм-аут но тръшкането и писъците не спират по половин час. Така до оня ден когато реших да пробвам нова терапия - опитвам се да изпреваря неговото тръшване и аз се тръшвам първа - успях! Опитайте и вие - ако знаете какви ококорени очи видях - не могат да се опишат с думи!

Общи условия

Активация на акаунт