А какво правите, ако не работите?

  • 4 407
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Отговорите ви ме объркаха още повече, защото правилното решение очевидно предполага да се познавам на 100%, а боя се, че личността ми е в период на трансформация, откакто родих и още не съм съвсем сигурна дали съм тип "работя, работя" или "работя, ама само над себе си" Laughing
Вчера си поговорихме едно хубаво с мъжа ми по темата и стигнахме до извода, че най-добре е, ако ще се ходи в чужбина, да е преди да сме направили номер 2, защото след това така или иначе ще си стоя вкъщи известно време. Така ще имаме поне 2 години време да решим оставаме ли или се връщаме в БГ. Много ми е чудно как ще се чувствам след няколко години прекарани в страна, където нито веднъж не съм излизала на нощен клуб, но пък обувките ми не прашасват след първите сто метра на улицата и шофьорите не ме псуват, ако засека някого без да искам:roll:
Когато дойде моментът/ако не се откажем, разбира се/, ще пиша. Благодаря на всички Hug

# 46
стана ми интересно, че си юрист, а си стоиш в къщи с детето, до колкото разбрах, а имаш намерение и след второто да останеш  Rolling Eyes
тук такова нещо няма  Naughty
юристките работят буквално до последния ден на бременността си и след това възможно най -рано се връщат на работа, може да е след 2 седмици, може да е след месец, работейки по много часове
сама казваш, че трудно се става юрист, тук останеш ли си в къщи, отпадаш от системата - въпрос на избор и приоритети  Tired

# 47
  • Мнения: 6 167
ами какво правя. харча пари.  Wink хаха, шегувам се.
аз от 6-7 месеца съм безработна, преди това имах консултантска позиция към голяма международна организация.
след като ми изтече договора стана ясно, че работодателите ми няма да инвестират повече в мен докато не стане ясно дете ли искам или кариера.  много фино ми го казаха.  прави са. пък мъжа ми и аз не си представяме да съм 2 седмици в месеца в някъде на проект. работата ми определено е за сингъл. зависи от проекти, високо платена е, но пък нередовна - като има, има, като няма, няма.
та взех си  почивка, да видя какво ще правя и най-вече да се настроя към реалностите , в които живея.
и сега започвам нещо съвсем ново, за което уча  в момента. това правя.
междувременно моите работодатели си промениха мнението, но аз моето не.  Laughing



# 48
  • София
  • Мнения: 18 679
стана ми интересно, че си юрист, а си стоиш в къщи с детето,
Ами грешно ти е впечатлението, не си стоя вкъщи, работя Simple Smile Що се отнася за периода след раждането на второто, какво предлагаш да правя в чужда държава - не мога да се "върна" на работа, защото няма да имам такава, нито бих си оставила бебето на жена от друга националност, с възпитание и нрави, които все още не познавам Rolling Eyes Най-логично ми звучи да си го гледам сама, защо, странно ли е newsm78

# 49
Отговорите ви ме объркаха още повече, защото правилното решение очевидно предполага да се познавам на 100%, а боя се, че личността ми е в период на трансформация, откакто родих и още не съм съвсем сигурна дали съм тип "работя, работя" или "работя, ама само над себе си" Laughing
Вчера си поговорихме едно хубаво с мъжа ми по темата и стигнахме до извода, че най-добре е, ако ще се ходи в чужбина, да е преди да сме направили номер 2, защото след това така или иначе ще си стоя вкъщи известно време. Така ще имаме поне 2 години време да решим оставаме ли или се връщаме в БГ. Много ми е чудно как ще се чувствам след няколко години прекарани в страна, където нито веднъж не съм излизала на нощен клуб, но пък обувките ми не прашасват след първите сто метра на улицата и шофьорите не ме псуват, ако засека някого без да искам:roll:
Когато дойде моментът/ако не се откажем, разбира се/, ще пиша. Благодаря на всички Hug

 newsm78

просто споделих каква е системата тук,  ти прави каквото си искаШ  Peace

# 50
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Защо си мислиш, че няма да излизаш по нощни клубове? Аз вече и в София по такива места не ходя, предпочитам малко по-друг тип заведения, дали е от годините  Laughing Преди също не излизахме често, но от време на време се редувахме с мъж ми в гледането или пък 20 поунда и подходяща девойка, вършат чудесна работа!
А ситуацията бременна или с бебе на ново място, я намирам за доста стресираща  Rolling Eyes

# 51
Другият комшия пък в 5 часа сутринта води малкия си син на хокей на 30 км. После на училище, а той на работа.

В 5 сутринта! Наред ли е този човек  newsm78 И на детето му се играе хокей по нощите !?!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт