На море в чужбина - 2007 - Всичко по темата!

  • 55 979
  • 527
  •   1
Отговори
# 510
Аз ще ходя на море сигурно в Гърция в началото на септември.
Можете ли да препоръчате някоя турсистическа агенция,която прави добри почивки до там? Rolling Eyes

# 511
  • София
  • Мнения: 1 724
Моят съвет е да не предприемате пътуване с автомобил, осве до Кушадасъ. Полетите не са скъпи,а са страшно удобни. Синът ми беше на 4 г. когато пътувахме и дори самото пътуване със самолета за него беше приятна изненада./беше му първото летене/.Уморително е за каране /дори до Кушадасъ, турците не са най-изрядните водачи, а и в тая жега.../
Аз ще ходя на море сигурно в Гърция в началото на септември.
Можете ли да препоръчате някоя турсистическа агенция,която прави добри почивки до там? Rolling Eyes
Онтравел имат грък в екипа си...Не знам колко са добри, обаче.

# 512
  • Мнения: 2 768
За живущите в София са супер удобни, ама за нас варненци не са.
Отново за тур-операторите Българският пазар се изчерпва със София  #2gunfire
Пътували сме с чартър лятото - сутринта тръгваш от Варна, на обед е полета, към 23.00ч ако свариш да се настаниш, пак добре.
Мерси, пак за цял ден (или нощ), ама със собствен транспорт, и за по-далеч от Кушадасъ.

# 513
  • Мнения: 2 768
Пред вид края на сезона, може би няма смисъл да пиша, но все пак да споделя впечатления от хотел Iberotel Palm Garden - Сиде.

Доволна съм, с някои малки забележки. От цялото предварително проучване имах чувството, че вече съм била там  Laughing

Стаите - най-големите в които са ни настанявали семейно, може да се сравнят с една нашенска гарсониера (но без кухня). Две големи стаи свързани с коридор. В едната имаше голямо легло, в другата спяха 3-те деца на единични легла. Единствена забележка - в детската стая нямаше TV.

Комплекса - добре разположен, басейна е почти до морето и независимо къде седиш може да се къпеш на двете места. Плажа беше с пясък и камъчета, като цяло биваше. Морето беше просто прекрасно! Много топло и чисто! Голям плюс беше, че даваха чисти хавлии за плажа 2 пъти дневно, без предварителен депозит, както е било в др. хотели.

Храната - от 7 сутринта та до 24ч имаше някъде нещо за ядене  Crazy Всяка вечер - баклава 4-5 вида и разни други ориенталски сладкиши. Също така и скара, но предимно пилешко, пуешко и агнешко/шилешко. Децата бяха особено щастливи от сладоледа на корем (от 14 до 17 часа), американските палачинки на закуска и пуканките след вечеря. На басейна през деня правеха турски специалитети (банички, турски пици), а от 17ч мятаха мекици разни и кексове. Абе кофти работа за коремната обиколка  Mr. Green
Много добро решение беше, че на всички барове имаше неограничено изстудена бутилирана минерална вода в малки бутилки! Отпадна ни ходенето до супермаркет!
Минибарът беше безплатен - предимно безалкохолни напитки и минерална вода. Зареждаха го всеки ден.
Ала-карт ресторантът не струваше  Naughty
И тук другата ми забележка - сока за децата беше от автомат, просто отвратителен!


Градчето Сиде е най-интересното от всички курортни градчета в Турция, в които сме били до сега! Буквално е разположено в руини, дори улиците минават през древни арки. Има огромен древногръцки амфитеатър, останки от храмове (най-забележителния беше на самото море, храма на Аполон).
Но заради многолюдната тълпа бяхме там само веднъж, та не успяхме да направим много снимки. Отдалечено е 12-15км от хотела.


Пътят - пътувахме по маршрута Варна-Малко Търново-Истанбул-Анкара-Коня-Иберотел Палм Гардън.
Изключително леко и бързо! Магистралата прави пътуването доста по-ненатоварващо от маршрута до Мармарис или Кушадасъ!


ето и снимки от ваканцията: http://etaiveta.multiply.com/photos/album/33

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 17:43 от eta

# 514
  • Мнения: 1 893
eta, добре дошли! Благодарим за изчерпателната информация и страхотните снимки   bouquet
И един въпрос: колко километра е пътя Варна-Сиде?

# 515
  • Мнения: 2 768
Не е малко като километри - 1450км.
Но на връщане стигнахме до границата за 9 часа! понеже на отиване не ме послушаха мъжете и минахме през друг, кошмарно-натоварен път двойно по-дълго като време
То верно моят мъж здраво стъпва на педала  Mr. Green, но наистина през тази магистрала се пътува много леко и бързо!
При това имахме пиш на всеки час, аз връщах два пъти  ooooh! зареждане, минаване през Истанбул... всичко за 9 часа!

Но послеее... от Малко Търново до Варна се мъкнахме 3 часа  Mr. Green ужасно натоварено и тежко!

# 516
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И ние останахме доволни от нашата почивка, с малки изключения.
Имам чувството, че навсякъде из турските хотели предлагат само тези сокове ТАНГ.
При нас италианският а ла карт ресторант беше отврат, но пък турския, ммм...
И руснаците, руснаците, ах, тези руснаци.... в състояние са да окепазят всичко.
Храната беше прилична, самият факт, че съм с 3 кила отгоре, е показателен Laughing
Оплаквам се само, че беше малко.

# 517
  • София
  • Мнения: 971
Да кажа - тази година ни се размина ходенето до Турция, обикаляхме с приятели из България. Повече няма да го правя - не е почивка това. Така че - догодина със сигурност ще търкаме шезлонгите в някой хубав хотел....

# 518
  • Мнения: 2 768
И руснаците, руснаците, ах, тези руснаци.... в състояние са да окепазят всичко.

В Иберотел-а преобладаваха немци, след тях - поляци.
Руснаците там са доста по-малобройни от обичайното за турските хотели.

# 519
  • Мнения: 1 014

И тук другата ми забележка - сока за децата беше от автомат, просто отвратителен!


И при нас беше така. Соковете бяха  Sick
Мисля, че при много малко инклузиви (може би ultra all inclusive или superior  newsm78) сока е истински натурален. Някъде в темата една мама беше споделила, че е избирала хотела, в който да почиват и по този критерий. Не си спомням нито потребителя, нито хотела, но си спомням, че тогава му отварях страницата и видях, че цените му са много, много по-високи от обикновения инклузив на 5 звезди. Е, разбира се,  не само заради соковете, при тях има включени и други екстри.

# 520
  • Мнения: 2 768
...(може би ultra all inclusive или superior  newsm78) сока е истински натурален. ...


май и това не е гаранция, ние също бяхме на ultra all inclusive , ама освен бутилките мин.вода и сладоледа, нямаше нищо ултра

# 521
  • Мнения: 1 243
здравейте и от мен,
На мен ми предстои пътуван едо Анталия-Кемер Ж края на септември.Ще летим от София.Избрахме 3 звезди хотел Че не всички имаха възмижност да дадат повечко пари.
дано да е ок всичко.
Казаха ни че е приличен хотел а  И НИЕ СМЕ 4 ПРИЯТЕЛКИ И ДА Н Е ЛУКС ПАК ЩЕ НИ ВЕСЕЛО Laughing

после ще разказвам
А някой може ли да ни каже някакви забележителности които си заслужава да видим-мислим да си вземем кола под наем че не ни се ходи с тия организирани екскурзии

# 522
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В този район, около Кемер, си заслужава екскурзия до Демре-Мира-Кекова;
иначе в кемер няма нищо интересно;
колите под наем са много скъпи.
В Кемер е безумно скъпо, а същите парцали ги има и в БГ.
По-добре се ориентирайте към местни фирми, които предлагат екскурзии. По-приемливо е за джоба.

А къде ще бъдете точно - в самия Кемер ли?

# 523
  • София
  • Мнения: 2 958
Някой пътувал ли е с този тур оператор и евентуално да е отсядал в този хотел ?

http://www.ikartour.bg/actual/hotel.html?hid=35328&oid=40605&ohid=40721

Много ще съм ви благодарна за отзиви.  bouquet

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 398
В момента правим резервация за Анталия чрез тях. Нямам лични впечатления, но ми ги препоръчаха.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт