Отслабване или не през периода на кърмене?

  • 3 996
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 526
Аз съм подобно на Надя - ям, ама не се лепи нищо, защото в началото се изпуснах да не ям , и сега искам и аз някое кило отгоре, ама не става 53кг 170см.
Нямах време да се обърна след раждането, включително и кога да ям. Диети не съм спазвала, всичко, което ми се е ядяло съм го хапвала, ама от съображения към свкъра и свекървата пропусках вечерята, защото те ядяха в 20.00, и си лягаха към 21.00, а бебко ядеше към 23.00 и аз огладнявах тогава, а неможеше да ставам през нощта да ям и така стигнах до това дередже.

Сега ям, ама без успех.

# 61
  • Мнения: 3 926
Момичета, книгата, по която отслабвам се казва "Как да отслабнем завинаги" на д-р Пиер Дюкан. С две думи това е режим в четири части, който е нещо като НВД, но изключва и мазнините. Човекът упоменава, че може да се прави и по време на бременност и кърмене, като изрично описва какво е позволено. Аз като дърта кърмачка вече реших да стартирам с малко по-строг режим, като редувам един ден само белтъци с един белтъци и зеленчуци. Резултатът е 5 кг. за един месец, -6 см. от талията, -6 от ханша, -5 от гръдната, -3 от бедрата, -2 от прасеца и -3 от ръцете. На спортувам нищо друго освен тичане след малката, но тъй като белтъците са основна храна на мускулите кожата не висва, мускулатурата си се самостяга. Е, не ставам на плочки, но и не висвам... изключая циците... ама започвам да правя лицеви опори и разни други упражнения.
В белтъчните дни може да се яде - телешко, пилешко... всякакви "постни" меса (човекът ги е описал подробно), риба и всякакви морски дарове, нискомаслено кисело и прясно мляко, извара, яйца, всякакви колбаси на позволена месна основа...
На следващия ден се ядат зеленчуци задно с гореспоменатите. Но не ви препоръчвам да почвате, без да сте прочели книгата. Струва 10 лв. и наистина е добра инвестиция. ям на корем и слабея. В началото ми липсваха сладкишите, но... има начин да се лавира в самата диета Wink

# 62
  • Мнения: 8 917
Трета опция - НЕ мърдам! /в минало време, разбира се Mr. Green/

# 63
  • Мнения: 1 735
Трета опция - НЕ мърдам! /в минало време, разбира се Mr. Green/

Това означава ли, че като си спряла да кърмиш си отслабнала? И ако да- за колко време и колко кг.?

# 64
  • Мнения: 743
Аз по време на бременността  качих 9кг. Като родих свалих 6, а останалите 3 ги свалих за една седмица без да правя абсолютно нищо. Но след месец нещата се промениха - започнах драстично да напълнявам и сега даже съм надхвърлила тези 9 кг. Направо е ужасно. Блазя на щастливите майки които кърмят  отслабват - аз явно не съм от тях Sad

# 65
  • Мнения: 339
Отслабнах с 14 кг-като гледам постингите май съм една от малкото  щастливки,.Остават още 3 кг, но за съжаление въобще не изглеждам, както преди, въпреки че килограмите са толкова Confused
Хапвам си всичко, но истината е, че въобще не ми се яде Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: X
Отслабвам видимо-вече съм под изходно положение/и при двете деца така/...а уж ям нормално  ooooh!...но се движа много/то с две деца никак не е трудно да не спираш Confused/

# 67
  • Мнения: 3 205
Свалих по-голямата част от каченото, но се закотвих на едни 6 кила в плюс и не мърдам от месеци  Thinking

# 68
  • Мнения: 28
Направо се стопих....

# 69
  • София
  • Мнения: 12 254
  Аз по принцип съм слаба и почти не качвам дори и докато бях бременна, но от няколко дни се притеснявам дори че съм почнала да отслабвам....

# 70
  • Мнения: 124
Аз лично не отслабнах

# 71
  • Мнения: 119
Бях в идеална форма преди да забременея. Качих 13 кг. Оставих 6 в болницата. През следващия месец свалих още 3-4 кг. След това бавно, но славно си качвам. Страх ме е да не ми намалее кърмата и гладна не оставам. Обикновено се движа много повече - сегатова е невъзможно

# 72
  • Мнения: 2 614
 Sad Излезнах след раждането по-слаба, отколкото съм сега!  Confused
НЕ мисля, че съм променила с нещо хранителния си режим още от преди бремеността. Истината е, че наддадох страшно много, чак не ми се говори с цифри.
Относно движението, тези, които ме познават знаят, че почти не се прибираме с малката, ходим, ходим... (предимно аз де Wink), но уви и това не помага особено....
Не знам, откакто ми дойде цикъла ли, от какво ли, но свалих 1 номер дънки - ще видим докога....  Crazy
Но това няма да промени решението ми да крмя Калина дотогава, докато е удоволствие и за двете ни! Peace

# 73
  • Мнения: 133
Аз свалих всичко без 4 кг за около 2 месеца, ама сега се боря с тея 4 килца, ходя на фитнес, кикбоксинг и какво ли не, ама нямя резултат...Напротив, сега като ми се стегнаха пак мускулите имам чувството че сланинките още повече изпъкват..Simple Smile преди всичко някак си се сливаше едно в друго (хи-хи-хи)...

# 74
  • София
  • Мнения: 44 229
Гласувах с третата опция, но и аз нямам на къде да отслабвам много, много, а никога не съм пълнеела успешно.

Общи условия

Активация на акаунт