Защо да не го мажа?

  • 2 668
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз честно казано се чудя много на мами, които мажат децата си с мас, зехтин и бла-бла. Кому е нужно при положение, че има толкова много бебешка козметика на пазара, която със сигурност е съобразена с нуждите и спецификата на бебешката кожа. Захтинът е за готвене, а не за мазане на бебчета, а това, че някога, някой е мазал с мас и зехтин е продиктувано от липсата на специална козметика за бебета преди десетилетия.
Ами да Ви отговоря, защо поне аз използвам по - естественни мазнини!Лично смятам, че колкото по - близо до природата и колкото по - малко термична обработка нещата са преминали толкова по - полезни могат да бъдат.Зехтинът дава на кожата на бебето всичко в необработен вид, а бебешката козметика, колкото и хубава да е, е създадена след допълнителна обработка на естественни или изкуствени компоненти.
Аз лично мажа сина си със сусамово олио и освен, че кожата му е прекрасна, той е и изключително спокоен.Четох тук там за сусамовото олио и разбрах, че до голяма степен и то спомага за спокойствието на детето тоест въздейства не само директно - омекотява кожата, ами и прониквайки през кожата,действа успокояващо.
Преди десетилетия наистина не е имало специална козметика, но пък и не е имало по децата тези болети, които има сега!
Защо да не мажа с природни средства, а с "химии" - защото всяка, не само бебешката козметика е в една или друга степен химия.Твърде малко ми е детенцето, за да го подлагам вече на изкуственни неща!
Затова предпочитам природата пред химията.Пък ако щете наречете прородата бабини деветини!
Без лоши чувства  bouquet

# 76
  • Мнения: 47 990
bloodywhite  Peace

# 77
  • Мнения: 6 390
Аз все още от време на време я мажа със зехтин, а вече е на 2г. и половина детето  Peace
За ползата от зехтина вече е писано, който иска да чете, така че няма да ви отегчавам по темата  Wink Mr. Green

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз честно казано се чудя много на мами, които мажат децата си с мас, зехтин и бла-бла. Кому е нужно при положение, че има толкова много бебешка козметика на пазара, която със сигурност е съобразена с нуждите и спецификата на бебешката кожа. Захтинът е за готвене, а не за мазане на бебчета, а това, че някога, някой е мазал с мас и зехтин е продиктувано от липсата на специална козметика за бебета преди десетилетия.
Когато ходата живеели без цялата тази химия, която я има днес, животът им е бил много по-здравословен. Бебешкото олио не е нещо много по-различно от зехтина или друга мазнина, но "обогатена" с парфюми и консерванти, някои от които могат да доведат до рак... Та аз пък питам кому е нужно да маже бебето си с толкова синтетика след като има натурални продукти?

# 79
  • Мнения: 1 233
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!

Точно така! Twisted Evil
Мажи си го, аз винаги се мажа след баня, и детето си мажа.

# 80
  • Мнения: 236
До скоро се мажех с олио за тяло,но от него кожата на места ми се обрина и за това реших да пробвам да се мажа със зехтин(качествен,много плътен).Никога когата ми не е била по-еластична,гладка и мека!Ползвала съм какви ли не кремове и лосиони за тяло и преди бременността,защото съм със суха кожа,и нищо не е правило кожата ми по-хубава от зехтина.Сега продължавам да се мажа със зехтин.Мисля и бебчето като се роди да го мажа.А как го преварявате?На водна баня ли?

Общи условия

Активация на акаунт