Защо да не го мажа?

  • 2 675
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 733
А zа6то ги мажете иzоб6то? newsm78 Аz не съм маzала детето с ни6то...и си е съвсем наред...не виждам смисъл да се маже или осолява или подобни глупости...А и има толкова много видове бебе6ки маzила,не е ли малко странно точно със zехтин  да се маже newsm78
Аз също не мисля, че зехтинът е най-подходящото средство за мазане, при положение, че на пазара има такова разнообразие от мазила. Но не съм съгласна, че детето не трябва да се маже. аз себе си мажа всеки път след баня! Така че Калоян ще си го мажа още дълго време.

# 61
  • Мнения: 7 201
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
Мажи си детето, и не я слушай! Каква е логиката - на 1 месец не му запушваш порите, а на 5 месеца например - му ги запушваш?  newsm78
Съгласна съм с Алекс1. Peace

# 62
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз мазах само докато кожата на бебо беше по-суха и после спрях. Мазала съм само с лосион .  Сега времето е топло и ако го мацам с лосион още повече ще се поти, което не мисля че е добре.
................. ..... Верно, че и големите се мажем ама аз се мажа примерно да си овлажнявам кожата понеже понякога ми става доста суха на определени места, а на тоя етап се мажа понеже ЕГН-то постепенно започва да го налага ...... ... абе де да знам все си мисля, че ако няма смисъл по-добре да не се маже бебето с нищо. Но това е мое мнение разбира се.  Peace

# 63
  • Мнения: 865
При толкова хубави бебешки масла и лосиони що го мажеш със zехтин? На салата ли ще го правиш???   newsm78
Зехтинът е най-чистото средство за овлажняване на сухата кожа.  Peace


Няма да споря  Peace
Всяка майка си zнае най - добре.

Те и теzи дето "осоляват" също zнаят Wink
винаги съм се чудела защо си мажете децата със зехтин и от къде се взе тази ,,мода",писала съм по този въпрос,но с вас на някои теми не може да се излезне на глава,просто е пълно с капацитети.иначе аз съм ЗА мазането на бебчето след баня,аз също се мажа,та нея ли да лиша от това удоволствие

# 64
  • Мнения: 865
Аз,пък се чудя защо са измислили медицинската козметика като има зехтин newsm78
Словосъчетанието "медицинска козметика" не съществува! Има козметика, има и лекарствени средства, но двете думички заедно - НЕ!  Naughty И ако някоя фирма-производител класифицира продукта си като "медицинска козметика", то това е некоректно спрямо потребителя!
И моля ви, не сравнявайте зехтина с осоляването - прекалено е!  Shocked
тук някой се е изказал неподготван по отношение на мед.козметика.естествено че има такава-мустела,виши ла рош позе,лирак,eucerin,phyto..............

# 65
  • Мнения: 268
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
newsm10 smile3534

# 66
  • Мнения: 2 336
Зехтинът, особено качественият е много подходящ продукт за бебешката кожа. Той съдържа омега - 3 и омега - 6 ненаситени мастни киселини, които са жизнено важни за организма и за кожата. По принцип мазането на бебето с олио или естествени масла е необходимо - предпазва кожата от загуба на вода, като образува оклузивен филм и подобрява еластичността й. Но в същото време позволява на кожата да диша .
Вие сигурно като модерни майки бихте отрекли свинската мас, на тя и гъшата са най - близки по състав да човешката.
Всичко е въпрос на личен избор.
Аз приветствам тази майка, която е избрала подобен начин за грижа за кожата на своето бебе - и бих я посъветвала максимално да използва олиото като вариант.

# 67
  • Мнения: 3 695
Аз,пък се чудя защо са измислили медицинската козметика като има зехтин newsm78
За парички  Laughing

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
На мен пък дерматолог ми забрани да си мажа бебето със зехтин  Crossing ArmsНе, че някога съм мазала със зехтин. Препоръча ми само бебешко мляко за тяло. Това и използвах редовно. Сега вече я мажа само от време на време.

# 69
  • Мнения: 5 026
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
  Joy Аз вече мажа само с лосион за тяло.

# 70
  • Мнения: 498
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
Мажи си детето, и не я слушай! Каква е логиката - на 1 месец не му запушваш порите, а на 5 месеца например - му ги запушваш?  newsm78
Joy Аз ако слушах свекървата да съм загинала вече!!!!Мажи си детето спокойно.Твоята майка също те е мазала а предполагам нямаш проблеми. Laughing

# 71
  • Мнения: 260
От самото начало я мажа с лосион за тяло и проблеми до сега не сме имали Peace

# 72
  • Мнения: 576
Още от самото начало  я мажа с бебешко олио, като се затопли времето ще пробвам с мляко или лосион. Кожата й е префектна (само за целувки)!  love001

# 73
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
И аз честно казано се чудя много на мами, които мажат децата си с мас, зехтин и бла-бла. Кому е нужно при положение, че има толкова много бебешка козметика на пазара, която със сигурност е съобразена с нуждите и спецификата на бебешката кожа. Захтинът е за готвене, а не за мазане на бебчета, а това, че някога, някой е мазал с мас и зехтин е продиктувано от липсата на специална козметика за бебета преди десетилетия.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм мазала със зехтин само 2 седмици.После минах на олиото на Бюбхен.След 2 месец започнах с мляко за тяло на Бюбхен.След годинката започнах да го мажа много рядко,но кожата му не се нуждае от разни мазила PeaceИзбягвам да мажа по принцип Stop

Общи условия

Активация на акаунт