Ритни чиновник по гъза

  • 6 472
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 821
...В училищата ако има как да се влезе в сградата пак проблема е как ще се качи етажа...
              Не щЪ да сЪ изказвам неподготвена, но ако сградите имат асансьор, май няма проблем? Иначе е ясно, че повечето ниски сгради май нямат, но мисля, че принципно и това е решение... Софииската автогара примерно има и за два етажа  Peace.
тук в училищата асансьори...нъц..има ли някъде newsm78
вариант е външен асансьр

# 61
  • Мнения: 7 112
Преди години в строящото се хореогравско училище в София бяха предвидили асансьори. Бяха пропуснали стълби да проектират. Така сградата стоя години, докато една мъдра глава не измисли, че ще се пристрои още едно тяло до вече построеното и стълбите ще въртят оттам.

# 62
  • Мнения: 1 001
Wolf, хич да не ти пука! На тях всички гледат като на изпята песен. Важното е пандизчиите да се превъзпитат и социализират, че те са бъдещето  на България. Хуманизъм за хуманните! А лошите инвалиди - да си правят друг път сметка дали да се разболяват.
Надявам се, че е опит за ирония ... ако си направиш труда да надникнеш в Деца с увреждания и хронични заболявания може и да разбереш болката на хората ... надявам се, че ще напишеш още нещо ...

Edit: Отдавна не бях писал тук ... ако не беше Wolf нямаше и да се сетя

# 63
  • Мнения: 7 112
Написаното от Байбити е сарказъм. Не е насочено срещу хората с увреждания.  Hug
 klisurov, понякоа хвървям по едно око при вас. Прекланам се за всичко, което правите. 

# 64
  • Мнения: 1 001
Написаното от Байбити е сарказъм. Не е насочено срещу хората с увреждания.  Hug
 klisurov, понякога хвърлям по едно око при вас. Прекланям се за всичко, което правите. 
Аз лично нищо не правя ...  Родителите на различните  деца са истинските Хора, заслужаващи нашето уважение и подкрепа ... жалко, че все още има Майки, които не са разбрали ... да си Майка е дар и отговорност ... децата са слаби, дебели, ниски, високи, руси, чернокоси, здрави и ... не толкова - просто са различни ...  защо родителите им трябва да бъдат затруднявани допълнително ...

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
MechoPuh, къде си видяла тези неща ..... те са инцидентни или са сложени проформа.... не съм виждала някой да ги ползва

# 66
  • Мнения: 4 392
100% ще подкрепя и разпространя информацията за една такава инициатива. Peace
Отдавна се възмущавам от този факт!

Тук в Добрич в най- прясно открития търговски център EASY НЯМА никакви съоръжения за инвалиди! Интересно ми е как е пуснат в експлоатация, без да отговаря на законовите разпоредби! #Cussing out   За училищата и обществените сгради пък да не говорим!
Пълно безхаберие и незаконност е да се оставят нещата така.


Точно преди половин час готината ни кметица ми звънна за да ми каже че щом в другите градове няма рампи и в Добрич няма да има...

А за такава наглост от страна на кметицата просто нямам думи! Типично еснафско мислене!

krasiobr Какъв е сайтът на сдружението? Това, което е дадено, са някакви имейл- адреси.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 04:08 от Amarena

# 67
  • Мнения: 2 759
MechoPuh, къде си видяла тези неща ..... те са инцидентни или са сложени проформа.... не съм виждала някой да ги ползва
               Сега ще ме накараш да мисля, но без особен успех в петъчния следобед  Mr. Green. Изкуфяла съм, пък и не съм гледала специално, затова ще нахвърля съвсем малко, и вече ще се оглеждам като ходя насам-натам и ще допълвам. Скосяване на тротоарите - почти навсякъде, това мисля да не изреждам... Рампи мисля, че също има почти навсякъде - бъркам ли? С асансьори, могат да се похвалят подлеза на Орлов мост и новата автогара. Всъщност май и жп гарата, но ще се огледам, ако мина натам. За приспособленията в градския транспорт трябва да ми обясните за какво става дума, иначе т.нар. специална врата има трамвай 7-ца.
               Ето някакви обещания, които може да се провери дали са вече изпълнени:

Във Факултета по математика и информатика на СУ „Св. Климент Охр … нсьор за инвалиди

В метрото монтират рампи и асансьори за трудноподвижни хора

Метрото ни по-достъпно за инвалиди от парижкото

Обява за продажба на магазин:
"Магазин  София Център бул. Дондуков  620000 EUR  407 кв.м.  ТЕЦ  тел.  Етаж: 0 от 8 
Имотът /чиста площ - 345кв.м/ е самостоятелен етаж - част от новопроектираната многоетажна сграда със смесено предназначение - магазини, офиси и жилища на бул. Дондуков, района срещу Дарик-радио с оригинална съвременна архитектура и всички възможни екстри: луксозно изпълнение, самостоятелен вход откъм Дондуков, пространствено свързани две нива, светла височина-3,20м, окачена PVC-фасада, червени тухли+топлоизолация 5см, ТЕЦ, телефони, компютърна, климатична и СОТ-мрежи, възможност за увеличение или намаление на описаната по-горе чиста площ, възможност за покупка на подземни гараж и/или място за паркиране. Гарантиран достъп за обитатели и посетители-инвалиди! Офертна цена - 1520?/кв.м, вкл. ид.ч-гранитогрес и хидравлични асансьори!
"




# 68
# 69
  • Мнения: 4 520
Аз да не се изкажа неподготвена, но мисля, че в ОУ "Отец Паисий" в Силистра в момента подготвят нещата за асансьор, защото имат деца с увреждания. Майката на мъж ми е зам.-директор на въпросното у-ще, утре ще я поразпитам.
А в Бургас просто съм изумена! Например до сградата на община Изгрев се стига по 30-тина стъпала, не че съм ги броила, и няма никакво съоражение за инвалиди! Като прибавим и майките с колички, смятайте за какво става въпрос. Тъпа история откъдето и да я погледнеш! Да оставим настрана колко сгради има, чиито входове се намират на улицата, но след това следват безкрайни стъпала до кабинетите и офисите!! Не знам какво трябва да се предприеме обаче! Едно само ми е ясно - трябват много пари, а наистина за много от общините това е непосилно. Стискам палци да се преборите с бюрокрацията и за дечицата и хората в инвалидни колички да се намери решение с придвижването! Praynig

# 70
  • Мнения: 843
   Тъкмо имам нужда да си поплача.  По друг повод, но тази тема ще е катализатор.
        Темата е  съвсем навреме  и то  не заради депресията ми. Воден дух е живял сред такива деца.. , а аз съм такова дете / да кажа: отдавна оперирано и ходещо/  зачетох се и се замислих... в санаториума в който израстнах / Момин проход,  Костенец/ не помня да има рампи изобщо.  По мое време "нямаше"  и увредени деца.  Или поне не се виждаха.  тези като мен.
       След това се сетих, че май имаше излаз откъм мазето на санаториума в другия край на градината.  И почти ходещите деца  , нямаха връзка с неходещите.   Но комент     Но ,това е преди 30---и повече години.
          Много се радвам на подобренията в Пловдив...  иска се още.ама.. и това е добро начало.
         Стискам палци на Добричлии. Мението ми  е , че не случват на кмет от поне 2 мандата.

    Някои го написаха.  Номерът е протести, движения..  мъничките , локални победи  , са повече от нищо.

   Вече сме в свят, в който  се надявам поне това/ Грижата/  да се подразбира..  и да не се оспорва и оправдава липсата и.
   Съжалявам, че звуча като на минитинг,  но пък ако го ударя на сантименти, става страшно Cry

# 71
  • Мнения: 212
...На тях всички гледат като на изпята песен...

Ще ми се да вярвам, че това съвсем не е така, но чета една статия от 1999 г. и ... за жалост и сега нещата не са много по-различни. Съвсем наскоро видях как мъж в инвалидна количка пресече пешеходната пътека, но трябваше да заобиколи паркирана пред цветарски магазин кола, за да стигне до скосяването за колички. На много хора дори не им прави впечатление, че паркират колите си точно на това място.
Сит на гладния не вярва.
Това трябва да се промени. Мисленето ни трябва да се промени. Да сме съпричастни към проблемите на хората с увреждания и най-малкото ако не помагаме, то поне да не им пречим. От там се започва. А защо не и да помогнем с нещо, ако можем? В един такъв филм ясно се вижда, че и различният от нас човек Е човек, който има чувсва, мечти, интереси ...


В училищата ако има как да се влезе в сградата пак проблема е как ще се качи етажа...
Само в ТОВА училище ли са разбрали как да се улесни придвижването ?!

# 72
  • Мнения: 4 392


Само в ТОВА училище ли са разбрали как да се улесни придвижването ?!


Ива, НБУ са частен университет и имат мастит бюджет. Въобще не може да бъде сравнявано това с ограничените средства на общините. Училищата се помещават обикновено в стари сгради, които е невъзможно да бъдат пригодени за целта. Има тук(За Добрич говоря.) един директор на училище(те сигурно са повече, не знам, но за него съм чувала..), на който му се носи славата на страшно инициативен мъж и не се спира пред нищо . Прави и невъзможното за благоустрояване и подобряване на базата на повереното му училище. Въобще директор - мечта. Когато излезе този закон, човекът търсил всякакви варианти и даже получил оферта от чуждестранни фирми, но се оказало, че такъв външен асансьор ще излезе толкова скъпо, че било по- изгодно да се събори сградата и да се построи наново.
И въпреки всичко, не може да няма никакво решение. Peace

# 73
  • Мнения: 212
Ива, НБУ са частен университет и имат мастит бюджет.
Това е вярно, ама с добра воля може да се постигне нещо. Доколкото е възможно да бъде направено подобрение ... хайде външен асансьор може да не може, поне рампи де.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт