Клуб на жената на компютърния "специалист"

  • 8 097
  • 218
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 117
Опитвам се да му обясня че отпуската му е дадена за да е до мен и бебето, но уви ако не му го тикна в ръцете няма да го докосне. Какво прави: ходи на пазар, води и взима дъщеря ни от училище и изхвърля боклука. Купува ядене ако не съм сготвила (не се оплаква за това). Плаща на фирма да чисти в къщи.
Но не ми обръща грам внимание!!! Не проявява съчувствие, едва ли не ми казва "на ти сега да видиш какво е да поработиш".
От горе на всичко е македонче, той ме обижда по най вулгарният начин, но ако аз направя същото  не може да ми прости с дни. Голям инат и малко злопаметен.
ПОМОЩ!
Mama E, много е кофти това. Бих могла да кажа, че те разбирам. Ние нямаме деца, но колко планове и пр. са се проваляли, колко нощи е работил само.....
Много е добре, че все пак пазарува, води детето на училище ит.н. - някои "симпатяги" и това не правят - НО това НЕ Е оправдание. Вниманието към дамата е много важно и аз съм се опитвала също поне 1000 пъти да го обясня, но ефектът е по-скоро временен.... иии честно казано и аз незнам къдъ точно е верният път към справянето с този проблем. Може би, трябва да си много силна и много спокойна, за да можеш да се справяш. Кураж и от мен  Hug

# 196
  • Мнения: 2 641
я чак сега виждам темата... мъжа ми работи като системен администратор на подобни длъжности свързани с много сървъри под Юникс и в частност Линукс. Работата му сега е доста натоварена, той е най добрия от колегите си и най много работа върши. това му доставя удоволствие и в крайан сметка да си прави в работата каквото иска. Проблема къде е - явно тези хора са вманиачени на тема компютри. Имаме дете вече на 2 години и мъжа ми ужасно много я обича грижи се за нея всякак - сменя папмерси, храни я, играе си, пазаруваме заедно и т.н. но имам усещането че само се чуди как да седне на компа и да свърши нещо. Примерно вечер се прибира и веднага се позиционира на лаптопа а аз очаквам да се занимава веднага с детето за да свърша нещо. Мен като че ли ме позабрави през тези 2 години, за секс може и 2 месеца да не се сети. Понеже му възложих да приспива Ема вечер което при нас е събитие с приспиването, казва че тя го приспивала и така. Не мога да се оплача от нещо конкретно но ако в къщи не се занимава с тоя компютър ще съм супер шастлива защото ще има много повече време за мен и за разходки и зобщо мисля ще сме по щастливи.

# 197
  • Мнения: 2 491
Не мога да се оплача от нещо конкретно но ако в къщи не се занимава с тоя компютър ще съм супер шастлива защото ще има много повече време за мен и за разходки и зобщо мисля ще сме по щастливи.

И аз така мисля и затова започнах темата Peace

# 198
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Относително е. Преди и аз така мислех. И сега на моменти тайничко си мечтая да смачкам и двата компа вкъщи, или по-добре да им изскубя всички части баааавничко с пинсета. Но когато два часа по-късно идва да ми обяснява въодушевено нещо с очите на дете, получило мечтан подарък, ми става много мило. Просто когато е щастлив сякаш и на мен ми прелива от тези емоции, и ме хваща срам, че съм искала да му отнема удоволствието.....

# 199
  • Мнения: 2 957
Аз никога не съм се дразнела,че е пред компютъра,независимо дали в момента работи или прави нещо друго.Аз вися не по малко пред пц-то:)
Имаме време и за себе си и за разходки и за детето...никога не съм се чувствала пренебрегната.

# 200
  • Мнения: 483
Въпроса е че мъжът ми седи цялото си време в къщи на комп, не си спомням от кога не е било да седнем и да си говорим просто Sad
Ние все още не си говорим, това което много ме притесни е че той се опитва да ме маяка в момента, днес например спря интернета на всички комп освен на неговият лаптоп а на него смени паролата!!! Това не е ли тормоз. Аз не мога да излеза никъде с това бебе...а тук  почти цялата работа я върша на комп.
работа, пазар, забавления...Той знае че като ми спре достъпа е в пълен контрол на ситуацията...Аз успях да се вържа в една мрежа която е на някой съсед. Не мисля че той подозира че мога да го направя и сега трябва да се крия от него.
Кажете ми това на какво прилича!!! Не знам какво да мисля за него...Иначе то пазарува салам и кашкавал...ако с това мога да храня себе си и детето си.
Днес ходихме да слагаме една ваксина на бебето, нито се погледнахме нито си казахме една дума. Към дъщеря ми се държи добре,  до бебето не се е приближил от както сме скарани.
Аз също съм голям инат и не го заговарям, мисля че се държа като абсолютно говедо.
Знам че аз също правя грешки в комуникацията, обаче по дяволите има една много тънка граница м/у работохолизма който определено води до много големи проблеми в семейството и много трудещ се човек.
Той е много нервен, много нетърпелив, няма никакви други хобита освен работата.
Мисля че много голямо значение в това че така са ни се влошили взаимоотношенията имат 2 неща:
това че не сме правили секс от 9 месеца (от момента в който забременях) по нареждане на доктор, и това че не излизаме никъде през уикенда. Това са двете единствени неща който могат да го отделят от работата (дори те не винаги)
Не искам аз да съм първа в опита да оправя нещата, защото ще му покажа че ми влияе това че той започва много грубо да ме отрязва от света.
Не знам как да постъпя.... :: #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако си бях в България до сега със сигурност щях да съм се разкарала от къщата! Повярвай те ми...Но тук е сложно защото не карам кола и нямам нито един близък човек а и съм с новородено....

# 201
  • Мнения: 315
Здравейте да се оплача и аз , и при нас е така ,даже спорят с детето кой да е наред той виси ,то мрънка абе ужас.Мен ме огрява само през деня.Една вечер мъжът ми заспа на стола и щеше да си забие главата в монитора .Просто няма оправия.

# 202
  • Мнения: 534
Боже мили ooooh!,Мама
това вече е ужас,незнам какво да те посъветвам,няма думи  Sad

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Не изчетох всичко, но при нас е малко по-различно. Аз съм на компютъра... Laughing Приятелят ми също се занимава с това, но след работа не иска да сяда пак зад компютър. Знам, че не му е приятно, но за разлика от играещите - просто върша работа...
 Моето решение е: приспивам ги и тогава...Е, понякога осъмвам, но това е положението... Wink

# 204
  • Мнения: 956
Здравейте, момичета,  много се смях и аз на вицовете...и ви и разбирам добре за това, че малко са "отсъстващи" компмтърните специалисти.. Искам да ви помоля за съвет, сега сме в чужбина, чували ли сте как стоят нещата в ХЮлет пакард за Юникс администратори с опит? И има ли в София компании, които да предлагат добри условия за работа? Препоръчайте, ми нещо, че много ми се иска  да се приберем ..Simple Smile

# 205
  • Мнения: 5 178
Не изчетох всичко, но при нас е малко по-различно. Аз съм на компютъра... Laughing Приятелят ми също се занимава с това, но след работа не иска да сяда пак зад компютър. Знам, че не му е приятно, но за разлика от играещите - просто върша работа...
 Моето решение е: приспивам ги и тогава...Е, понякога осъмвам, но това е положението... Wink

Жани това с осъмването и аз го практикувам.. ох после цял ден съм като замаяна, но няма как

# 206
  • Мнения: 1 336
Здравейте, момичета,  много се смях и аз на вицовете...и ви и разбирам добре за това, че малко са "отсъстващи" компмтърните специалисти.. Искам да ви помоля за съвет, сега сме в чужбина, чували ли сте как стоят нещата в ХЮлет пакард за Юникс администратори с опит? И има ли в София компании, които да предлагат добри условия за работа? Препоръчайте, ми нещо, че много ми се иска  да се приберем ..Simple Smile
ХП набира 3-то ниво съпорт сис админи 3000 нетно мисля че бяха парите

# 207
  • Мнения: 2 641
Здравейте, момичета,  много се смях и аз на вицовете...и ви и разбирам добре за това, че малко са "отсъстващи" компмтърните специалисти.. Искам да ви помоля за съвет, сега сме в чужбина, чували ли сте как стоят нещата в ХЮлет пакард за Юникс администратори с опит? И има ли в София компании, които да предлагат добри условия за работа? Препоръчайте, ми нещо, че много ми се иска  да се приберем ..Simple Smile
ХП набира 3-то ниво съпорт сис админи 3000 нетно мисля че бяха парите


аз имам пълно инфо по темата. Заплатите в Хюлет пакард са много по ниски от цитираните. Тази сума е само за служители на Ажилон консултинг, но те не си търсят сега 3 ниво съпорт за Юникс...иначе ХП си търсят по всяко време служители но за по малко пари, дори сега новоназначените в Ажилон за трето ниво са с по ниски заплати...

# 208
  • Мнения: 1 336
Здравейте, момичета,  много се смях и аз на вицовете...и ви и разбирам добре за това, че малко са "отсъстващи" компмтърните специалисти.. Искам да ви помоля за съвет, сега сме в чужбина, чували ли сте как стоят нещата в ХЮлет пакард за Юникс администратори с опит? И има ли в София компании, които да предлагат добри условия за работа? Препоръчайте, ми нещо, че много ми се иска  да се приберем ..Simple Smile
ХП набира 3-то ниво съпорт сис админи 3000 нетно мисля че бяха парите


аз имам пълно инфо по темата. Заплатите в Хюлет пакард са много по ниски от цитираните. Тази сума е само за служители на Ажилон консултинг, но те не си търсят сега 3 ниво съпорт за Юникс...иначе ХП си търсят по всяко време служители но за по малко пари, дори сега новоназначените в Ажилон за трето ниво са с по ниски заплати...
от една агенция чрез която си набират хората контактанаха съпруга ми преди вече 1 година може би. Имат старо негово св и това е сумата която му казаха, от там е моето инфо...може и да не е така, но със сигурност един от бившите ни сис админи взема повече от 1900 нето, защото тук беше на толкова и каза, че там парите са повече!

# 209
  • Мнения: 1 116
Момичета,
моят мъж е програмист от най-лош вид #Cussing out
Той е тоталният работохолик (той не играе на игри на комп. само работа).

Същата порода си го имам и у нас, само че моя мъж е много спокоен и уравновесен(няма нещо което да го накара да се ядоса и избухне, дори и аз Simple Smile ), пушилката съм аз. За разлика от твоя мъж обаче, моя  не пазарува, не води децата на училище, аз и пазарувам, и карам и вземам голямата от училище, водя ги по разни други занимания. През седмицата просто за нищо не може да се разчита на него, но за събота и неделя вечно правя планове, разхождаме се някъде, ходим на гости или ние каним гости, почти всяка седмица сме на някое парти или събиране. Ако останем у нас, той пак ще е на компютъра Simple Smile  Аз също бях много спокоен човек като него, но с годините и най-вече откакто децата станаха две, а и те са с малка разлика, започнах да се нервя и ядосвам повечко.
Mama E, много мъчно ми стана като прочетох всичко което си написала, дано вече сте се сдобрили! Нали сме се виждали няколко пъти по детските мероприятия, останала съм с впечатление, че сте много готино и сплотено семейство. Може би просто сте се поизнервили повечко покрай бебето, сигурно доста безсънни нощи имате сега.
Много неща мога да ти пиша, но не им е тук мястото. Ако искаш може да се видим, утре мисля да идвам към Белвю с децата, да се видим и разходим в някой парк(ако не вали) с една приятелка(тя също има бебче колкото твоето, може и да се познавате), децата да поиграят заедно, ако искаш можем да се видим в някой близък за теб парк, ако вече излизате с бебока. Пиши ми на лични, ако искаш.
Няма ли начин да започнеш да караш, наистина ако караше щеше да се чувстваш по-независима. Казвам го от собствен опит, аз в началото също не карах, беше ме страх.

Общи условия

Активация на акаунт