Мами в Италия 46

  • 12 872
  • 269
  •   1
Отговори
# 225
да не говорим sа "баните" - дупка в двора

# 226
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
да не говорим sа "баните" - дупка в двора

и ти ли?  Rolling Eyes

(на другия край на двора  #Crazy)

# 227
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
ООО, ма вие двете бетер на чат го обърнахте значи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil аман Mr. Green
Абе сестра ми се затри някъде, днеска никаква не се е вясвала Thinking
Ама нямам и други новини newsm78
какви ли ги върши???? Thinking Thinking Thinking

# 228
моите баби не са от село, но съм виждала бг селски къщи ...

иначе тук разни кашине, казали и прочие много ми допадат

мога само някои елементи да взаимствам, тъй като не разполагам с такива пространства

страшно ми харесват стените оставени на тухла, дървените греди от горе, увисналите царевизи по стените .... буренцето на удобно място

# 229
ООО, ма вие двете бетер на чат го обърнахте значи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil аман Mr. Green
Абе сестра ми се затри някъде, днеска никаква не се е вясвала Thinking
Ама нямам и други новини newsm78
какви ли ги върши???? Thinking Thinking Thinking

обади и се и я питаи  Wink

# 230
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ООО, ма вие двете бетер на чат го обърнахте значи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil аман Mr. Green
Абе сестра ми се затри някъде, днеска никаква не се е вясвала Thinking
Ама нямам и други новини newsm78
какви ли ги върши???? Thinking Thinking Thinking

ми к'во да праим, като никой не Ще да си играе с нас?  Rolling Eyes Laughing
моите баби не са от село, но съм виждала бг селски къщи ...

иначе тук разни кашине, казали и прочие много ми допадат

мога само някои елементи да взаимствам, тъй като не разполагам с такива пространства

страшно ми харесват стените оставени на тухла, дървените греди от горе, увисналите царевизи по стените .... буренцето на удобно място

дааа, за такава селяния веднага подписвам. разме4тах се, Ша знаеШ, аре отивам да си купя боя за лице  Twisted Evil

# 231
  • Мнения: 3 388
ахахха, и аз нямам баби и никави роднини на село.
Като говоря за селска къща, да не с е разбира погрешно нещо лошо и бедно. В моите представи е къща от периферията, country style.

# 232
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
          Деси,я избий тези мисли от главата си...толкова си млада още...Вероятно моето мнение е на лаик,на си мисля, че на възрастта се акцентира излишно.Много са факторите,които оказват значение...Все повече са недоносените даца,доносени с ниско тегло,с аномалии.Една бъдеща майка трябва да има много оптимизъм и вяра в хубавото развитие на нещата.Аз например си мисля,че успях да износа и родя Клементина само с целия оптимизъм,на който бях способна и нито за момент не ми е минала мисълта,че нещо може да не е наред.Никога няма да забравя думите на акушерката от консултацията,дано да го родиш преди да си излязла в майчинство,че да го водим аборт и да не повишава процента смъртност.Как изобщо можа да ми го каже в очите?!
      Осмачето  не стоя час дори в кувиоз,израстна здраво и умно дете,което вече се зъби по форумите Laughing
        Майчината любов прави чудеса!Направете си с много любов второто дете,че и трето...Успех!Ще чакаме прекрасни новини... Peace

# 233
  • Мнения: 2 379
Деске, труден въпрос задаваш и най-вече много личен. Всеки има свой начин да възприема и решава за себе си подобни събития...
Не знам до колко често надничаш по другите части на форума, по-точно за "Майки (бъдещи и настоящи)" ти говоря. Там, мине се не мине време, и се появява някоя разстроена майка, понеже се е оказала с много висок процент на риск именно след амниоцентеза. Това изследване не е последна инстанция, разбира се. После се правят други, които да потвърдят/отхвърлят риска. Много често съм чела теми, при които първоначалната тревога в крайна сметка е фалшива! Наистина изглежда, че такива "грешки" се случват доста често. Според мен това е адски кофти, понеже те кара да се съмняваш и притесняваш до самия край на бременността (поне на мен би ми се отразило така). А и щом е така лесно да се сгреши резултатът, каква е гаранцията, че няма да се нарочи за увреден дори и здрав плод?... Не знам, сложно е.
Хм... а гледа ли новините тази вечер? (Егати съвпадението с въпроса ти!) Аз слушах с едно ухо, докато миех чиниите --- Ставаше дума именно за едно нарочено бебче (след 9 изследвания!), което след аборта в 23 седмица се оказало напълно здраво Cry
Не ти ги пиша тези неща, за да те убеждавам или разубеждавам в нещо. Не мога да взема страна дали е по-правилно да направиш теста или не. Важното е как ТИ би се чувствала по-сигурна и спокойна.
Просто тези теми за амниоцентезата са ми правили впечатление тук във форума и реших да споделя с теб, понеже сега питаш.
 Hug Heart Eyes  bouquet

P.S. Хубаво ти е казала Краси за оптимизма Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 6 810
dessita, аз лично правих и биохимичен скрининг /той предшества амницинтезата, ако ти даде висок риск тогава се прави тя, поне тук е така/ и после фетална морфология. Самият факт, че съм го направила БХС-а трябва д говори, че ако беше показал висок риск от Даун, щях да се подложа на амнио-то и след това изхода е ясен, ако амнио-то покаже Даун. Първият път не правих БХС. Едно - бях още по-малка, второ не ми се разкарваше до Мед. академия, защото тогава само там правиха  /тък аргумент, ама наистина не ми се висеше там/.  Темата за уврежданията я разисквахме скоро, пак се превърба в спор, надявам се сега да не се получи същото. Обаче ти от самото начало на замисъла да тръгваш с такива мисли - ааа, ще се караме!  Naughty Laughing Я го дай ведро и спокойно, годините ти хич не са много. Ако на някого му е писано нещо лошо, ще стане и да е на 20 и да е на 40 и да е купувал дрешки преди това и да не е, и да е казал на всички от първия ден , в който е направил теста, или обратното. Според мен от съдбата си няма как да избягаш. Я го виж бобо какъв е сладур, сигурна съм, че ще го зарадвате с някоя малка сладурана догодина.  Laughing

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 22:52 от Klemy

# 235
  • Мнения: 3 388
И аз правих точно този скрининг. При висок риск, се прави амниоцентеза. Но, ако една мама е решила да прави амниочентези по една или друга причина, ти директно прави само това инвазивно изследване, прескачайки другите, тъй като те показват само вероятност и не дават сигурност така, както инвазивните.
Общо взето е много сложен въпроса- самият факт, че се подлагаш на пдобни изследвания, означава че допускаш вероятността на абортираш, ако недай боже има нещо. Аз лично така виждам нещата и доста се бях замислила как бих/ме постъпили. Решението е по-скоро хуманно, както е описала и Дессита.
Да не дава Господ да се налага да вземаме такива решение и дано се радваме на живи и здрави бебета ... . Четейки и слушайки определени случаи и шокиращи истории си мисля, че е твърде кратък  живота за толкова много несправедливости ...

..... това за здравото бебе, уж с малформации, го коментирахме още преди няколко дни с мъжа ми. Ужасно е жестоко!

# 236
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
          Добро утро на всички!Ведър ден!  bouquet

# 237
два реда набързо:
Деси, при така зададена ситуация бих те посъветвала villocentesi, прави се много по-рано (ако не се лъжа трети месец). Резултатът е сигурен (не е вероятност). Може би в трети месец абортът се преживява по-лесно от колкото в пети. Преди 35 години се плаща.

# 238
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДобрЮтро  Hug
Днеска ги няма нито Гери,нито сестра ми да сложат по едно кафе и закуска а на мен как ми се спиииииии  smile3507

На въпроса на Дессита: аз съм над 30те и не правих нито вило,нито амнио... И за момент не съм се замисляла... Може би съм безотговорна,може би летя между облаците,но и за момент не съм допускала,4е може неЩо с бебо4е да не е наред  Embarassed
Е,сигурно ако бях на пове4е годинки Щях да се позамисля,но за момента не съм го с4ела за необходимо....
Доста деликатен въпрос... Според мен оба4е не трябва да тръгваШ веднага с тези мисли,ина4е както е казала и Ани Ще ти се стъжни от съмнения и притеснения до края на бременността  Thinking

# 239
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Десита, много ли4ен въпрос е, така 4е Ще ти отговоря от моята позиция. според мен трябва да си наясно с намеренията и реакцията ти при евентуален рисков резултат. съЩо трябва да поемеШ риска от последствията на самата процедура.
ли4но нямах отговор на въпроса какво бих направила след негативна амниоцентеза, но бях напълно сигурна, 4е не мога да поема риска да загубя едно здраво дете. бях на 34. направих транслу4енца нукале в  комбинация с дуо тест, резултатът беШе перфектен и приклЮ4их с изследванията.

Клеми, извинявай, ясно е, 4е аз не мога да си държа езика зад зъбите, колкото и да ми се иска в слу4ая. с теб разисквахме и се сдърпахме по съвсем инаква тема. Sick

Общи условия

Активация на акаунт