Мами в Италия 46

  • 12 846
  • 269
  •   1
Отговори
# 255
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Rolling Eyes
Не ви разбирам, но няма значение. За втори път задавам същия въпрос,защото първия път не ми отговорихте, щом ви е все едно какво дете ще родите, защо си правите изследвания?  newsm78 Значи е цинизъм, да искаш да имаш здрави деца, така ли? И откога? Значи докато е в корема детето няма значение дали е здраво или не, а като се роди? Защо им бием ваксини всякакви? Дайте да ги оставим на природата тогава изцяло нещата, а? Ако се разболеят, разболеят, няма значение? Ами не ви разбирам и това е, а пък нека да съм цинична, щом така ме разбирате.  Stop

брех, мама му стара, Клеми, не ги обръЩай както ти си искаШ неЩата.
дискусията беШе станала, заЩото ти твърдеШе, 4е неперфектните деца, било жестокост да се раждат. заЩото науката по_добре било да се спре пред някои неЩА. за мен това е цинизъм и дотук Ще спра.
всеки от нас иска здраво дете, няма ниЩо лоШо. не всеки от нас се 4увства в състояние да отглежда, сблъсквайки се с хиляди проблеми всеки ден, дете с проблеми. това е друг въпрос и съЩо е 4овеШко. но дале4 не зна4и, 4е който се е реШил на тази кра4ка е жесток, или безотговорен егоист, обрекъл детето си на нам к'во си. освен това, и миналия път се опитах да ти кажа, 4е  недъг и увреждане, непозволяваЩо самостоятелен живот, не са синоними.
не искам да влизам в пове4е подробности, заЩото вси4ки сме майки, някои, о4акваЩи, така 4е спирам наистина.

# 256
  • Мнения: 750
Аз пък не виждам какъв е проблема newsm78,както преди така и сега Клеми е била винаги на едно и също мнение,4е ако със сигурност знаем,4е детето е с увреждания още преди да се роди е по добре както за детето така и за родителите да предотвратят това раждане.
Правилно ли съм разбрала Клеми? newsm78

Хайде да спрем дотук моми4ета,достатъ4но е измъ4ена и тъжна тази тема,няма смисъл да се дразним една друга Peace  bouquet

# 257
  • София
  • Мнения: 6 802
Никъде не съм писала, че неперфектни деца не трябва да се раждат.  Shocked Че то перфектни няма.  Joy Не съм писала, че е безотговорно. Лично аз, за себе си твърдя, че не мога да си обрека моите деца на това. Навсякъде съм писала "за мен".  Wink Хайде, стига сме дискутирали, явно на някои хора им е удобно да има все един, с когото да се заяждат и да му влагат друг смисъл в думите.  ooooh! Има една история, на Искрица Надежда, мисля, че всеки би трябвало да я прочете, който не е до сега. Ако искате ще се разтърся из форума да я намеря. Това е МАЙКА в целия смисъл на тази дума, шапка и свалям. И точно, защото аз не мога да се справя като нея, не бих и опитала даже. Ако искате, намерете я, прочетете я и пак ще говорим.
nik77, да, така смятам за себе си.

# 258
Клеми, направих си труда и цитат да ти сложа. Прочете ли го? Прочете ли изобщо какво пишем? Писна ми от обвиненията ти и от елементарните ти разсъждения. Не исках да ти отговарям нарочно. Нямам намерение да коментирам повече писанията ти. Този форум е за майки в Италия!

# 259
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Никъде не съм писала, че неперфектни деца не трябва да се раждатShocked Че то перфектни няма.  Joy Не съм писала, че е безотговорно. Лично аз, за себе си твърдя, че не мога да си обрека моите деца на това. Навсякъде съм писала "за мен".  Wink Хайде, стига сме дискутирали, явно на някои хора им е удобно да има все един, с когото да се заяждат и да му влагат друг смисъл в думитеooooh! Има една история, на Искрица Надежда, мисля, че всеки би трябвало да я прочете, който не е до сега. Ако искате ще се разтърся из форума да я намеря. Това е МАЙКА в целия смисъл на тази дума, шапка и свалям. И точно, защото аз не мога да се справя като нея, не бих и опитала даже. Ако искате, намерете я, прочетете я и пак ще говорим.
nik77, да, така смятам за себе си.

Клеми, нямам този навик, за пореден път ти го казвам. Не желаех изобЩо да се връЩам към въпроса, но не понасям да се извъртат неЩата според както на някой му е удобно.
Ще те помоля да отидеШ да се про4етеШ в предиШната тема, заЩото или забравяШ какво пиШеШ, или се изразяваШ зле.


Аз пък не виждам какъв е проблема newsm78,както преди така и сега Клеми е била винаги на едно и също мнение,4е ако със сигурност знаем,4е детето е с увреждания още преди да се роди е по добре както за детето така и за родителите да предотвратят това раждане.
Правилно ли съм разбрала Клеми? newsm78

Хайде да спрем дотук моми4ета,достатъ4но е измъ4ена и тъжна тази тема,няма смисъл да се дразним една друга Peace  bouquet

проблема, Щото явно предиШния спор си го прегледала повърхностно, е , 4е Клеми не прави разлика между увреждане е недъг.  оттам нататък вси4ко е въпрос на ли4ен избор, никой не не оспорва това. както и 4е ли4ният избор говори много за това кои сме, откъде идваме и къде отиваме.

# 260
feiam ,  :bouquet:gioia  bouquet kefite Heart Eyes Grinning

# 261
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
но неЩо друго ме 4овърка страШно. заЩо сме толкова притеснени... обезпокоени... уплаШени дори бих казала, от хора с някакъв проблем, от "разли4ните"?  newsm78
какво 4истим, или не приемаме във себе си? заЩото все си мисля, 4е дотам опират неЩата, представата, която имаме за себе си и за света, който желаем... нЕкакви такива мисли ми се развъртяха из главата  #Crazy

# 262
  • София
  • Мнения: 6 802
Пиша за последно в тази тема.
От хора, които нямат елементарно уважение към останалите четящи, за да използват главни букви и припинателни знаци, мнения относно интелектуалното ми ниво няма как да приемам.
И второ, явно някой не е чел правилата на форума:

Правила на Форумите

2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани.

10. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, ще бъдат предупреждавани.
Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума.

Ето историята на Искрица Надежда, прочетете я и ако с ръка на сърцето можете да кажете "и аз ще се справя акто нея", тогава едва говорете по темата.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/879/

Всичко хубаво желая на всички, на очкаващите бебенца лека бременност до края!

# 263
Джоя, това го прочетох, но не е отговор на това, което питах.

упс, не бях разбрала
питаш аз какво бих направила .... с първото бях на 29 - правих само транслученца нукале.
второ нямам намерение да имам
ако случайно ми дойде друг ъкъл, ще направя villocentesi

# 264
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Десита, обърни се към Артемизиа, когато дойде моментът. Те са специалисти в пренаталната диагностика. Пускам ти линк към сайта им, там е хубаво обяснено всичко за отделните изследвания.

http://www.artemisia.it/sanitaria.htm

Към Клеми, мисля, че се нахвърлихте особено грубо и неправдиво! Дори и да има несъгласие по определени теми, често пъти изполвания тон за мен е абсолютно недопустим, особено във форум като този, предназначен да третира определени тематики и очаквания маниер на поведения е далеч по-различен. В такива случай дори ми е обидно и безмислено да се включвам с коментари и изказвания.

на мен пък ми е обидно да 4ета мнения като нейните в предиШната тема, пък и след това да манипулира и отри4а казаното. не знам за какъв тон и маниер то4но говориШ, тук става въпрос за елементарно несъгласие и пак се връЩаме към въпроса : заЩо някой се обижда от несъгласието. дори мисля, 4е в реален разговор, бих използвала много по_рязък тон, именно, заради наложената тук традиция на пийс & лав.
естествено, най_лесното е да се каже кратко "не съм съгласна", или да не се вклЮ4ваме в "неудобни" теми.
ми тогава няма дискусия, няма тема, няма форум.

# 265
по въпроса за тона: аз нали бях дала предложение за две стаи, ама го пренебрегнахте, нещо като зона релакс и зона анимационе на плажовете



Феиам, скапано е обЩеството  Sick

# 266
Деси, този пьт отговорих ли ти?

# 267
Десита, обърни се към Артемизиа, когато дойде моментът. Те са специалисти в пренаталната диагностика. Пускам ти линк към сайта им, там е хубаво обяснено всичко за отделните изследвания.

http://www.artemisia.it/sanitaria.htm

Към Клеми, мисля, че се нахвърлихте особено грубо и неправдиво! Дори и да има несъгласие по определени теми, често пъти изполвания тон за мен е абсолютно недопустим, особено във форум като този, предназначен да третира определени тематики и очаквания маниер на поведения е далеч по-различен. В такива случай дори ми е обидно и безмислено да се включвам с коментари и изказвания.


Сонита, като ти е обидно и безсмислено да се включваш, не се включавай  Crazy
Не ми давай оценки за тона и за кое е допустимо и кое не е, а говори по същество.
Форумът е за майки в Италия с всичките ни проблематики (не само хремата). В реалния свят никой няма да те третира по-различно, само защото си бременна или имаш дете, даже напротив трябва да си доста по-силна. Фуори и колиони, както казват тук. Peace
Приятен уикенд. Hug

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 19:15 от gioia

# 268
  • Мнения: 3 388
Ето това генерализиране на мен ми е най-тъпо и изродява темата. Не само хремата, бременни, с деца, въобще дискусиите бяха в съвсем друга насока. Иначе, вскеи си споделя това, което му е на сърцето в момента- аз съм бременна, други имат деца, трети се вълнуват за мода, пари, мутуо, коли, ваканции. Нищо лошо нали? Прекаляването омръзва, очевидно.
Аа на мен подобните дискусии в реалния живот ми стигат, за да се занимавма  с това и тук  Peace
Защо не с еприемало различното мнение? Ами когатао хората споделят, вие защо се нахвърляте? Аз нямам нищо против обсъждането и дискутирането, но да се нахвъриш върхо момичето как така щя;ла да абортира, ако било болно детето, колко била жестока или не знам каква. Когато чоевк срещне проблем, се бори с него, но ако можеш да предотвартиш нещо, защо да не го направиш. Иначе защо да с еподлагаш на изследвания. Щом го правиш, значи вътрешно със себе си си наясно как би рагирала.
Иначе тези дискуусии, все повече ми заприличват на диалозите в един уморен брак, който рано или късно завършва с развод. Всеки си гооври и не слуша другите, освен за изразява противоволожно мнение, ако не са на неговото. Липса на диалог, болестна комуникация. Защо мислите с еплаща толкова много на специалисти по комуникация в днешно време! И, докато аз съм специалист по комуникации, Гери  е  психолог. Сигурна съм, че ще има хубав коментар по темата  Peace

# 269
  • Мнения: 3 388
Моля, заповядайте в новата тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт