Октомврийското ни бъдещо детенце маха вече с(ъс) ръчици и краченца

  • 11 791
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 34
Здравейте! Мислех си, че това гадене е отминало, но снощи ми беше много зле, явно бавно ще премине.  Sick Виждам, че и при вас е така, за мерките аз съм доста по-тежичка 172, 80 кг. Неможах много да сваля от предните бременности. Нищо не съм наддала засега. Надявам се този път да съм в нормите. Joy Анет, това в Испания направо ечудовищно, такива малки бебета да се дават на ясли. Когато най-много имат нужда от майките си. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз не правя упражнения, но гледам колкото се може повече да вървя. Лек ден на всички  bouquet

# 241
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
не ми говори 4е направо ми се пла4е така смятат хората 4е три месеца да си глдаш бебока е достатъ4но от там или съпруга ни издържа или детската ясла незнам майка ми оЩе работи има няколко години до пенсия има добра работа и не мога да искам от нея да си напусне работата за да ми гледа детето и направо незнам а като 4е ли съм по склонна ясла отколкото детегледа4ка в къЩи незнам направо изпадам в ужас само като си помисля

# 242
  • Мнения: 9
Здравейте на всички.
На 03.02 на едно малко бяло поленце се показаха 2 ясни и красиви розови черти, които мама въобще не предполагаше, че ще се появят. И се започна Големия Рев. За кратко разбира се. След първата прегръдка  Hug на приятеля ми разбрах, че живота ми няма да е същия и ще е много вълнуващ и радостен. Надявам се. Термина ми е на 07.10
Предстои ни сватба на 05 май bowuu  bouquet. Не съм искала да съм бременна булка, но сега си мисля повече за бебо, отколкото за сватбата. Вече искам да го гушна.
Няколко дни преди да разбера започнах нова работа. Там още нищо не подозират, но ще им кажа като ми стане постоянен договора иначе може и да ме освободят, а аз се чувствам работоспособна повече от когато и да било и искам да осигуря най-доброто за малкото човече.
Чета форума и споделям радостта на всички. Поздрави от морето. Ще се радвам да си споделяме бременните вълнения взаимно.

# 243
  • Мнения: 447
Здравейте Мами!!!
Отдавна не съм писала, но си ви чета редовно. Аз също съм ЗА албумчето със снимки и ще помагам с каквото мога.
Мами, аз ходя на плуване и вместо да напълнявам, от началото на бременността до сега съм смъкнала 6 кила. Не че няма откъде , но това е друг въпрос. Моя доктор е на мнение , че спорта помага много освен за лека и безпроблемна бременност, така също и за леко раждане. Така, че моя съвет е да не се задълбочаваме в това че сме бременни и уж не може нищо да правим. Разбира се силно друсащите спортове трябва да се избигвят, както и тежестите, но другото - може.
Лек и усмихнат ден!!!

# 244
  • Мнения: 405
viodidi пробвай за гърлото с Прополки, за бременни са ок, и на мен много ми помагат като ме заболи гърлото  Simple Smile  МОжеш и осцилококцинум, то е при първи симптоми на настинка и грип.
vesi_penkova Къде ходиш на плуване?  Аз преди много ходех в Спартак и Спортната палата , но след всеки път ми се появяваха гъбички и сега ходя на плуване само като съм извън Бг /досега проблем не съм имала/ МНого ми липсва и проучвам дали има някое ново място, където хигиената е безупречна.
Иначе , момичета, относно гимнастиката - мисля да се запиша на йога като влеза в четвърти м. че преди това не било препоръчително.. А засега практикувам градски туризъм  Mr. Green   И понякога - на Витоша.

Ако мога да помогна за албумчето - с удоволствие, също ми се ще да направя следващата страничка, ако никой не се е захванал,  само че още нямам идея как хахаххаха   Grinning 

За коремчето - имам, ама само аз и мъжо го виждаме  Laughing  Аз се чувствам огромна  и като балон  #Crazy   а всъщност като си облека панталоните - на дупето и краката висят..странна работа   Crazy 

Цунки на всички  Hug

# 245
  • Мнения: 565
Имаме си нови мами!!!  newsm44 Добре дошли!!!
mariavilka  май ще раждаме заедно  Laughing че и ако живееш някъде в Изгрев живот и здраве ще бутаме заедно колички. За работата не се притеснявай, ако шефа ти е разбран дори мисля че е добре да му кажеш, защото доколкото знам трябва договора да ти е постоянен. Консултирай се със счетоводител за всеки случай, защото когато ние почвахме работа едната колежка също беше бременна ( и все още е де) и бяха и пуснали договора май за опр. срок и като им казах в счетоводството и го промениха веднага.
ANETT това е много кофти с това майчинство. 4 месеца до никъде. Аз се чудя защо всяко семейство си има детегледачка в чужбина.
От мен за днес толкова дойде време да си ходя в къщи да почивам! Лека вечер на всички!!!   bouquet

# 246
  • Мнения: 405


Nigella и аз съм музикант, бивш! Завършила съм музикално училище с цигулка. Вие на какво свирите?

Mira SB Чак сега виждам въпроса ти, SORRY!!  smihesorry Голяма съм блейка значи..  Blush   Пианистче - блейка и понякога пея  хихихихих    Поздрави на Слънчев Бряг!! 

# 247
  • Мнения: 447
Nigella ходя да плувам в хотел в Баня. С минерална вода е, пък и като е хотел хигиената е по- висока- страх ги е от евентуални съдебни искове на побърканите чужденци.  Laughing Така че и аз се възползвам покрай тях hahaha

# 248
vesi_penkova знам го този хотел! newsm44 Края на декември, за Коледа и Нова година бях в Банско за 10 дни и мъжо ми показа този хотел с басейн с мин.вода. Много се почудих и помаях и си казах, че по българско му може и да послъгват. Мъжо много ме караше да го посетим, а аз не и не. Мислех си, че може да хвана гъбички. Преди няколко дни питах един рехабилитатор към доста хубавичък SPA тук в Слънчев бряг и тя не ми препоръча басейна им, каза че рискувам прекалено много и никой не може да ми даде гаранции. Но определено, ако скоро дойда към Банско ще посетя това минерално удоволствие и непременно ще се обадя. Може да отидем заедно  Party Wink 

Nigella не се притеснявай, навремето и аз попявах тук там, но същевременно влязох в университет да уча икономика и разните любители музиканти ми поставяха условия да избирам между ученето и ресторантьорска кариера и до там бях. Мерси за поздравите,в Сънито сега е сезона на строителния работник и не е от най-прекрасните места за работа и живеене, но какво да се прави, няма пари за цигари и трябва да си седим на гъзо.

# 249
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета,

и аз отдавна не съм се разписала, но ви следя и се радвам че се увеличаваме като бройка и бебоците ще са доста както ни е тръгнало на пълнихме цяла детска градина  newsm68

Наскоро ме повишиха в службата, и задълженията ми са повече, но поне няма да върша работата на досегашната си колежка, защото е голяма мърза и все се измъкваше, сега съм независима и разчитам на собствените си сили. Още не съм съобщила за бременността и ми е малко кофти, че точно сега идва повишението, което преди щях много да му се зарадвам, но сега обаче не ми пука никак, мисля си само за бебето и за почивката, която ни предстои.

За килограмите - забелязвам, че доста от вас са загубили тегло, не искам да плаша никого, но доктора ми каза на последния преглед, че майката трябва да се храни и в никакъв случай да не губи тегло, особено в първите месеци, защото тогава се оформяли основните органи и бебо се нуждае от повече полезни вещества, които набавя чрез храната ни. Аз съм се постарака и от началото на бременността до сега съм с 6кг отгоре doh, но вече апетита ми се уталожи и напоследък ми се хапва предимно сладко и плодове.
За гимнастиката е чудесно да се спортува, но аз пък четох, че карането на колело натоварва сърцето, а всички кардио тренировки са забранени през бременността, така че мами бъдете много предпазливи smile3513. А относно досадната гимнастика от училище, май е хубаво да си припомниме как сме били пъргави и слабички, аз се чувствам като плондир сега Sad А относно басейна, аз също не бих рискувала, толкова гъбички, или пък дори препаратите за хигиена могат да нарушат PH-то... не ми се мисли чак...

Утре съм на бебешко парти, на един колега му се роди момченце и нямам търпение да го видя и гушна.

Поздрави на всички мами и дано това ни е последната седмица с  Sick, от другата само  newsm51 newsm44 newsm68

# 250
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!Добре дошли на новите попълнения при нас!Започвам със хвалбите - вчера бях на лекар да видиме дребчо и сме порастнали много! Цели 5.5см.и така скачаше че направо съм паднала от смях!!!  newsm62 Много сладка картинка!Толкова мъничко а всичко си има!Сложих снимка ама защо излиза към всеки мой пост не знам  newsm78....И е малко мъничка ама това е! Дайте да видим и другите дребаци!

# 251
  • Мнения: 276
Забравих да допълня че тук сме с главата на долу и точно си е свило крачето.като го гледаш на ултразвука е много ясно а на снимка трябва да имаш много богато въображение!

# 252
  • Мнения: 1 593
Мамета, направих албум за нас - сега от вас се искат снимки. Аз не качих моя, защото не исках да съм първа  Embarassed
За справка - виж заглавната страничка (дъното)!

Хайде, чакаме снимки!

Мамите сме вече цели 66 парчета, и чакам вече с нетърпение някой да отваря новата темичка, че докато оправя първа страница, не ми остава време да пиша.

Ndincheva, какви сте големиииии, да ви завиди човек!  Hug

АНЕТ, според моите изчисления по лентичката ти - ти си за 26 Септ термин - така ли е? И добре дошла   bouquet

По въпроса за майчинството, не ми се говори, защото в Щатите платеното е според фирмата и аз съм се "уредила" в такава дето плаща ЦЕЛИ 12 седмици (НЕ МЕСЕЦИ!!!). После - неплатен отпуск макс до 22 седмици общо дават. Да са живи и здрави бабите!!!

Ох, имах още да пиша, но не се виждат вече отговорите, но някой беше изявил желание да направи следващата тема...

1. Търси се чевръста мама да прави нова тема ... Утре или Другиден
2. Давайте предложение за нови заглавия...





# 253
  • Мнения: 276
silverarrow опитвам се да сложа снимка но не ми я приема заради големината и! не мога да се справя........не знам как да я намаля!

# 254
  • Мнения: 1 593
silverarrow опитвам се да сложа снимка но не ми я приема заради големината и! не мога да се справя........не знам как да я намаля!

Амиии  newsm78, не че съм много веща, но ето този линк има за Windows XP http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

1. Вдясно на екрана има нещо като синя лента, където има мини-програмки, една от които е за смаляване на снимки
2. Отиди на петата от долу нагоре и кликни на "ImageResizer.exe"
3. Ще се появи сив прозорец, кликни на "Run"
4. Ще инсталира нещо, после пак кликни на "Run" (друг прозорец се появява)
5. После на третия прозорец натискаш "Next" (3 пъти)
6. Натискаш "Install"
7. Натискаш "Finish"
8. Рестартираш компютъра
9. Отиваш на снимката в комп-а, с десния бутон натискаш върху нея и ще има ред на който ще пише "Resize". Има опции за small, medium, large (всичките стават за снимка.бг) и като натиснеш снимката ще се запише със същото име (без да изтрива старата) само, че със "small", "medium" ili "large" накрая. Това е смалената снимка, която може да се качи.

Не съм наясно какво трябва да се прави с по-старите Windows  Thinking
 
4.

Общи условия

Активация на акаунт