Една ужасно срамна тема

  • 9 198
  • 201
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • MUC
  • Мнения: 297
Ами според тази статистика всъщност ок 35% от жените са отговорили с Да - към момента 102 от 296 гласа общо (а не от 194, които са отговорили отрицателно  Wink), а и не малко от тях визират баща си като мъж, който ги е ударил. Мисля, че анкетата, а и интерпретациите, имат предвид мъж-партньор. Иначе ако се включи и бой между братя и сестри, братовчеди и всякакви улични хулиганчета, то всяка ще има такъв лош опит.
Дано не ме разбереш погрешно де - не искам да се заяждам, но да не ги изкарваме по-лоши от дявола.  Peace


Основно се има предвид мъж-партньор, да. Но бащите, тормозили семействата си, нали са тормозили и жените си, не само гласувалите тук дъщери. Говоря за излизането от рамките на "възпитателния" бой спрямо децата. А бой между братя, сестри и братовчеди мисля, че никой няма предвид тук.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 1 841
За мен този въпрос зададен по този начи касае единствено отношенията съпруг-съпруга, приятел-приятелка - никакви такива роднински "боеве".

# 183
  • Мнения: 4 734
Да, такъв беше замисъла на темата.

# 184
  • MUC
  • Мнения: 297
Добре, тогава моля гласът ми да бъде изтрит.

# 185
  • Мнения: 4 734
Нямах това предвид с последния си отговор,просто отговорих на момичето. Всъщност темата придобисъвсем различна светлина много отдавна. Ще добавя опцията за триене, нека всеки сам прецени.

# 186
  • Мнения: 361
Не, никога не ме е удрял макар, че съм го вбесявала ужасно #Crazy

# 187
# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Преди много, много години. Той ме удряше, а аз му казвах че го обичам. Сега се ядосвам каква патка съм била. За щастие от много време не съм срещала този човек. Но и да го срещна не ме е страх, просто не би посмял да го направи повече. А и аз не бих позволила. Вече.

# 189
  • Мнения: 503
Не. Никога мъж, с който ме свързва нещо не ме е удрял, включително и баща ми. На мен такава ситуация ми изглежда абсурдна и не знам как бих реагирала, ако ми се случи. Случаен ме е удрял( в 11 клас се сбих с един ром в училищния двор), но това е друго.

# 190
  • Мнения: 4 290
Ne pro4etoh temata do kraia,no ima arabska pogovorka:"AKO NEWTO SE SLU4I VEDNUJ,NE E ZADUKJITELNO DA SE POVTORI,NO AKO SE SLU4I DVA PUTI,SUS SIGURNOST WTE IMA I TRETI"   

# 191
  • Мнения: 326
Заглавието на темата за жалост показва как жените в БГ наричат насилието над тях "една ужасно срамна тема". Няма да забравя как миналата година заведох най-добрата си приятелка в Районния съд и по Закона за защита срещу домашното насилие, съдията със съответната заповед за защита наложи на милия й съпруг /кретен смотан/ забрана  да извършва всякакви подобни действия над нея, отстрани го от съвместно обитаваното жилище, забрани му да се приближава до жилището, местоработата и местата за социални контакти на нещастното момиче.
Приятелката ми дълго кри "срамната" си тайна, докато един ден почти насила я замъкнах в съда. Толкова се бе усъвършенствала да се гримира, за да скрие синините и такива лъжи измисляше, за да прикрива нещастния пухльо, че сама си вярваше, че всичко е наред или поне, че нещата са поправими....

# 192
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Никога!!!!!!!!! Нали ще му избия зъбите  fight и след това ще му покажа вратата  smile3513 Този вид мъже не са достойни за уважение, защото са слабохарактерни и безсилни да се справят затова употребяват насилие!!!!!

# 193


Може ли един мъж да си каже гледната точка ?
Първо да кажа, че съм противник на това да удряш гаджето или жена си.
Аз лично бих умрял от срам, ако ми се случи такова нещо, не знам после как бих я погледнал изобщо.

Личните ми наблюдения са, че жените много често сами си просят
подобни изпълнения. В доста случаи (и лични преживявания и такива на които съм бил неволен свидетел),
по време на скандал (дори и съвсем дребен), до един момент всичко е "наред" и
може да се размине без проблеми. Обаче не. Тя сякаш има отделено определено време (поне 30мин.)
и е длъжна да го запълни цялото т.е. не знае къде и кога да спре.
Трябва да имаме железни нерви да изслушваме тези тиради. А не всички ги имат, затова е лесно да се премине
към ефективно решаване на въпроса. Забелязал съм още, че жените
тотално изключват в такъв момент и никакви разумни доводи не могат да променят това което са си наумили,
дори да е най-абсурдното нещо на света.

Друго, колкото и да е странно, е че на някой даже им харесва.
Имам приятел който бие гаджето си, но вече 7-ма година са си заедно (а не са женени и дори не са и помисляли).
За мен туй е необяснимо.

"Този вид мъже не са достойни за уважение, защото са слабохарактерни и безсилни да се справят затова употребяват насилие!!!!!"
Психическия тормоз е средството на жените, физическата разправа на мъжете. Всеки по своему.
Факт е обаче, че насилието е следствие точно на психически тормоз. А не обратното.
В никакъв случай не искам да защитавам някой, стигне ли се дотам, по-добре кой от къде е....

# 194
  • Мнения: 1 455
Психическия тормоз е средството на жените, физическата разправа на мъжете. Всеки по своему.
Факт е обаче, че насилието е следствие точно на психически тормоз. А не обратното.
В никакъв случай не искам да защитавам някой, стигне ли се дотам, по-добре кой от къде е....
Не искам да цитирам всичко написано..
Със сигурност е следствие на психически тормоз,но съм далеч от мисълта,че това е от самия обект на насилване Naughty
Обикновенно всичко се изгражда в семейството първите седем години.

Общи условия

Активация на акаунт