За и против яслата?

  • 2 350
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз съм за яслата.Детето стана по-самостоятелно и по-малко капризно.Недостатък бяха болестите в адаптивния период(3-4м).

# 16
  • Мнения: 990
И аз съм За  Peace

# 17
  • Мнения: 1 043
Аз също съм ЗА яслата засега.Все още не мога да говоря от личен опит,тъй като моето дете е още малко,но съм решила да го дам на ясла на 1,5г.Определено децата стават по-самостоятелни и комуникативни Peace

# 18
  • Мнения: 601
С двете ръце съм "ЗА". Социалните контакти в яслата посмъртно не можеш да ги стигнеш с бавачка или баби. То са песни, игри, говорене, хранене и куп други неща. А и на теб ще ти е от полза. Едно да е научено на гърне или да дъвче, или нещо друго - другите деца попиват от раз.

# 19
  • Мнения: 1 446
Твърдо против. Всичките горе изброени неща детето ми ги прави без да е ходило на ясла , а и толкова много болести Confused. И защо толкова малко да го сблъсквам със социалния живот? На 3г. по  живо , по здраво на градина.

# 20
  • Мнения: 1 403
Против Naughty

# 21
  • Мнения: 46
Аз съм също за яслата и смятам да запиша моето момиченце на 1г. и половина. Тя и сега обича да играе с децата и мисля, че там би и харесало.

# 22
  • Мнения: X
С двете ръце съм "ЗА". Социалните контакти в яслата посмъртно не можеш да ги стигнеш с бавачка или баби. То са песни, игри, говорене, хранене и куп други неща. А и на теб ще ти е от полза. Едно да е научено на гърне или да дъвче, или нещо друго - другите деца попиват от раз.
newsm10

Освен това се научават, че има и други авторитети, с които да се съобразяват-деца, учителки, лели.

# 23
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Твърдо съм За яслата,детето ми стана по-самостоятелно,научи се да говори там,храни се сам и куп други положителни навици,още повече виждам,че със желание отива на ясла.Вечер не спира да ми говори за децата там Laughing, хубаво му е да контактува с връстниците му.Всички от персонала са много мили и винаги ни посрещат с усмивка,никога не съм ги чула да повишават тон на децата.Радвам се,че я намерих тази ясла.Като недостатък мога да спомена ,че малко повече боледува от преди,но се надявам и този период да отмине.

# 24
  • Мнения: 47 990
За! В случай че  майката има ангажименти- като работа или бебе например, яслата е незаменима! Предпочитам яслата пред баба или гледачка! НО ако попаднеш на свестни и отговорни хора ! Минус са болестите,но те са само през първата година Wink

# 25
  • Мнения: 1 734
Моят син тръгна на ясла след 2 навършени години. След тази възрастсмятам че е добре детето да контактува с деца и да посещава детско заведение. Но честно казано, ако имах алтернатива бих го записала направо на градина.

# 26
  • Мнения: 967
ЗА  Peace Но по възможност след 1год 6мес. Децат се научеват на самостоятелност, да общуват, да се справят сами в ситуации.
Но ако имах възможност бих избрала следния вариант: ясла по половин ден, не по цял, а останалото време - с мама.
За децата не е хубаво да прекарват от сутрин до вечер без родителите си, както и не е хубаво да са нон-стоп до полата на мама.
За съжаление работя до 17ч, но веднага след това тичам за малчо и стремя да прекарваме колкото може повече време заедно вечер и уикендите.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Скоро май пак имаше такава тема.
ПРОТИВ! Много ми е малък за да го дам чужди хора да го гледат, а и децата имат нужда от мама, според психолозите възрастта в която можем да оставим децата си в заведение е 3-4г. когато започва да има нужда от социални контакти извън средата на мама и роднините около нея. Пък и никой няма да се справи по добре от мен с възпитанието на собственото ми дете.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 005
Детето ми посещава ясла от месец и съм страшно доволна от персонала. HugБързо свикна,никак не е тъгувал за нас ,веднага се е сприятелил с детския колектив.Пък и той по принцип е общителен и весел Joy Joy JoyПроблема беше ,че не можеше да дъвче,за което доста се притеснявахме със съпруга ми ThinkingТочно за 3 дни детето ми започна да дъвче и се храни като всички нормални деца.А,не мога да опиша кошмара преди това-давенето,повръщането... #Cussing outЗа това Мили мами,ако имате подобен проблем с детенце-давайте го на ясли.Там покрай др. деца се научават на куп др. неща и навици.А,ако знаете колко активен и артистичен беше на осмомартенското тържество rotfImaoБеше невероятен.Знаеше всички игрички и се опитваше да пее с децата newsm68

# 29
  • Мнения: 2 957
Скоро май пак имаше такава тема.
ПРОТИВ! Много ми е малък за да го дам чужди хора да го гледат, а и децата имат нужда от мама, според психолозите възрастта в която можем да оставим децата си в заведение е 3-4г. когато започва да има нужда от социални контакти извън средата на мама и роднините около нея. Пък и никой няма да се справи по добре от мен с възпитанието на собственото ми дете.  Peace


И аз съм против поради същите съображения.
Просто ми е немислимо да си оставя детето на тази възраст в чужди ръце.Контакти,общуване,ала-бала.Ми събирам го от време на време с деца на неговата възраст и честно казано няма никакъв контакт между тях:)-всяко се занимава с нещо и изобщо не се забелязват помежду си.Просто още са много малки.Както казва мъжът ми:"Ама той е още бебе,как ще го оставим"Simple Smile
Бих го дала на ясла единствено ако нямам избор,иначе направо на градина.

Общи условия

Активация на акаунт