за раждането без упойка

  • 5 605
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 177
Според мен раждането без упойка е за търсачи на силни усещания

# 121
  • Мнения: 66
Благодаря ви ,момичета…за многото отговори и за добрите пожелания.Съжалявам ,че с въпроса си предизвиках спорове и негативни емоции.Попитах поради липса на опит и поради факта ,че напоследък чета много по темата за раждането и получавам  коренно различна информация.Решението да избера”моя тип” раждане не е лесно, особено за невеж в областта човек като мен.
Знам, че всяко раждане като емоции и усещания е строго индивидуално-няма правила , но по вашите отговори се убедих, че все още има шиене без упойка…съществуват обаче и правото на избор, страховете, съмненията “кое е най-добро” ….смесените чувства…Благодаря ви ,че ако не по- спокойна ме направихте по подготвна и уверена в себе си…

# 122
  • Мнения: 75
Aз раждах без упойка, сложиха ми Лидокаин за да ме зашият, но мисля че ефекта му премина за 5 мин. и след това усещах всичко. Маи поставянето на самата упойка боли повече от самото шиене.

Ако имаш избор- раждай с упойка. Иначе без тръпката е незабравима  Laughing

# 123
  • София
  • Мнения: 11 767
Два пъти съм раждала и двата пъти без упойка.В интерес на истината втория път имах уговорка за епидурална,но нямаше време приеха ме с 6 см. разкритие.Нямам шевове и при двете раждания.

# 124
  • Мнения: 489
 Ако раждам втори път, ще искам упойка, защото не мисля, че ще изтърпя болките пак. Иначе ме зашиха с упойка, защото нямаха сили да се борят повече с мен и имаше риск да "пострадат". Разбира се при всяка жена чувствителността е различна, раждането е различно.

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз раждах без упойка и си мисля че също без ме шиха / 2 шева / защото доста си болеше #Cussing outАма ... минало-заминало, не е болка за умиране  Wink

# 126
  • Мнения: 1 209
аз раждах също без упойка (ако не се брои папаверина, който така или ина4е слагат в банката окситоцин), само ме шиха под наркоза. контракциите не ме болята , но при напъните щях да умра - но взех , 4е само припаднах Simple Smile

# 127
  • Мнения: 390
контракциите не ме болята , но при напъните щях да умра - но взех , 4е само припаднах Simple Smile
rotfImao rotfImbo smile3532Боже колко смешно го написа.Съжалявам че се смея,то не ти е било смешно,дано също да е смешно на тези дето викат ЗА без упойка,защото много добре те разбирам-аз само дето не припаднах-малко беше останало,но издържах.Друг въпрос е какво накрещях на лекарите и сестрите-ще ме помнят до живот Flutter

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
родих без упойка и си ме зашиха без упойка, въпреки епизиотомията. но не беше чак толкова страшно, така бях претръпнала, че изобщо не ми пукаше.  Whistling
аз раждах също без упойка (ако не се брои папаверина, който така или ина4е слагат в банката окситоцин), само ме шиха под наркоза. контракциите не ме болята , но при напъните щях да умра - но взех , 4е само припаднах Simple Smile
как папаверин, той е за задържане. в системата слагат но-шпа или бусколизин

# 129
  • Мнения: 2 494
Аз раждах без упойка, но ме шиха с местна упойка.
По време на раждането съжалих, че съм без упойка, но сега вече съм изчела много за упойките по време на раждането и не бих сложила  Peace Боли много, но както ми казваше лекарката: щом търпиш, значи не е нетърпимо  Rolling Eyes
Успех!

# 130
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз раждах без упойка, но ме шиха с местна упойка и нищо не се чувства, не е страшно. Едва ли шият без упойка  newsm78

# 131
  • София
  • Мнения: 3 452
Родих с епидурална, но с днешна дата, бих се отказала от нея и бих родила само с местна упойка, заради шиенето.

# 132
  • Мнения: 12
Тук където живея нормалното раждане е с епидурална упойка в почти 100% от случаите. Няма нищо страшно в нея ,а всичко останало са празни приказки от "векове назад".

# 133
  • Мнения: 184
няма нищо опасно,аз раждах без упойка,и ме шиха без упойка така че няма нищо страшно мен също ме съветваха да искам упойка но не го направих

# 134
  • Мнения: 233
Здравейте,
Аз вече съм на 26 години и вече преди преглед гинеколозите започнаха да ме питат дали съм имала раждания преди. За радост не съм. Не мога да го разбера това нещо, хора, честно. Признавам си, малко съм си лигла, но наистина не мога да търпя каквито и да е манипулации на онова място, след взимането на поседната ми цитонамаска припаднах.  Като видя бременна жена и ми става лошо, все си мисля че ако аз съм бременна ще се чувствам като болна, не мога да си представя, че ще трябва да се разкрача, да се цепвам, да ме шият отдолу, да имам паднала матка, херния може би, увиснали гърди и кожа, цистит и още една камара хубави неща. Просто не мисля че си заслужава. Не мога да разбера какво значи да искаш да имаш дете, може би не съм готова още ли не знам. На 13 години бях изнасилена, може да е от това, но чувствам, че времето накъсява (в смисъл че повечето ми приятелки родиха вече а някои са по-малки от мен)а с 2 думи УМИРАМ ОТ СТРАХ, не знам как да се преборя с това и това е.

Общи условия

Активация на акаунт