Първа пролетна седмична тема - 19-25.03.2007

  • 4 400
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 526
Алоооуу!
Да ви се оплача. Два дни сме по болници  Sad! Вик все го пазя от високота температура, той този път ни изненада с много ниска. Вчера сутринта към 4 влизам да ги видя кой отвит, кой завит и кой на леглото и кой под него- а Вик вир вода. Преобляках го, мислих че просто нещо се е изпотил и за норматив отново се изпоти, а косата му като излезнал от вана. Меря аз Т`С- 34.3  Shocked  #Crazy. Премерих още 4-5 пъти да съм сигурна ( с дигитален за ухо) все такъв резултат. Заведох го в спешното- хипотермия. От изследванията стана ясно,че захарта му е доста ниска- 60mg/dl. Сложиха му гликоза и се оправи. Задържаха го за наблюдение, но вече сме си в къщи и се надявам, че приключихме с това. Но милото се измъчи с тези игли... Shocked

Калидка вярно е, че по- рядко пиша- докъто са будни гледам с децата да се занимавам. Мадлен вече пише всички букви на иврит и познава на бг и en. Пише и цифри и прави прости събирания. ( за нас прости, но за нея са голяма гордост) Сега посещаваме заедно курс за четене и разбор на книги. Вече знае какво е основна идея, сюжет, действащи лица.... но всички тези понятия на иврит. Много и е интересно и се старае. А те все избират разкошни книжки.
А когато ги приспя ме чакат домашните задължения. Милото и него съм го наредила- бутаме две стени между салона и кухнята и балкона ( малкия) и ще правим бар плот. А после разбира се шпакловка и боя. Но по- добре сега, отколкото когато се нанесем.

Пете, разкажи още за тези жълти пера.
Звезди, чакам утрешния ти пост. Дали е свързано с 22 март newsm78

Мамо Б, чакаме снимки...

Майка, големи са скици на тази възраст. А кое му е по- интересно на Томи бг танците или таекуондото?

Мимката- честит празник.

МакДирокче, леко доизносване и ни дръжте с Десинка в течение.

Десинка, успех и в `двете нови` работи Peace

# 76
  • Мнения: 5 183
Тали, на какво се дължи това състояние на Вики? Как е сега? дано бързо оздравява!
А за ТОМИ - май танците му са по-интересни, защото са нещо извън градината. Таекуондото се възприема от пове4ето деца, като 4аст от цялостния фан в градината, докато танците са нещо, където Томи ходи с нас пез по4ивните дни и се среща с децата на наши приятели, забавлява се и т.н. Освен това той е много музикален и обожава да танцува!

# 77
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Тали, дано не се повтаря този кошмар с Вик. Горкото дете Sad

Петя, и на мен ми стана любопитно за перцата Thinking

# 78
  • Мнения: 2 195
Тали , на какво се дължи тази ниска захар ?  #Crazy Звучи ужасно  Sad  Дано бързо се оправи детенцето  Praynig
Ако това е случайно на иврит можеш ли да ми го преведеш ? Horchat Hai Caliptus

Maйка , много се радвам , че Томи има такива приятни занимания . Забрави случая с прителя ви , надявам се .

# 79
  • Мнения: 7 914
Tali Dan
 какво е това чудо с Вики??? Hug Hug Hug На какво се дължи тази ниска захар? че и тази ужасна температура ooooh! :ooooh:newsm78
 Praynig Praynig Praynig да е нещо епизодично и бързо да се оправяте! Hug Hug Hug

позна  за 22-ри , ама в теб не съм се съмнявала  Heart Eyes

PetyaL
олеле не стига че съм завеяна заспала:mrgreen:
Ама май и ослепях...ама нищо не виждам  Rolling Eyes Rolling Eyes


МАЙКА
 на какви танци се водите, че не разбрах  newsm78

mama B
 иии отново сред нас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
в нашата градина редовно 2 патки си идват на гости, даже и кучетата вече свикнаха с тях и не ги лаят  Mr. Green както казва мъжО дано да са женски, че иначе си самичка сред нас- Мъжете  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

mcdirock
как е тумбака- то вече не остана нали? Hug успяваш ли да си починеш преди раждането?  Hug Hug


# 80
  • Мнения: 952
Здравейте момичета,
най сетне и аз да седна да ви прочета и да попиша.
Пролетта нещо се уплаши и доколкото разбирам из Европата най-вече дъжд и сняг.
Звезди страхотна темичка и пожеланията ти са невероятни. Така, че да ти се връщат двойно дет се вика. Винаги да си усмихната бъдеща майче.   bouquet
sonita радвам се, че се чувстваш добре. Дано до края да е все така и да си най-свежата и мила бремелинка. Бъдещия тати да е все така мил и да помага и да се грижи за теб - и в бъдеще пак да го хвалиш. А бебока дано скоро разбули мистерията около пола.
PetyaL не знам дали на вашата Баба Марта са и били малко мартениците,  но виж по-скоро мъжете не са се отчели добре за 8 март(то при вас като не се празнува как да се отчетат де), та затова се е разсърдила от солидарност с жените.
Стискам палци изпита да е минал успешно и останалите също.
Пете доволна ли си от машината си за хляб, така ми се иска и аз да си взема една, ама вкъщи ще ме бият. То и без домашен хляб сме позакръглени. Миналата година се бях навила, ама не можах да прежаля  100 и кусур лева за таз екстра и сега като ми се налага си меся на ръка. Обаче козунаци не мога да правя, а с хлебопечката подразбрах ставали супер.
Bec  а ти как си снега още ли се топи
Kalida - празника ми мина много добре и весело. А племенника го виждам всеки ден. Като се наработя заминавам при сестра ми - уж да помагам, ама всъщност по-скоро да и правя компания. Тя и майка ще е тази и другата седмица при нея през деня. Та затова и се губя по толкова много време. Вечер докато изкъпим бебо, а пък и хапваме там, та става 10 и нещо докато се прибера и съм уморена и гледам да легна колкото може по-бързо.
surfline значи сте били на разходка до Виена, как мина пътуването ви. А как е твоята малка принцеса? Вие май тези дни щяхте да пътувате за БГ ако се не лъжа
Giorgia пак си със страхотен аватар. Все се чудя откъде ги намираш тези красоти. А щерката май наистина сериозно я влече Холандия и ще ходи при Звезди, Мимка и kariluis
Dessinka как е работата, доволна ли си засега. И давай в същия дух с младежите. Стискам палци за благоприятно развитие.
Майчето ти май ще има възможност да се разходи и със сестричката ти и да си побъбрят преди да се роди бебка. Пък и на бъдещата кака да обърне внимание.
chumbi дечицата ти са много сладки. Всъщност цялото семейство сте много симпатични.
dunda  как сте вие с дечицата? Имате ли си още гости от БГ
mama B   благодарско за пожеланието. Как е Гого? Има ли сте интересна неделя разбирам, аз лично с нетърпение ще очаквам снимките. Много интересно звучи таз разходка с хъски.
МАЙКА  много сладък Томи, как само милия и на английски и на "бъдълски", чистосърдечно по детски си е признал, че недолюбва учителката от градината. Laughing Интересно ми стана не се ли уморява от всички тези ангажименти - танците, таекуондото или по-скоро за него е приятно забавление.
Tali Dan  дано да нямате повече такива неприятни случки и посещения на спешни центрове и болници.  Hug

mcdirock
  как е настроението вече на финалната права. От все сърце искам да ти пожелая леко и успешно раждане, че като погледнах лентичтата, то много малко останало. А до този важен момент наслаждавай се максимално на разходките с майчето. Hug

Хиляди целувки и прегръдки на всички

# 81
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте, мадами  Hug

Калида, повода беше запознаване на франсетата със славянската музика, песни, танци и кухня. А Брюно ве4е съм го нау4ила да играе няколко хора  Crazy

Тали, а само от захарта ли се полу4ава тази ниска Т. Аз след раждането в болницата също не стигах 35° и дори сестрите си мислеха 4е термометъра е повреден, но нищо не ми казаха после. Месеци след това бях сигурна 4е е от щитовидната жлеза, а ти сега прибави още едно съмнение  newsm78  И много ме е яд като отида на лекар и кажа 4е съм с висока Т 37.8 и те ми казват 4е това не е висока, но при постоянна 35-36, за мене е.

# 82
  • Мнения: 2 959
Привети, Момичета!

Джорджа, честит Ти нов аватар! А сега остава да ми преведеш и новият си подпис, когато Ти остане време! А университета на Борянка платен ли е или Тя ще пробва да се класира за стипендия?
Дунде, вече Си имате и чичо при Вас за Алекс и Дани, Той на гости ли или там си работи?
...отидем на празник в 17 да речем и от вратата ни се подава по една чиния с торта...
Звездице, направо ме разби. Холандците първо с тортата ли започват, виж да са плодове, да, но тестен сладкиш преди основното ядене, не е ли прекалено засищащо?
Мимката, честит Ти нов аватар. Честит празник на старинният ти роден град, красива Търновке! А Ти наистина ли не си виждала Дессинка на снимка?! Голяма чаровница е Тя и външно и вътрешно, не случайно е взела таз хубава и престижна работа.
Вес, кога е конференцията на 1/2 Ти? А в Щвейцария харесват ли Ти десертите им, как намираш шоколадите, наистина ли са толкоз хубави както върви славата им?
Мамче Б, много се радвам че се появи сред нас! Дано Ти остава повече време и ако успееш да ни покажеш и тазгодишното хъски- пътуване, миналата година бяха страхотни. А за катеричките, и тук са много и дружелюбни, и не се стряскат от хората.
Майка, честито ново увлечение на юнака Ти. Успех му желая и в народните танци и в бойните изкуства.
...много искам да кърмя, да и  се надявам да успея и да имам кърма...
Сонитка, ами то желанието като е налице, реализацията дори и малко болезнена в началото Ти е в кърпа вързана. А в Италия как се отнасят към кърменето, Роберто кърмен ли е? И стига си се оплаквала от кг и от малки излишества на талията, всеки който те е виждал едва ли би казал подобно нещо, Хубавелке. Братчето Ти как приема идеята да става скоро вуйчо?
Карилиусче, а Алекс мислиш ли да го даваш на ясла?
Сърфлайн, и ние с Дана все още продължаваме кърмаческият процес, по 2-3 пъти на ден.
ПетяЛ, успех и на останалите изпити, но как мина сегашният, взе го, нали?!
Тали Дан, поздравления за напредъка на Мадлен, а Ти мислиш ли да я учиш и на БГ писане и четене? Тя иврита и английският ще ги научи в училище? Стискам палци да не се повтори инцидента с Вик, мога да си представя в какво състояние си била. Какво Ти обясняват лекарите, кои са причините?
Пепеляшко, а ти пиеше ли Фолиева к- на за второто бебе?
Лельо Умославке, само 2 ли колеги за сега заслужават вниманието Ти?! Според мен няма дълго да чакаш отговори и сигнали от тяхна страна, но после за теб ще е проблема че ще трябва да избираш м/у двама!
Макдирок- щастливке, много поздрави на Майчето Си и само хубави и приятни емоции в останалото време 2 в 1.
Мамо Щтрумпф, а нормализира ли вече положението, нали пиеше хормонални таблетки, чувстваш ли облекчаване, помагат ли? Докторката Ти всъщност директно със синтетични хормони ли започна или с нещо по хомеопатично? Поздравления че Брюно се е научил на нашите хора, явно си успяла да предадеш тръпката от танцовият състав.
Ралфиетка, а ти ще правиш ли козунаци таз година или предпочиташ купените?
Тролска Принцеске, къде се изгуби, за великден ли се стягаш или за наближаващият Ти празник?
Зайченце, а за Великден Криси ще има ли ваканция?
Морки, Ивалекс, МегиХ, Пиколинка, как Сте, Бременелки?

Хубав нов ден Ви желая!

# 83
  • Мнения: 7 914
Ralfieta
благодаря за добрите думи, които винаги намираш за мен  Hug Hug Hug

Mama Strumpf
 ми те тук температурата до 37.5 е смятат за нищо ooooh!

Kalida
Звездице, направо ме разби. Холандците първо с тортата ли започват, виж да са плодове, да, но тестен сладкиш преди основното ядене, не е ли прекалено засищащо?
Ми нали това е целта  Mr. Green-  да се яде по-малко на вечеря , че готовите храни са по килорам-килограм и половина в опаковка, а как се разделят между 6 възрастни и 2 деца  Joy
А за сведение преди тортата или заедно с нея се слагат всякакви чипсове и малки кракерчета с готови салати, сирена и масла...ама аз съм супер доволна понеже те са ми по-вкусни от вечерята Joy А след вечеря останалото от преди вечерята  Mr. Green Mr. Green

# 84
  • Мнения: 7 914
Добро утро, момичета

Честита Първа Пролетнека тя ни донесе много слънчице и топлина , не само на Земята но и в нашите сърца и очи Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 952
Добро утро мили момичета!

Честита Първа пролет и от мен! Бъдете здрави, винаги лъчезарни и усмихнати.
Зарежете "пролетната умора"  и нека ведрото пролетно настроение не ви напуска!



Нещичко цветно и в рими специално за вас, което отрих днес
ТУК


# 86
  • Мнения: X
звезди, картинката вчера беше изчезнала
сега пак е там
гледай, преди пак да се затрие  Mr. Green

(не е моя снимка, намерих я из нет-а)

честита пролет на всички

мерси на звезди на свежото начало днес

Калида, аз изпита си го взех с 93%, сега остава другия
Ралфи, машината за хляб я взехме:
1. мъжът ми - заради парите - тук 1кг хляб е 5лв, на седмица отиват поне 3-4, преди на месец отиваха около 500 крони само за хляб, сега - около 80, така машината се изплати за месец-два
2. аз - заради качеството - хлябът в магазина се докарва замразен и там го размразяват, после изкарва по 2-3 седмици, уж има знак по него за здравословен и екологичен, но какво ли има в него, за да изкара толкова дълго  newsm78
единственото неудобство е, че трябва да се планира, аз обикновено я пускам следобед, отнема 3 часа, после още толкова хлябът да изстине, после да престои до другия ден в найлонов плик, за да не се рони много при рязане (като току-що изпечения)
манията за ядене на топъл хляб при нас отмина
за козунаци е незаменима

виж в готварския - там има огрооооооооомна тема

а относно перцата - тук това е традиция за украса по Великден
аз вчера си купих и малко великденски фигурки на зайчета, тези дни ще ги щракна да ги видите колко са сладурски

хайде лек ден на всички
целувки от нас

# 87
  • Мнения: 5 476
Закусчица от мен ,специално за Звезди,че вчера питаше за кроасани!



 Калидка ,под картинката на аватара ми пише "Никое място не е далеч",а подписа ми гласи
"Всеки от нас ,в действителност,е като образа на Голямата Чайка, една безкрайна идея за свобода,без граници."
Това са думи на американския писател - Ричард Бах   Peace

 А относно университетите платени са ,засега едва ли ще може да се класира за стипендии,особено ако става дума за Италия ,тук се гледа семейния доход и недвижимите имоти.  Peace

 Честита пролет на всички!  Hug
Много усмивки и нека пролетната умора ви подмине, а пролетното чистене ви накара да намерите разни мили за вас ,уж изгубени, Wink  неща .
И нека пролетното слънце донесе много обновление,топлина и положителни емоции на всички.   bouquet






# 88
  • Мнения: 316
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ МОМИЧЕТА!!!МНОГО УСМИВКИ И ЩАСТИЕ!
Аз защо си мислех, че пролетта настъпва на 21?



  bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 10:07 от Morki

# 89
  • Мнения: 3 388
Здравейте и от мен   bouquet

Тук днес повече прилича на пролет, има слънце / въпреки, че е студено/ и няма вятър! А вчера с този силен вятър, три перални изсуших за отрицателно време  Crazy А вие сушилни ползвате ли? 2 в 1 или отделно от пералнята? Аз съм се замислила за една сушилня за бебо, че все имам за пране и не искам да заприличвам на обществена пералня! Нали си обичам подреденко  Crazy

Ралфиета, благодаря ти, миличка за пожеланията! Дано всичко да е наред до края и малкият човек да вземе скоро да разбули тайната около атрибутите, че да се съсредоточим и върху имената повечко  Wink

Калида, братчето ми е супер-шастливо! Тои нали е студент в УНСС в София и още като разбрал за положителния тест / в средата на декември/, бидейки с приятели в един столичен бар, веднага го обърнал на почерпка бъдещия чичо  Crazy Иначе, тук са много ЗА кърменето и за всякакви естествени работи, по принцип. В това няма нищо лошо, аз абсолютно подкрепям. Само да ме ме разубеждават да раждам без епидурал, че отсега ме втриса  Whistling За кърменето трябва да чета и гледам доста, а и мама живот и здраве се надявам да ми помогне и в това отношение. Смятам, че годините не изтривта подобни спомени, но по-скоро  тук става дума и за вътрешен инстинкт, така поне си мисля.

Хубав ден на всички. Пожелавам ви да имате повече поводи за усмивки и за позитивен поглед към живота  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт