Отново за болничните и НОИ-системата

  • 11 060
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Да, може и аз да съм виновна, че не съм проверила, но извинете ме - това е единственият болничен в службата ми за този месец и счетотводителката е попълнила и се е подписала под грешни данни!. А можеше за тези 15 дни до подаването в НОИ да го оправя сто пъти...

Мариетка  Hug

само искам да защитя счетоводителите , защото с тия безумства ни направиха и нас на маймуни - в наредбата пише, че АЗ , т. е счетоводителя трябва да провери дали болничния отговарял на наредбата за издаване на болнични листи ( цитирам по памет ). Значи АЗ трябва да изчета тая литература също и проверя медицинската сестра или лекаря дали правилно са си попълнили болничния - е отсега казвам - ТАЯ НЯМА ДА СТАНЕ - защото всичко тръснаха на главата на счетоводителя. И аз да съм , и аз ще приема болничния - от къде да знам че не се издава за 31 дена , а за 30 ?????????. И още нещо - знаете ли поредната глупост - ако си промените банковата сметка , за която сте уведомили НОИ и в срок от 7 ) СЕДЕМ дни не подадете нова декларация , а закъсненете ВАС ви глобяват 50 лева.... Е това вече  #2gunfire

# 61
  • Мнения: 4 546
тъй, тъй, те си покриват г.а, пък нашия-оголен.
2. начисляване на лихви в полза на осигуреното лице при просрочване на изплащането на болничните по вина на НОИ.
офф.болнични ли е правилон да се казва или обезщетение при болест?

# 62
  • Мнения: 9 050
тъй, тъй, те си покриват г.а, пък нашия-оголен.
2. начисляване на лихви в полза на осигуреното лице при просрочване на изплащането на болничните по вина на НОИ.
офф.болнични ли е правилон да се казва или обезщетение при болест?

обезщетение за временна неработоспособност Grinning

# 63
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добре на мен едно не ми е ясно-аджаба като родим ко шъ прайм без пари сума ти й време????????????????С кво ще си гледам детето????????????????Е бахти и смотаната система........

И преди как ставаше проверката на болничните като не се изплащаха от ной????????Какво толкова му е по различното от преди немога да разбера аджаба-че толкова се тормозят с тез проверки.Предполагам че и преди са ги проверявали тез болнични Thinking Naughty.

# 64
  • Мнения: 437
Не знам дали от тази тема точно видях телефони за справка за болничните... аз лично имам една седмица от януари още, когато си гледах детето и още не съм получила НИЩО!  А за телефоните - така спрягания телефон 926-19-90 във форума след няколко дни неуспешно звънене, току-що един бодър мъжки глас ми каза, че телефона нещо е объркан и това е магазин за авточасти, а не НОИ.... смЕх...

# 65
  • Мнения: 9 050
добре на мен едно не ми е ясно-аджаба като родим ко шъ прайм без пари сума ти й време????????????????С кво ще си гледам детето????????????????Е бахти и смотаната система........

И преди как ставаше проверката на болничните като не се изплащаха от ной????????Какво толкова му е по различното от преди немога да разбера аджаба-че толкова се тормозят с тез проверки.Предполагам че и преди са ги проверявали тез болнични Thinking Naughty.

Ами ще ти кажа. И това е единствения плюс за нас, счетоводителите. Преди си ги изплащахме болничните и като ни дойдеха на ревизия микроинфаркти получавахме. Защото, като ти установят при ревизия, че си изплатил болничен, на който нещо не му е наред, те правеха на луда калинка.  Връщаш парите, оправяш болничния, после пак си ги теглиш...абе ужас! Сега поне това ни се махна от главата.

# 66
  • Мнения: 9 050
Не знам дали от тази тема точно видях телефони за справка за болничните... аз лично имам една седмица от януари още, когато си гледах детето и още не съм получила НИЩО!  А за телефоните - така спрягания телефон 926-19-90 във форума след няколко дни неуспешно звънене, току-що един бодър мъжки глас ми каза, че телефона нещо е объркан и това е магазин за авточасти, а не НОИ.... смЕх...

Аз вчера звънях на този телефон и се свързах без проблем. Преди, когато съм звъняла, също не съм имала проблеми. Вярно е, че често дават заето, но до трети опит винаги съм се свързвала.

# 67
аз съм в болни4ни от 14.01.2007г. днес ходих да проверявам за пари но няма!ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ ,ТО Е ЕДНА ОПРАВИЯ....!!!! Искам да ви питам някои знае ли тел.,но не за СОФИЯ,а за СОФИЯ ОКРЪГ  да звъня да питам,то това на нищо неприлича

# 68
  • София
  • Мнения: 1 603
Моля за малко помощ. Дълго е да обяснявам, но накратко : болничен от януари, не е занесен до 10-ти /до когато се изплащат заплатите и осигуровките, а на 22-ри февруари/ това нищо де, чакам си аз и ето днес 22-ри март /краен срок/ се обаждам в НОИ /за пореден път/ и от там ми казват, че да има такъв болничен, да и още 2 след това /бременна съм в 6-ти месец и лежа по препоръка на доки/, но счетоводителите не са подали декларация 1 в НАП / а осигуровките са ни внесени със сигурност, нямаме забавяне и пропуски пък и от НОИ потвърдиха/ Та декларация 1 не е подавана за декември 2006, ян. 2007 и по-натам просто се разплаках и не чух повече. /налегнали са ме кредити, заеми, сметки, а имам и рожден ден наскоро та мислех и за празник, и Великден идва...Та ако някой знае, понеже не смятам да оставя нещата така, кой точно е виновен - счетоводителите /ползваме счетоводна къща/ или шефа за това че не осигурява съдействие на служителите. Просто трябва да се оплача, но искам съвет от кой и къде.
Извинете, май стана много дълго, а пробвах да съм максимално кратка....

# 69
  • Мнения: 9 050
Моля за малко помощ. Дълго е да обяснявам, но накратко : болничен от януари, не е занесен до 10-ти /до когато се изплащат заплатите и осигуровките, а на 22-ри февруари/ това нищо де, чакам си аз и ето днес 22-ри март /краен срок/ се обаждам в НОИ /за пореден път/ и от там ми казват, че да има такъв болничен, да и още 2 след това /бременна съм в 6-ти месец и лежа по препоръка на доки/, но счетоводителите не са подали декларация 1 в НАП / а осигуровките са ни внесени със сигурност, нямаме забавяне и пропуски пък и от НОИ потвърдиха/ Та декларация 1 не е подавана за декември 2006, ян. 2007 и по-натам просто се разплаках и не чух повече. /налегнали са ме кредити, заеми, сметки, а имам и рожден ден наскоро та мислех и за празник, и Великден идва...Та ако някой знае, понеже не смятам да оставя нещата така, кой точно е виновен - счетоводителите /ползваме счетоводна къща/ или шефа за това че не осигурява съдействие на служителите. Просто трябва да се оплача, но искам съвет от кой и къде.
Извинете, май стана много дълго, а пробвах да съм максимално кратка....

Не може да се даде еднозначен отговор. Счетоводителите трябва да ги подадат по принцип. Но, ако работодателя ви не ги е упълномощил...При всички положения изяснете това със счетоводната къща възможно най-бързо!

# 70
  • Мнения: 437
Такааа... на второ четене - свързах се и ми направиха справка - точно на същия телефон!
Значи предния път, или просто самия номер нещо е бил объркан (а човека не получаваше първо такова обаждане), или просто му е писнало от обаждания и се е изгаврил с мен....

# 71
  • Мнения: 9 050
Такааа... на второ четене - свързах се и ми направиха справка - точно на същия телефон!
Значи предния път, или просто самия номер нещо е бил объркан (а човека не получаваше първо такова обаждане), или просто му е писнало от обаждания и се е изгаврил с мен....

И какво се оказа при справката ( ако желаете да споделите, разбира се ).

# 72
  • София
  • Мнения: 1 603

Не може да се даде еднозначен отговор. Счетоводителите трябва да ги подадат по принцип. Но, ако работодателя ви не ги е упълномощил...При всички положения изяснете това със счетоводната къща възможно най-бързо!
Упълномощена е разбира се.  Питането ми беше кой е некоректен към мен - шефа / все пак той ги е наел и им плаща/ или самата счетоводителка персонално и къде мога да се оплача от това безобразие или май безхаберие...

# 73
  • Мнения: 9 050

Не може да се даде еднозначен отговор. Счетоводителите трябва да ги подадат по принцип. Но, ако работодателя ви не ги е упълномощил...При всички положения изяснете това със счетоводната къща възможно най-бързо!
Упълномощена е разбира се.  Питането ми беше кой е некоректен към мен - шефа / все пак той ги е наел и им плаща/ или самата счетоводителка персонално и къде мога да се оплача от това безобразие или май безхаберие...

Тогава некоректна е счетоводителката. Мисля, че най-удачно е първо да уведомите работодателя за това.
Той вярно, че я е наел, но както я е наел, така може да развали договора. Никой не е застрахован от това да сключи договор с некоректна фирма. Той може дори да не знае за това.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 603

Тогава некоректна е счетоводителката. Мисля, че най-удачно е първо да уведомите работодателя за това.
Той вярно, че я е наел, но както я е наел, така може да развали договора. Никой не е застрахован от това да сключи договор с некоректна фирма. Той може дори да не знае за това.
[/quote]
Утре сутринта ще ходя до офиса и ще си говорим с шефа, но той е наясно, че е некоректна / той пропусна 5-те %, въпреки че бяхме готови с всички документи доста преди края на януари... а тя се покри  и се обади след 01.02.2007/ В началото на март говорихме по тел. /аз нали лежах/ иказа, че отивал да говори с други счетоводители, та мисля, че ги е сменил.
Знам, че е доста нелепо да питам точно счетоводител, но къде човек може да се оплаче от некоректен счетоводител

Общи условия

Активация на акаунт