Сватбите преди 30 години!

  • 3 066
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 418
А булката дето играе хоро с байрака?
А,а?

# 16
  • София
  • Мнения: 639
и куклата пред стъклото на колата Mr. Green

аз пък знам че трябва да е голяма кукла и да е вързана на предния капак на колата  Joy

# 17
  • Мнения: 7 001
Пък на нашите са им подарили ЗАЗ Mr. Green И майка ми е имала буфан-ръкави. Но кукла май не е имало, не съм виждала по снимките. Аз това с куклата всъщност не съм го виждала никъде другаде, освен на един телевизионен театър, ама кой ли беше ...
Ама те са се женили преди , хм, 25 години. Я, те имат каква беше - сребърна сватба? тая година.

# 18
  • Мнения: 7 128
"Оркестър без име". Избрани моменти от сватбените нрави преди години.  Joy

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моите са се женили преди 32 години. Било си е дивотия-130 гости, примерно. И скандали, защото квотите не стигат по отношение на броя тетки и тетьовци, който трябва да бъде поканен.
Като ги питах как са я изтраяли тая дивотия-мама сподели, че искали да са заедно и щели са да изтърпят рудницата, а баща ми примига и вика, Как изтраях да свърши, че да преброя какво имам по джобовете, семейство ще храня вече  Mr. Green Гостите му бутали пари в ръцете и му било неудобно да тегли чертата посред празника.
Веселото е, че преди три години ГРАО ги изкара бракувани в различни месеци и дълго се бъзикаха кой  с кого се е женил, къде е бил баща ми като го е чакала майка ми-тя имаше честта да бъде омъжена по-рано от държавата

# 20
  • Мнения: 7 128
Да не забравяме, че преди големия ден има 2 (при момчетата) също толкова големи.
Абитуриентския бал и новобранската вечер.
Момичетата са ощетени - само с един бал репетират.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 843
    ИИИИ... имаше и това.  понеже визираните 30 г.  са между тези на  родителите ми и моите  да кажа..
     Мама и татко са се взели в ден сряда,преди 50 г. само с кумувете..и са го полели в " Тримона "- градината// след 3 месеца и семпло тържество с приятелите /  Много стилно и простичко. И запомнящо се.
     Моята първа сватба/ 178 глави/  , преди 20 г. -за малко да заприлича на гореописаното, ноооо  наритах първия , опитал се да ми закичи 20- лева на шитата от мен сватбена рокля.  Без оркестър.., само лично избрана от нас музика..ама си беше ужас, запомнящ се.
    
  Вследствие на което, втората ми сватба си беше, както я исках. 25 - приятели и най- близки роднини. Без официалности и с много хумор.  С традициите,  но не дотам.  Кумът, да ми е жив и здрав  се смееше непрекъснато , заразяваше ме  и на снимките  единствиния  сериозен в редичката пред Служителя беше мъжът ми.

# 22
  • Мнения: 2 567
Е и капчица хумор ли нямате бе хора   Crossing Arms
трябва ли всичко дет се пише да е чиста монета,
разбира се че е имало нормални сватби и никой не го оспорва,
говорим за онези,които предизвикват смях и леко учудване-
усмивки от старите ленти  Hug    bouquet

Ами имаме , ама споделяме, че не всички са били така. Да не е някой да реши, че тази смехория е била практика, а не изключение  Simple Smile

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нашите са се женили преди 37 години.
Разписването е било на Леге, където впрочем и аз разписах, после са ходили в х-л България на обяд в най-тесен кръг. Мама е била с рокля минижуп, която аз момента нося. А баща ми - с шит костюм от Мирчо Ширков от австрийски плат.
След месец са направили венчавка в св. Йоан Рилски на семинарията, където мама е била с права рокля до земята, и воал, дълъг 10-тина метра с много шаферчета, накачени по него.
 
После - в БИАД (впрочем и тогава го е имало и е бил култов ресторант, но не чалгаджийски)

Простотии не е имало, и е доказуемо, защото имаме записи на едни ролкови ленти, за прожекционен апарат.

Били са стилни сватби.

Аз прическата за моята сватба я направих досущ като тази на майка ми от разписването.

Справки - снимките в подписа ми

# 24
  • Мнения: 2 255
Скандала между двете фамилии се заформя още на сватбата.Причината:едните са поканили повече гости,а са делили разходите по равно...Булката обикаля из масите,целува ръце наред,бабите й бутат деликатно 2 лева .Някои позабавят церемонията,като започват да развръзват сложния възел на кърпичката ,в която са скътани паричките....
   Булката се чуди:"коя ли е тази баба,дето я нацелува така,ох ,ама как бодат мустачките й...дали не е шаферката на баба ми,кой ли я  е поканил...."
 
   

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
майка ми и баща ми са се оженили сами, с двама свидетели, леля ми и мъж й. послеса ходили при родителите си да се похвалят и да си представят половинките. било е преди точно 36 години! Peace

# 26
  • Мнения: 1 418
А моите родители са се оженили тайно точно на баба ми(на майка майка и) на рожденият ден.
Подписали,оттам в "Операта" на ресторант и оттам изненадали баба ми.
Тя милата си помислила,че и носят цветя за рожденният ден,а те и сервирали друга изненада.

# 27
  • България Сливен
  • Мнения: 245
А комсомолските сватби с подарък носни кърпи/мъжки и женски/ за всеки гост.

# 28
  • Мнения: 1 418
Що пък комсомолски? newsm78

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нашите са се женили преди 37 години.
Разписването е било на Леге,

1:1 с нашите.  Hug
Нансен, да не се познават 2-те двойки?  Laughing Нашите сега на 15.03. отпразнуваха 37-мата си година семеен живот.
Обаче темата ме накара да се позамисля, къде им е била гощавката...  newsm78 Що така нищо не знам/помня по въпроса?!  Rolling Eyes

П.П: майка ми е била модерна булка, леко бременна Wink

Общи условия

Активация на акаунт