Сватбите преди 30 години!

  • 3 070
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 985
И " Оркестър без име", и " Лачените обувки на незнайния воин" съм ги гледала мноооого пъти. Ами култови са и това е! Сега се сещам за този филм

Как Катя Паскалева ( лека и пръст!) носеше ястия на масата и подвикваше : "кебапчета", "кюфтета" и  гостите пляскаха, като да се гледали театрална постановка, а синчето- наборник, през това време се беше оженил тайно.

# 46
  • Мнения: 7 128
LidiS, "кифтенца" е лафът от филма.  Grinning

# 47
  • Мнения: 985
LidiS, "кифтенца" е лафът от филма.  Grinning

Вярно! Flutter

# 48
  • Мнения: 4 586
Еееех, де да беше чувала Гугълка за "Преди да се родя и след това" на Ивайло Петров.

Баба и дядо решиха да се сдобият с още две работни ръце

мисленето на пъдаря Доко, изразено в обръщението му към бъдещата майка: „ Тези дни ще имаш момче, значи! Ще има кой да ви пасе добитъка"

Никой не краде вече моми посред бял ден, тази работа се смята за варварщина, каквато си е, пък и момите не чакат да ги крадат, сами отиват, при когото си искат...

# 49
  • Мнения: 278
Искам да ви разкажа за една свадба на която присъствах преди 10. Булката беше с прическа "студено къдрене", очите очернени с молив - като бухал. В руската салата имаше черен пипер ама цели зърна, а церемонията в ресторанта беше трепач - караха ги да простират бебешки дрехи и гвиздея на програмата - сложиха в едно гърне жълта лимонада и кебапче и накараха булката и младоженеца да ядът.  Sick Имаше уникално танцово изпълнение с изпечен петел върху питка, който беше с лакирани нокти и запалена цигара в клюна. Има една участничка във форума, която може да го потвърди, бяхме заедно  Joy  Joy  Joy

# 50
  • Мнения: 985
zorika  и сега има разни смешни игри по сватбите, но повечето предпочитат да ги правят за по-весело. Дори по времето, когато работих в този бранш, съм съчинявала идиотщини всякакви.
Ти сега ме върна пак на онази сватба с живата музика и на палатката. Не помня младоженеца, но булката  мога да я опиша детайлно. Не съм си го поставяла за цел, просто децата от сватбата тичахме след нея, за да ни даде конци от ламе, измъкнати от роклята й. Поверия- колкото повече раздаде- толкова по-малко грижи я очаквали в семейния живот. Та каката беше едра, здрава, яка. Косата й стоеше като каска на главата. Бузите й бяха червени като на матрьошка, а на устните си имаше от култовото за онова време червило " Ида 121". Ухаеше на  " Бич може" (спомнете си плажната търговия с полякините). Роклята- не помня модела. Помня, пустите му сребърни кончета, с които някоя майсторка беше извезала рози.

# 51
  • Мнения: 420
Ех, аз си спомням сватба отпреди 25 години.
Всичко е както по-горе сте го описали, но с една весела подробност.
Тръгват гостите към ресторанта, а на вратата ги посреща един чичко с дебел тефтер.
И се почва пазарлък: ти кой си, каква рода си, колко човека си довел с теб, колко пари даваш на младите,
а малко са...я виж и жена и дяца водиш с теб, много хора сте, а малко давате. Баща ми дава колкото беше решил, ама чичкото се пазари за още ... били сме втори братовчеди, срамота е да даваме толкова малко и т.н. Даваме още и още и накрая чичкото, въпреки че не е доволен, все пак ни пуска в заветния ресторант.
Та този тефтер бил, за да се знае кой колко е дал и ако се наложи новобрачните да му ходят на сватба /на него или на децата му/, да се знае колко да дадат, да не се минат и да дадат повече.
После в ресторанта булката минава да закичва и се дават пари.
После пак се събират поздравления и пак се дават пари.
И шаферките минават с една табличка - пак за пари.
А герданите с двадесетлевки са отделна история.

# 52
  • Мнения: 505
Сватбата на нашите е от преди 27 години. Гости - 636 бройки, според платените порции. Ресторантът се намира в парка и естествено няма толкова много места. Докато се докарат маси от друг ресторант, част от гостите седят по пейките в парка и чакат да им дойде редът  Crossing Arms А баба ми и досега не може да прости на майка, че не е искала да показват с камион чеиза и  Laughing А и да не забравя задължителното - младоженецът с костюма от бала.  Peace

# 53
  • Мнения: 967
Е, не може да се обобщава за сватбите преди 30год. Не всички са еднакви, както не са еднакви и днешните сватби. Винаги сватбите по селата са били по-различни от градските, както и винаги някои хора са имали повече вкус от други...
Това, което знам за сватбата на майка ми и баща ми:
Майка ми е била със зашеметяваща рокля, модел взет от западно спсание, каквата по онова време не са виждали (аз се ожених с нейната рокля, защото я обожавам), така че не всички булки са били с буфан ръкав, както някой по-горе спомена  Wink
Сватбата е билав голям ресторант, с 300 гости и майка ми се е изтощила само докато ги обиколи и направи наздравица с всички (повечето не ги е познавала  Laughing) Не е имало обаче гердан от банкноти,  потни хора в еднакви костюми, преметнати през рамо кърпи и т.н. - мисля, че тези обичаи са се правили само по селата.

# 54
  • Мнения: 5 877
Забравихте комбинезони и потници за подарък на гостите  Laughing

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм ходила на селска сватба в детството си и спомените ми са  свързани с един дъъълъг чардак, опнати маси подредени надължина, столовете представляваха едни пръти сложени върху щайги и отгоре застлани с  шарени тъкани килими да не боцка.
сватовете раздаваха хавлиени кърпи, премятаха ги върху едното рамо и носни кърпички, които пък защипваха на блузата или ризата или роклята на госта.
помня, че у нас имахме безброй кърпи Laughing
също и едни стотинки с дребни бонбони завързани в едно бяло пакетче раздаваха.
 

а сватбата на нашите е била много символична и в  тесен кръг - подписване и после в бабини е било отбелязано  събитието.
мама е с много семпла бяла рокличка, изчистена и було. прическата й също много ми харесва.

# 56
  • Мнения: X
Много ми харесват всички ритуали и гореописаното просто ме потопи в романтика! Наистина, не се шегувам. Аз също се качвах на масата за "горчиво', въпреки, че съм женена от 2 години, и също съм минавала за  "наздраве" и си препълних чантичката с пари. Само хубави и весели неща са това Peace

# 57
  • Мнения: 674
А петела увит в целофан, уискито  "100 гайди" от кореком, отврътиителната сметанова торта в хартиена кутия с надпис "торта",питката с монети и яйца в нея и такива неща....

# 58
  • Мнения: 104
Искам да ви разкажа за една свадба на която присъствах преди 10. Булката беше с прическа "студено къдрене", очите очернени с молив - като бухал. В руската салата имаше черен пипер ама цели зърна, а церемонията в ресторанта беше трепач - караха ги да простират бебешки дрехи и гвиздея на програмата - сложиха в едно гърне жълта лимонада и кебапче и накараха булката и младоженеца да ядът.  Sick Имаше уникално танцово изпълнение с изпечен петел върху питка, който беше с лакирани нокти и запалена цигара в клюна. Има една участничка във форума, която може да го потвърди, бяхме заедно  Joy  Joy  Joy
потвърждавам
А танците на мъртвопияни мъже по чорапи и бели потници?
И що за обичай да си платиш за да танцуваш с булката ,тя да не е ... за да върши услуги срещу заплащане?
Е поне остават спомени на които да се посмеем.Някой участници в темата си мислят ,че такива нещо се случват на село,но не е така .Гореспоменатата сватба беше в голям областен град.

Общи условия

Активация на акаунт