Сватбите преди 30 години!

  • 3 065
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Е, на нашите не е била традиционна (че кой се жени на стадион Simple Smile), майка е била с къса синя рокля. И е била преди 44 години.

А на описаната в началото сватба съм присъствала, на братовчедка ми, преди около 25 години, има снимки с гердани от банкноти, а аз бях шаферка с бяла рокля. Grinning

# 31
  • Варна
  • Мнения: 917
Така ни се струва на нас, че родителите ни не са се женили по този начин, ама отстрани може и да не изглежда така. А и все пак не сме присъствали, нали. Пък и никой няма да признае че сватбата му е била глупава. Аз и сега такива смехории виждам по сватбите.. Joy

# 32
  • Мнения: 1 418
НИе лятото бяхме на една сватба-много млади младоженци тя на 20,той малко повече.
Баси селянията беше.
"Оркестър без име"
Едни чеизи,едни чудеса...
Танци с кокошки,с петли.
Всичко това гарнирано с хвърляне на букет и сваляне на жартиер.
Булката около 90кила,младоженеца наполовина.
Вместо той да я носи,тя него го разметаше като прани гащи.
А стига бе!
Само дето едната рода(на момчето)беше по-читава,иначе и кютек щеше да има.

# 33
  • Мнения: 27 524
По материали от пресата...

Много тъпи и неприятни материали от пресата  Confused
Добре, че  тя, да си измием ръцете  Tired

# 34
  • Мнения: 2 361
  Нашите са женени от 34 години. Тя с червен минижуп, той космат...Дядо ми се извинил, че няма да присъства, защото бил канен на рожден ден Simple Smile
  Но имам една много яка снимка, за съжаление от неизвестна сватба:

# 35
  • на село
  • Мнения: 1 028
Сватбата на моите родители е била преди 30години. На село, под чардак  Mr. Green. Майка ми още с ужас  разказва, как на третия ден легнала да си почине и заспала, а съседът на шега я пернал през краката, а тя заплакала от болка.
Иначе имало от всичко по много - везан байрак от мома с ябълка на върха / документирано от снимки/, 500 човека гости и съответно пълна чанта със стотинки след задължителната обиколка с чаша в ръка, курбан и препасани приятели, които играели ролята на сервитьори.
Накрая е имало огън, на който са изгорили всички дрехи на сватовете  Mr. Green
Традиция - няма как...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 168
А Сватбите....
В ведомственият стол на някое предприятие миришещ на манджа с потни готвачки 350 души гости и някакъв псевдо оркестър.
Всички са с костюми миришещи на мухозол и одеколон икар.
Отвън има измити 30-40 москвича и още 30-40 лади и жигули с лисича опашка закачена на огледалото за обратно виждане.
Навсякъде има плакати на Лепа Брена и гаджета по монокини от списание Браво.
Всички гости пият лимонада етър домашна ракия и поне 20 от мъжете и още толкова от жените са с еднакви костюми защото просто всичко е конфекция.
Най накрая всички пияни и потни карат младоженците да се катерят по масите някой селски първенец гърми с пищов и всички ги тъпчат с банкноти от 10 лева и лика на Георги Димитров.
Не е изключено накрая двете фамилии да се сбият защото има съмнения дали булката е девствена!   Joy Joy
По материали от пресата...


  202uu smile3532   Звучи много соц , ама пък  е забавно

# 37
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Леля ми беше фотограф в киноцентъра и обикаляше страната много по онова време.Тя ми е показвала снимки от умопомрачителна сватба,на която булката има 3 реда гердани от 20-левки,а над главата и някакъв чичо със сребърни зъби държи чадър.На заден план типове с прашни обувки скачат на хорото.
А иначе много добре си спомням пред Лиляна Димитрова(сега май Оборище) колите с огромни халки,увити със златен станиол на предния капак и сватбените букети от карамфили.
Но подобни чудесии има и сега.Една колежка от университета разправяше,че под балкона постлали един чаршаф и хвърляли чеиза от втория етаж да се види,че момата е имотна.

# 38
  • Мнения: 795
След подписването е имало хоро на площада, виждала съм снимки на 100-тина човека, гордо танцуващи и булката най-отпред. Даже скоро в "Такъв е животът" имаше същото хоро, което се точеше чак до ресторанта, а аз си мислех, че подобно нещо е отживелица! Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Брееееей. Нашите са се женили преди 30 години. Имало е кукла, донесена от СССР. Аз съм я виждала, беше много красива. Виждала съм и сватбената рокля на майка ми. Не е с буфан ръкав, но пък на гърба има страшно много копчета. Голям зор е видял баща ми, докато съблече мама  Grinning Иначе всичко е било както си му е реда-в селския стол, опънати маси. Аху иху. Не е имало обаче разни подаръци от сорта на лади и жигулита. После-първа брачна нощ, двамата с много висок морал....и нататък не е за разказване  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 985
Пропускате много важен момент- вземането на булката. Орда мъжаги нахлуват в дома и докато не откъртят вратата, не мирясват. Тези, дето не са се уредили до вратата, ходят на двора и крадат петел, кокошка, а може и в същия ред, а ако сватбата е била градска, крадат телевизор, радио- нещо скъпо и тежко.
Ами развяването на кървавия чаршаф, м? И задължителното гърмене с пушка или пищов. Те това нещо съм го гледала на една циганска сватба преди много години, но съм го запомнила. Чаршафа беше подгизнал- сигурно бяха заклали булката. Гостите изпаднаха в  транс, някой гръмна  с пушка, а после всички се върнаха да празнуват. Събитието се разиграва в ранния следобед.
А в детството си съм ходила на селска сватба с палатка. Затваря се улица от кръстовище до кръстовище, опъва се дълга палатка с дървени пейки и маси, в единия край свири жива музика. Спомням си десетките корита пълни с натрошен лед и в тях наредени бира, лимонада, оранжада, етър и кока-кола за вип гостите. И деца, деца- много . Ех...

# 41
  • Мнения: 14 654
в "оркестър без име" имаше сцена на една селска сватба- подаръкът на младоженците беше лада от тъста, наредени роднини на дълга маса на двора, накрая двете роди се сбиха естествено

# 42
  • Мнения: 3 423
"Лачените обувки на незнайния воин"
на Рангел Вълчанов. Гледайте го този
филм, много е култов. Там свекървата
води хоро, държейки тепсия с опънат
чаршаф, на който се червенее едно
кърваво петно. Булката пристъпя едва,
щото е омаломощена, пък младоженецът,
наежил се като трътлив наполеончо,
се фука, та фука, че пробил барикадата.
Гледала съм го в ученическите си години
този филм, но и досега ми държи влага.
Горещо ви го препоръчвам.

# 43
  • Мнения: 1 045
"Лачените обувки на незнайния воин"
на Рангел Вълчанов. Гледайте го този
филм, много е култов. Там свекървата
води хоро, държейки тепсия с опънат
чаршаф, на който се червенее едно
кърваво петно. Булката пристъпя едва,
щото е омаломощена, пък младоженецът,
наежил се като трътлив наполеончо,
се фука, та фука, че пробил барикадата.
Гледала съм го в ученическите си години
този филм, но и досега ми държи влага.
Горещо ви го препоръчвам.

Е не направо ме уби  hahaha  Joy  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 242
А  "Църна маца-бял котак" Mr. Green и т.н.

Моите родители са били рядко интелигентни и на младини.  Laughing Решили да се оженят по много от изброените по-горе причини тайно в Жеравна. Само дето избрали трети март. Върнали се, че съветът бил затворен. Тъпо, но упорито пробвали седмица по-късно и така татко ми, като глава на семейство, го пуснали от запас. Laughing Родата била потресена.
Баща ми години след това плащал още т.нар. ергенски данък, понеже забравил да се отпише от регистъра на неженените Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт