Задължителни ли са изследванията за заболявания на плода

  • 2 530
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
Новините от днес са, че е била на изследването, което е нещо като видеозон, ама по-специален. Не знам резултатите, не сме се чули още, но след прочитането на отговорите на моя въпрос се притесних много и се свързах тутакси с нея - затова и знам, че днес е щяла да ходи (използвам тази неопределеност, защото все пак не сме се чули още)... За другото - защо досега е чакала, а не е отишла навреме - тази й бременост е нещо като чудо. Още преди години я бяха отписали. Няколко гинеколози са констатирали, че вече няма да може да има деца. Затова и нейната решимост на всяка цена да роди...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 433
Мен също ме бяха отписали лекарите за раждане, ама миналата година си родих живо и здраво детенце. На всичкото отгоре сега отнво съм бременна напук на лекарските прогнози, а щерката е само на 8мес. Моя съвет е твоята приятелка да си прави всички неинвазивни изследвания, които лекарите й препоръчат, тъй като според статистиката напоследък малформациите са се увеличили.Не искам да те плаша, но виж какви боклуци ядем и пием.

# 17
  • Мнения: 117
За жени над 35 и с рискова бременност е желателна и най - сигурна амниоцентезата.
Аз сам правила в Майчин дом. Изследването се поема от ЗК. Плаща се само иглата с която се извьршва манипулацията  - май 2006 струваше 25лв. Лежи се в болница 3 дни , поставят обезболаващи и следят общо сьстояние след взетата околоплодна вода.
 Не е болезнено!
По гадно е изчакването на резултата който е готов след окло 20 работни дни
Кьсмет на твоята позната!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 771
Няма такива задължителни изследваниа. По желание на бременната може да снаправи БХС /а при лоши резултати от него - амниоцентеза/ и фетална морфология за откриване на евент. аномалии, но те не се правят в напреднала бременност, а по-рано /до 20 - 21 г.с/.

А кои от тези изследвания покрива ЗК? И може ли да ги поискаш по свое желание, а не да чакаш доктор да те насочи?
Те са срещу заплащане и няма проблем при това положение, а напротив.

# 19
  • Мнения: 1 771
За жени над 35 и с рискова бременност е желателна и най - сигурна амниоцентезата.
Аз сам правила в Майчин дом. Изследването се поема от ЗК. Плаща се само иглата с която се извьршва манипулацията  - май 2006 струваше 25лв. Лежи се в болница 3 дни , поставят обезболаващи и следят общо сьстояние след взетата околоплодна вода.
 Не е болезнено!
По гадно е изчакването на резултата който е готов след окло 20 работни дни
Кьсмет на твоята позната!   bouquet

Да не бъркаш. На мен на касата, а и в кабинета, че трябва да платя 100 лв. на касата. А и нещо такова преди време се дискутираше тук.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Стоян - прочети внимателно, ако е нужно и по 2-3-4-5 пъти всеки един пост от Лекси и Реза по тази тема.
Опитай се да ги предадеш дословно на бъдещата майка, на която желая късмет и дано всичко е ОК при нея  Peace

# 21
  • Мнения: 117
За жени над 35 и с рискова бременност е желателна и най - сигурна амниоцентезата.
Аз сам правила в Майчин дом. Изследването се поема от ЗК. Плаща се само иглата с която се извьршва манипулацията  - май 2006 струваше 25лв. Лежи се в болница 3 дни , поставят обезболаващи и следят общо сьстояние след взетата околоплодна вода.
 Не е болезнено!
По гадно е изчакването на резултата който е готов след окло 20 работни дни
Кьсмет на твоята позната!   bouquet

Да не бъркаш. На мен на касата, а и в кабинета, че трябва да платя 100 лв. на касата. А и нещо такова преди време се дискутираше тук.

на 18.05 2006 сам си правила тези изследвания и нищо не сам платила в Майчин дом, само иглата 25лв.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Стоян, какво стана с твоята позната? Доколкото разбирам е била на ФМ - по описанието ти. Надявам се всичко да е наред.  Praynig

За жени над 35 и с рискова бременност е желателна и най - сигурна амниоцентезата.
Аз сам правила в Майчин дом. Изследването се поема от ЗК. Плаща се само иглата с която се извьршва манипулацията  - май 2006 струваше 25лв. Лежи се в болница 3 дни , поставят обезболаващи и следят общо сьстояние след взетата околоплодна вода.
 Не е болезнено!
По гадно е изчакването на резултата който е готов след окло 20 работни дни
Кьсмет на твоята позната!   bouquet

Да не бъркаш. На мен на касата, а и в кабинета, че трябва да платя 100 лв. на касата. А и нещо такова преди време се дискутираше тук.

В Майчин дом не се плаща НИЩО, освен иглата. Там амниото се поема от ЗК. В "Шейново" се плаща всичко - от март е вече 150 лв., но това е така, защото в тази болница цялата доболнична помощ е платена. Доколкото знам на още едно място в София не се плаща амнио - май беше в бившата Окръжна, но може и да греша.

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ако наистина е в напреднала бременност, занятието се обезмисля малко, но все пак  по-добре да го направи.
Знам че се прави най-късно до 5 месец

# 24
  • Мнения: 150
Знам че се прави най-късно до 5 месец
Дали не и до трети месец...

# 25
  • Мнения: 4 784
Чела съм, че амниоцентезата се прави максимум до 37 г.с и е хубаво да се направи задължително ако жената е над 35г.

# 26
  • Мнения: 119
Чела съм, че амниоцентезата се прави максимум до 37 г.с и е хубаво да се направи задължително ако жената е над 35г.
Shocked Амниоцентеза се прави 16-19 г.с., резултат се чака 3 седмици, ако не дай Боже се наложи аборт по мед. причини, той се прави до 24 г.с.!

# 27
  • Мнения: 3 089
+ това БХС и амнио са безплатни /т.е заплащат се от здравната каса/, ако бременната е над 35 години. а това е сихурно, защото аз платих, а зълва ми - не  Peace
+ това - аборт по мед. причини се прави и в по-напреднал бремнност. уви, моя позната направи в 26-та г.с..

а по темата - нито едно изследване не е задължително; всички са пожелателни. ако вашата приятелка така или иначе е решила да роди бебето си, независимо дали ще е болно или здраво, то вече ми е малко по-ясно защо се е позапънала, така да се каже, за тези изследвния. НО! дори в този случай, то при всички случаи е добре да знае дали плодът е здрав, а ако не е - в каква точно степен е увреден. така при раждането лекарите ще имат готовност да реагират при евентуален проблем с бебето.
желая лека бременност и здраво бебе!

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Няма задължителни изследвания,на плода по време на бременност.Аз поне не съм правила никъкви

Общи условия

Активация на акаунт