Как върви захранването - част 14

  • 9 655
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 314
записвам се и аз.при нас ново няма.само на кърма сме и твърдо отказва каквото и да е друго.вече се примирих и ще чакам да му дойде желанието да яде.

# 16
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Записвам се и аз при вас.
Синът ми е на почти 8 месеца, захранен на навършени 6 м. Аз се върнах на работа, когато той беше на 4 м. и му давахме кърма от шише. Откакто откри лъжицата-захраних със зел. пюре на обяд, започна бързо да яде доста големи количества(около 170 гр втората седмица) и започна постепенно да отказва да пие мляко. Въвела съм 11 зеленчука, ако броим лук, праз и тн
През седмия месец въведох купена оризова каша след обяд, която приготвяме с кърма, с цел да поема мляко, което дефинитивно отказва от шише. Прибавяме плодово пюре в кашата.
Иначе суче сутрин, вечер и през нощта.
От днес въведох и бебешки кисели млекца от адаптирано мляко, защото м/у  6 сутринта и обяд не поемаше нищо. Тези млекца са със захар #Cussing outи той толкова ги е харесал, че отказал после пюрето, което никога не е правил!
Та така...Реших да следя темата, защото захранвам малко самотно, педито я видяхме преди два месеца, следващия път е на навършени 9, и често се лутам в съмнения какво да правя. Следващата стъпка са месните пюрета, но ще изчакам малко да приеме киселото мляко.
Ами това е,, до скоро

# 17
  • Мнения: 277
velmar, сподели с мен как  приготвяш домашните пюрета.  Плодовете вариш ли ги или даваш суров плод. А към зеленчуковите копър, магданоз слагаш ли? Дай ми идеи. Аз прочетох темата за домашни каши и пюрета, но наистина ли е толкова просто?
Сърдечен поздрав!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравейте и от мен,ние вече въведохме и спанак и месце,пуешко на ганчев,но другите не ми харесват и ще поизчакам с тях или ще ги правя аз.Смятам да въведа и глутена ако вече не съм го въвела,защото когато ядем солети направо си иска и мрънка и не изпуска от поглед ръката със солетката.Веднъж му дадох една малка и с голям кеф я изяде и за още пита JoyИначе почнах и млечните каши на Слънчо,че те нямат много безмлечни,но още не сме заместили следобедното хранене. D3s  ,аз му готвя всеки ден,нарезвам си продуктите на ситно,слагам да заври малко вода в тенджерка и когато кипне ги слагам така си запазват повече  витамините  След 15-20 мин махам и пасирам.Аз добавям и АМ,че не ми се цеди и почти винаги стават доста вкусни PeaceТой за щастие си хапва всичко с апетит и дори понякога не му стига препълнено бурканче feeding пу-пу.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 12:20 от liani

# 19
  • Варна
  • Мнения: 366
Днес тотално ми се отказа картофеното пюре, ама то си стана и като лепило.Слагах и АМ но пак не го хареса. Искам да ви питам купих едно пюре на Ганчев картофи и моркови, а вътре има сухо мляко. Да не избързвам с него нали?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
Днес тотално ми се отказа картофеното пюре, ама то си стана и като лепило.Слагах и АМ но пак не го хареса. Искам да ви питам купих едно пюре на Ганчев картофи и моркови, а вътре има сухо мляко. Да не избързвам с него нали?  newsm78

Аз съм му го давала и не е имало проблем,но ако не смееш има морков с картоф и в него няма мляко

# 21
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз съм му го давала и не е имало проблем,но ако не смееш има морков с картоф и в него няма мляко
Ама на колко месеца го предложи?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз съм му го давала и не е имало проблем,но ако не смееш има морков с картоф и в него няма мляко
Ама на колко месеца го предложи?

Не си спомням точно,но беше отдавна,може би около 6тия и малко newsm78

# 23
  • Мнения: 4 970
ПЛодови пюрета не правя , но ще ти кажа как приготвям зелен4уковите. Всъщност- - ве4е са ти писали  Grinning.Използвам основно замръзени зелен4уци( най-4есто на бондюел) и те нямат нужда от много време за д асе сварят, а и са по-крехки и им имам пове4е вяра, отколкото на "пресните".Та- взимам си например- рози4ка броколи, морков, 4ушка, карфиол, грах ..и въобще- каквото си искаш.КАртофи ползвам от пазара. Слагам ги да врат( някои ги приготвят на пара).КАто се сварят- пасирам. Копър не съм добавяла( но в готово пюре съм давала).Само магданоз понякога прибавям, но 1-2 листенца.Слагам го преди пасирането в сурово състояние.Става много бързо. Ако приготвяш пюре с месо, първо слагаш месцето да поври и после прибавяш зелен4уците.НАкрая пасираш.Успех PeaceИ - не се притеснявай- не е сложно и трудоемко, а ик храната определено е по-вкусна. МИрише си на продуктите, които съдържа.
От 1-2 седмици давам на бебка суров плод( за сега май само ябълка съм давала newsm78)- рендосвам  и прибавям към готова каша.

# 24
  • Мнения: 277
velmar , liani благодаря ви!
Смятам още утре да напазарувам и да опитам да сготвя нещичко!
  food002

# 25
  • Мнения: 4 970
velmar , liani благодаря ви!
Смятам още утре да напазарувам и да опитам да сготвя нещичко!
  food002
Успех  chef

# 26
  • Мнения: 5 278
Да се запиша и аз в новата тема,дано и да имам време да я следя:)
Маийчета,искам да ви питам има ли някоя,която е приготвяла домашна каша и какви са й отзивите? Мисля да започна следобед да давам каша,но се двоумя дали да си купя готова или да си правя вкъщи.Предполагам,че домашната ще е по-натурална,със сигурност няма да има захар и неща,които не желая,но не съм сигурна дали ще съдържа необходимото количество желязо. Мисля да пробвам да си смеля кафяв ориз и да направя каша от елдени ядки,нямам представа дали ще искат да ги ядат,но ще опитам.
А иначе за нашето захранване вече въведох освен картофите и морковите също тиква (която вече никъде не мога да намеря,а толкова я харесваха  Yum ),тиквичка,праз,зелен боб,чушка и лапад. Днес им направих и пюре с ориз,сварен и пасиран и го ядоха горе долу:)
Велмар искам да те питам понеже сама си правиш пюретата винаги ли слагаш картоф? Аз да и не знам не трябва ли да им разнообразя нещо,но не се сещам с какво друго мога да го сгъстя Thinking
Дори това оризовото,което правих беше доста редичко и трябваше пак да сложа малко картофче.
Вев,искам да ти кажа за просото,че такова се продава в диетичните магазини,аз съм си купувала за мен и не е лошо,на децата не съм давала,но мога да опитам.

# 27
  • Мнения: 1 440
Djina, аз сгъстявам с оризова каша или една на Милупа - грис, защото те сами по себе си ми идват някак безвкусни. А кашите сгъстявам с бисквити и Пламена доста ги харесва Peace

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
D3s можеш да прегледаш и тази тема по въпроса с домашните пюрета

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176905.20;topicseen

Аз лично действам по фантазия, приготвям различни пюрета на основа картоф или ориз, като добавям различни зеленчуци. Винаги в пюретата слагам морков, лук или бялото на праза, копър или магданоз., това е като задължително присъствие. До скоро към зеленчуковите пюренца добавях кърма, но от скоро слагам краве масло.

Плодовите пюрета пък ги правя като ги варя плодовете обикновено на пара и пасирам. Правя комбинации от ябълка, банан, киви, кайсия, праскова, тиква. От скоро и аз започнах да давам пресни плодове. Готови пюрета купувам, само от такива плодове, които сега не се намират пресни домашни - круши, сливи.

Иначе днес купих сладък картоф и тези дни смятам да пробвам шушето с този нов асортимент.

# 29
  • Мнения: 1 584
Анета, не знам дали си пробвала рецептата, която писа в предната тема - канела не се дава на бебета!! Канелата съдържа Кумарин, който може да предизвика главоболие, увреждане на черния дроб и хепатит.

Росалка, на Хипп и Нестле Алете има морков с картоф - пробвай с него. Домашно приготвено от картоф ставало като лепило, когато се пасира с малко вода. Пробвай да го разредиш при пасирането леко. Но по принцип морковите (и тиквата) имат леко сладникав вкус и почти всички бебета ядат всякакви комбинации с тях Peace

Джина, след оризовата каша можеш да въведеш ориз и царевица. При нас имаше разхлабващ ефект.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 00:45 от Майра

Общи условия

Активация на акаунт