Как върви захранването - част 14

  • 9 656
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 277
Тази сутрин опитах да дам малко настъргана ябълка, но Марти отказа категорично! Едвам му пъхнах в устата половин лъжичка и той започна да се дави и да иска да повръща Sick

# 31
  • Мнения: 182
Тази сутрин опитах да дам малко настъргана ябълка, но Марти отказа категорично! Едвам му пъхнах в устата половин лъжичка и той започна да се дави и да иска да повръща Sick
О ужас - направо не искам да си спомня - в събота по същия начин мойта бебка ми изкара акъла - с тази разлика, че започна да я яде с апетит, но в един момент като взе да се дави #Crazy Така че смятам засега да не давам стърган суров плод, а само на пюре.

# 32
  • София
  • Мнения: 353
Аз дадох малко овче кисело мляко на Ели - 1-2 ч. л. Много го хареса! Дадох и и на другия ден, само че нещо и се зачерви дупето. Така че ще оставя за по-нататък киселото мляко.
Относно канелата - купих от кашите "Лека нощ" на Ганчев - с ябълки и круши и в нея има канела. newsm78.

# 33
  • Мнения: 1 584
И в доста каши Лека нощ на Хип има канела тук, но напоследък доста се тръбя, че е вредна за бебета и не трябва да се дава.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 366
В кашите на Милупа - млечната с ориз и ориз-царевица също има канела.Не знаех ,че е вредна.А са толкова хубави тези каши  Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 12 229
    Аз пък въведох месото и то със заешко, но  това имах домашно. Днес им направих с ориз, тиквички, морков и заешко и особено Ваня щеше да ме изяде. Аз никога не съм им пасирала нещата най-много да ги намачкам  с виличка. Днес и тиквичките бяха на кубчета, но те се размиват достатъчно, ориза беше цял.
    Настъргана ябълка съм давала в кашата с елда и също се прие. Джина само сварена елда на зрънца не харесаха, но това беше отдавна може би пак трябва да пробвам.
   И да се похваля отскоро успяват да дръпнат по малко водичка от чашата на Авент с твърд накрайник.

# 36
  • Мнения: 4 970
Днес дадох на Дари заешко и много го хареса.ДО сега бях давала само Герберското , 4е ХИп  трудно откривах, но щеше да изяде лъжицата.
Днес видя едно друго бебе да гризе бисквита и ревна и тя ooooh! та- дебют на бисквитките. Купих й после и вкъщи й дадох половинка. ПОсле и банан искаше- абе- днес е на просене това дете Laughing.КАквото види и иска да хапне Joy
Ето и малко онагледяване на самозахранването http://snimka.bg/album.php?album_id=103933&view=1&photo=33

# 37
  • Мнения: 2 123
и аз с еразписвам...
при нас също нищо кой знае колко ново... След кат оустановихме малко занижен хемоглубин започнах да давам на Спаси всеки ден месно пюре.
Новото е от днес - дадох му да си посмучи една бискивита на плазмон с глутен... Безглутеновия бисквитен прах на същата марка го давам от 10тина дни поне. Супер вкусен е!!! /слагам по2 лъжици в зърнените каши - за вкус/. Искам да отбележа, че всички продукти на Плазмон съдържят мляко /днес го прочетох/... Все пак не считам, че съм въвела АМ или мляко... Вие какво мислите?
Велмар, много мие мъчно да чуя за съмнениеята ви относно алергията на бонбонката... Има ли някакви признаци, оплаквания?? Как стигнахте до заключението АБКМ?

# 38
  • Мнения: 1 314
За първи път се разписвам в темата! Росалка, да ти кажа , на същата възраст сме и по отношение на глутена, съвсем без да искам съм дала вече няколко зеленчукови пюренца с глутен, може би2-3, като видях, доста се притесних, че съм го въвела толкова рано, но засега няма някакъв резултат.
Моля, посъветвайте ме за схемата на захранване, как да продължим, с каката сме се водили по бг схемата, сега реших да започнем по-късно с пюрета, плодово яде от навършени 5 месеца, зеленчуково-от 6месеца, значи от десетина дни.Още се кърмим, но и правя добавки АМ
Объркана съм кога да започна захранване с каша и месно пюре, кое да е първото и колко да е паузата между въвеждането на двете храни, после пък кога попарка и т.н. newsm78 Моля споделете

# 39
  • София
  • Мнения: 353
Аз захраних на 5  1/2 м. със зеленчуково пюре.
На 6 месеца въведох каша.
На 6 1/2 м. започнах да давам плодови пюрета.
На 7 месеца въведох месните пюрета.
На 7 1/2 м въведох глутена.

# 40
  • Мнения: 339
ЗДравейте,
да се влючим и ние с Крисчо като вече "захранени" Mr. Green!
Имам въпрос, че нещо ми стана объркано. Добавя ли се и до кога кърма/мляко в пюрето?
Сина ми е кърмен, от 2 седмици се захранваме със зеленчуково пюре, вече яде-картоф, тиква, морков и тиквички. Правя пюрето, или готов от 125 гр. и добавям кърма до 160-170 мл-колкото трябва да яде, а и за да го докарам на консистенция. Аз знам, че ядене се замества само с зеленчуково8млечно, плодово/млечно пюре, но всичките ми приятелки хранят бебета си на тази възраст с чисто пюре без мляко и вече се чудя кое е правилно. Съжалявам ако ми е тъп въпроса Tired!

# 41
  • Мнения: 1 091
Ние спряхме за малко захранването, че сме болнички - хрема, кашлица...ужас! След ден-два мисля вече да дам карфиол и картоф на Хип, пък сега прочетох в началото на темата, че било доста гадно Sick
Кажете с какво да продължим? Въвели сме ориз, елда /каши/, тиква, картоф, тиквичка, броколи, ябълка.
Велмар, дано се окажат лъжливи предположенията за АБКМ. А какво породи съмненията?
Eve, аз добавям мляко само ако ми се види гъсто пюрето, например в тиквичките с картоф на Хип, иначе така си ги ядем пюретата. Но ние не сме заместили хранене още.

# 42
  • Мнения: 484
Да ви споделя моя проблем. Моята бебка е на 6 мес. и половина. От 4-ия месец въведохме каша (безмлечна оризова на Милупа), ядеше я с удоволствие. До 1 седм. преди да ст6ане на 6 мес. беше само на АМ и кашата. След това започнах да въвеждам тиква към кашата, в началото не я хареса много, но после я прие, И така продължих с морков след 3 дни, после няколко дни бяхме с тиква и морков смесено. Следващото беше банан, смачкан на пюре + АМ+ каша. Яде го няколко дни и след това започна да отказва  каквото и да било с лъжица. Нищо от вече въведените храни. По съвет на педито направихме пауза само на АМ за около седмица и пак й дадох каша (безмлечна, но 7 зърна), нямаше проблем. Реших да оставя по-големи интервали м/у въвеждането на нови храни и след 4 - 5 дни добавих банан (нали е по-сладък). Пак нямаше проблем, но когато след още 4 дни сложих и тиква, яде първия и път и сега пак сме на старото положение - нищо, което е с лъжица не го приема. Не знам какво да правя. Пак ли да започвам отначало?
Посъветвайте ме, моля ви.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 15
Здравейте,
ние ще навършим 7 м. след седмица. И аз се чудя относно млякото в пюре, но не слагам все още. Гледам да кърмя ако има нужда. Особено и след като не яде големи количества - до 4 кубчета/замразени/. Това дали е достатъчно/няма да замествам хранене все още/Искам да кърмя до 1г. Кога трябва да заместя - ако може някой с опит да се включи..
Каша в колко часа и какво количество давате, след като сте захранили с нея?
Ви - може би морков,круша,спанак,царевица...
Глутен кога и с какво смятате да въведете?
Абе, триста въпроса и бутилка ром Sick
Лек ден Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 903
Аз захраних на 5  1/2 м. със зеленчуково пюре.
На 6 месеца въведох каша.
На 6 1/2 м. започнах да давам плодови пюрета.
На 7 месеца въведох месните пюрета.
На 7 1/2 м въведох глутена.
И аз като Вълшебна. Днес малкият става на 7 месеца и от другата седмица започваме и месно пюре, а нататък и глутен. За сега нямам идея с какво да го въведа.
Irinii, защо смяташ, че млякото не е въведено, след като има такова в бисквитите? Нали и с маслото е по същия начин-има го в пюрето, значи е въведено, или имаш други доводи?
Ви, Какво ще кажеш за морков, карфиол, банан, круша, има едни "зеленчукови букети" на HIPP и Gerber, които малкият яде с големо удоволствие, безмлечни са. Така по малко ще въведеш и грах и пащърнак, мисля и целина...
Не слагам мляко в пюретата, но и ние не сме заместили хранене. Кърмим се след всяка твърда храна.
Аз имам въпрос относно прасковите и кайсиите, като един от компонентите в плодови пюрета. Рано ли е?
 На описанието на някои каши пише обезмаслено или пълномаслено мляко... Как да го разбирам?! Само на Милупа си пише адаптирано.Означава ли, че само техните са с АМ?

Общи условия

Активация на акаунт