Давате ли на децатаси пресни зеленчуци?

  • 2 260
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давам, яде предимно таратор или краставичка, ако има и домати, но сега не са много хубави и не купуваме, но като отидем на заведение ако сме поръчали яде.

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
най добре доматите сега за като гумени

Не всички .. тук при нас незнам от къде  докарват, но хем знам че е абсурдно да са от градина, хем са вкусни като тях ...  Simple Smile

От Турция, от Македония...
В Македония видях оранжерии с подово отопление - топлят пръстта, а въздухът се загрява само от слънцето. Ако щете вярвайте, на тези домати не им слагаха никакви торове и бяха невероятно вкусни - като от градината.

# 47
  • Мнения: 70
е да но това са редки случай да случиш на хубави домати

# 48
  • Мнения: 4 520
Моят рупа краставици Mr. Green ама колко е то неговото ядене - гризне 2-3 резенчета и толкова. Морков суров някак му е трудно да дъвче (малко са ни зъбките още Laughing), затова само на супичка, веднъж му дадох суров домат, но излезе странно на акото Sick и оттогва не съм му давала. Не съм и купувала повече де, щото нещо не ми харесват още.

# 49
  • Мнения: 8 917
Давате ли  от пресните зеленчуци като домат, краставица, зелена салата и пр. ? Имам предвид сега, когато не са сезонни и нивото на нитратите в тях със сигурност е завишено, но все пак... Аз когато сложа салата на масата, каквато и да било, трудно мога да я удържа...
Когато не са сезонни - избягвам, но по принцип си ги обича много - и плодовете, и зеленчуците Peace

# 50
  • Мнения: 11 315
Давам,щото си искат.
Сурови, на пара, на супи, гарнитури
Мрат за салати, сандвичите им трябва да са я с краставица, домат, чушка. Колкото повече, толкова по-добре.

# 51
  • Мнения: 4 406
само краставици и домати поема, а да - и царевица, но тя е от консерва. домашна лютеница брои ли се?
яде зеленчуците сготвени

# 52
  • Мнения: 3 211
яде основно краставици, рядко домати със сирене, зелена салата (зеля както я нарича) не кусва, прясно зеле също, моркови въобще. така, че може би само си регулира нивото на нитратите Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 676
На големите давам, на бебето още не.
Не мисля, че има гаранция, че когато им е сезона, зеленчуците нямат нитрати, просто са по-вкусни, но това няма нищо общо.

# 54
  • Мнения: 186
Давам обелени краставици, най-вече на таратор. Много ги ядем.

# 55
  • Мнения: 702
Краставици,домати,зеле понякога.Давам а и тя ги обожава особенно доматите

# 56
  • Мнения: 40
Да ,давам.По принцип извън сезона избягвам да купувам и заради нитрати,а и нямат вкус ,се едно ядеш плява.Случвало се е обаче да вземем нещо и тогава му давам,но той хапва малко и го оставя.Лятото ядеше много домати,но сега явно и на него не му харесват особено.От скоро почнахме да взимаме салати,яде и му харесват.Опитвал е от всичко, щом ние ядем и на него даваме,нали и той е човече.

# 57
  • Мнения: 1 883
Давам, но малкия яде само краставици.Големия и аз всякакви зеленчуци и ако може в неограничени количества.

Общи условия

Активация на акаунт