Как да откажем нощното хранене?

  • 14 466
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
Между последното хранене за деня и първото за следващия се препоръчва пауза от около 6 часа, за да може стомахчето и цялата храносмилателна система да отпочине. Но ако детето е гладно и плаче, естествено, че по-важно е да се успокои. Най добре си е през ноща да се спи - и водата, и храненето биха могли да доведат до вредни навици в последствие ... ама тово е само едно пожелание. спокойни нощи  bouquet

# 31
  • Мнения: 8 769
Моят син ядеше нощем до около 6-я месец. Дъщеря си я отучих от нощното хранене по съвет на педиатъра ни, но тогава нямах достатъчно информация.
Нека детенцето да те води! Grinning

# 32
  • Мнения: 4 242
Една приятелка вкарва дъщеричката си в стая пълна с цигарен дим защото подтискало апетита. Не съм сигурна, че това е така и спорихме с нея.

 #Crazy

Кърмя все още нощем, когато изобщо се събуди, се по често пропуска. Не съм отказвала никога, сърце не ми дава.
За сведение, стомахчето на бебето е колкото юмручето му, следователно не поема много храна. Кърмата се разгражда и усвоява за час, АМ за около 2 часа, всяка майка сама да си направи сметката колко и от какво трябва да си почива стомахчето през тези измислени 6 часа нощна пауза, и дали е добре детето да гладува и да се моли за храната си.

# 33
  • Мнения: 1 559
Една приятелка вкарва дъщеричката си в стая пълна с цигарен дим защото подтискало апетита. Не съм сигурна, че това е така и спорихме с нея.

 Shocked Shocked Shocked

И аз кърмя нощем, щом хлапето иска.
Мери ме е изпреварила, напълно подкрепям казаното от нея:


Не съм отказвала никога, сърце не ми дава.
За сведение, стомахчето на бебето е колкото юмручето му, следователно не поема много храна. Кърмата се разгражда и усвоява за час, АМ за около 2 часа, всяка майка сама да си направи сметката колко и от какво трябва да си почива стомахчето през тези измислени 6 часа нощна пауза, и дали е добре детето да гладува и да се моли за храната си.

# 34
  • Мнения: 264
ние пък ядем през нощта от 3до 5 пъти, зависи какъв късмет ще извадя.  И на мен вече взе яко да ми писва, но не смятам да давам водичка и т.н. С дъщеря ми за колкото неща съм послушала педиатрите, за толкова и сбърках.  smile3515 Така че сега ще слушам само себе си и бебо.  newsm48

# 35
  • Мнения: 264
Това пък за цигарите си е живо престъпление!!! Как може да има такива майки????

# 36
  • Мнения: 313
Аз все още го кърмя през нощта и за сега няма да го отучвам. Имай предвид, че всяка инициатива от твоя страна предприета без съгласие (готовност) от страна на бебо ще срещтне големи трудности Mr. Green Това което мога да те посъветвам е да изчакаш още да видиш дали сам няма да се откаже. Успех  Hug

# 37
Това пък за цигарите си е живо престъпление!!! Как може да има такива майки????

Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си. Много неприятно.

# 38
  • Мнения: 2 159
Една приятелка вкарва дъщеричката си в стая пълна с цигарен дим защото подтискало апетита. Не съм сигурна, че това е така и спорихме с нея.
нямам думи направо  Shocked

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това пък за цигарите си е живо престъпление!!! Как може да има такива майки????

Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си. Много неприятно.

 #Crazy  Shocked  Rolling Eyes ...и вие като добри приятелки си мълчите  newsm78

# 40
  • Мнения: 851
Това пък за цигарите си е живо престъпление!!! Как може да има такива майки????

Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си. Много неприятно.
БОЖЕЕЕЕ #Crazy #Crazy #Crazy!!!!!!Тая жена трябва да й вземат бебето. Знам че звучи малко крайно, но може ли такива садистични и извратени методи за гледане на бебето! Тя не знае ли колко е вредно?????
Както и да е...по темата...Габриела от малка се буди нощем, но никога не ми е и хрумвало да й давам вода. Първо за да си поддържам лактацията и второ защото ми се струва жестоко да залъгвам гладно бебенце с вода от нея само да му курка коремчето и да се изнерви. Но и да исках не мога, защото тя вода не пие Naughty Но поне пък се буди само веднъж на нощ - към 4.30 /в повечето случаи де/ и аз съм свикнала. Заспиваме към 10-11 ч. и се буди в 7.30.Вече даже не ми прави впечатление че ставам нощем, даже сама си се будя Mr. Green

# 41
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Благодаря ви за всички отговори, мили мами!
Значи няма да го отучвааам  Simple Smile. Още повече на мен ставането нощем изобщо не ми пречи. Чудех се само дали, ако продължавам да го храня така, няма да му създам лош навик да се буди и за в бъдеще, но очевидно не е така.
 Hug

# 42
  • Мнения: 134
Мисля, че най-правилното е да се остави детето да показва какво иска, всичко останало според мен е изкуствени теории, които имат за цел единствено да подсигурят удобство на майката. Аз съм много сънлива и страшно обичам да си поспивам /по време на бременността направо си отспах  Simple Smile/, но не мога да си представя да предпочета собственото си удобство пред това на бебка. Надявам се постепенно педиатрите да се откажат да нареждат на бебоците как трябва да се хранят и да им казват как щели да се чувстват по-добре ако стомахчетата им си почиват! Иди обяснявай на бебчето когато е гладно, че ще се чувства по-добре ако гладува!!!  ooooh!

# 43
Алекс се отказа сам от нощното хранен като беше на 2 мес.  и половина. След около 2 мес. започна да се буди по един, два пъти, понякога и повече. Започнах да му давам гликоза- помогна до известна степен, после водичка, но той продължи да се буди. Сега го кърмя на всяко събуждане.
Педито ме съветва да му давам по 100 мел. АМ /освен кърмата/ или каша на последното кърмене в 21 ч. Но аз не искам защото мисля че каша преди лягане ще му натовари стомахчето. Вие какво ще кажете?
 Алекс е на 6 мес. и половина.

# 44
  • Мнения: 4 242
И аз смятам, че не бива да се дава тежка храна преди лягане, защото когато се натоваристомахчето детето няма да спи по-добре. (Същото е и с жегата в стаята.) Често слагам Ива да спи само на купичка кисело мляко за вечеря или един плод а тя е на 2.4г.

Благодаря ви за всички отговори, мили мами!
Значи няма да го отучвааам  Simple Smile. Още повече на мен ставането нощем изобщо не ми пречи. Чудех се само дали, ако продължавам да го храня така, няма да му създам лош навик да се буди и за в бъдеще, но очевидно не е така.
 Hug

Явно не се създава навик. Взимам дъщеря си за пример, както и многото други кърмени през нощта бебета от които взимах пример в началото, когато се тревожех като теб. Идва един момент когато детето надраства тази си нужда, и спира да се буди. Освен това бебетата не се будят винаги от глад, понякога се дължи просто на незрялата нервна система, не успяват да преминат от една фаза на сън в друга и се будят,а лесното и бързо приспиване става с гърдата разбира се. Каквато и да е причината, около 2 годишна възраст събужданията намаляват и престават.

Общи условия

Активация на акаунт