Как да откажем нощното хранене?

  • 14 465
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Няколко дена малката не ставаше нощем и помислих, че се е отказала сама от нощното хранене. Да ,ама започнах аз да се будя в часовете за папкане Crazy После беба си възстанови яденето нощем. Не ми пречи и си се храним. Пък като съм будна по-добре кърма от вода. Храни Преси да стане голЕм ерген Mr. Green

# 46
  • Мнения: 8 769
Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си.
И тя смята, че така му помага? Shocked Майко мила, горкото дете.... Praynig

# 47
Това пък за цигарите си е живо престъпление!!! Как може да има такива майки????

Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си. Много неприятно.
БОЖЕЕЕЕ #Crazy #Crazy #Crazy!!!!!!Тая жена трябва да й вземат бебето. Знам че звучи малко крайно... Mr. Green

Приятелката ми си го гледа доста добре детето, това може би е единственото и провинение така, че наистина е малко крайно. Освен това мъжът и ги е осигурил за два живота напред така, че всичко при тях е нормално.

Да не говорим, че самата тя пуши повече от нужното само и само за да помогне на детето си.
И тя смята, че така му помага? Shocked Майко мила, горкото дете.... Praynig

Ами точно това не успявам да и аргументирам така, че да се съгласи!! Ужас - аз вече няколко пъти съм ставала свидетелка на сцената и искам да ти кажа, че не е приятна за окото камо ли за самото детенце.

# 48
  • Мнения: 1 081
Приятелката ми си го гледа доста добре детето, това може би е единственото и провинение така, че наистина е малко крайно. Освен това мъжът и ги е осигурил за два живота напред така, че всичко при тях е нормално.


Осигуряването и за сто живота напред няма общо с тоя садизъм! Тя/приятелката ти/ като толкова осигурена дали си няма книжки или РС у тях, и гледачка да и забавлява детенцето, за да има време да попрочете нещо по темата?????

Иначе за нощното хранене: Отказвах Мартин в продължение на 1 месец(3тия) с вода и биберон. Е, успях, но ефектът беше за кратко. Спахме спокойно само 2 месеца. Сега от зъби ли е, от глад ли е-не знам, но поне по 2 пъти се буди нощем. И накрая се принудих да го взема да спи при мен, да изгоним таткото Cry в другата стая, че не ни побира спалнята, и така-надявам се по-скоро сам да се откаже, ама като чета постингите на другите майки-май е далече това време...

# 49
  • Мнения: 4 242
Приятелката ми си го гледа доста добре детето, това може би е единственото и провинение така, че наистина е малко крайно. Освен това мъжът и ги е осигурил за два живота напред така, че всичко при тях е нормално.

Е как, нали в крайна сметка здравето е на първо място, какво общо има всичко останало? newsm78
Както и да е, видно е че и ти виждаш проблема и не си съгласна с нещата, дано успееш да помогнеш да се промени ситуацията!


# 50
  • Мнения: 526
На 2 седмица от раждането спеше от 19.00 до 7.00 .
Така първите 3 месеца. Вследствие на това ми намаля кърмата, а и бебко качваше по малко.
От третия месец не съм си намерила място и не съм мигнала грам . Буди си се нощем  и това си е иска си гърда. Не смятам да го лишавам от кърма, колкото й да ми е трудно - щом е за негово здраве.
А и като се замислиш по-добре гърда, отколкото да се лъжете с вода цяла нощ.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 537
Моят почти двегодишен все още има периоди през които се буди нощем да си иска да суче. Обикновено веднъж на нощ и то главно като му дадат зор зъбите. Малко е дразнещо, защото тъкмо съм имала няколко седмици почивка и пак отново, но какво да се прави. А и не може да бъде залъган с вода. Напълно наясно е какво иска. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 888
Просто не го отказвай детенцето! Naughty
То си знае какво иска!Бебетата ни нямат нужда от вода, щом се кърмят!С 200мл. вода на денонощие се затормозяват бъбреците и сърцето на бебчетата!все пак към 85 % кърмата е вода! Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 257
А защо изобщо трябва да отказвате нощното хранене?
По-добре взимай бебето да спи при теб, и тогава и ти ще се наспиваш, и той ще е доволен  Joy
Страшно е удобно! Аз отначало се притеснявах да го правя и слагах сина ми да спи в кошарата, ама към края на 1 месец не издържах и го взех да спи в нашето легло. От тогава се наспивам добре. Само да се размърда бебчо - бутам му цицата, и така  се кърмиме без да се събуждаме нито аз, нито той. На сутринта мога и да нямам спомен, колко пъти е ял през ноща  Laughing

# 54
  • Мнения: 133
Първите две ги наливах нощем с вода по компетентния съвет на лекарите. По тази причина не спяхме по цели нощи. И така до към 3 годишна възраст. Shocked
Сега с третото съм си много добре - яде в 3:00 часа, но за сметка на това спи непробудно. Пък и по принцип вода изобщо не пие - не иска. И биберон не иска. Само цица признава. Вече  е на 6 месеца и половина и е изцяло на кърма, наддава добре, развива се нормално и изобщо не си и помислям да се притеснявам.
Само бъди спокойна, радвай се на бебо и на неповторимите моменти с него - най-ценните неща в живота ни.

# 55
  • Мнения: 1 432
Аз се 4удя вие далис е залъгвате с вода и 4ай като сте гладни   newsm78
Ние продължаваме да ядем нощем.Не виждам скоро да се оту4и  Crazy

# 56
  • Мнения: 59
Ако не искаш да изнервиш и себе си и бебето, продължавай да си го кърмиш нощем. Александър се буди най-много 2-3 пъти на нощ, някой път се успокоява само с гушкане, но в повечето случаи си иска да цокне за 5-6 минутки, след което отново си заспива сладко. При това си спи в своята кошара, според мен това е по-добрия вариант, защото ако е до мен ми се струва, че ще се събужда доста по-често и със сигурност ще суче по-дълго.

# 57
  • Мнения: 269
По-добре недей! Stop Остави го човечето да си похапва, колкото му е нужно. То си знае най-добре кога и колко трябва да си хапва.
Дъщеря ми я наливах с вода по нощите. В резултат спеше по цяла нощ, но неспокойно и въобще целия процес по отказването от нощно хранене беше безкрайно изнервящ и за двете ни.
Сега, със синът ми, прилагам друга тактика - изключително кърмене, бавно захранване и хранене/кърмене на поискване. Е, разликата е от небето до земята. Бебокът е самото спокойствие Heart Eyes Вярно е, че се буди през 2-3-4 часа през нощта, но когато спи, спи непробудно. А когато се събуди, докато надуши цицката и се е отпуснал и е заспал - и той щастлив и аз доволна!
По принцип аз съм против това да се спи с бебето /въпреки, че нашето е вече поотраснало - 7,5м./, но, след като едва не го изтървах на няколко пъти, докато го кърмех през нощта, започнах да го кърмя легнала и така си заспивам. Както беше казала една мама по-горе даже не помня колко пъти е ял. Ако се събудя и имам сили Rolling Eyes го връщам в кошарата и честно казано на него му е все едно - стига да се е нацоцал доволно Hug Все по-често, обаче,се будим един до друг и аз нямам спомен как се е озовал при мен и колко е ял Crazy Thinking
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт