СЕПТЕМВРИ още е далече, а бебо смело рита вече!

  • 11 677
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 79
Здравейте мили дами!
Бързам да ви се похваля,че днес станах леля на едно хубаво мъничко момченце.Много съм щастлива!Желая на всички вас по едно хубаво сладко бебче през септември след като девет месеца сте го носили до сърцето си!
Сега отивам да боядисвам яйца,по-късно пак ще се включа,че от няколко дни не съм ви чела и ми липсвате.

# 226
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здравейте -оххх днеска много ме ядосаха тея  кокошки от НОИ.Направо  е бахти и възпитанието-разкрещяха ми се без да има за какво...Направо беснея вкъщи сега...оххх оплаках ви се набързо

Инъче днес със саморасличе-бяхме на лекция на списание "9 месеца"-на мен лично много ми хареса и другия път пак мисля да отида.останах доволна от информацията която получих-просто ми беше полезна

базилиск-казвай намеси ли козунаците--- Hugаз в събота ще боядисвам яйца и ще меся козунак Mr. Green Mr. Greenднес ми е мързелив ден Blush
мацки айде чао от мен цунки и гунки

# 227
  • Мнения: 453
Тиара, включвам се само да ти споделя, че не си сама в тези тревоги. Доки също ме насочи към БХС и рискът ми е висок 1:138 при 1:250 долна граница. Записах час за амнио - чаак на 19-ти пък аз в МД. Междувременно ще отида на 3Д при доц. Томова (някой има ли впечатления от нея?), но доколкото ми изясниха, двете изследвание не са взаимнозаменяеми.
Детенце с увреждане имам съседче, една стена ни дели и понеже ми е "пред очите" трябва да ви кажа, че не намирам в себе си сили да гледам такова дете. Мисля, че животът е за да сме щастливи (доколкото е възможно), а не да страдаме. Децата с увреждания освен, че имат психически отклонения са и с увредени органи и боледуват много по-често, т.е. мъчат се.
Рискът при амнио не е под 1 %, а доста по-висок ми каза моят гинеколог, който е извършвал такива манипулации преди време в Шейново.
Въобще голяма дилема.
Тиара, стискам палци всичко да е наред при теб. Ако искаш пиши ми на лични.

# 228
  • Мнения: 5 539
Ето за риска при амниоцентеза:
Цитат
Амниоцентезата (вземане на околоплодна течност в 16-19 седмица на бременността) и хорионбиопсиата (вземане на клетки от плацентата в 10-12 седмица на бременността) се извършват под ултразвуков контрол и са практически безопасни за бременната. В минимална степен обаче, те носят риск за прекъсване на бременността - съответно под 3% при биопсия на хорион и под 0,5% при амниоцентеза. Поради това те не се предлагат на всички бременни жени, а само на тези с оценен висок риск (над 1:250) за раждане на засегнато дете.
Източникът е този: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/663/68/

кукла, ако твоят гинеколог дава по-висок риск, може би не е достатъчно добър специалист при извършването на тази манипулация и трябва да се потърси друг лекар за целта.

# 229
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Mishoka, честита годишнина! Пожелавам ви да останете завинаги влюбени в живота си заедно!  bouquet

кукла, Tiarra, вярвам, че резултатът от амниоцентезата ще е добър и за двете ви! И нека по-бързо и неусетно мине времето, докато получите хубавите резултати! Hug

И на мен днес ми излезе резултатът от БХС - не ми цитираха точните стойности, но казаха, че няма нужда от амниоцентеза. Някакъв хормон обаче ми бил завишен, затова следващата седмица докторът иска да ме види на 2D отново и да ме праща на фетална морфология след това. Дано не е нещо сериозно, но каквото - такова. Тук се сещам, че не съм поздравила Morena за силния й дух - вчера просто ми напълни душата с изказването си! Hug

# 230
  • Мнения: 393
Здравейте! Само влизам тууук, чета, чета и все ме е страх да се запиша! Е, престрашавам се. В 16 г.с съм и за сега терминът ми е за 17 септември. Още не се вижда пола на моето бебе, пък гледам че други в тези седмици вече го знаят  newsm78 Това ми е първа бременност и до сега се чуствах ужасно, както и преживях разни стресове с изследванията. Супер се шашкам, от което си патя!
Поздравявам ви за темата и се надявам да ме приемете!   bouquet

# 231
  • Мнения: 518
Здравей,mamor, добре дошла от мен HugИ аз съм от новите Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте и от мен . За съжаление и от мен новините не са добри. Тъкмо бях пред кабинета на д-р Марков за фетална морфология и гледам, че ми звъни моя доктор. Веднага се сетих за какво. Каза ми, че моят резултат от БХС е за висок риск, като единият ми хормон бил в завишени стойности. Беше чиста случайност, че в този момент бях пред кабинета за ФМ и доктора ми звънна на Марков да му предаде за моя резултат. Та при ФМ, която протече доста обстойно, д-р Марков не откри нищо смущаващо, той ми каза аз сама да взема решение за амниоцентезата, но наистина не виждал притеснителен повод. После като предадох на моя д-р как протече прегледа и той ме окуражи и ме посъветва да не правя амнио. Все пак имам още 1-2 дни да помисля и спешно трябва да се запиша, ако реша да го правя, защото съм почти в 19 седмица. Та с това БХС ще ни изпият мозъците. Аз се изследвах най-вече, защото ми се наложи да пия антибиотик, но то какво излезе.

Ще гледам в следващите дни да не мисля за глупости, ще си празнувам рождения ден утре и ще пътуваме за Арбанаси, а за Великден отивам да си прибера детето, за което вече ми е много мъчно. А, пропуснах да си кажа за яйцата, ще гледам да ги щракна до довечера и да ви ги покажа.

# 233
  • Мнения: 498
Добре дошла mamor! Много спокойна и успешна бременност ти пожелавам! Повече никакви стресове с изследвания, само положителни емоции и ритничета.

Mishoka честита годишнина! Присъединявам се към пожеланията на всички за здраве, любов и прекрасно бебче!

кукла амниоцентезата не е болезнена, а за рисковете е важен лекаря, който ще я направи. Опитвам и себе си да успокоя, защото при предната бременност правих амнио и предполагам, че и сега ще стигна и до това изседване. За мен много по-трудното решение би било ако се установи заболяване.

Мисля, че животът е за да сме щастливи (доколкото е възможно), а не да страдаме.

Много си права за това, но минаваме и през изпитания въпреки желанията ни. Има една история, която за съжаление не мога да цитирам точно пък и е доста дълга. В общи линии когато Господ решава да "натовари" една жена с грижата за болно дете, го питат: "Защо Господи, та тя е толкова щастлива". Отговорът е: "Така трябва, ако беше нещастна нямаше да го понесе".

Всичко това го пиша не за да Ви натъжавам, вярвам че нашите бременности ще завършат успешно и през Септември ще се радваме на най-красивите, здрави и палави бебоци. Бъдете силни и уверени и Вие.
Много прегръдки и целувки на всички.

# 234
  • София
  • Мнения: 771
кукла, ходила съм при доц. Томова при предишната си бременност на ФМ. Нямям оплаквания от нея, но сега отидох при Марков и съм много по-доволна. Беше много по-обстоен и ми вдъхна повече доверие.

# 235
  • Мнения: 76
кукла,
и аз си записах час за амнио в МД на 18-ти, въпреки че още не знам резултата от БХС.
После ще ходя и на ФМ , не знам доколко ФМ ще даде повече информация от амниото.
Но мисля, че само генетичните изследвания са основание за пракъсване на бреманност.
Синдромите, които се потвърждават при амниоцентезата могат да се наблюдават при ФМ по външни признаци. Това е най-вече за майки, които не са правили генетични изследвания. Ако примерно се констатира увреждане като порок на сърцето или подобни, не следва да се прекъсне браменността, понеже това е лечимо. Изобщо лекар от МД беше скептичен по отношение на ФМ и каза, че хората обичат да гледат видеофилми smile3521Мисля, че е прав донякъде. Моят брат остана 1 година в кома /хронифицирано вегетативно състояние / с тежка ЧМ травма след катастрофа и знам какво значи да се грижа за човек с изключително тежко страдание. Затова мисля, че е добре ако повече майки си правят необходимите генетични изследвания, дори и да не са в рискова група.

# 236
  • Мнения: 498
Момичета само искам да допълня и то от позицията на моя горчив опит, че с генетичните изследвания не се откриват всички заболявания. За това е необходим и обстойния ехографски преглед проведен от добър специалист. Сърдечната малформация на моето бебе не беше в резултат на генетично заболяване и тогава моите резултати от амниоцентезата бяха добри. Казвала съм го и преди - ще си направя всички необходими изследавния не защото се страхувам да поема риска за грижа за болно дете, а за да съм подготвена за всичко, което ме очаква след раждането. Разбира се това не означава, че от сега съм се настроила за проблеми, напротив, от самото зачеване на това бебе живея с оптима и желанието този път всичко да завърши благоприятно. Пожелавам го и на Вас от сърце. Няма по-добро лекарство от положителната енергия, с която зареждаме себе си и бъдещите си дечица.

# 237
  • Мнения: 76
Snejana_G
разбира се , че генетичните изследвания в България откриват само най-честите синдроми.
Иначе ген.заболяванията са около 15000. Напълно съм съгласна с теб, че има малформации, които не се дължат на гените. Но това, което исках да кажа е, че информацията за тях не води до решителни крачки като прекъсване на бременността. Просто човек може да преживее в негативизъм оставащите месеци, като така или иначе такива увреждания стават ясни веднага след раждането и се вземат адекватни мерки. Възможно е обаче при ФМ да се открият увреждания, които повишават риска за майката при самото раждане и тогава може да се планира раждането. Никаква друга полза не виждам от знанията, които ще ни докара ФМ. newsm78

# 238
  • Мнения: 319
Мацки да ви питам и аз - БХС еднакво ли е с Алфафетопротеини? Аз изследвах второто и резултата беше по-висок от горната реф.стойност. Но същия ден бях на обстоен ехографски преглед, при който се установи, че всичко на бебчо си е наред.
Моля ви, ако сте правили това изследване споделете, защото малко се шашкам Embarassed

# 239
  • София
  • Мнения: 771
Мацки да ви питам и аз - БХС еднакво ли е с Алфафетопротеини? Аз изследвах второто и резултата беше по-висок от горната реф.стойност. Но същия ден бях на обстоен ехографски преглед, при който се установи, че всичко на бебчо си е наред.
Моля ви, ако сте правили това изследване споделете, защото малко се шашкам Embarassed

Mari_Pz, виж този линк:

http://www.biberonbg.com/info/amnio.htm

Общи условия

Активация на акаунт