СЕПТЕМВРИ още е далече, а бебо смело рита вече!

  • 11 679
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 690
Хей, майчета, как сте днес    bouquet Добре дошли на новите момичета - пожелавам много късмет и здрави бебчета на септември  Peace Поздрави за новите мами от ПЛОВДИВ - нали сме от един град  Mr. Green  Няма да пиша, влязох само да ви поздравя,  щото мъжо вече напира за компа  Hug Спокойна нощ на всички! Hug

# 241
  • Мнения: 228
KALI  happy bd  baloni baloni cheers
S POJELANIA DA STE MNOGO ZDRAVI TI,DANI,MALKOTO BEB4E I TATKOTO RAZBIRA SEi naj-sykrovenite ti me4ti i jelaniq da se prevyrnat v utre6nata ti realnost:)dnes misleh da iznenadam Joro no poznaj sutrinta toj men iznenada-toj me informira,a az naro4no ne iskah da mu kazvam o6te v4era,za da me iz4aka i zaedno da ti se obadim dnes sletobqd:)))
  bouquet
Za drugite maj4eta edno vedro dobroutro i veselo izkarvane na praznicite i da ne preqjdame,4e na lqto  261uu 6te hodim:))

p.s.Ej ama sym razseqna v byrzinata sym pisala na latinica-pro6tavajte:)))

# 242
  • Мнения: 690
Добро утро, майчета!   Heart Eyes ЧРД, Кали!!!  newsm59 Да сте здрави и много щастливи! На другите момичета искам да пожелая весели великденски празници и много положителни емоции  easter newsm35 А на тези, които ще пътуват за празниците /като мен Mr. Green/ пожелавам лек път   car003  и много хубаво време    Nature Sunny!  Хубави празници !!!   Heart Eyes

# 243
  • Мнения: 368
newsm59, Kali, бъди жива и здрава и много щастлива. И наистина сладко бебче през септември.

Весели празници на всички и много весело настроение.

Не се поддавайте на черни мисли! На мен като ми се набута някоя в главата, такъв шут й давам да излиза, че повече не смее да се върне  Grinning Grinning Grinning.

Хайде, целувам ви и много усмивки!

# 244
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
kali, много хубави изненади и ти желая! happy bd Бъдете здрави и много много щастливи заедно! family

bravy и kali, веднага очаквам да се издадете от'де се познавате, при какви обстоятелства се запознахте, кога за последно се видяхте и т.н. - очаквам подробен отчет в дати и факти. Mr. Green

kali, за БХС-то си права - друго освен шаш и паника не ни донесе това изследване... Така че предлагам да следваме светлия пример на Mishoka и да бием шут на лошите мисли! Laughing

Ние довечера ще правим кифлички с моя мъж, утре сутрин отиваме при нашите, там ще боядисваме яйца цял ден - очаквам го с нетърпение вече цяла седмица този момент!
Хубави празници на всички Tada, пък по-късно може пак да се включа! Wink

# 245
  • Мнения: 104
welcomeПривет на всички нови мами!!! Пожелавам ви много прекрасни мигове оттук нататак.
 smile3525Аз се поизгубих, но няма начин, просто като бачкаш е така!  newsm53Преди празниците, заради кратките седмици имам доста повече работа от обикновено. Но пък ще почивам сега 4 дни, които смятам да прекарам на вилата на Аладжа манастир, край Варна. Там има приказни места, които ме зареждат с енергия и разреждат напрежението от делниците.

Ани-Бани благодаря за покана, въпреки че я видях току що, но през седмицата ми е невъзможно да бягам от работа и за подобни неща.  noТо стига дето изчезвам през ден за някви изследвания и прегледи, няма начин да липсвам толкова дълго...и често.

Иначе да споделя са СУЕ (РУЕ), моят лекар, който има повече от 25 години стаж, каза изобщо да не се шашкам за стойност от 35.  smile3521 Каза, че при бременност стойността може да стигне 60, но над тази граница вече е кофти. Иначе със зъбите нямам никакъв проблем, всичко е ок.

Лекси, аз от малка пипнах херпес симплекс. И досега като ми падне имунитета или настина, или при стрес ми избива на устните. Много съм изчела за това и съм се консултирала с доста специалсти и тук, във Варна и в София. Остава в тялото ти за цял живот и няма излекуване, може само да прилагаш разни мазила за по- лесно протичане и скъсяване на периода на изчезването. Може да се предаде лесно от едно място на друго, кагато херписът е в заразната си фаза, от устата на гениталиите, например. Така че бъди много внимателна и спазвай безупречна хигиена. Аз съм ползвала много мазила и честно да ти кажа, всичко е вятър и мъгла. Пробвах обаче едно много просто лекарство - патривам мястото с чесън. И ми минава доста по- бързо. Даже, ако го усетя ще избива, още преди да се появат мехурчета и го натрия хубаво и по- често, чесънът му забавя действието и го стопира. Малко се увлякох по темата, но аз много се измъчвах заради това и искам да споделя това, което от опит знам. Ако херписът е генитален е опасно за бебето, ако имаш рецесия два месеца преди термина. Тогава е по- добре да родиш секцио. Дано съм ти била полезна.  smile3503

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 11:17 от Lillebi

# 246
  • Мнения: 76
Честит рожден ден Кали smile3510
Бъди жива и здрава, желая щастие и много любов на цялото ви семейство в очакване на най-прекрасния подарък newsm51

Днес имам добра новина и бързам да я споделя с вас. Получих резултат от БХС 1:465 , а съм над 36 г. Просто ми изглежда невероятно, но аз съм записана за амниото предварително и сега не знам дали да го направя. newsm78 newsm78 newsm78

# 247
  • Мнения: 104
Уеуееееееее  ooooh!
Тая работа кат я почнах няма спиране ви казвам  ooooh!
Че и шефката ми и на главата  не мога да вляза да ви прегледам  Crossing Arms
Честит Празник на Кали  Hug Много целувки и само хубави новини и емоции ти желая Simple Smile
Иначе аз вчера си боядисах яйцата (добре, че не съм мъж, че как ли щеше да звучи  Mr. Green )
Късно ви прочетох, че не требело да боядисваме..... бул шитс ако питате мен  Laughing
Bravy,  миличка, що годе се успокои "морския ми синдром" Драйфус (ама много яко си го казала  Mr. Green ). Появява се предимно вечер... но поне вече е що годе веднъж на ден  Blush
Иначе тази сутрин мъжо отново ми вдигна кръвното...
Вика ми: Я вземи да свариш едно бульонче на маги за песа да му накиснем малко леб вътре .... ама сложи 500 мл.
И аз викам: ОК  Party
Земам тенджерътъ и тя нали там с изписани количества (ама как го обясних  ooooh! ) чертички там на 0,5 л. , 1л и т.н. И пълня я аз до 0,5 л. ама водата леееееееко, може би милиметър - два над чертата  Shocked
Идва нашия и  Shocked Казах ти 0,5 л. !!!! Виж, измери я пак  Naughty
При което аз:  smile3556 Shocked #Crazy smile3557
И той ме видя, че се опулих и той:  Shocked
Аз, обаче отново  smile3556 Shocked #Crazy smile3557
При което той:  Shocked Какво има бе, мило  Shocked
И напрау побеснях:  smile3515 smile3511 Banghead Banghead #Sniper #Sniper #Sniper
Викам му: Ти нормален ли си ве, фен !?!!?!? За кучето ше варя бульона, не за царя  newsm61
И нашия зе, че се опомни и  newsm47 smile3506
АААААААААААААааааамахамммммммммммммм  smile3516
Та .... иначе съм добре ДА ЧУКНА НА ДЪРВО .... всяка вечер като се замисля как е беболино и то ми се обажда от вътре  Mr. Green
Какво още щях да кажа...
ААААААА..... момичета, бройте ме и мене за тази срещичка на варненките  Hug
100% съм там.... стига да е уикенда, че останалото време як бач  ooooh!
Айде ако искате 14 - 15 Април .... хем след празниците, а и на 13 ше ходя да се дзверя м-у краката на бебо отново  Mr. Green не се успокоих и аз  Mr. Green и ше имам да разпраям Hug

Целувам ви много  bouquet  bouquet  bouquet

P.S. Йесссссссссс.... шефката иде ама аз успях да се разпиша във форумето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green smile3508 smile3508 smile3508

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
Децата с увреждания освен, че имат психически отклонения са и с увредени органи и боледуват много по-често, т.е. мъчат се.

Моля те като не си наясно с въпроса , не прави такива обощения!  Confused
Уврежданията са от най-различен характер.
Някои не влияят изобщо на психическото и соматичното здраве.

# 249
  • Мнения: 518
Уффф, момичета, не ме плашете толкова деее ShockedИ на мен ми предстои БХС евентуално - ако реша - и съм в голяма чуденка ooooh!Това, което чета ме навява на мисли, че май само ще си докарам безсънни нощи Thinking

# 250
  • Мнения: 393
Добро утро на всички! Влизам с въпроси. БХС кога има нужда да се прави? И другото което искам да питам, защото намирам различни мнения във форума, кога се прави тази ФМ? Аз знам че до 19-20 седмица, а моят гинеколог ми е писал дата за ФМ, когато ще съм 24 седмица! Ми не е ли късно?

# 251
  • Мнения: 319
ЧРД Кали, много щастие и любов. Благодаря за линка, само че това, което го пише там ми е ясно, въпроса е, че имам ПАП-А тест, който е много по-ясен от БХС и той си е супер! Според доктора ми, който ми показа гръбначния стълб прешлен по прешлен и нухиалната гънка. Дано всичко е ОК! Rolling Eyes

# 252
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
kalina333, ако питаш мен, никаква амниоцентеза при тези покзатели! Предполагам, че и твоят доктор така ще те посъветва. Те са си го казали, че от 1:250 към по-големи стойности се прави. При теб са имали предвид и възрастта ти, когато са пресмятали риска и въпреки това ти е излязъл добър резултат!

samorasliche, определено това изследване само негативни мисли ни докарва... Този резултат в проценти просто е вбесяващ... Но ти най-добре ще си прецениш.

mamor, добре дошла при нас най-напред! Hug И моята ФМ май ще е по-късничко, като съдя по лентичката си. Следващата седмица докторът ми иска да ме види на 2D и след това тепърва да ме насочи към ФМ. И аз не знам кога...

# 253
  • Мнения: 76
Добро утро на всички! Влизам с въпроси. БХС кога има нужда да се прави? И другото което искам да питам, защото намирам различни мнения във форума, кога се прави тази ФМ? Аз знам че до 19-20 седмица, а моят гинеколог ми е писал дата за ФМ, когато ще съм 24 седмица! Ми не е ли късно?

Здравей mamor, виж този отговор на проф.Кременски. newsm53

Високоспеицализираното УЛТРАЗВУКОВО изследване "Фетална морфология може да се провежда във всяка седмица на бременността.
Желателно е да се проведе:
1) 11-13 седмица за "нухална транслуценция" ,"костиците на носа" и др.
2) 15-18 седмица за "гънка на врата" и всички останали органи.
3) 19-22 седмица ПРОЦЕДУРАТА Е НАЙ-ИНФОРМАТИВНА, ЗАЩОТО СЕ ВИЖДАТ ПОЧТИ ВСИЧКИ АНОМАЛИИ ВЪВ ВСИЧКИ ОРГАНИ.

Много важно е ултразвуковиа спезциалист да може да провежда това изследване. У нас такива специалисти са не повече он 10-15.

Бъдете здрава
Кременски

# 254
  • София
  • Мнения: 771
Благодаря момичета за топлите пожелания! На всички ви желая весели празници и много Великденско настроение!

Поздравявам ви с моите яйца:

http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=121239

Общи условия

Активация на акаунт