СЕПТЕМВРИ още е далече, а бебо смело рита вече!

  • 11 670
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 393
 kalina333  bouquet  благодаря ти много!

# 256
  • Мнения: 76
Анири
благодаря ти за окуражителните думи  newsm53. Днес ще ходя да поздравя моятя гинеколожка с предстоящия празник на медиците и ще поговоря за резултата от БХС. За ФМ се записах при д-р Мазнейкова на 20 април точно в 20 г.с.

# 257
  • Мнения: 1 896
Лекси, аз от малка пипнах херпес зостер. И досега като ми падне имунитета или настина, или при стрес ми избива на устните. Много съм изчела за това и съм се консултирала с доста специалсти и тук, във Варна и в София. Вирусът е един и същ! Остава в тялото ти за цял живот и няма излекуване, може само да прилагаш разни мазила за по- лесно протичане и скъсяване на периода на изчезването. Може да се предаде лесно от едно място на друго, кагато херписът е в заразната си фаза, от устата на гениталиите, например. Така че бъди много внимателна и спазвай безупречна хигиена. Аз съм ползвала много мазила и честно да ти кажа, всичко е вятър и мъгла. Пробвах обаче едно много просто лекарство - патривам мястото с чесън. И ми минава доста по- бързо. Даже, ако го усетя ще избива, още преди да се появат мехурчета и го натрия хубаво и по- често, чесънът му забавя действието и го стопира. Малко се увлякох по темата, но аз много се измъчвах заради това и искам да споделя това, което от опит знам. Ако херписът е генитален е опасно за бебето, ако имаш рецесия два месеца преди термина. Тогава е по- добре да родиш секцио. Дано съм ти била полезна.  smile3503

Лилеби, сигурна ли си че не говориш за херпес симплекс все пак? Според мен много точно си го описала. Той е този, който се явява по устата и гениталиите. А херпес зостер е този, който се причинява от вируса на варицелата. Всеки, който е карал варицела, може във всеки един момент да развие херпес зостер. Не съм специалист, но покрай варицелата изчетох много за зостер, навсякъде пише, че не е опасен за бременни, че рядко се явява в долната част на тялото и никъде не се споменава за секцио.

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 11:02 от basilisk

# 258
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
4естит рожден ден Мила КАЛИ
да си жива и здража ,да изкараш една красива и спокойна бременност и септември месец на финала -нали знаеш малко юначе в къщата да плаче baby_neutral baby_neutral baby_neutral
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Охх момичета с тези изследвания и тези резултати направо ми става лошо като ви слушам Sick Sick-
Аз незнам ама на моя доктор ли  му е много добра апаратурата и си разбира от нещата -аз като ходих при него началото на Март  мери там някакви неща и апарата му изписа някакви проценти -спрямо други проценти   .И констатира-от това което виждам и това което показва ехографът няма никакъв риск да се роди детенце със Синдром на Даун

Аз не мисля да правя такива изследвания -заради годините ми и заради техниката на доктора ми.Ако имаше риск доктора сам щеше да го види и щеше да каже с резултатите от ехографията и да ме насърчи да си направя изследване-......

Момичета незнам какво му е суперското на техниката -гледа ме на 3-4 Д апарат.Предполагам че и при вас трябва да правят такива неща дкторите..защо не видите първо на ехограф

Аз не съм наясно с тази болест и с тези изследвания-надявам се всичко да е наред с бебоците -ама май само всяват смут в една бременна ....

какво да ви кажа освен че съм с вас и ви прегръщам и стискам палци на всички изследванията да са повече от добри РЕЗУЛТАТИ  bouquet  bouquet  bouquet

желая ви весел празник мацки...ЦИЛУФФФФФФФ от мени много гуш

А Фемине -твоя мъж ще ме умори просто,,,,е гати и окото има ...брейййййй  Shocked Shocked

# 259
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Минала съм в 5-ти месеццццц Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hug Hug

ей,ей ,ей ,ей суперрр-вчер арзправям на мъжо глей ся другия месец сме май и то кво остана  Shocked
аз ще родя докато усетя че съм бременна.......

# 260
  • Мнения: 1 896
Да бе, и на мен много бързо ми върви тоя път - миналата бременност ми се видя сто години, а тая хвърчи.  Grinning

# 261
  • Мнения: 104
Упс, извинявам се. Явно не съм прочела внимателно въпроса на Лекси. Аз разбрах, че страда от симплекс...Съжалявам.

# 262
  • Мнения: 258
Здравейте Тумбаланки, ето ме и мен! След двумесечната пауза, която направих, ще трябва да наваксам с влизането тук  Grinning
Първо, честит рожден ден на Кали!!   bouquet  bouquet  bouquet Желая ти много здраве и положителни новини и емоции, свързани с малкото мушмороче септемврийче! Наистина всичко да е ОК, както са ти казали на ФМ  Hug Аз лично се реших на амниото, защото уж там най-точно ти казват дали има генетичен проблем със сигурност от 99% и не мога да понеса до края да се чудя наред ли е всичко или не. Иначе задължително ще направя още една ФМ възможно най-скоро, но при друг специалист, защото предишния път нещо ме претупаха и уж всичко беше наред, ама за преглед от7-10 мин нещо нямам много доверие. И за Томова и за Марков четох много добри неща. Засега обаче съм се спряла на д-р Димитрова. На мен ми преместиха амниото от 17ти на 11ти, защото това ми е последния ден от 19та седмица. Пак ми се струва късничко, ама нямало часове за по-рано  #Crazy  Да ми стискате палци, ей!
Кукла, съжалявам че и ти трябва да минеш през това.  Cry Наистина е доста неприятно изживяване и е голям шок. Дано притесненията ни и безсънните  нощи са напразни и да се похвалим с добър резултат след амниото Praynig Ще ти пиша на лични.
Морена радвам се на това как приемаш нещата. Винаги съм искала да бъда повече непукист и такива новини да не могат да ме съборят, обаче просто не мога да реагирам по-друг начин! Иначе мисля, че твоята философия е правилната и каквото е имало да става ще става!
Kalina 333 радвам се за добрите новини около теб. Надявам се да вземеш най-доброто решение и да си спокойна за себе си.
Мишок, благодаря за подкрепата и честит празник на патерици!   bouquet Все повече да се обичате с другия мишок и да прекарате безброй щастливи мигове заедно!
Честито племенниче Mum! Да е жив и здрав малкия сладур!
Добре дошли на новите майчета V 78  и mamor! Лека и успешна бременност и много да ви хареса при нас!
Ее, ама много сте скромни всички. Хайде, който е боядисвал яйца в четвъртък - давайте снимки да крадем идеи и да давате ценни съвети.  Simple Smile Аз последните 2 години се опитвах да ги правя с желатин, ама все не ми се получават, така че някой ако даде изпитана рецепта ще съм много благодарна!
Момичета на мен ми предстои голяма одисея по празниците. Ще ходим дружно с мъжо и моите родители на селото на половинката  да запознаваме нашите с техните, пък и с баба му и дядо му. Изобщо одисея та олеле, канени сме на печено агне. Ще разправям после как е минало. Дано тук поне нещата са положителни и да тушират малко поне лошите новини от вторник!
Това е покрай мен. Весело изкарване на всички и да си изберете биячи всичките, ме трябва да сме много здрави заради малките бебковци!

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 17:51 от Tiarra

# 263
  • Мнения: 141
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , КАЛИ! Желая ти много щастие и радост с бебчето през септември! nbirthday  Gift Момичета да ви се похваля вчера на ехографа док ми показа 5 пръстчета на ръчичките и гръбначния стълб ясно се вижда как бие сърцето, каза че всичко е добре оформено и дори бебето е по-големичко накрая отзад на снимките от ехографа написа ФМ - нормална, а и за малко да забравя потвърди че е момче , показа ми и засне пишка и понеже аз не го осещам още ми каза, че до една седмица ще усещам как подскача бебчо, много съм развълнувана

# 264
  • Мнения: 497
Здравейте майчета  Hug

Честит рожден ден Кали ![/size][/color]


Ох мили майчета стига сте се тормозили с тези изследвания БХС. Да хубаво да предотвратите каквито и да е съмнения, но от друга страна само се тормозите, АКО сте по 30 г. и нямате наследствена опбремененност защо ви е да се тормозите излишно? Това си е лично мое мнение. Полжелавам на вас и на себе си здрави бебчета  Hug

И ние вчера"оцапахме яйцата" с моя мъж. Станаха много краси, но кой да сети да вземе камерата.

Ох обожавам деня преди празника, винаги сме до обед на работа.

На всчики ви желая весело изкарване и много приятни мигове с близките (познати и непознати  Laughing)


# 265
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Здравейте мили майчета!  bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КАЛИ! newsm59
БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА,ОБИЧАНА И НА ЕСЕН С ПЕСЕН ДА СЕ РАДВАШ НА МАЛКО СЛАДУРЧЕ!

Аз да се похваля-вчера си взех резултатите от скрийнинга. Рискът ми е оценен на 1:4656! Едно много малко и радващо число!  newsm44
Вече мога да си отдъхна, беше ми заседнала бучка в гърлото. Това обаче не отменя ехографското изследване за фетална морфология!

Съжалявам за мамчетата с лошите резултати! Кураж и увереност, че всичко ще бъде нормално и бебоците ще се родят живи и здрави! newsm10

Добре дошли и на новите мами! Лека и безпроблемна бременност! newsm51


# 266
  • Мнения: 104
АБЕ МОМИЧЕТА  smile3516 ПРЕКАЛЯВАТЕ !!!
А кажете ми АДЖАБА едно време като го е нямало този интернет, цялата тази апаратура и липсата на информация данеби да не са се раждали здрави и читави деца, данеби да не сме се родили ние, които занапред ще даваме живот на малки човечета  Shocked МММ ?!?!?!
К'ви са тея притесненя, какво е това чудо  #Crazy
Ай моля ви се ... то само от психика ше си докарате някое нежелано чудо  smile3516
Нищо не е сигурно докато не се роди бебето. И аз се шашках в началото, ама след като ми се скараха (и основателно да ви кажа  Naughty ) спрях да мисля и да се притеснявам.
Мисля си за по-приятни неща - а именно, има ли пишка моята госпойца или не  Mr. Green
След като сте здрави, млади жени и нямате някаква родствена обремененост ... СТИГА СТЕ СЕ ТОРМОЗИЛИ ИЗЛИШНО  Confused
Данеби като се разбере, че видиш ли има няква си там възможност (пак не може да е сигурно !!!! ) да е болно от синдрома на Даун бебето ше го махнете !?!?!!?? Аз не мисля така !!!!
Бебчетата ни вече може да се каже, че са завършени.... не са някакви ембриончета ... как ще го махнеш душичката .....
АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ  ooooh!
Само като си помисля и ме побиват тръпки  #Crazy
Така, че УСМИХНЕТЕ СЕ  newsm47, излезте навън в това яко време, разходете се, радвайте се на малките бебчовци в количките или на първите им стъпки из морската градина  newsm53 и мислете само за положителни неща  newsm51

# 267
  • Мнения: 368
Ама, подкрепям FEMININE на 100%. Наистина - не на нас се случва да сме първите бременни!!! Хайде да си сложим усмивките на лицето и да спрем да се притесняваме. Маминка ми е права, че само си вкарвам бръмбари в главата с всички тези изследвания.

Хора, всичко ще мине перфектно!

Tiarra, аз направих снимки на моите яйца, ама пусто опустяло, оставих апарата вкъщи и не мога да ги кача. Нищо де - ето една идея - купих декорации за нокти - цветчета, звездички, панделки - един такива миниатюрни бяха и облепих с тях яйцата след като ги боядисах. Правя го за първи път и станаха мнооого весели. Догодина смятам да пробвам с брокати (от тези лакове, които са с тъничката четка за рисуване).

Кали, твоите яйца са мнооого красиви!!! Браво на мерака!
Целувам ви всичките и никакво шашкане!!! Идва прекрасен празник - насладете му се без лошите мисли.

Абе, забравих да приветствам с добре дошли новите мамчета    bouquet  bouquet  bouquet

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Здравейте момичета!



Честит Рожден Ден Кали !

Добре дошли на новите бремелинки! Hug

Аз вчера цяла ден нямах нет Close .. и снощи само ви попрочетох.... сега мисля да почвам курабийките и сладките пък по- късно ще ще мръдна до Фантастико за пъдпъдъчи яйца, че снощи в Била нямаше.

Весело изкарване на празника ви желая и много хубави емоции.... и умната ей! Hug

# 269
  • Мнения: 141
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ И МНОГО ХУБАВИ МОМЕНТИ!

Общи условия

Активация на акаунт