Портиерът на входа ни ме нападна с нож ...

  • 6 906
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 392
Добре, че не съм ти портиер. hahaha

# 136
  • Мнения: 5 468
Аз спирам да пиша , както и да чета в темата ! Стана ми ясно , че на повечето щеше да им е по приятно ако аз не бях реагирала , а онзи ме беше наръгал с ножа ...
Не се учудвам  всъщност ...

От мненията тук разбрах следното :
- 50 % от потребителите смятат , че даже и да те убият пак ти си виновен , защото си провокирал с нещо убиеца ( стига те да не са жертвите , разбира се ... )
- Големи борци за правда са , обаче разглеждат нещата едностранчиво
- Темата щеше да стигне 1000 страници , ако беше озаглавена " Наръгаха ме с нож " . Тогава щяха да пишат , ох горката ... съжалявам , ама вътрешно да злорадстват и да си викат - " абе , не е без нищо "


- На никой не пожелавам такава ситуация , но ако все пак ви се случи не се отбранявайте , а с учтив глас помолете нападателя да не ви посяга . Той разбира се адски ще се притесни от възпитанието и адекватната ви реакция и ще падне на колене да се извинява !

Желая приятен ден на всички !
Joy Joy Joy Joy Joy
Евала, Пипинка. Развесели ме от сърце и душа.

# 137
  • Мнения: 843
    ПипитУ,  права си , майна.    Ей на ,вече сума враме обяснявам,  ама додето не му се случи на човек,,, няма вяра.
      На никого не го пожелавам и не е приятен спомен... еле пък  шоу.  Страшно е.
      Точка-   Да не дава господ.
 

# 138
  • Мнения: 2 792
Абе лесно ви е на вас, но не говорете много, защото не знаете какво е положението със законите в България. Не се правете на бабаитки, защото не знаете какво може да се стовари върху вашите глави, и вас да обвинят. smile3527  341uu
  Напълно наясно съм със законите в Бг, с реакцията й и третокурсник в юридическия факултет би я отнесъл, има си начини, предпочела е другия, проблемът е изцяло неин.

# 139
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
     Прочетох отново всичко..   Поне 5 пъти препрочетох  особено Пипинката!!
     Е, не.   Щях са изтрещя  точно като нея.   Но ,вероятно при вида на ножа / нямам дан от карате , имам  някакъв колан по джудо, дато   е от преди 30 г./   вероятно щях да избягам  или щях да падна в боя. / Второто  е съвсем вероятно, въпреки рефлексите/
     
            Нямам идея защо,  но когато се почувствам заплашена... или някой от семейството / директно/ , пада ми перде. и треперя... и почти не помня  - налитам!!  Има една  "идиотска ситуация"  във вълчите времена 1995-1996 г., когато  кола с борчета ни загащиха пред заведението ми. Бях със сина ми, едната севитьорка и бармана,  заключвахме.   Няколко реплики и после не помня.
     
          Барманът  ми разказа , че спокойно съм отишла до тях на Ф / с ръцете на кръста/  и цитирам.  " Ти нещо им говореше , а те кимаха като  говеда./   Тръгнаха си.  След  половин час   , горе в банята  изпаднах в истерия.  Нямам спомен какво се е случило.., но   си изревах сълзите направо.
           Толкова бясна/ И уплашена!!!/съм била , че не помня. До ден днешен.
Найка, много ме изкефи мнението ти. А за историята накрая newsm78... Завидях ти ...   Embarassed Blush Flutter

# 140
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Умишлено се въздържах от коментар до този момент, защото исках първо да прочета реакциите на другите Mr. Green. Това , което очаквах да прочета го прочетох. Всички са от разпни до осанна.
Оставам с впечатление, че е меко казано скандално жена да се защити в такава ситуация. Дори ммисля, че някои от вас дори обвиняват Пипинка в хулиганство едва ли не , или , че имала проблем с агресията #Crazy.
Не пропускайте факта, че този човек не върши съвестно това, ЗА КОЕТО МУ СЕ ПЛАЩА.   Защо да не напусне въпросният? Кой му плаща и за какво, а?
И що така ми се стува, че тези които я нападат най-много, в подобна ситуация биха реагирали по същия начин, както и тя е реагирала, стига да могат разбира се Twisted Evil

# 141
  • Мнения: 4 187
Хм, само на мен ли ми се струва ненормално да пребиеш някого с ключове, така че да да му тече кръв отвсякъде   Thinking


 Не, и на мен !

# 142
  • Мнения: 1 547
Чета и не вярвам на монитора си... Съществуват хора, които изпитват жал и съчувствие към агресивни портиери, развяващи хладно оръжие - този факт е много поучителен за мен. Допускам, че версията на човечеца може и да е различна, но все пак има голяма вероятност нещата да са точно така, както ги описва авторката. И какво излиза в този случай... ако сприхав чичо те заплаши с нож в собствения ти вход, за опазването на който му плащаш от джоба си, трябва да си плюеш на петите - по възможност, безмълвно. Самозащитата трябва да е премерена така, че да не уронва престижа и достойнството на престъпника. / много правилно, нали и той е човек!/ А това, че въпросния "пребит" също е можело да се довери на милиционерите, вместо да напада, не успях никъде да мерна като коментар - можел е вдигне телефона и да се оплаче, че входовата буржоазка го тормози, нали така? Или пък да подаде жалба в районното, или да пише до Господари на ефира.

Странно... някой си проси всячески боя, а когато го получи, влиза в ролята на жертва - как става туй? Thinking Потекла му била кръв, ах, ах, завалията... той само за майтапа с ножчето подскачал, пък те, изродите, го пребили с ключ.


P.S. Пипинка, браво.

# 143
  • Мнения: 1 735
Ахахаха, горкият портиер!  Cry
Пипинка, да му се извиниш като го видиш другия път, дори няма да е зле да го поканиш на кафенце-италианско!  Mr. Green
Толкова ми стана жал за човечеца-той просто си е пукал кротичко на работното място, забравил да отвори ня няк'во досадно бабе, ударил нахалницата дръзнала да го уволни, и след това извадил нож при самозащита. И накрая какво? Пребило го 45 килограмово страшилище, със специално подострени за целта ключове!

Много отворени кифли са се изказали, които едва ли са се поставили реално в подобна ситуация, тъй като едва ли живеят в или имат хабер от България... което си личи естествено.  Peace

# 144
  • Мнения: 4 392
Много отворени кифли са се изказали...
Нека да се въздържаме от квалификации, поне по празниците!! Peace
Христос Воскресе! Да сме живи и здрави и да не толерираме насилието!

# 145
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Изумява ме начинът, по който всички адмирирате подобен начин за разрешаване на конфликти.

Дона, ти наистина ли живееш в София? В България?
Защо те изумява този начин на решаване на конфликтите? В повечето случаи друг начин няма. Даже да успееш да запазиш самооблазание и да се оплачеш в полицията, те не правят нищо. Ако не убият някого, не идват на място. Като подадеш жалба, остава без последствия - е, не винаги де - може даже забележка да му направят. Не знам, може и да се е защитила по-агресивно отколкото трябва, но аз не бих адмирирала или нападала за това. И е била в правото си да го уволни - тя е замествала домоуправителя и му е работодател, а той е имал един куп нарушения.

# 146
  • Мнения: 9 905
аз пък от тази и други скорошни теми се изумявам колко агресивни са станали майките. И това, разбира се, се отразява на децата.

да поясня за неразбралите, аз съм отворена кифла.

# 147
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А, и аз като кифла да се изкажа: Та понеже съм кифла, в такава ситуация - няма да се стремя да пребивам до смърт и да се наслаждавам на кръвта от ударите ми, а ще се защитя, колкото мога и ще бягам надалеч. И ако полицията не ми помогне, ще викна други, които да овладеят ситуацията, но не и да пребиват до смърт.
Едно време в джунглата може да са важали такива закони, но сега има по-цивилизовани защити!

# 148
  • Мнения: 5 370
АМИН!
Предлагам всички кифли, козунаци и банички да заровят томахавките ПОНЕ днес.  Peace Peace Правете яйца и козунаци, не виртуална война. Mr. Green

# 149
  • Мнения: 3 423
Аз не съм кифла. Аз съм козунак.
И се членувам с пълен член, когато
извършвам действието или когато
върху мен се извършва действие, от
което да страдам. Ясно ли ви е, кифли?!
Скоро бях в България, срещах се с някои
майки, които изразиха открита завист за
спокойствието и търпението ми. Не крещях,
не размахвах гаечни ключове, нито бензинови
резачки. Права е една кифла по-горе, дето се
изказа, че агресията у българските майки някак
се е засилила. Защо, бре, тайфуни, нали уж са ви
нежни имената, що си изпускате така нервите?!
Не празник, не делник, забравете томахавките,
ако ще убивате, убивайте с чар, като не ви стигат думи.
Но не с хладно оръжие. Не с ключове и резачки.

Общи условия

Активация на акаунт