Какво четете?

  • 3 590
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Явно с Лиска сме на една вълна - почнах "Възможност за остров" на Уелбек.
Не можах да довърша втората книга за Ерагон, мъчих, мъчих...
Списания много обичам и получавам доста, въпреки че те обикновено остават недочетени и свалям абонамента, за да се "закача" за друго, за момента оборота из нас е - Vanity Fair (вечен фаворит, и изобщо не е само модно списание), In Style (много ми е практическо, за разлика от Вог и сие), GQ, Automobile и Playboy. 

Дайте линк за българска книжарница, която да доставя в Щатите, моля!

# 46
  • Мнения: 3 491

Дайте линк за българска книжарница, която да доставя в Щатите, моля!
Тези съм ползвала преди години:

http://www.books.bg/

Доволна съм, пратките идваха, но много бавно, чакаше се около месец. Ползваха българските пощи, и може да е бил някакъв ground service. Но пък беше евтино. Аз лично предпочитам да платя по-малко за shipping, макар и да чакам, така че това нека не звучи като оплакване. Не съм поръчвала от поне 3-4 години обаче, не ми е било належащо.

# 47
  • Мнения: 2 427
MrsG,не знам какво е изданието на Vanity Fair при вас,но тук е толкова клюкарско и папарашко че едва ли бих си купила някога следващ брой  closedCrossing Arms.За мен най доброто в света на модата и модната фотография си остава стария Vogue omm.Не случайно фотографите които най много ми допадат публикуват там.Много обичам Стивън Мейселските интерпретации newsm20 .Общо взето в този тип списания няма какво да се чете,чат-пат във Воуг се намират някои интересни биографични статии,докато специално Ванити Феър на италиански е пълен боклук,ако говорим за "четене".Както и Elle.За мен са списания за тинейджери от където могат да се черпят идеи за секс,шопинг изневери,афери тем подобни.Бее да го кажем направо,тоалетно издание,занимавка докато..... smile3550 къкаш...
Много ми е интересно ,като каза професионално-с какво се занимаваш ,ако не съм много недискретна?
Харесва ли ти Маджоли?

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
блажка, благодаря!

amymommy, във Vanity Fair има много интересни статии, разследвания, коментари на политически и социални тематики - определено много по-различно от това, което описваш за италианското издание.

# 49
  • Мнения: 2 427
Бубка,не споря,както вече казах,нямам идея за какво се пише по другите страни в него,но тук е под сякаква критика Confused,сериозно говоря.То и Воуга не е кой знае какво,немският Воуг ми харесва  много повече,в италианския няма особено за четене,например.
Забравих само да отбележа че тона ми по-горе е шеговит,дано да няма обидени,че тук понякога трябва да се стъпва по пантофки Rolling Eyes.

# 50
  • Мнения: 3 461
В момента чета Колекционерите на Дейвид Балдачи, но не ми върви особено, чета два реда и заспивам, за което не ми е виновна книгата. Peace

# 51
  • Мнения: 2 907
В този късен час не ми остава нищо друго освен да кажа, че събирам всички броеве на ВФ и, че това е единственото списание, което ми е спряло клюкарското-интелектуално/претенциозно-повърхностно внимание. Събирам си ги в един специален куфар. Идея нямам защо.

А преди два дни свърших "Шри Аурубиндо или мозъкът във висшите си форми", скоро почвам автобиографията на инспектор Коломбо, господин Питър Фалк. И отвереме навреме си чета "4асовете"... Въпреки, че май я знам наизуст.
Та нищо уникално на хоризонта  Mr. Green

# 52
Чета Чадор на Лили Грубер (анализ на ситуацията в Иран), но разнообразих с Мандорла (Бадем) - мароканска еротика.

# 53
  • Мнения: 2 051
Уф, чета предимно материали за е-бизнес, край нямат. Ако някой е на същата вълна може да обменим нещо.

Иначе в пролуките последните неща на тъгъдък бяха Night Oracle на Paul Oster (безкрайно мрачен както винаги) и Психология и религия на Юнг.
Няма да спра да препоръчвам една малка чудна книжка на една сравнително неизвестна българска авторка - Керана Ангелова. Книжката се казва Елада Пиньо и времето - малко балкански магически реализъм.

# 54
  • Мнения: 533
"Историкът" на Елизабет Костова на мен също ми хареса, но не можех да я чета вечер  Laughing

Последно четох и ми допадна "Кафка на плажа" на Харуки Мураками. Доста е странна, но кара да се замислиш.
Хубава книга, която препоръчвам е и "Пауновото перо" на Лиляна Джурович.

# 55
  • Мнения: 7 914
Току що ми препоръчаха на Patrick Süskind "Das Parfum".. и по съвпадение има филм и на двд... смятам да гледам и филма и да прочета книгата( на български -  поръчах на майка ми да я издири Mr. Green )

Някой чел ли я е? newsm78   

# 56
  • Мнения: 3 423
Току що ми препоръчаха на Patrick Süskind "Das Parfum".. и по съвпадение има филм и на двд... смятам да гледам и филма и да прочета книгата( на български -  поръчах на майка ми да я издири Mr. Green )

Някой чел ли я е? newsm78   


Аз съм я чела преди 100 години.
Филмът сигурно ще ме разочарова.

# 57
  • Мнения: 7 914
Liska
заслужава ли си четенето? newsm78

 Mr. Greenами нали знаеш за някой ( като мен) по-добре късно отколкото никога... Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 393
A1104, благодаря много за отзивчивото и мило предложение!   bouquet
Всъщност имам близък, който ще пътува относително скоро от БГ за насам, та ще помоля него за книгата-
не ми се ще да те притеснявам с пратки и прочие- ти си зает човек.
НО наистина благодаря много!  Hug
Винаги съм обожавала Димитър Димов и ще ми е много интересно да видя какво е досътворила дъщеря му след него.

amymommy, даже не съм виждала, като се замисля, италианско издание на Vanity Fair в живота си, но явно е много различно от тукашното.  Shocked
Аз не случайно го назовах модно списание "с коментар" в предишния си постинг- наистина е много повече от модно списание и на светлинни години от Воуг, Елл и сие.
Точно както и Бубка ти е обяснила.
Не знам защо има такава разлика с Италия.  newsm78
Не разбрах също така Мистик като казва, че има куфар с "ВФ"- за същото списание ли става дума и ако да- това означава ли, че и германското издание е като американското?

За Маджоли- ако е същия фотограф, за който си мисля, ами да, харесва ми, но не мисля, че е чак нещо изключително. Но пък е много впечатляващо, че болшинството от снимките му са правени с обикновен пойнт енд шут апаратчета (или както в БГ им викат "сапунерки"  Wink), а въпреки това са добри и въздействащи на нивото на "истинска"  SLR камера. Хайде, спирам да спамя, че другите ще ме бият- нали тази тема е за книжки и списания, не за снимки, все пак.  Peace

# 59
  • Мнения: 3 423
Liska
заслужава ли си четенето? newsm78

 Mr. Greenами нали знаеш за някой ( като мен) по-добре късно отколкото никога... Mr. Green

Четох я преди много години,
силно ме впечатли. Прочети я.
Виж първо книгата, после филма,
ако изобщо ти се гледа след това.

Общи условия

Активация на акаунт