Какво четете?

  • 3 600
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Май скоро не сме си говорили за това, какво четем ( и други мисли свързани с четенето). Да си препоръчаме някакви заглавия, евентуално..




# 1
  • Мнения: 3 367
Адриана на Теодора Димова,продължение на недописания роман (Роман без заглавие)на баща и Дим.Димов, Кой на Елена Алексиева и Пъпет на Джой Филдинг

# 2
  • Мнения: 3 388
Michael Crichton - "Preda"
Dan Brown - "La verità del ghiaccio"

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Май скоро не сме си говорили за това, какво четем ( и други мисли свързани с четенето). Да си препоръчаме някакви заглавия, евентуално..



Vita e miracoli di Tieta d'Agreste на Амадо'

Caos calmo на С. Веронези, странна книга, оЩе съм в на4алото и не мога да изкажа някакво мнение Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 427
Здрасти Лени,напоследък чета особено ожесточено брошурите на Кооп в минутките на фас паузата.Горещо препоръчвам салам Милано Peace,много е изгоден в оферта е!
За друго нямам време.Имам един неотворен Воуг в тоалетната,ама и за това нямам даже време. Laughing

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здрасти Лени,напоследък чета особено ожесточено брошурите на Кооп в минутките на фас паузата.Горещо препоръчвам салам Милано Peace,много е изгоден в оферта е!
За друго нямам време.Имам един неотворен Воуг в тоалетната,ама и за това нямам даже време. Laughing


 Joy Joy Joy

спокойно, аз 4ак сега запо4вам да си връЩАм старите навици. имам един ужасяваЩ списък за наваксване  Shocked

# 6
  • Мнения: 1 793
Аз миналата седмица си взех от библиотеката една книга на Дийн Кунц и когато имам време я чета. " The husband" се казва. Трилър е и ми е интересна засега. Мъжът ми пък си взе  "Ангели и демони" на Дан Браун и като я свърши аз ще я почвам.

# 7
  • Мнения: 6 167
Здрасти Лени,напоследък чета особено ожесточено брошурите на Кооп в минутките на фас паузата.Горещо препоръчвам салам Милано Peace,много е изгоден в оферта е!
За друго нямам време.Имам един неотворен Воуг в тоалетната,ама и за това нямам даже време. Laughing


 Joy Joy Joy

спокойно, аз 4ак сега запо4вам да си връЩАм старите навици. имам един ужасяваЩ списък за наваксване  Shocked

какъв ти е ужасяващия списък? ( книги, нали?)

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здрасти Лени,напоследък чета особено ожесточено брошурите на Кооп в минутките на фас паузата.Горещо препоръчвам салам Милано Peace,много е изгоден в оферта е!
За друго нямам време.Имам един неотворен Воуг в тоалетната,ама и за това нямам даже време. Laughing


 Joy Joy Joy

спокойно, аз 4ак сега запо4вам да си връЩАм старите навици. имам един ужасяваЩ списък за наваксване  Shocked

какъв ти е ужасяващия списък? ( книги, нали?)

аха, бедна ти е фантазията  Confused
мисля, 4е са не по_малкко от 40... и не сън отбелязвала вси4ко  Rolling Eyes
нон 4е ло фо' май  Cry

# 9
  • Мнения: 6 167
ок, мислех, че мога да почерпя някои заглавия Peace

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ок, мислех, че мога да почерпя някои заглавия Peace

няма проблем, ако успея следваЩите 3 дни Ще ти пусна една 4аст... кажи ми само каква литература ти се 4ете в момента... списъка ми е "за всекиго по неЩо", с изклЮ4ение на неЩа на биологи4на, математи4еска и строго нау4на тематика.

# 11
  • Мнения: 6 167
на мен ми е интересно дали някой е чел книга на оргхан памук.
и какво толкова....

феаим, нямам претенции , но дан браун вече го минах  Mr. Green

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
на мен ми е интересно дали някой е чел книга на оргхан памук.
и какво толкова....

феаим, нямам претенции , но дан браун вече го минах  Mr. Green

не ми е в списъка Mr. Green

Памук е, с Il mio nome è rosso... но не е в 4елната десятка, така 4е не мога да ти дам мнение

# 13
  • Мнения: 54
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Та историята се развива в Европа, половината от книгата екшъна е в България!

Преведена е на много езици, незнам за български? Аз я прочетох на английски.

Препоръчвам я на всеки! newsm10

# 14
  • Мнения: 3 367
..макар и не особен противник на глобализацията, като гледам, само аз чета "Каралийчев"

# 15
  • Мнения: 5 183
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

# 16
  • Мнения: 6 167
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

и аз чух за тази книга много положителни неща... Peace

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-312/id-6795/istorikyt-elizabet-kostova.html

има и коментари

# 17
  • Мнения: 54
Преведоха ли я вече на Български!
Браво!

# 18
  • Мнения: 7 837
..макар и не особен противник на глобализацията, като гледам, само аз чета "Каралийчев"

Аз - Стефан Цанев  Sunglasses

Чета, каквото  ми пратят от БГ, предимно искам класика.
Признавам си, че съм доникъде с Маркес на английски. Мързи ме да чета на английски, освен ако не са вестници или булевардни списания...

# 19
  • Мнения: 3 367
Аз не бях във възторг от Историка,не е лошо четиво по никой начин,но така и не разбрах защо толкова шум вдигна.Добре написана история по доста стар сюжет,не е от нещата които бих си "преговорила" след време;
*
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..
*
А списания четете ли? Аз прехвърлям
http://www.newyorker.com/
в библиотеката и в музея докато децата играят,абинирани сме за  national geographic kids и едно -две научно популарни неща (scientific american, popular science). Мода,храна,красота и клюки-не чета

# 20
  • Мнения: 6 167
Преведоха ли я вече на Български!
Браво!


между другото в българия превеждат всичко със светлинна скорост. не знам как го правят, но - факт.

# 21
  • Мнения: 7 837
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.

# 22
  • Мнения: 3 367
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.
да,чудех се как се казваше..кажи после дали ти е харесал!

# 23
  • Мнения: 54
Аз не бях във възторг от Историка,не е лошо четиво по никой начин,но така и не разбрах защо толкова шум вдигна.Добре написана история по доста стар сюжет,не е от нещата които бих си "преговорила" след време;

Вдигнаха шум мисля че заради оригиналността на историята... И ретроградността на представяне на събитията.
Въпреки че сюжета е много стар, историята която е съчинила е изключително свежа.

...прочете ли епилога? Simple Smile

# 24
  • Мнения: 54
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.

Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

# 25
  • Мнения: 7 837
Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

По стария начин - поръчвам ги на сестра ми и тя ги изпраща.
Знам, че някои онлайн книжарници май пращат и в чужбина, но не съм пробвала досега.

# 26
  • Мнения: 7 914
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

и аз чух за тази книга много положителни неща... Peace

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-312/id-6795/istorikyt-elizabet-kostova.html

има и коментари

Имаше наскоро тема за книгите....ама се затри някъде...

 Аз точно бях привършила Историка и останах очарована...даже накрая четях многооооооо бавно, че да не свърши...ама на видя и се края!!!!
Четох я на български...
И в предната тема на някой не му беше хареса.. не спомням кой беше обаче....
Но всякакви хора- всякакви идеали Peace

Ружа
 пробвай по начина по който е споменала Кейси  иначе за доставка даваш пари,  с които можеш да си купиш още някое книжле! Peace

# 27
  • Мнения: 7 091
Ето я и старата тема, има много хубави мнения и препоръки, ако искате прегледайте я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171162.0;all

Аз сега чета книги предимно на бизнес тематика  Peace

# 28
  • Мнения: 54
Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

По стария начин - поръчвам ги на сестра ми и тя ги изпраща.
Знам, че някои онлайн книжарници май пращат и в чужбина, но не съм пробвала досега.

Не искам да звуча като параноик, но не се ли губят пакетите?
Знам че преди в БГ пощенските работници си прибираха каквото има харесаше,
а ти си чакай пакета колкото си искаш...!

# 29
  • Мнения: 7 837
Нито  една пратка не е изчезвала. За близо 2 г. съм получила 5-6 с по 4-5 книги вътре. Единствено един плик с детски книжки беше отварян и лепен после с тиксо. Липсваха 2 книжки... Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 393
Аз не бях във възторг от Историка,не е лошо четиво по никой начин,но така и не разбрах защо толкова шум вдигна.Добре написана история по доста стар сюжет,не е от нещата които бих си "преговорила" след време;
А списания четете ли?
И аз съм на точно същото мнение за "Историка".  Peace

А какъв е този роман на дъщерята на Д. Димов? Как мога да си го набавя, знаеш ли?

За списания- аз вечно се раздвоявам м/у ТIME и Newsweek, а се абонирам за едното, а за другото, общо взето ги редувам през година.
Иначе, А1104,  за разлика от теб обичам модни списания, също за дизайн, а и клюкарски (от типа на People, не чак много жълтите).
От модните " с коментар"  (Wink) най харесвам Vanity Fair, определено е на светлинни години пред VOGUE според мен.
От дизайн- DOMINO, DWELL, REAL SIMPLE; също новото детско списание  COOKIE е много cool. Simple Smile

Чета и доста фотографски списания, но то е по- скоро професионално.


Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 21:57 от MrsG

# 31
  • Мнения: 11 315
Все още не ми е останало време да чета художествена литература.
В момента съм на вълна Photoshop for Dummies  hahaha и немска граматика ooooh!
Иначе препрочитам за амнайсти път книжки за детско възпитание.
Останах очарована последно от  Liedloff и нейната среща с амазонските племена.

# 32
  • Мнения: 2 563
The Year of Magical Thinking  - Joan Didion. Препоръчвам я. Тъжна е, но силна. Авторката разказва за годината след смъртта на мъжа си, с когото са били заедно 30 години.

С мъжа ми в момента заедно четем Freakonomics, много забавно, защото дава достъп до данни, които нямам как да намериш сам.

Редовно четем неделното списание на Ню Йорк Таймс, Ню Йоркър, Икономиста и The New Republic.

# 33
  • Мнения: 1 147
Точно в момента "SAP for Dummies" и "Making it happen - Guide to Project Management". В последните години като че ли чета предимно професионална литература. Освен това се засилва тенденцията да чета по-лековата литература в останалото време, не ми остава място в главата за по-сериозни неща.
Откакто съм тук създадох традиция, който идва задължително да ми носи книги. Последната доставка е от март, преди това се зарових из литературната тема на форумите, и си направих списък  Grinning

Прочетох "Името" на Джумпа Лахири, и съм много впечатлена. Тематиката ми е близка (става въпрос за индийски емигранти в САЩ), традициите, културата, възпитанието на децата, и най-вече какви са те, продукт на друга среда... Книгата е написана в много чист стил, увлекателна, има страхотни прозрения, изобщо.. препоръчвам я.
Започнах "Тя и той" на Сароян, по всичко личи, че няма да я довърша, толкова накъсана книга.. От вчера реших, че няма да я мъча повече и захванах "Дом на края на света" на Майкъл Кънингам ("Часовете") и засега звучи много добре.

Останалите, до които още не съм стигнала са "Майките" на Теодора Димова, "Елизабет I, CEO", "Защо сме различни", "История на България", "История на американския народ", и още 2-3 неща, за които не мога да се сетя в момента.

# 34
  • Мнения: 1 128
Аз си признавам без бой,4е напоследък 4ета малко(като изклю4им у4ебниците ми).Но сега пътувахме 1100 км тези дни и "4етохме" аудиокнига на J.J.Benitez "Троянския кон".Оба4е не ни стигна времето да я доизслушаме докрая.Малко крими,малко мистерии,фантастики и много религия.
Забелязвам оба4е,4е ми е по хубаво да си 4ета на български отколкото на испански,хем нямам никакъв проблем с езика.

# 35
  • Мнения: 2 254
"i'd rather eat chocolate"
            Learning to love my low libido
 by Joan Sewell
 "До Чикаго и назад" и "Старецът и морето" на английски.Това чета сега.
Памук ми се стори прекалено обстоятелствен.Започнах "Черна книга"-не я довърших......

# 36
  • Мнения: 810
Аз сега препрочитам "Десетте лица на щастието" на Веселин Ханчев.

Много се радвам, че ме подсетихте за Историкът. Ще я намеря да я прочета.

# 37
  • Мнения: 2 563
"i'd rather eat chocolate"
            Learning to love my low libido
 by Joan Sewell
 

Как е? Чух, че авторката излиза с обобщението, че жените имат по-ниско либидо от мъжете...

# 38
  • Мнения: 2 254
Как е? Чух, че авторката излиза с обобщението, че жените имат по-ниско либидо от мъжете...
Едва на 40-та стр. съм...добре е(до тук)...аз харесвам такива "умувания" за нещата от живота....

# 39
  • Мнения: 3 367
MrsG , дай ако искаш адрес на ли1ни да тип ратя Димов
Freakonomics е голяма забава,там нау1их маса полезности,доста 1есто си е преговарям:)
По Лахири има и филм който гледахме,книгата е доста по-добра
Майките на Димова е бая тежко 1етиво,не е и кой знае колко добро според мен,но си залужава да се из1ете за да се види що е то модерната бг литература..

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 07:09 от anette1104

# 40
  • Мнения: 3 491

По Лахири има и филм който гледахме,книгата е доста по-добра
Съгласна съм, снощи го гледах. Определено си мисля, че човек трябва първо да прочете книгата (много четивна е!), преди да гледа филма, на мене този филм ми беше праволинеен на фона на книгата.

# 41
  • Мнения: 3 423
Последно четох "Стратегия и
техника на рекламата", сега
почнах "Платформа" на Уелбек.

# 42
  • Мнения: 5 475
Чалз Уилям Хекеторн - ТАЙНИТЕ ОБЩЕСТВА НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА И НАРОДИ

# 43
  • Мнения: 1 147
[По Лахири има и филм който гледахме,книгата е доста по-добра
Майките на Димова е бая тежко 1етиво,не е и кой знае колко добро според мен,но си залужава да се из1ете за да се види що е то модерната бг литература..

За Димова, поръчах я от чисто любопитство. След огромното количество хвалби и полярни мнения  Simple Smile
Да видим. Нямам големи очаквания.


# 44
  • Мнения: 1 147

По Лахири има и филм който гледахме,книгата е доста по-добра
Съгласна съм, снощи го гледах. Определено си мисля, че човек трябва първо да прочете книгата (много четивна е!), преди да гледа филма, на мене този филм ми беше праволинеен на фона на книгата.

Ясно. Значи да не се хабя да го гледам Simple Smile

# 45
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Явно с Лиска сме на една вълна - почнах "Възможност за остров" на Уелбек.
Не можах да довърша втората книга за Ерагон, мъчих, мъчих...
Списания много обичам и получавам доста, въпреки че те обикновено остават недочетени и свалям абонамента, за да се "закача" за друго, за момента оборота из нас е - Vanity Fair (вечен фаворит, и изобщо не е само модно списание), In Style (много ми е практическо, за разлика от Вог и сие), GQ, Automobile и Playboy. 

Дайте линк за българска книжарница, която да доставя в Щатите, моля!

# 46
  • Мнения: 3 491

Дайте линк за българска книжарница, която да доставя в Щатите, моля!
Тези съм ползвала преди години:

http://www.books.bg/

Доволна съм, пратките идваха, но много бавно, чакаше се около месец. Ползваха българските пощи, и може да е бил някакъв ground service. Но пък беше евтино. Аз лично предпочитам да платя по-малко за shipping, макар и да чакам, така че това нека не звучи като оплакване. Не съм поръчвала от поне 3-4 години обаче, не ми е било належащо.

# 47
  • Мнения: 2 427
MrsG,не знам какво е изданието на Vanity Fair при вас,но тук е толкова клюкарско и папарашко че едва ли бих си купила някога следващ брой  closedCrossing Arms.За мен най доброто в света на модата и модната фотография си остава стария Vogue omm.Не случайно фотографите които най много ми допадат публикуват там.Много обичам Стивън Мейселските интерпретации newsm20 .Общо взето в този тип списания няма какво да се чете,чат-пат във Воуг се намират някои интересни биографични статии,докато специално Ванити Феър на италиански е пълен боклук,ако говорим за "четене".Както и Elle.За мен са списания за тинейджери от където могат да се черпят идеи за секс,шопинг изневери,афери тем подобни.Бее да го кажем направо,тоалетно издание,занимавка докато..... smile3550 къкаш...
Много ми е интересно ,като каза професионално-с какво се занимаваш ,ако не съм много недискретна?
Харесва ли ти Маджоли?

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
блажка, благодаря!

amymommy, във Vanity Fair има много интересни статии, разследвания, коментари на политически и социални тематики - определено много по-различно от това, което описваш за италианското издание.

# 49
  • Мнения: 2 427
Бубка,не споря,както вече казах,нямам идея за какво се пише по другите страни в него,но тук е под сякаква критика Confused,сериозно говоря.То и Воуга не е кой знае какво,немският Воуг ми харесва  много повече,в италианския няма особено за четене,например.
Забравих само да отбележа че тона ми по-горе е шеговит,дано да няма обидени,че тук понякога трябва да се стъпва по пантофки Rolling Eyes.

# 50
  • Мнения: 3 461
В момента чета Колекционерите на Дейвид Балдачи, но не ми върви особено, чета два реда и заспивам, за което не ми е виновна книгата. Peace

# 51
  • Мнения: 2 907
В този късен час не ми остава нищо друго освен да кажа, че събирам всички броеве на ВФ и, че това е единственото списание, което ми е спряло клюкарското-интелектуално/претенциозно-повърхностно внимание. Събирам си ги в един специален куфар. Идея нямам защо.

А преди два дни свърших "Шри Аурубиндо или мозъкът във висшите си форми", скоро почвам автобиографията на инспектор Коломбо, господин Питър Фалк. И отвереме навреме си чета "4асовете"... Въпреки, че май я знам наизуст.
Та нищо уникално на хоризонта  Mr. Green

# 52
Чета Чадор на Лили Грубер (анализ на ситуацията в Иран), но разнообразих с Мандорла (Бадем) - мароканска еротика.

# 53
  • Мнения: 2 051
Уф, чета предимно материали за е-бизнес, край нямат. Ако някой е на същата вълна може да обменим нещо.

Иначе в пролуките последните неща на тъгъдък бяха Night Oracle на Paul Oster (безкрайно мрачен както винаги) и Психология и религия на Юнг.
Няма да спра да препоръчвам една малка чудна книжка на една сравнително неизвестна българска авторка - Керана Ангелова. Книжката се казва Елада Пиньо и времето - малко балкански магически реализъм.

# 54
  • Мнения: 533
"Историкът" на Елизабет Костова на мен също ми хареса, но не можех да я чета вечер  Laughing

Последно четох и ми допадна "Кафка на плажа" на Харуки Мураками. Доста е странна, но кара да се замислиш.
Хубава книга, която препоръчвам е и "Пауновото перо" на Лиляна Джурович.

# 55
  • Мнения: 7 914
Току що ми препоръчаха на Patrick Süskind "Das Parfum".. и по съвпадение има филм и на двд... смятам да гледам и филма и да прочета книгата( на български -  поръчах на майка ми да я издири Mr. Green )

Някой чел ли я е? newsm78   

# 56
  • Мнения: 3 423
Току що ми препоръчаха на Patrick Süskind "Das Parfum".. и по съвпадение има филм и на двд... смятам да гледам и филма и да прочета книгата( на български -  поръчах на майка ми да я издири Mr. Green )

Някой чел ли я е? newsm78   


Аз съм я чела преди 100 години.
Филмът сигурно ще ме разочарова.

# 57
  • Мнения: 7 914
Liska
заслужава ли си четенето? newsm78

 Mr. Greenами нали знаеш за някой ( като мен) по-добре късно отколкото никога... Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 393
A1104, благодаря много за отзивчивото и мило предложение!   bouquet
Всъщност имам близък, който ще пътува относително скоро от БГ за насам, та ще помоля него за книгата-
не ми се ще да те притеснявам с пратки и прочие- ти си зает човек.
НО наистина благодаря много!  Hug
Винаги съм обожавала Димитър Димов и ще ми е много интересно да видя какво е досътворила дъщеря му след него.

amymommy, даже не съм виждала, като се замисля, италианско издание на Vanity Fair в живота си, но явно е много различно от тукашното.  Shocked
Аз не случайно го назовах модно списание "с коментар" в предишния си постинг- наистина е много повече от модно списание и на светлинни години от Воуг, Елл и сие.
Точно както и Бубка ти е обяснила.
Не знам защо има такава разлика с Италия.  newsm78
Не разбрах също така Мистик като казва, че има куфар с "ВФ"- за същото списание ли става дума и ако да- това означава ли, че и германското издание е като американското?

За Маджоли- ако е същия фотограф, за който си мисля, ами да, харесва ми, но не мисля, че е чак нещо изключително. Но пък е много впечатляващо, че болшинството от снимките му са правени с обикновен пойнт енд шут апаратчета (или както в БГ им викат "сапунерки"  Wink), а въпреки това са добри и въздействащи на нивото на "истинска"  SLR камера. Хайде, спирам да спамя, че другите ще ме бият- нали тази тема е за книжки и списания, не за снимки, все пак.  Peace

# 59
  • Мнения: 3 423
Liska
заслужава ли си четенето? newsm78

 Mr. Greenами нали знаеш за някой ( като мен) по-добре късно отколкото никога... Mr. Green

Четох я преди много години,
силно ме впечатли. Прочети я.
Виж първо книгата, после филма,
ако изобщо ти се гледа след това.

# 60
  • Мнения: 11 315
МисисГ, Мистик вероятно има френското издание на Венити Феър.
Германците пуснаха първото издание преди месец, ако не се лъжа.
Те си имат местни издания от този тип и бая се чудеха дали ще има успех.

По принцип такива списания прелиствам само във фитнес студиото. За четене - наблягам на Фокус, Щерн и Шпийгел. Има за всеки по нещо и няма клюки.

# 61
  • Мнения: 3 423
Вечернице, ти верно ли четеш Фокус?
Не ти ли мирише лошо? Точно заради
гадната му миризма не мога да го чета.
Не мога да го дишам, както се казва.

# 62
  • Мнения: 11 315
Вечернице, ти верно ли четеш Фокус?
Не ти ли мирише лошо? Точно заради
гадната му миризма не мога да го чета.
Не мога да го дишам, както се казва.

Ама те всичките миришат Mr. Green (и отвътре и отвън)
Заради хартията е. Разхитители Joy

# 63
  • Мнения: 3 423
Не, не, Фокус смърди не, ами бъзди.
Има разлика. Другите се четат.

# 64
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бубка,не споря,както вече казах,нямам идея за какво се пише по другите страни в него,но тук е под сякаква критика Confused,сериозно говоря.То и Воуга не е кой знае какво,немският Воуг ми харесва  много повече,в италианския няма особено за четене,например.
Забравих само да отбележа че тона ми по-горе е шеговит,дано да няма обидени,че тук понякога трябва да се стъпва по пантофки Rolling Eyes.

Остава и за Ванити Феър да се хванем за косите...  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 563
"Историкът" на Елизабет Костова на мен също ми хареса, но не можех да я чета вечер  Laughing

Последно четох и ми допадна "Кафка на плажа" на Харуки Мураками. Доста е странна, но кара да се замислиш.
Хубава книга, която препоръчвам е и "Пауновото перо" на Лиляна Джурович.


Кафка на плажа ми хареса, но наистина трябва да се чете втори път, за да бъде разбрана...

Почнах Парфюмът, но не ми харесва как разказва, пошло ми е... Може и от превода да е.

# 66
  • Мнения: 3 491

 

Почнах Парфюмът, но не ми харесва как разказва, пошло ми е... Може и от превода да е.
На какъв език я четеш? Аз съм я чела преди 10-тина години в България, на български, и много ми беше харесала. Може да е от превода, не знам, а може и да не е твой тип книга.

# 67
  • Мнения: 2 563

 

Почнах Парфюмът, но не ми харесва как разказва, пошло ми е... Може и от превода да е.
На какъв език я четеш? Аз съм я чела преди 10-тина години в България, на български, и много ми беше харесала. Може да е от превода, не знам, а може и да не е твой тип книга.

На български, издание на Унискорп, в превод на Юлия Симова...

Ти беше писала някъде за The Corrections. Изядох я преди няколко дни.  Laughing Подобна кинга е Ordinary People. Изключително ми е любима.
 http://www.amazon.com/Ordinary-People-Judith-Guest/dp/0140065172 … 221831&sr=1-2

# 68
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз съм чела Парфюмът на български - уникална книга! Не знам кой я е превеждал, де.

# 69
  • Мнения: 3 491
Ааа, "The Corrections, да! И аз я "изядох". Но като е станало дума какво четем - чета му вече насериозно есетата на Джонатан Франзен от книгата "How to be alone". Но хич не е като с романа, така са ми преседнали, че едва ги гълтам, тук-таме само понабирам малко скорост.
Ще погледна "Ordinary People", някъде из другите читателски сайтове също имаше препоръка, че ако харесаш едната, ще харесаш и другата.  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 147
A1104, благодаря много за отзивчивото и мило предложение!   bouquet
Всъщност имам близък, който ще пътува относително скоро от БГ за насам, та ще помоля него за книгата-
не ми се ще да те притеснявам с пратки и прочие- ти си зает човек.
НО наистина благодаря много!  Hug
Винаги съм обожавала Димитър Димов и ще ми е много интересно да видя какво е досътворила дъщеря му след него.

MrsG, като прочета Майките, мога да ти я изпратя по пощата, ако искаш да я прочетеш и ти. Тук поне проблеми с пратките нямат.

# 71
  • Мнения: 1 128
Моми4ета,дайте ми идея каква книга да подаря на милото за седмата ни година откакто сме заедно.Да е нещо подходящо за такъв повод,но не блудкаво.По принцип не си правим материални подаръци по тези поводи,но книжка винаги му харесва.

# 72
  • Мнения: 2 051
Фрики, кажи какви са литературните вкусове на мъж ти, в коя област да го целим........

Диана, "Кафка на плажа"  намира ли се из мрежата?

# 73
  • Мнения: 2 427
Бубка,не споря,както вече казах,нямам идея за какво се пише по другите страни в него,но тук е под сякаква критика Confused,сериозно говоря.То и Воуга не е кой знае какво,немският Воуг ми харесва  много повече,в италианския няма особено за четене,например.
Забравих само да отбележа че тона ми по-горе е шеговит,дано да няма обидени,че тук понякога трябва да се стъпва по пантофки Rolling Eyes.

Остава и за Ванити Феър да се хванем за косите...  Mr. Green
Бубка,виж сега,аз бях решила да си трая,ама нали не мога боб да държа в устата си,реших да си призная без бой,обърках Ванити Феър с Kосмополитън Embarassed Embarassed Embarassed.Онзи ден като реших пак да разлистя броя на това списание което така много хвалите се оказа че не е ВФ а Kосмополитън.Ванити Феър явно не съм вземала до сега,така че Уфффициално полагам извинения на фенките му Confused.

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Бубка,не споря,както вече казах,нямам идея за какво се пише по другите страни в него,но тук е под сякаква критика Confused,сериозно говоря.То и Воуга не е кой знае какво,немският Воуг ми харесва  много повече,в италианския няма особено за четене,например.
Забравих само да отбележа че тона ми по-горе е шеговит,дано да няма обидени,че тук понякога трябва да се стъпва по пантофки Rolling Eyes.

Остава и за Ванити Феър да се хванем за косите...  Mr. Green
Бубка,виж сега,аз бях решила да си трая,ама нали не мога боб да държа в устата си,реших да си призная без бой,обърках Ванити Феър с Kосмополитън Embarassed Embarassed Embarassed.Онзи ден като реших пак да разлистя броя на това списание което така много хвалите се оказа че не е ВФ а Kосмополитън.Ванити Феър явно не съм вземала до сега,така че Уфффициално полагам извинения на фенките му Confused.

Абе, поу4удих се аз в4ера, ама нейсе Laughing. само не се извинявай кой знае колко, Щото въпреки, 4е не е боклук, не е и кой знае какво. има малко политика, статии от все съЩите италиански журналисти, които пиШат навсякъде и говорят навсякъде. останалото е розова хроника, интервЮта на актьори, политици и т.н.  Confused
(е, не е на нивото на Космополитън, де  Mr. Green)

# 75
  • Мнения: 533

Диана, "Кафка на плажа"  намира ли се из мрежата?

Да, ето тук www.books.bg/search.php3 я има книгата.

# 76
  • Мнения: 2 617
ех, предизвикахте ме да си купя Vanity Fair Grinning, бях го прескачала досега, защото мислех, че е много клюкарско. Следващия път непременно ще го взема.
"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".

# 77
  • Мнения: 4 212
в момента съм на вълна Цезар Видал и съм си взела "Лъжите на историята за общо ползване", мисля, 4е е последната му книга. Като по4неш да 4етеш, няма спиране.

# 78
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
в момента съм на вълна Цезар Видал и съм си взела "Лъжите на историята за общо ползване", мисля, 4е е последната му книга. Като по4неш да 4етеш, няма спиране.

Гор Видал.

# 79
  • Мнения: 5 475
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

# 80
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

хм  Embarassed Embarassed
моля за извинение... понеже аз съм запалена по Гор и то4но свърШих  Le menzogne dell’impero, не знам заЩо реШих, 4е на бг може да е преведена така.  Rolling Eyes

а, при това, без бой си признавам, 4е господин Сесар изобЩо не бях го 4увала Rolling Eyes  Laughing

# 81
  • Мнения: 5 475
Той е по-млад от Гор Видал и също има доста добри исторически книги  Wink
 Специално "Заветът на рибаря " е претърпял три издания за два месеца в Испания и  е  считан за истински бестселър. Peace
 
 

 

# 82
  • Мнения: 2 563

"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".



На Майстора и Маргарита на Булгаков прилича... Но Мураками има много още да изпапка преди да стигне Булгаков.

# 83
  • Мнения: 1 128
Vedra,като го попитах кой му е любимия стил и каза "Los pilares de la tierra" на Кен Фолет(което директно си го превеждам аз като "Стълбовете на земята" newsm78)Абе голям фен и е.Про4ете я май  година преди да стане бестселер и я препоръ4ваше на всеки под път и над път Mr. Green

# 84
  • Мнения: 2 617

"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".



На Майстора и Маргарита на Булгаков прилича... Но Мураками има много още да изпапка преди да стигне Булгаков.
да, точно така, благодаря  Simple Smile
Мураками ми се струва прехвален, вероятно е въпрос на вкус, но не мога да приема думите, че бил едва ли не най-добрият съвременен японски писател  Tired

# 85
  • Мнения: 4 212
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

хм  Embarassed Embarassed
моля за извинение... понеже аз съм запалена по Гор и то4но свърШих  Le menzogne dell’impero, не знам заЩо реШих, 4е на бг може да е преведена така.  Rolling Eyes

а, при това, без бой си признавам, 4е господин Сесар изобЩо не бях го 4увала Rolling Eyes  Laughing

4eта я на испански, така 4е не е преведена на бг, както ве4е ти е казала Джорджия.
На мен ли4но много ми допада. Макар по принцип да не съм голяма 4итанка, мразя локумести книги и да няма бързо развитие. Обожавам книги с документален характер, история и разкрития.
Как ли ще се 4увстват каталунците като я про4етат?  Mr. Green Laughing Sunglasses

# 86
  • Мнения: 2 907
Оф, една седмица не съм влизала, сега виждам, че още за ВФ говорите.
Вечернице, аз събирам немското издание, засега са 15 броя, куфарът ми не е пълен само с няколко броя, има и други книжа вътре, споко  Wink.

"Парфюмът" съм чела три пъти, два пъти на немски, веднъж на френски. Интересно ми е как е преведана на български. Излишно е да казвам, че ми е любима книга. От филма не съм разочарована, но в този случай предпочитам книгата. Всъщност винаги предпочитам книгите, но има прекрасни адаптации на книги, които сами по себе си стават култови и ненадминати.
Аз например само като си помисля за филмовата адаптация на "4асовете" се просълзявам, недай си Боже да изгледам първите 5 минути, тогава директно рева... Моят учител по синема навремето казваше: "Не това дали един филм ще разреве публиката, показва неговото качество". Разбира се, че не. Но когато един филм успее и да ме разреве за мен вече е нещо повече. В крайна сметка това изкуство се базира на субективното възприятие на консуматора. Мисля, че същото е и с книгите.

Пак излязох от темата, извинявам се.

# 87
  • Мнения: 7 837
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.
да,чудех се как се казваше..кажи после дали ти е харесал!

Анет, втора нощ не мога да заспя, така съм я захапала тази книга.  Grinning
Много ми харесва начинът, по който е синтезирал нещата. Чете се много леко.
Повечето факти ги знам и все пак, научих и някои нови...
Препоръчвам я на всички, които се интересуват от старата българска история  Simple Smile


п.п. Ако някоя от щатските майки прояви интерес, мога да й я изпратя  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 491

п.п. Ако някоя от щатските майки прояви интерес, мога да й я изпратя  Simple Smile
Не на този етап, защото чета нещо интересно, при това от междубиблиотечен обмен и не мога да удължавам  Simple Smile ("Unrooted childhoods" се казва), но по повод предложението си мисля: защо в САЩ не си направим онлайн заемна?  На някакъв сайт например пускаш книгите, които заемаш, и който иска, се регистрира за книгата. Има го, разбира се, рискът, че някой може да е некоректен, но се питам eBay или Амазон при продажбата на used books как се справят в такива ситуации? Не съм разучавала в подробности, но при всички положения има начин.

# 89
  • Мнения: 2 254
Вчера ми донесоха хрониките:)...започвам я.После идва ред на Самуил.

# 90
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Една много интересна книга за жена напуснала Amish- ите. Една от малкото книги публикувани в Америка, която се осмелява да изкаже друга гледна точка.

# 91
  • Мнения: 11 315
Една много интересна книга за жена напуснала Amish- ите. Една от малкото книги публикувани в Америка, която се осмелява да изкаже друга гледна точка.
Дай английското заглавие, моля! Praynig

# 92
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://www.amazon.com/Crossing-Over-Womans-Escape-Amish/dp/00605 … 395456&sr=1-3

Много исках да намеря и други такива книги за дипломната ми работа, но.....Дори няма статии на подобна тематика, което ми се видя странно.
Вечерница, ако те интересува подобна тематика има още една много хубава книга за Рамспринга, когато дават избор на младежите дали да останат Amish  или не.

# 93
  • Мнения: 11 315
http://www.amazon.com/Crossing-Over-Womans-Escape-Amish/dp/00605 … 395456&sr=1-3

Много исках да намеря и други такива книги за дипломната ми работа, но.....Дори няма статии на подобна тематика, което ми се видя странно.
Вечерница, ако те интересува подобна тематика има още една много хубава книга за Рамспринга, когато дават избор на младежите дали да останат Amish  или не.
Благодаря за линка. Да интересува ме. Попаднах случайно на една серия от "Съдията Ейми", където дискутираха точно това и ми  е безкрайно интересно как оцелява тази комуна в днешно време.

# 94
  • Мнения: 3 367
Не на този етап, защото чета нещо интересно, при това от междубиблиотечен обмен и не мога да удължавам  Simple Smile ("Unrooted childhoods" се казва), но по повод предложението си мисля: защо в САЩ не си направим онлайн заемна? 
Мислих си то1но това преди няколко седмици като предложих Майките на МрГ..Оба1е-книгите к си заслужават и са на бг автори се броят на пръсти,а не бих стимулирала 1етенето на американски кримки в превод..та-можем да спретнем лист с кой какво има и да си го заковем,ако някой иска си казва на ли1ни,плаща си поща до и от и така..Аз имам редица Съвременници и Факели,В.Петров,Цанев,Димов,Димова,Е.Алексиева,Биол1ев...не бг-Историкът,Булгаков,Борхес,Д.Браун.. и още доста,ако решим ще направя лист..
*
Кейси-и аз я излапах набързо,смях се доста,но на моменти не разбирах много..според мен и малко нова история може да се понау1и от тази книга  Simple Smile Не престанах да се 1удя оба1е 1е това е същият Цанев,като му знам поезията и драматургията...
*
Аз в монента съм на  Independence Day на Р.Форд,спе1ели Пулицър преди години..добре написана книга,аз харесвам подобна темтика и стил

# 95
  • Мнения: 1 147
Чудна идея е това, да си направим списък, и да се закове. Много би било хубаво.

# 96
  • Мнения: 2 254
Някой чел ли е "Reading Lolita in Tehran"?

Общи условия

Активация на акаунт