Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се!

  • 8 551
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Момичета свалих си и преработих списък с най необходимото за бебчо-по груби сметки ще ни са необходими мимимум 1000лв без раждането.МИслих да си увелича малко осигуровките за да взимам по добро майчинство-но май няма да останат парички.Реве ми се чак а ни предстои и обзавеждане на нов апартамент на пролет,мъжо е против всякакви заеми как ще се оправим незнам.

# 271
  • Мнения: 998
MEGI, така е разходите са наистина големи и като сложиш и раждането и разни дребни непредвидени неща  Shocked Това с осигуровките не е лоша идея, но може ли когато си решиш да започнеш да внасяш по-повече  newsm78

# 272
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Здравейте и от мен   bouquet
Ама наистина, както казва Вася, докато ви изчета от петък до днес, мина не половин, а цял час.  Grinning Но аз чета най-подробно и сигурно затова така бавно става. Пък и ми се ще да кажа на всеки по някоя дума. Но сме множко и знам, че надали е възможно.  Confused

Гита, добре дошла отново.   bouquet Като гледам още с идването си и май ще трябва да твориш нова темичка. Но така е като нямаме спирка. Laughing
Беличка, честита квартира и дано този път стане. Стискам много силно палци. Praynig А за преждевременното раждане - не го мисли много. И на мен ми се иска да родя през август, но съм в самото начало и може бебо да избърза. А и като си знам как каката се появи месец по-рано от предвиденото - нищо чудно пак да ми се случи. Но съм решила да стискам зъби този път и да бъде августче. Crossing Arms
Сонита, честита придобивка. Количката изглежда наистина чудесно.
W-twin, изглеждаш прекрасно в тези дънки.  Whistling
За ваничката и аз ще подкрепя Жужка. На стойка в първите месеци е ужасно удобно, но после става хем опасно, хем непрактично. Опасно, защото бебешорите започват да се кефят от къпането и вода лети на метър разстояние.   bath1 Всичко това е съпроводено с много ритане и въртене.  Laughing А непрактично е, защото ваничките не са големи и могат да се използват спокойно само няколко месеца. После се купува по-голяма. Ние затова в крайна сметка взехме голямо обикновено корито, което Теди ползва до ден днешен. Анатомичните честно казано са малко неудобни на детето.
За леглата  1crib - идеалният вариант е да бъдат на 3 нива, не две. Първото е много високо и се използва, когато бебето е съвсем малко. Така майката не се навежда всеки път, когато трябва да го вземе на ръце. Много е важно това, тъй като в този период се събират тазовите кости след раждането. После, когато бебокът започне да се надига и сяда, се смъква на второ ниво. На трето - най-долното, пада в момента, в който детето се изправи за първи път на крака. Иначе има опасност от обръщане. Много е практично. Имаме и легло на две нива - сгъваемо, и повярвайте няма нищо общо с онова на три нива. Удобството при три нива е невероятно.  Naughty
Що се отнася до нещата, които Херелина бе попитала няколко страници по-рано (за шишета, залъгалки и т.н.) от опит мога да кажа следното. Добре е шишетата да бъдат пластмасови, тъй като са по-леки. Но не от каква да е пластмаса. Добри са тези на "Авент", "Чико" и другите строго специализирани фирми. Има още, които изглеждат прекрасно, пъстри са, но пък не са от качествен материал. Стъклените са тежки, а някъде около четвъртия месец бебето иска само да държи шишето. Най-добрите биберони-залъгалки са от каучук и са анатомични. Лекарите сочат като най-идеални тези на "Нук", тъй като не изкривяват захапката. В същото време обаче бибероните за шишета трябва да са от силикон, защото каучукът бързо се деформира при стерилизация. За помпата вече бях писала, че лично аз съм най-доволна от анатомичната на "Авент". Въпреки, че кърмех дъщеря си 8 месеца, трябваше и да изцеждам кърма след всяко кърмене. Така че ми вършеше идеална работа. Само не купувайте тип "спринцовка". Много са евтини, но не вършат никаква работа, а изцеждането с тях е ужасно болезнено.
Мегита, при мен и преди, и сега няма такова изтичане на секрет от зърната. Явно е въпрос на индивидуалност.  newsm78 Бих посъветвала всички да започнат вече да подготвят зърната за кърмене. Сега е моментът. В аптеките продават мехлемче за тази цел - гармастан, с което всяка вечер трябва съвсем леко да се обтрият зърната. Така загрубяват в известна степен и не се напукват болезнено при кърмене. Но масажирането трябва да се прави изключително леко, тъй като на върха на зърната има рецептори, които при стимулиране могат да предизвикат контракции. След раждането пък е най-добре да си вземете силиконови зърна, тъй като рано или късно зърната се протриват и кърменето става направо невъзможно. Докато заздравеят, помагат силиконовите зърна - бебето не прави разлика, така че няма проблем за отбиване.
Що се отнася до вида на раждане, то аз вече се уговорих с доктора си да бъде нормално. И мен ме беше страх от нормално раждане първия път и много настоявах за секцио, но той ме разубеди. И добре, че го направи. Родих невероятно леко и скочих на крака още на втория час след раждането. Нито имах болки от шевовете, нито при сядане - но той си е майстор, затова. Настоявах обаче да раждам с епидурална упойка. Който е измислил това блаженство, е бил свят човек. Тази упойка се поставя след 4 см разкритие, дотогава имаш болки като за световно. След това - само контракции и никакви болки. Толкова е приятно, че чак се унасяш. Анестезиологът се шегуваше, че спокойно мога да дремна, пък като дойде време да вадят бебето, ще ме събуди.  Grinning Самото раждане протича доста по-бързо с такава упойка - просто разкритието става по-бързо. Като дойде времето, сама ставаш от леглото и отиваш до магарето да раждаш - това го казвам да не си помисли някой, че тази упойка обездвижва. Нищо подобно! Само спира болката, усещанията остават и ти сама контролираш раждането. Та дано се получи и този път нормално. Засега обаче бебчо е с краката надолу, та ще чакаме да се обърне.  newsm78 Но има време.
Аз лично още се колебая къде да раждам. Имам прекрасен лекар. При него раждах първия път и сега ми следи бременността. Той е шеф на патологията в "Шейново", та дори и да стане напечено (недай Боже  Praynig) по време на раждането знае как да реагира. Че там за сложни неща само него викат. В същото време шефката на неонатологията в "Токуда" ни е много близка семейна приятелка и знам, че детето след раждането ще бъде в добри ръце. Тя ме свърза с най-добрия им лекар и той прие да раждам при него (ако реша обаче да е там  Thinking). Та сега се колебая.  newsm78 Засега мисля да си остана в "Шейново", защото лекарят ми е един от най-добрите в София. Неслучайно де що има известен народ при него ражда.  Wink От личен опит обаче мога да кажа, че си заслужава.
Меги, разходите около раждането и появата на малкия човек наистина не са малки. 1000 лева са една направо добра сума. Много зависи какво легло ще изберете и какъв модел количка. Защото има и по над 1000 лв. Това са общо-взето нещата, които най-силно оскъпяват. За уговорката с лекар и разни болнични екстри не говоря. Те са извън тази сума.  Wink

# 273
  • Мнения: 3 388
Lulumba, мног хубаво си обяснила за бебешките неща  Peace За бибероните и аз знам, че  е хубаво да за каучукови, но            за тези за шишетата за 1 път чувам за силиконови. Сигурно ги има де, няма начин, но аз не съм обръщала внимание. Аз лично мисля всички биберони, стерилизатори, затоплящи биберона, термометри, ножички и подобни да накупя от Кико. Само помпата за кърма да взема от Авент. Всичко като е от една марка, поне ще е стандартно като размер и ме посъветваха, че ще е наистина доста по-удобно. За ваничките с мебел и аз съм си мислила същото, но не знам какво да направя и какво да взема. Ако вземем корито, за преобуване отделно само ще се чудя къде да ги слагам. А така поне си решама проблема с 1 мебел 3 в 1, ще я слагам в банята. Хубави и удобни за тези ванички за ваната, ама пусто като нямам вана. Имаме само душ-кабина и то  с хидромасажен душ, няма място за ванички и подобни, всичко трябва да държа навън  Confused Добре, че банята е много голяма, за разлика от  къщата  Mr. Green
Иначе, 1000 лева наистина си е доста разумна сума за бебе, но ако човек има неща от първото дете, е нормално. За нас е първо и всичко от- до купуваме, до най-малката подробност. Само легло ще ни подарят едни приятели. Количката вече сме я взели, платиха я свекърва ми, а нашите ще ни пратят около 500 еуро да купим неща, от които имаме нужда. Майка ми, а после баща ми с колата ще донесат разни неща, но аз като гледам цените са почти еднакви, да не говорим, че много неща тук дори са по-евтини. Ето количката, верно с връзки, но все пак, я взехме с всички екстри за 415 еуро, навън струва над 559, а в бГ ги има и по 1300 лева  Shocked
Тук най-евтините легълца за по 140 еуро някъде, от Икея, марковите са от 250 до 800 и нагоре! Аз не бих никога дала толкова пари за ендо легълце, а и смятам до 2 годинки най-много бебе да спи там. После, живот и здраве, да сме в нов дом и бебо със своя си стая. Излишно е сега да хвърлям един куп пари за някакво си легълце, което и без това ще  е при нас.  Но, мисля, че за количка е хубаво да се вземе качествена, защото, ако не друго майката е тази, която ще си пати след това. а ще й е толкова натоварено, че само това липсва! И качествена козметика за бебо! Дрешките също, но аз никога не давам луди пари само защото видиш ли еди какво си било от един коя си марка. Много важно!  Crossing Arms Условието е да е меко и качествено като материя! Да не говорим, че като има разпродажби, маркови неща се намират на смешни цени, та се надявам в такива моменти да наваксам  Crazy

# 274
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Сонита, това за силиконовите биберони и аз не го знаех, но препатили ме насочиха. Каучуковите издържат максимум няколко стерилизации и едва ли не в края на първата седмица трябва да се сменят. Което е излишно хвърляне на пари. А силиконовите са специално пригодени да издържат на такова натоварване. Освен това те идеално имитират формата на зърното, така че са много удобни на бебето. Виж, за залъгалка - когато дъвченето е по-продължително, е добре да бъде по-мек биберон - тоест каучуков, и то задължително анатомичен, за да не изкриви захапката.
За уредите какво да ти кажа - не е зле да са от една фирма, но и не е голям проблем, ако са от различни. При мен всичко е от "Авент", само стерилизаторът и шишето против колики е на "Чико" (ох, вярно че се произнася Кико, но пусти навик - тук нали е придобило популярност като Чико  Grinning). Аз предпочетох стерилизатор за микровълнова, че е по-удобен и по-бърз и съм много доволна.  Peace
А за разпродажбите си много права. За разлика от България, където свалянето на цените е нещо доста условно, в повечето западни страни разпродажбата си е действително на изгода.

# 275
  • Мнения: 1 216
Здравейте и от мен!
Лле как сте се разбърали да пазарувате  Sunglasses аз ще изчакам още, хем ще поразгледам, хем ще имам и пътуване до Германия, та се надявах да си харесам  туи-онуи от там. Дано беб да е търпелив и да не избърза много (баткото подрани  с 3 седмици).
Мами, кажете моля само с уговорка ли ще раждате? На мен ми е много криво да тези плащания под масата, тарифи на доктори и подобен вид ситуации. В крайна сметка раждането в България е безплатно, а като че ли всички се презастраховат с плащане.
Sonita, и в Италия ли е така?
Гита Ог, поемаш ли си водачеството в темичко-правенето? Тази седмица ми беше изключително удоволствие да следя какво се случва с всяка мама и да добавям зайчета, но се съмнявам, че ще разполагам с толкова време и следващата седмица.  Усмивки от мен!

# 276
  • Мнения: 3 388
А силиконовите дали ги има в Кико или къде да ги търся?

Лулумба, аз съм се спряла на стерилизатор на пара, мисля че най-естествено и без химикали  newsm78 ... Тези за микровълнова, май са с разтвори, нали. Но виждам, че от стерилизаторите на пара има за 6-8 шишета, което ми се струва много ... или не? Не са ли по-удобни по-малките / ако има де, че аз само за мнго шишета видях/? Ти колко шишета позлваше за беб?
Междудругото, и аз реших да са пластмасови, първо че са по-леки и второ, няма опасност в просъница, бързина или с бебе на ръце да ги изпочупя  Crazy

А на разпродажби да ти кажа си е супер далавера, както се казва  Laughing  Има страхорни неща на Бенетон, например, на смешни цени, по 6-7 еуро роклички, сукманчета и разни други бебешки красоти. Лошото е, че сега на разпродажбите през юли, август ще напсукат масово летни неща, а на нас ще ни трябват по-скоро по-плътнички.

# 277
  • Мнения: 3 388
Здравейте и от мен!
Лле как сте се разбърали да пазарувате  Sunglasses аз ще изчакам още, хем ще поразгледам, хем ще имам и пътуване до Германия, та се надявах да си харесам  туи-онуи от там. Дано беб да е търпелив и да не избърза много (баткото подрани  с 3 седмици).
Мами, кажете моля само с уговорка ли ще раждате? На мен ми е много криво да тези плащания под масата, тарифи на доктори и подобен вид ситуации. В крайна сметка раждането в България е безплатно, а като че ли всички се презастраховат с плащане.
Sonita, и в Италия ли е така?
Гита Ог, поемаш ли си водачеството в темичко-правенето? Тази седмица ми беше изключително удоволствие да следя какво се случва с всяка мама и да добавям зайчета, но се съмнявам, че ще разполагам с толкова време и следващата седмица.  Усмивки от мен!




Шоши, интересувай се в Германия кога с а разпродажбите.
Със сигурност ще можеш да си накупиш един куп работи / дрешки най-вече/ , качествени на много по-ниски от Бг цени. Най-вече в големите градове и големите магазини  Peace


Ами з а раждането честно да ти кажа не знам. По принцип е безплатно. Аз ходя при един и същ гинеколог, правя прегледи всеки месец и всеки път му плащам по 120 еуро!!! Отделно, правя тези 3 ехографии, уж безплатни за цялата бременност, за които плащам по около 50 еуро. Ето вдругиден съм на фетална и се обадих да видя да не с ами сменили часа нещо / че съм запазила от януари, тъй като все няма места/ и питах колко ще трябва да плащам, тъй като се води безплатно, полагащо се от държавата и се плаща само тикет. Е, тикета е 40 и нещо еуро, плюс 10 еуро такса, която маи се плаща вече към всяка рецепта, след поредните безумни решения на правителството.

Конкретно за раждането бях питала доки предния път, той ми каза рано е, ще обсъждаме другия път. Аз го питах какво му е мнението за една клиника тук близо до нас, той казва, че е ок, но вика по-добре в Нигуарда / най-голиамата болница в Милано/, където работи държавно той. Не че ще ме изражда той / поне не мисля/, но поне ще се знае, че съм негов пациент и каквото и да стане ще може да се реагира. Все пак е голяма болница и има вскякаив възможности и пресонал. При другите е по-сложно, тъй като го има и момента на отпуските точно в края на август. Аз съм категорична, че пари за ражадне няма да давам, ама съм любопитна да чуч доки дали ще каже нещо, ще видим на следващата визита  Crazy

Друг проблем тук е, че не навсякъде слагат епидурал. За да пестят, според мен или се мъчат да те разубедят, за да не си правят труда да викат анестезиолог! Аз пък искам да си я резервирам тази упойка, за всеки случай, поне ще съм по-спокойна.
Цезарово просто ей така по желание никой не ти прави, трябва да има медицинска причина. Разбира се има болници, в които ти го правят без проблем, но са единици. Аз цезаров не искам за нищо на света / освен, ако не се налага/, но ако няма епидурал не знам какво да правя  Thinking  Ще си търса болница, в която пък да могат да ме упоят  Crossing Arms

# 278
  • Мнения: 222
Shoshi84-и аз мисля като теб. Наистина е рано за пазаруване. Поне това е моето мнение.

Има още толкова месеци! Аз лично съм решила всичко да купувам в последния момент, а и предполагам ще имам повече време да мисля за тези неща. Сега от тази работа не ми остава време за абсолютно нищо.  Бързам да се прибера от работа и да си почина малко, че направо лудвам. Може би към края на юни ще започна с пазаруването, но само на най-важните неща, всичко останало ще свържа живот и здраве след раждането на бебенцето!

Тези дни си мисля, че Констанс наистина се изгуби! Дано всичко да е наред!

Пожелавам на всички приятна вечер  Hug

# 279
  • София
  • Мнения: 3 271
А силиконовите дали ги има в Кико или къде да ги търся?

Има много голямо разнообразие от шишета и биберони (според възрастта на бебето) на Чико. Аз мисля този път да си купя на тази марка и шишета и биберони(силиконови). Предния път ползвах френските Tigex , но сега ще взема Чико.

В началото са нужни шишета с по-малък размер - около 220 мл. Ползвах едно за мляко, едно за чай против колики и едно за вода.

Колкото до стерелизатора - тези за МВ са адски удобни - сипваш им вода , редиш шишетата и готово - без каквито и да било химикали Naughty. Хубаво е да са за повечко шишета - защото се слагат и бибероните залъгалки, самите биби които ползваш за шишетата. Ползвала съм такъв стерелизатор на Авент и тяхната помпа - много съм доволна - препоръчвам ви ги Peace

За раждането - аз ще съм със секцио (предния път бях така) и знам какво ме чака, но няма как Confused. Струваше ми 500лв, платени на касата на болницата ( Тина Киркова) от мъжа ми и нито стотинка дадени под масата  Naughty - много съм доволна от лекаря си и сега пак при него ще си раждам Hug

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Аз няма да купя нито едно шише Naughty,не мисля да ползвам и се моля да не ми се налага! PraynigПък ако недайси боже ми се наложи мисля че бързо ще се реагира с покупката.

# 281
  • София
  • Мнения: 843
 Привет и от мен!
 За раждането, там където мисля да раждам (Токуда)  е регламентирано и всичко се плаща явно, така че наложи ли се да си платя ще го направя. Но поне знам предварително ценоразписа и знам за какво плащам. 
За шишетата и помпата за кърма си мисля да са на Авент, всички много ги хвалят - та дано са добри.
 А иначе нищо не съм купувала за бебка, както споделих и преди съм суеверна. Може да са бабини деветини но ми се ще всичко да мине нормално, преди да съм купила каквото и да е. Това не означава, че не ми текат лигите по бебешките дрънкулки, и не вися само в онлайн магазините да разглеждам.
Лека вечер на всички! Hug

# 282
  • Мнения: 1 216

За раждането - аз ще съм със секцио (предния път бях така) и знам какво ме чака, но няма как Confused.- много съм доволна от лекаря си и сега пак при него ще си раждам Hug
Аз не платих нищо, освен да си извикам доктора на смяна 80 лв на касата на болницата

# 283
  • София
  • Мнения: 3 271
За раждането - аз ще съм със секцио (предния път бях така) и знам какво ме чака, но няма как Confused.- много съм доволна от лекаря си и сега пак при него ще си раждам Hug
Аз не платих нищо, освен да си извикам доктора на смяна 80 лв на касата на болницата

Аз не съжалявам, че съм ги дала - попитах док - Колко ще ми струва? - човека ми отговори - Колкото е по ценоразпис на болницата, за избор на лекар - 500лв Hug.
Бих се нервирала и няма да ги дам, ако бе почнал да увърта и да мрънка, ама толкова за мен, толкова за анестезиолога, за акушерката.....и накрая ти се върже едно 1000лв, минимум.
На една приятелка точно това и се случи септемвари месец в Майчин дом, такива отговори бе получила Twisted Evil.

# 284
  • Мнения: 3 388
Тук такова регламентирано плащане за раждане мисля, че няма. Поне не съм чула от мои познати да плащат. Пък за регламентирано, то е както насякъде май  Crazy

Добре, а в Бг не е ли безплатно, ако раждаш в нормална държавна болница? Сещам се , една моя приятелка във Варна роди преди ок. 1.5 година и плати 600 лева, обслужването и всичко беше супер, но все пак си е частно. В държавните защо се плаща?

Общи условия

Активация на акаунт