Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се!

  • 8 550
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 3 271

Добре, а в Бг не е ли безплатно, ако раждаш в нормална държавна болница?  В държавните защо се плаща?

Защото ,когато си платиш за избор на лекар, една част от парите се превеждат на доктора, който си си избрал и по този начин се намалява корупцията и даването на пари под масата. Аз исках да му ги дам на ръка, но той отказа и ми отговори, че той доста добър % от тази сума ще си вземе Hug

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
При нас в Пловдив доколкото знам е напълно безплатно,само за упика се плаща около 100лв.И се молиш да нямаш усложнение,че кой знае как ще се отнасят.Плащаш ако иска определен екип.

# 287
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Сонита, както Жужка вече е написала стерилизаторът за МВ работи само с водичка - най-обикновена от чешмата. Стерилизира за 12 мин. Той е стандартен и може да побере до 4 шишета в зависимост от размера им. В началото наистина не са ти нужни много шишета - едно за мляко и едно за водичка/чайче. Добра работа вършат тези от 150 мл. Чак после - като започнат сокчетата, влизат в употреба по-големите - по 220 мл. По-голямо от това не ти трябва. Виж, шишето против колики на "Чико" е доста голямо и е само един вид, доколкото помня.
Меги, по принцип почти винаги се налага да изцеждаш кърма след кърмене - едно, че така се стимулира производството на повече кърма, и второ - предпазваш се от мастит. А шишенцата са ти нужни, защото онова, което изцедиш не се хвърля в мивката, а може да го запазиш в хладилник до следващото кърмене и да дохраниш бебето с кърма. Може, разбира се, изобщо да не опреш до такова нещо. Зависи от количеството кърма, която отделяш и която издърпва бебето. А шишенце за вода/чай ще трябва да си вземеш. Естествено, всичко това може да се купи и след раждането. Аз от суеверие нищо не бях купила, само набелязвах къде и какво да се вземе. Докато бях в болницата мъжът ми напазарува основните неща, после - заедно довършихме.
Шоши, наистина изчакай пътуването в Германия. Но тъй като най-вероятно ще хванеш намаленията на летни стоки, то най-добре пазарувай директно размери за следващото лято. Без обувки, защото те трябва да се мерят. Аз поне така винаги правя.
За плащането - ако раждам в "Токуда" ще платя само избор на екип, упойка по желание и разни дреболии, които са задължителни и са съвсем легално. Там не им дават да приемат и един бонбон от пациентите, дори цвете им е забранено да приемат. Но ако раждам в "Шейново" ще трябва да си плащам за всичко: за упойката, за избор на екип, за ВИП стая - това официално, плюс пари на ръка на доктора - вече неофициално. Знам, че не е редно, но вниманието там при уговорка е едно и съвсем друго, ако си само по ЗК. Когато първия път раждах, лекарят ми събра огромен екип от най-добрите специалисти в болницата само за моето раждане, който не се отдели от мен нито за минута. Ако е пренаселено в предродилна зала, както тогава се случи, при уговорка веднага ти намират легло. Иначе чакаш, докато се освободи. Братовчедка ми от такова чакане и липса на внимание за малко да роди в коридора първото си дете.  Close Да не говорим, че в Шейново постоянно има стажанти, които се упражняват на родилките. И в момента, в който влязат в предродилна, акушерките ги предупреждават коя на кого е пациентка и къде не бива да пипат. Гадно е, но за съжаление вече се е утвърдило като практика.  Close Да не говорим, че там ВИП-стаите са малко и невинаги има свободни места. За пациентките на някои лекари обаче винаги има свободни места.
Преди 3 години аз платих 500 лева за нормално раждане, като в цената беше включена и сумата за упойката, анестезиолога, акушерките - при мен бяха 3 на брой заради преждевременното раждане, неонатоложката. Доколкото разбрах сумата не се е променила, но допълнително се плаща на болницата избор на екип и упойка по желание. Отделно ходя всеки месец на частно при доктора, при който ще раждам. Там прегледът е 30 лв - независимо дали е в частния му кабинет или в "Шейново" (в болницата е регламентиран, тъй като тя няма доболнична помощ по ЗК). Всеки път докторът ме гледа и на ултразвук, което е включено в цената.

# 288
  • Мнения: 1 216
А като знам, е е безплатно раждането в България защо да питам колко ще ми струва?

# 289
Здравейте мамчета,
 Искам и аз да се присъединя към вас. Термина ми е на 27 август 2007г.
 Започвам активно да чета темата  Laughing и когато мога ще помагам  Rolling Eyes

# 290
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Момичета моля за мнение за тази количка... гледахме я със татито и ни хареса много... има много неща към нея но като марка ми е малко чужда въпреки, че брат ми каза, че в Англия я има често по- улиците  newsm78

# 291
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Добра дошла, Arwen   bouquet
Шоши, раждането наистина е безплатно. На практика също може да родиш без пари. Има страшно много майки, които не са дали и лев, а пък са получили достатъчно внимание. Въпрос на късмет е. Но аз лично предпочитам да съм сигурна, че съм попаднала в добри ръце, а не да разчитам на случаен екип.
Мегита, количката изглежда много добре. Каква е цената й?

# 292
  • Мнения: 4 546
момичета, много полезна инфармация   bouquet аз искам всичко да ми е готово /е то все ще се забрави нещо  Crazy/ а като се замисля - то време не остана - 2 заплати време  Joy
Arwen  добре дошла  Hug радвам се, че няма само моя ник да стои самотно на 27  Laughing
за раждането - смятам да съм с уговорка. до колкото знам, моят лекар взима колкото му дадеш след раждането. иначе, ако не е на смяна трябва да броя 500лв на болницата, за да го извикат.  ooooh!

# 293
  • Мнения: 1 216
Добра дошла, Arwen   bouquet
Шоши, раждането наистина е безплатно. На практика също може да родиш без пари. Има страшно много майки, които не са дали и лев, а пък са получили достатъчно внимание. Въпрос на късмет е. Но аз лично предпочитам да съм сигурна, че съм попаднала в добри ръце, а не да разчитам на случаен екип.
За жалост страха от случаен екип е заразен. А когато ще ставаме мами и носим бебета в тумбаците си трябва да сме спокойни, че всичко ще е наред.
Arwen добре дошла августовска мама.

# 294
  • UK
  • Мнения: 1 351
 
Мегита, количката изглежда много добре. Каква е цената й?

 ми не видях ама мъжа каза, че към 700лв

# 295
  • София
  • Мнения: 843
Megita, количката изглежда страхотно. Аз засега съм харесала тази http://www.adria2001bg.com/index.php?m=320&category=126& … ame=g4&lang=1 , видях я на живо и определено ми хареса. А и е около 7 кг. , което е важен фактор за мен. А фирмата и аз не бях я чувала но само добри отзиви съм чувала за нея.

# 296
  • Мнения: 1 216
Meqita, количката е яка и има неща като за 1000. Ако на теб ти харесва - взимай я

# 297
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мегита, за тази цена с толкова екстри мисля, че никак не е зле. Пък и изглежда наистина като за 1000.
Персиа, не е лоша количката. Ние сме с нещо подобно, но на друга фирма. Отзад обаче колелетата не са двойни. Много удобна е и смятаме пак нея да ползваме, защото е изключително здрава, лека и маневрена.

# 298
  • Мнения: 3 388
Момичета моля за мнение за тази количка... гледахме я със татито и ни хареса много... има много неща към нея но като марка ми е малко чужда въпреки, че брат ми каза, че в Англия я има често по- улиците  newsm78

Мегита, количката е на Джордани. Тук също доста ги има и са хубави. Като функционалност и като дизайн са добри, от рода на Кико, Пег Перего- пак са 3 в едно и имат всичко накуп.

# 299
  • Мнения: 564
Момичета, някой прави ли нова темичка  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт