От кога сок от ябълка и морков?

  • 7 266
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 104
На 1 месец и половина беше, когато дадох сок от морков и ябълка, на 3 захраних със зеленчуково пюре а на 5 с месо. Никакви проблеми не съм имала с нищо Peace Малкия ги обожаваше и нямаше търпение за сокчетата. В началото по една кафена лъжичка, после чаена, после овеличаваш дозата и т.н. Пресни хубави ябълки и моркови, настъргани и изцедени.

i nie taka i nqmahme nikakwi oplakwania
no dyrja da otbeleja, 4e be6e na AM ot samoto na4alo
sorry za latinicata Embarassed

# 31
  • Мнения: 2 381

Не се дава сок.
Като стане на 6 месеца (или най-рано 4-ти, ако има някаква причина) се захранва с пюре или каша.

# 32
  • Мнения: 2 677
Колкото по-късно, толкова по-добре.
Само не разбирам защо е това бързане толкова рано да се захранват бебоците. Цял живот ще ядат тези боклуци, поне като мънички им щадете стомахчетата.

# 33
  • Мнения: 1 896
След като детето е добре захранено с повечето основни храни. Тогава може да пробваш да даваш сокче, ако му харесва. По принцип на дете под годинка е по-добре плодовете да се дават на пюре или настъргани/нарязани на парченца сурови. Не че нещо ще му стане от сок, но иначе са по-пълноценни.

# 34
  • Мнения: 2 152
сокчета още не съм давала, аз за себе си и детето си мисля след 7 -ия месец.Смятам,че и ти трябва сама да си прецениш

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
От никога Peace

# 36
  • Мнения: 1 668
Само не раэбрах какво эначи това- От никога
 newsm78

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Значи,че докато зависи от мен какво яде и пие детето ми сок няма да му дам.Нядавам се,че сега си ме разбрала!

# 38
  • Мнения: 689
Aз започнах със сокче от ябълка на 2.5 месеца. На Криси му понесе добре, а и му харесва. Вече давам и сокче от морков.

# 39
  • Мнения: 24 467
Колкото по-късно, толкова по-добре.
Само не разбирам защо е това бързане толкова рано да се захранват бебоците. Цял живот ще ядат тези боклуци, поне като мънички им щадете стомахчетата.
Не намирам, че натуралните сокове от моркови и ябълки, които се правят в къщи и които нямат добавки са "боклуци". Това, дали да се почне след 3 или след 12 месеца, напр., може да си го реши майката и аз лично смятам, че и в двата случая няма да сбърка. Пробвала съм и по- рано с първото дете и по- късно с второто и в двата случая се приеха добре, не предизвикаха колики или каквито и да било други неразположения.
Не обичам фанатизма и никоя крайност не е добра. Приемам еднакво недобре даването на сокове на един месец или след една година. Не виждам поради каква причина на дете, което се храни с плодове и зеленчуци да не може и да не бива да се дават натурални сокове. Не съм прочела до момента никъде мотивирано становище от специалист в тази насока, така че не сум убедена в противното.
Също така аз лично имам познати в Испания и в САЩ, да речем, които дават само че не сок от морков или ябълка, ами портокал- вероятно става въпрос по- скоро за традиции. Поради каква причина тогава Кинела, ХИПП и други, небългарски марки произвеждат сокове за деца над 4 месеца? Едва ли го правят тенденциозно само за българския пазар.

# 40
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Когато дъщеря ми беше на един месец и аз започнах да давам сок Confused...сега от сегашната си гледна точка и информираност - никога не бих дала ooooh!...но тогава сляпо следвах препоръките на педиатърката Tired...
Моя съвет е да не бързаш, да прочетеш статии по въпроса и сама да си прецениш Grinning.

# 41
  • Мнения: 1 183
Колкото по-късно, толкова по-добре.
Само не разбирам защо е това бързане толкова рано да се захранват бебоците. Цял живот ще ядат тези боклуци, поне като мънички им щадете стомахчетата.
Не намирам, че натуралните сокове от моркови и ябълки, които се правят в къщи и които нямат добавки са "боклуци". Това, дали да се почне след 3 или след 12 месеца, напр., може да си го реши майката и аз лично смятам, че и в двата случая няма да сбърка. Пробвала съм и по- рано с първото дете и по- късно с второто и в двата случая се приеха добре, не предизвикаха колики или каквито и да било други неразположения.
Не обичам фанатизма и никоя крайност не е добра. Приемам еднакво недобре даването на сокове на един месец или след една година. Не виждам поради каква причина на дете, което се храни с плодове и зеленчуци да не може и да не бива да се дават натурални сокове. Не съм прочела до момента никъде мотивирано становище от специалист в тази насока, така че не сум убедена в противното.
Също така аз лично имам познати в Испания и в САЩ, да речем, които дават само че не сок от морков или ябълка, ами портокал- вероятно става въпрос по- скоро за традиции. Поради каква причина тогава Кинела, ХИПП и други, небългарски марки произвеждат сокове за деца над 4 месеца? Едва ли го правят тенденциозно само за българския пазар.
newsm10 Подкрепям

# 42
  • Русе
  • Мнения: 996
Все още не съм давала.

# 43
  • Мнения: 1 896
Поради каква причина тогава Кинела, ХИПП и други, небългарски марки произвеждат сокове за деца над 4 месеца? Едва ли го правят тенденциозно само за българския пазар.
Защото това е най-ранната възраст, за която могат да ги предложат. Понеже из Европа, пък и Америка, официалната най-ранна възраст на която се препоръчва захранване с нещо друго, освен кърма или АМ, е 4 месеца. Но всъщност в България ХИП предлагат и сокове от 12-тата седмица, понеже тук положението е друго. Все пак компаниите имат основно търговски интереси и не може да се ориентираме само по тях.
Вярно че няма пречка на захранено дете да се дава сок, но никъде не съм видяла да се препоръчва за началото на захранването, когато детето е още малко и енергийното съдържание на храната е от важно значение за него.

# 44
  • Мнения: 24 467
Все пак не виждам логично обяснение поради каква причина редица участници във форума заклеймяват натуралния плодов /пък има и зеленчукови сокове/ сок и самоотвержено се гордеят с това, че не го предоставят на децата си, дори и захранени с други храни. Не съм прочела именно по този въпрос мнение на специалист, което да е добре обосновано и логично, което да посочва като вредни тези натурални продукти. Напротив, за ползата от тях има доста материали. Когато давам на детето си настърган плод/ зеленчук няма причина да не мога да му предложа и пресен сок от такъв.
Сокът дори се възприема по- лесно  от организма, поради което се е препоръчвало години наред същият да предшества суровите настъргани или пасирани плодове или зеленчуци. Това на мен ми звучи именно логично и обосновано. Поради тази причина и аз съм следвала тази практика и не виждам нищо глупаво или вредно в нея. Редуването по- късно на плодове, зеленчуци и сокове от тях като начин на поднасяне на храната е вид разнообразие и за самото дете.
Все пак настоящата тема е не "Захранване със сок от ябълка и морков", а "От кога сок от ябълка и морков", макар че за мен и въпросът за захранването /като момент и като поредност на продуктите/ е спорен и ще си остане такъв.

Общи условия

Активация на акаунт