От кога сок от ябълка и морков?

  • 7 261
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 159
ние сега започнахме да се захранваме, сок още не съм дала

# 46
  • Мнения: 791
Моята муцунка и досега не иска сокове, плодови пюрета не отказваше, но съм ги предлагала около 5ти месец. Сега от готовите въобще не яде, само домашно приготвени. Имаше рефлукс и спря да повръща като навърши 7 месеца, затова и внимавах със захранването.
Не бързай, мамите добре са обяснили по-горе  Peace

# 47
  • Мнения: 46 518
... Не съм прочела именно по този въпрос мнение на специалист, което да е добре обосновано и логично, което да посочва като вредни тези натурални продукти ...

Никой не оспорва ползата от плодовете и зеленчуците, а формата, под която се предлагат.

'"Дори при бебета над 6 месеца се препоръчва даването на плодове, а не на плодови сокове. Около 20 мин. след изцеждането на плодовете или зеленчуците, сокът вече не съдържа почти никакви витамини! Точно затова, в т. нар. натурални сокове витамините са изкуствено добавени. В същото време, пресните плодове и зеленчуци доставят на организма не само витамини и минерали, но и фибри, които са особено важни за здравето на храносмилателната система. (По данни на ААП)''

Копирано от http://karmene.greatnow.com/sokove.html

Една майка от форума също го е обяснила много добре:

Цитат на: Free Soul
Сокчетата са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Плодови киселини, лишени от своята целулозна обвивка, дразнят и предизвикват още колики, газове и тн. При смачкването на плода се задействат естествените процеси на саморазграждане на клетката, освен това витамините много бързо се окисляват. С други думи - до детето достигат - голям процент вода, плодови киселини и захари. Нищо кой знае колко полезно. Поради тази причина се препоръчва да се ядат цели плодове, когато детето е на възраст да ги дъвче, за да си приеме витамините неокислени, и по най-естествения начин.

Аз пък никъде не съм прочела логично обяснение ЗА соковете Thinking Педиатърката на дъщеря ми също не ми е препоръчвала захранване със сокове или даване след това  newsm78

# 48
  • Мнения: 24 467
Никол, това, което пише в цитата е за доста "поотлежали" сокове, близо половин час след приготвянето им. Аз говоря за соковете, които напр. правя и давам веднага на детето. То много ги обича и когато си получи сокчето си го изпива, никога не чака не 20, ами дори и 5 минути. Какъв е проблемът в това? Честно казано не виждам.

# 49
  • Мнения: 46 518
Никол, това, което пише в цитата е за доста "поотлежали" сокове, близо половин час след приготвянето им. Аз говоря за соковете, които напр. правя и давам веднага на детето. То много ги обича и когато си получи сокчето си го изпива, никога не чака не 20, ами дори и 5 минути. Какъв е проблемът в това? Честно казано не виждам.

Цитат на: Free Soul
Сокчетата са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Плодови киселини, лишени от своята целулозна обвивка, дразнят и предизвикват още колики, газове и тн. При смачкването на плода се задействат естествените процеси на саморазграждане на клетката, освен това витамините много бързо се окисляват. С други думи - до детето достигат - голям процент вода, плодови киселини и захари. Нищо кой знае колко полезно. Поради тази причина се препоръчва да се ядат цели плодове, когато детето е на възраст да ги дъвче, за да си приеме витамините неокислени, и по най-естествения начин.



А какъв е проблема да се дават на парчета?

Пусни ми линкове към материалите, в които се обяснява ползата от соковете  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
След 40-тия ден почнах да давам ябълка- захранвах - 1лъжичка, после 2лъжички и т.н , морков не съм давала защото много го запичаше, а и той самия не му харесваше вкуса.

# 51
  • Мнения: 289
И аз от няколко дни събирам мнения, чета постоянно, разпитвам и за двете мнения, вече доста се пообърках, но засега мисля да поичзакам. Само на кърма сме, много рядко предлагам дори и вода . Педиатърката постоянно си мени мнението- едната седмица ми казва, че вече много бавя соковете, а след това ми казва да не бързам. Ама и тя нещо хич не е в час и аз проверявам всяко нещо, което ми казвам и не й се доверявам сляпо. Май ще изчакам с даването на сокове, поне още 1-2 месеца.

# 52
  • Мнения: 1 097
И аз от няколко дни събирам мнения, чета постоянно, разпитвам и за двете мнения, вече доста се пообърках, но засега мисля да поичзакам. Само на кърма сме, много рядко предлагам дори и вода . Педиатърката постоянно си мени мнението- едната седмица ми казва, че вече много бавя соковете, а след това ми казва да не бързам. Ама и тя нещо хич не е в час и аз проверявам всяко нещо, което ми казвам и не й се доверявам сляпо. Май ще изчакам с даването на сокове, поне още 1-2 месеца.
Peace
Просто си представи, че си мног огладна, чак корема те боли. Изпий някакъв сок на гладно и какъв ще е ефекта? Ще ти простърже стомаха или ще имаш супер газове, зависи от плода Wink . Затова не се пие плодов сок на гладно.
А бебешките стомахчета са в пъти по-нежни....  #Crazy

# 53
  • Мнения: 683
На 1 месец и половина беше, когато дадох сок от морков и ябълка, на 3 захраних със зеленчуково пюре а на 5 с месо. Никакви проблеми не съм имала.Сега мисля да не бързам толкова. В момента се препоръчва първите 6 м да са изключително на кърма.
Пресния плод настъргваш, изцеждаш през марля и даваш първо по 1 лъжичка, после 2 и така постепено увеличаваш.

# 54
  • Мнения: 80
Не искате да давате на децата си плодови сокове,а някои майки дори и пюрета. С какво си храните тогава децата на годинка?
Все мляко ли пият?
Ами като тръгнат на ясла-и там ли мляко ще пият?
Ами на детска градина?
Тепърва там ли ще се захранват? newsm78
Странно ми е,защото в тази тема за първи път чувам че не се препоръчват плодови сокове и пюрета. Около мен има страшно много бебета-моето,на приятелки,на познати,на съседки-никоя от тях не е споделила такова нещо.Всички си захранихме децата по горе-долу едно и също време.
И не мога да разбера защо така -не само че подкрепяте тази теза ами и едва ли не заповядвате на майките които не мислят като вас.

# 55
  • Мнения: 1 440
Аз днес за първи път дадох на малката изцеден сок, но тя го отказа Crossing Arms По принцип не пие вода, а като съм давала от сокчетата на Хип (ей такак само да видя ще иска ли) и тя не ги близваше. Та за сега сокчета няма да давам Naughty

# 56
  • Мнения: 46 518
Не искате да давате на децата си плодови сокове,а някои майки дори и пюрета. С какво си храните тогава децата на годинка?
Все мляко ли пият? ...

До 1 година ядеше месни, зеленчукови и плодови пюрета, пресни плодове и зеленчуци, каши, грис, овесени и др. ядки и т.н.
След като навърши година мина на обща храна.

# 57
# 58
  • Мнения: 4 111
Не искате да давате на децата си плодови сокове,а някои майки дори и пюрета. С какво си храните тогава децата на годинка?
Все мляко ли пият?
Ами като тръгнат на ясла-и там ли мляко ще пият?
Ами на детска градина?
Тепърва там ли ще се захранват? newsm78
Странно ми е,защото в тази тема за първи път чувам че не се препоръчват плодови сокове и пюрета. Около мен има страшно много бебета-моето,на приятелки,на познати,на съседки-никоя от тях не е споделила такова нещо.Всички си захранихме децата по горе-долу едно и също време.
И не мога да разбера защо така -не само че подкрепяте тази теза ами и едва ли не заповядвате на майките които не мислят като вас.

Никой не заповядва на никого. Има въпрос - има и отговори. Всеки е свободен да действа както сметне за добре. Захранването не започва от годинка, не сте разбрала правилно. И преди да упреквате нас, майките подкрепящи късното захранване, прочетете какво е писано по въпроса и тогава нападайте. С най-добри чувства.

# 59
  • Мнения: 1 097
Странно ми е,защото в тази тема за първи път чувам че не се препоръчват плодови сокове и пюрета.
Във всички теми за толкова рано даване на сок се препоръчва да се дава по-късно. Не е лошо да даваш сокче. Лошо е, ако го правиш толкова рано. Аз захраних късно, но така прецених за моето дете.
Тези, които захранват рано е по-добре да захранят с купено пюре (най-финно пасирани са, аз почнах с домашно и въпреки ,че беше голям се запече... после се усетих  Embarassed ). На купените пюрета пише от 3 месеца, значи тогава най-рано. А сок ако ще давате - разреждайте поне, с вода 1:1. И мир да има  Peace

Общи условия

Активация на акаунт