ВЯРВАМ в Бог и съм зодия Х

  • 23 598
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Холограма точно тук ми е мястото  относно първата част на теста вярвам в Бог и... доуточних какво са зодиите всъщност. И тези които са писали след мен са схванали повече от правилно.

А библията изобщо няма що да я приемате, щото ми е ясно че тя е пътепоказател за вашата греховност ,  а на вас просто ви сърби езика за тестове...що да чувате че вярата не е някаква химера а си има закон? Няма що..а, я си карайте по стария начин и без библията тази остаряла вехта книга , която ама ума ми не побира защо за мен е източник на такова удоволствие, знание и сила за каквото вие само може да мечтаете докато се причислявате към животинския вид на офцата, козата, рибата, кравата, рака и т.н.. И няма проблем в друга тема да си говорим има ли Бог или не. В тая тема обаче си говорим за вярата в Бог и зодиите нали? Що тогава да не ни просветне че двете неща нямат общо заедно???
Желая мир но не на всяка цена, по скоро истината такава каквато е, дори в темичка за забавление. Иначе от мен  Hug

подобни крайни и обидни изказвания не само ме дразнят, но ме и отблъскват, честно казано
приказка, мисля, че не това е начинът да убедиш някого в собствените си вярвания и схващания
както и да е - остани си със здраве, но се опитай да бъдеш малко по-мила и толерантна, ако не можеш да бъдеш по-широкостроена и с отворен ум за недоказуемите неща...  Peace

# 226
  • Мнения: 2
От кое християнство? Много хора наричат себе си християни без да вярват в Исус Христос. Thinking
При това някои от тези християни казват, че Бог има различни имена.
За вярващите в Исус хора  нямат значение нито католицизма, нито това християнство.

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Mного интересно е, че след като се порових в нета за астрологията, на всички места, които се споменава така наречената наука, се говори за окултизъм! Тоест , за всички е ясно,, че астрологията е окултна "наука"! А окултизма е ........?
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете ето тук  http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=81 !
Приятен ден  Peace!
genu6...мила моя,повярай че има хора които не се  ослАнят 100% на Библията.Четат Библията ,но и размишляват и тълкувати не вярват 100% на всяка думичка от там.....но носят Бог в сърцето си.Те помагат на други хора....и са страхотно добри хора....и не са сектанти. Wink
Освен това те много повече спазват 10 Божии заповеди от много други които знаят Библията наизуст и я проповядват наляво и надясно.../говоря за поповете.../.Така че не може да се отсъди така -"РАЗ" и край...сектант.  Rolling Eyes

Роза 66, благодаря ти, че ме защити...  Laughing

# 228
  • Мнения: 822
"3 Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.
15 Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители.
16 От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?
17 Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.
18 Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове.
19 Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън.
20 И тъй, от плодовете им ще ги познаете.
21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие."


Tова са думи на  Господ Исус Христос! Записани са в Евангелието на Матей 7 глава! Не искам да парадирам или да разтягам "локуми", и затова избрах да ви цитирам именно неговите думи! Четете внимателно!  Peace

# 229
  • Мнения: 720
"3 Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.
15 Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители.
16 От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?
17 Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.
18 Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове.
19 Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън.
20 И тъй, от плодовете им ще ги познаете.
21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие."


Tова са думи на  Господ Исус Христос! Записани са в Евангелието на Матей 7 глава! Не искам да парадирам или да разтягам "локуми", и затова избрах да ви цитирам именно неговите думи! Четете внимателно!  Peace




ох,genu6.....хубаво си го написала,ама дано Peaceнякой поне да си отвори о4ите и сърцето за истината... Heart Eyes

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
поздрав от мен за всички вас

Пеперуди

 smile3525

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 17:02 от desykv

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Може ли две въпросчета към Холограма:
1. Защо махна анкетата толкова бързо? Сигурно щяха да се включат в нея още доста хора, предвид незатихващия интерес към темата ти...
2. Би ли могла анкетата да се върне към темата?  newsm78
Мерси много предварително!

Иска ми се да пусна някои любими цитатчета от книга на Линда Гудман /известна астроложка, мир на праха й/, но не зная дали това ще ви бъде интересно...  Rolling Eyes

 Hug  Heart Eyes   bouquet

# 232
  • Мнения: 335
Моля за вашето най-кратко определение за Галилео Галилей –  възпитан от свещеник, с религиозно образование, получено в манастир, вярващ католик и... астролог.
Моето определение, естествено, е – гений.

Но въпросът ми е към genu6, Приказка... (и който още желае).
Какво вие мислите за него, ако допуснем, че (освен изброеното по-горе) той е бил порядъчен и праведен човек във всяко друго отношение. Но... гледал към звездите.
Любопитно ми е, разбира се, заради емблематичния му конфликт с Църквата.

После, за тези, които не се нервят от енциклопедичните подробности за хората и историята, ще допълня кое по-точно ме кара да ви питам така.

ПП „Астролог” пиша не по грешка. Просто „астроном”, „физик”, „философ”, „откривател”... ги оставям за после.

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
не само ГЕНИЙ
но и много СМЕЛА личност
интелигентен и открит човек
и съмняващ се дух
и доверяващ се на себе си и своята логика
  bouquet   bouquet   bouquet

# 234
  • Мнения: 335
Може ли две въпросчета към Холограма:
1. Защо махна анкетата толкова бързо? Сигурно щяха да се включат в нея още доста хора, предвид незатихващия интерес към темата ти...
2. Би ли могла анкетата да се върне към темата? 

В какъв смисъл "махна анкетата"?
Просто няма да обобщавам аз повече резултатите, защото вече го направих два пъти: единия - скоро след началото, втория - доста по-късно.

В какъв смисъл "да се върне анкетата към темата"? По задание тя е "анкета без времеви лимит".

# 235
  • Мнения: 335

Да де, ама аз заради отношението на Църквата питам.

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 4 036

Да де, ама аз заради отношението на Църквата питам.

когато фактите говорят, и боговете мълчат
напълно правилно е казано според мен
какво от това, че Църквата отрича откритието му, като то е напълно вярно?!?  newsm78

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Може ли две въпросчета към Холограма:
1. Защо махна анкетата толкова бързо? Сигурно щяха да се включат в нея още доста хора, предвид незатихващия интерес към темата ти...
2. Би ли могла анкетата да се върне към темата? 

В какъв смисъл "махна анкетата"?
Просто няма да обобщавам аз повече резултатите, защото вече го направих два пъти: единия - скоро след началото, втория - доста по-късно.

В какъв смисъл "да се върне анкетата към темата"? По задание тя е "анкета без времеви лимит".

хм, явно нещо съм се объркала, извинявай  Embarassed
помислих си, че анкетата вече не е валидна...

# 238
  • Мнения: 335
... Иска ми се да пусна някои любими цитатчета от книга на Линда Гудман /известна астроложка, мир на праха й/, но не зная дали това ще ви бъде интересно... 

Ти да не би разрешение да искаш тука... какво да кажеш в един свободен разговор?
Всичко може, ако се спазват правилата.
Ако ще са цитати - да са кратки. Най-добре е когато само маркираш, а за останалото даваш отпратки.

Като казваш за Линда Гудман... За нея се пише какво ли не - че била на 300 години, че си е жива и здрава, че всъщност отдавна не е, че е катастрофирала...
Книгите й за зодиите са много спорни, но пък са много приятно написани (това, което аз знам) - много добър стил, духовити и с изказ на много добър психолог.

# 239
  • Мнения: 822
"На пода й имаше изрисувани съзвездия, както и символите на 12-те зодиакални знака, бяха представени с голямо уважение, красиви и по математически подредени. Как ще тълкувате това?  "

Ами как мога да го коментирам!? Вие видяхте цитата от Библията. Ето и продължението:
"14 Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите и чародеите; но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това."
Второзаконие 18:14
Какво има да се коментира! Казано е в прав текст! Авторитетът за християните не би трябвало да е дадена църква или човек. Той е живият Бог и неговото думи, записани в Библията! Това, че някой църкви са се отдалечили твърде много от първоизточника е само в тяхна вреда!
 Знаете, предполагам фактите от историята, свързани с католическата църква! Последствията от едно такова сътрудничество на църквата с окултизма са трагични!  Sad
Какво повече мога да добавя! Съжалявам, че трябва да цитирам себе си  Simple Smile!
Какъвто и да е Галилей (а той със сигурност е бил  велик учен), не е по- велик от Бог нали? Или греша?
До колкото ми е известно, той се е занимавал с астрология именно в периода, когато тя е била едно с науката астрономия и неговите заслуги са именно в областа на астрономията! И не само разбира се!
Също, до колкото ми е известно от историята проблемите с "църквата" не са били заради астрологията, а по-скоро заради астрономията! Няма да се впускам в подробности, всеки може да провери историята!
Проблемите на "църквата" по онова време вече ги споменах и те са свързани до голяма степен с непознаването на Библията или по-точно нежеланието за такова познание, с цел властване над "непросветените люде"!

Общи условия

Активация на акаунт