Отговори
# 180
  • Мнения: 2 149
Спря да пуша когато реших да забренея и повече не съм запалвала,вече година, а бях много страстна пушачка.Мисля,че всичко е в главите ни и ако имаш силен стимул всичко се постига Hug

# 181
  • Мнения: 3 453
ReGe, браво за решението Peace Според мен най-големия стимул са дечицата..Аз дори си поръчах две книги понеже не помнех коя ми бяха препоръчали една е -Не пуша вече, а другата-Как да откажем цигарите завинаги..та сега ще видим с коя ще започна.Надявам се, че са полезни понеже вътре пише за всичко което ни се случва и за това как да не порпушим отново.Дано има ефект Thinking

# 182
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Мила, страхотен пост и си напълно права, Тани също добре го е казала Hug
.. и аз мисля, че не е необходимо да чета книга, за да откага цигарите, аз зная колко са гадни, вредни и т.н.... Hug... и пуша Crazy, по 3-4 на ден, но пуша ooooh!
Мъжа ми е непушач в къщи не се пуши, в офиса не се пуши, но кафето без цигара само мисълтта ме  #Crazy
Да си призная замисляла съм се да ги откажа newsm78 и наскоро пак newsm78, не зная какво не ми достига...... Hug можеби  желание Crazy
Zzzz-че, не случайно споменавам тази книга. Тя не е от типа, който ти обяснява колко е вредно да пушиш, какви поражения нанасяш на белия си дроб и т.н. Тия работи всички си ги знаем. И пак пушим. По-скоро тя помага да се настроиш щастливо към предстоящото събитие - преминаването в групата на щастливите непушачи. Не тези, които са се отказали от цигарите, щото така трябва, но страшно им се пуши и всяка минута е борба със себе си... Защото ако се бориш със себе си - и да спечелиш, и да загубиш - пак ти си победения, нали?

Тя, всъщност, действа малко като промиване на мозъка, но в хубавия смисъл. Едно и също нещо ти се обяснява много пъти, но под различна форма, с различни примери. И е много убедително. Имаш време да сравниш със собствения си опит, да се върнеш назад в годините, да прецениш ТИ защо си пропушил, защо пушиш в момента, да поставиш под съмнение доста от нещата, които масовата пропаганда ни набива в главите.... и най-вече, да се освободиш от страха, че няма да се справиш. Който страх, между другото, носи доста печалби на фармацевтичните компании - от хора, купуващи заместителните терапии, никотинови бонбони, дъвки, пластири и т.н....

Става дума за друго отношение към отказването на цигарите. На мен книгата ми помогна да си изясня ТОЧНО защо искам да ги откажа, както и да взема твърдото решение, защото се освободих от всякакъв страх, че може да се проваля. И е вярно - така наистина става лесно. Просто потресаващо лесно. Обаче - ако тръгнеш по този начин.

Ако тръгнеш с мисълта, че ще се отказваш от нещо, което ще ти липсва - определено е много трудно...  Ако не си склонен да промениш нищо друго в живота си, освен това - ще ти е трудно. Ако не се приготвиш за някои последствия, може да ти бъде трудно.

Обаче ако тръгнеш с мисълта, че правиш промяна в живота си, и че си щастлива всеки миг от решението нататък, защото си го направила, успяла си - просто не се усеща. Всъщност е огромно удоволствие. Спомням си как вървях из улиците и ликувах - успях!!! От първия ден. Изживяването само по себе си е страхотно!

ReGe, много хубаво си го казала. За мен също е ясно, че който веднъж е пушил, цял живот си остава рисков в някакъв смисъл. Точно тази книга ми помогна да си призная пред себе си, че пушенето е наркомания и нищо друго. Не е лош навик, не е нещо, с което си запълваш времето, почиваш си, доставяш си удоволствие или пък си заемаш ръцете. Наркомания е. Нищо друго. По същата причина, си оставаш рисков цял живот - както са наркоманите. НО тъй като абстинентния синдром е не по-силен от лекото неразположение при една лека настинка, с подходяща настройка не се усеща.

А и ако решим да живеем живота си както НИЕ искаме, а не както една наркомания ни диктува, сме свободни да променяме своя избор и да станем непушачи в който момент пожелаем. Когато го направим по собствена воля, с достатъчно убеденост, че сме взели правилното за себе си решение.

Успех на тебе, Криси, Мери, Миранди и всички, които са отказали цигарите или се канят да ги откажат.   bouquet Hug

# 183
  • Мнения: 2 241
Абе, хора, откъде я изкопахте пак тази тема, та да ми излиза първа в моите публикации и само да ми напомня, че ми се пуши и ми се реве Close

Но, за протокола, все така съм непушачка, към 1 година стаж отивам вече Peace

# 184
  • Мнения: 2 147
Котка, пробваме те дали си упорита Simple Smile Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 241
Котка, пробваме те дали си упорита Simple Smile Simple Smile

Хич не съм образец аз на силна воля. Засега ме спасява това, че кърмя. Не ща и да мисля какво ще се случи като спра. Ще навестявам темата често-често Peace

# 186
  • Мнения: 3 453
Котка, пробваме те дали си упорита Simple Smile Simple Smile

Хич не съм образец аз на силна воля. Засега ме спасява това, че кърмя. Не ща и да мисля какво ще се случи като спра. Ще навестявам темата често-често Peace

Хайде админите да я заковат Wink



Мила
, дано всички ние успем като теб и повярваме наистина колко е хубаво да не се пуши Hug

# 187
  • Мнения: 861
Ехооо, темата замря точно като се замислих сериозно над идеята да откажа цигарите  Crossing Arms. Днес си получих книгата. И знаете ли, на първа страница, където представят автора, пише, че е автор и на бестселър за отслабването. Някой чувал ли е за тази книга? Мисля да я потърся. Ако книгата му за пушенето е помогнала на толкова хора, интересно ми е и за другата  Thinking. Да си призная, склонна съм да повярвам, че е възможно да има ефект. Та нали всичко е в главите ни! На първа страница пише, че е изпушвал по 100 цигари дневно!!!  Shocked. Обаче да си призная и друго-направо ме е страх да започна да я чета, та нали напредвайки с книгата, ще трябва да взема и решението  Sick.

# 188
  • Мнения: 6 958
Реге  Hug ще те помоля да попреразказваш по нещо като я четеш  Praynig Praynig Praynig А има ли някакво инфо в повече как се казва книгата му за отслабване, че не можах да разбера има ли или не  Thinking

# 189
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Ехооо, темата замря точно като се замислих сериозно над идеята да откажа цигарите  Crossing Arms. Днес си получих книгата. И знаете ли, на първа страница, където представят автора, пише, че е автор и на бестселър за отслабването. Някой чувал ли е за тази книга? Мисля да я потърся. Ако книгата му за пушенето е помогнала на толкова хора, интересно ми е и за другата  Thinking. Да си призная, склонна съм да повярвам, че е възможно да има ефект. Та нали всичко е в главите ни! На първа страница пише, че е изпушвал по 100 цигари дневно!!!  Shocked. Обаче да си призная и друго-направо ме е страх да започна да я чета, та нали напредвайки с книгата, ще трябва да взема и решението  Sick.
За Алън Кар ли става дума? Да, той е писал книги за повечето зависимости - от наркотици, алкохол, ядене и т.н. Има и специална книга за това, как ЖЕНИТЕ могат да откажат лесно цигарите. За съжаление, на български е преведена само една, или поне аз зная само за нея. За четящите на английски - ето линк с книгите му.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_kk_1/026-3128973-0249233?ie=UTF … ords=allen%20carr


Реге, настоятелно те съветвам да не започваш книгата, ако не си решила наистина да търсиш път да спреш цигарите. Ако се колебаеш дали искаш или не искаш... по-добре недей. Моя приятелка беше така. Говорихме с нея, защото тя спря да пуши и после почна наново, като каза, че всеки ден бил мъчение, въпреки че беше чела книгата. Според мен,  я чете с предубеждение - т.е. оспорвайки всяко твърдение на всяка страница. Не казвам, че трябва да се приема безкритичновсичко, но ако се съпротивляваш, защото тайничко искаш да си продължиш да пушиш - по-добре остави книгата за по-добри времена, когато ще си решена, че Е ВРЕМЕ ДА СПИРАШ. Защото иначе си изгаряш патроните предварително...

Всичко е в главата, наистина. Ако не си взела решението, само ще си добавиш един мотив към мисленето от типа "адски е трудно да се откажат цигарите, ето, дори тази книга не успя да ме накара - значи по-добре да не опитвам". Това твърдение е фатално за повечето пушачи - не вярват, че могат да успеят и за да си спестят още един провал, не опитват, като се залъгват с илюзии, че е приятно, че ги отпуска и т.н. Книгата копва по-дълбоко във всяка от тези заблуди и ги обяснява от гледна точка на наркоманията.

Книгата не може да накара никого да вземе решение или да откаже цигарите. Тя само ПОМАГА на взелите решение и на тези, които търсят път към по-лесното отказване.

Успех все пак.  Hug  bouquet

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 15:08 от Millla

# 190
  • Мнения: 861
Миранди, няма проблеми да попреразказвам. В повечето случаи през деня съм на линия, а и ще си оставя книгата тук в офиса. От понеделник я почвам. И без това в къщи децата ще ми пречат, а и ми трябва време да се настроя.

Колкото за другите книги, влязох в сайта му и рабрах, че след успешния си опит/метод за отказване на цигарите е написал и други книги за отказване от зависимости-например алкохол, хранене и такива разни неща, както и книги свързани с успеха. Явно действа психологически. На мен точно това ми трябва  Praynig. Само се лутам из всички теми за диети и се чудя непрестанно кой път да поема. Не мога да си намеря своя-сигурно трябва да я потърся във форума за хора с хранителни разтройства  Sad. Но както и да е-намерих 2 книги: Allen Carr's easy way to lose weight и No more diets. Не зная обаче дали са преведени. Пък право да ти кажа не ми се поръчват на английски, а и струват много пари. Ще направя една обиколка из Хеликон и ако случайно има някоя от тях, ще споделя, разбира се  Hug

# 191
  • Мнения: 861
Книгата не може да накара никого да вземе решение или да откаже цигарите. Тя само ПОМАГА на взелите решение и на тези, които търсят път към по-лесното отказване.

Да, Милла, схванах разликата  Peace

# 192
  • Мнения: 861
Мирандичка, не намерих книгите на Алан Кар за храненето. Явно не са публикувани на български. Не попитах в книжарницата, но тази за пушенето я имаше, а други-не. Малко ме притесниха думита на Милла. Казва да не почвам книгата, ако не съм твърдо решила. Какво да правя, незнам  Sad. Да, харесва ми да пуша. Трудно ми е да си представя живота си без цигарите. Ходенето на кафе всяка вечер след работа, или пък на дискотека в събота вечер...Ще намаля кафето, алкохолът сигурно ще го спра (което разбира се е хубаво), ама като и не ям, какво ще правя  newsm78. То нищо не остана...и при липсата на щастие в брака, май ще си потърся любовник  Rolling Eyes....

# 193
  • Мнения: 853
ReGe,и аз като теб сякаш имам желани да ги откажа но не мога  да си представя ,че ще стана сутрин и няма да изпия едно голямо кафе с няколко цигари ,иначе през деня сигурно бих издържала да не пуша,защото повечето ми колеги са непушачи а по дискотеки отдавна не съм ходила newsm78

# 194
  • Мнения: 6 958
Мирандичка, не намерих книгите на Алан Кар за храненето. Явно не са публикувани на български. Не попитах в книжарницата, но тази за пушенето я имаше, а други-не. Малко ме притесниха думита на Милла. Казва да не почвам книгата, ако не съм твърдо решила. Какво да правя, незнам  Sad. Да, харесва ми да пуша. Трудно ми е да си представя живота си без цигарите. Ходенето на кафе всяка вечер след работа, или пък на дискотека в събота вечер...Ще намаля кафето, алкохолът сигурно ще го спра (което разбира се е хубаво), ама като и не ям, какво ще правя  newsm78. То нищо не остана...и при липсата на щастие в брака, май ще си потърся любовник  Rolling Eyes....

Реге първо искрено съжалявам за това което става около теб - да не обяснявам на дълго и широко тук, но знам за какво става дума, нали ви чета темата по диагонал, но разбрах... искрено ти съчувствам, но за това нещо знай едно ти си си ти и заслужаваш най-доброто за себе си и само ти можеш да си дариш щастието, което заслужаваш независимо какво печелиш или губиш!!!  Heart Eyes

...

За цигарите... аз съм същата... искам да ги спра, спирала съм ги, мога и да не пуша с дни, но не си представям да не пуша изобщо... в момента живота ми претърпява ''катаклизъм'' и съм в такъв период, че всичко което правя ми е изключително важно за бъдещето ми и по тази причина от 1 или 1/2 кутия, цигарите ми за деня напоследък минават 1 кутия и всичко от нервност и напрежение...  Sick Може би не трябва да почваш книгата, докато първо вътрешно в теб не видиш малък изглед за твое лично дълбоко желание за отказ от цигарите...  Hug А на този етап като не ядеш -> и аз съм така кафето и цигарата са ми всичко, и се хващам като удавник за сламка ми носят малкото успокоение и хармония от която имам нужда -> преполагам и за теб е така...  Crazy

...

Помеждудругото дай ми линк към твоята тема, когато я пусна така и не намерих време да влезна в нея и да я прочета, но сега мога да го направя...  Hug

...

За книгата за храненето, ако разбереш нещо разбереш, ако ли не не...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт