София срещу нова София

  • 10 439
  • 324
  •   1
Отговори
# 285
За мен не е важно "къде" живееш, а с "кого" и дали си щастлив!

# 286
  • София
  • Мнения: 8 348
ама пак се изнервихте
За всички възмутени и неразбрали  - аз живея в Дружба 1 и Дружба 2.
И на двете места, защото често ми се налага да прескачам до нашите.
И съм живяла там доста дълго време. А, да, и в Орландивци съм живяра и в Борово, но за по-кратко.
А и двамата ми родители са селяни, макар това да е извън темата.
И съвсем по темата - не се чуствам по-софиянка или по-малко софиянка от тези факти.
Всъщност хич не не ми пука.

# 287
  • Мнения: 4 965
 Rolling Eyes
Докато аз си ползвам полагащата ми се почивка между 2 работни дни (забравих как беше точно по закон), направо сте о...ли темата. В началото беше забавно, а към края вече гледам доста ... са метнати на тезгяха. Отивам да питам колегите дали някой има ролетка...

# 288
  • Мнения: 9 990
Много сте ми  смешни Whistling hahaha
Кво се хванахте, не разбрах само.Мими е попитала-Пазарджик по-близо ли е до центъра.Ми аз ви казах-София-Пловдив-40 минути път.София-София/ от работата до нас/-час и 40 минути.Факт.

Не че се захващам лично, ама пишете ги такива състезания София-Пловдив 40 минути и после пускате някоя тема за колко катастрофи имало в България.

А, не.


Мацка, нещо не си схванала и продължавате да се дървите за глупости.Ако ми познаваш публикациите-аз съм най-върлия защитник на безопасността по пътищата, столчетата за кола, съобразената скорост и неспирането на коли по тротоарите/ това е много Офф, ма да се обЯсня като ученичка явно е нужно/Минутите са ориентировъчно упоменати, нали не мислиш, че заковавам точно на 40-тата минутка в Пв?Смях, братче, като се хванете за думичка и като питбули бе!Факт е, че в час пик от Борово до Дружба разстоянието се взима за повече време от това да стигнеш по магистралата до Пв.Пътувала съм честичко, та знам.В Щатите нямате ли град с големи разстояния или задръствания случайно?Я сметни сега колко км са от Сф до Пв и средна скорост, разрешена по магистралата-да видиш за какво ти говоря.За сравнение ще ти кажа, че от работа се прибирам почти два часа вечер, като сложа и чакане на транспорта .Да, работя в Сф и живея пак там... Tired
Но незнам от кое коляно hahaha

# 289
  • Мнения: 5 370
Rolling Eyes
Докато аз си ползвам полагащата ми се почивка между 2 работни дни (забравих как беше точно по закон), направо сте о...ли темата. В началото беше забавно, а към края вече гледам доста ... са метнати на тезгяха. Отивам да питам колегите дали някой има ролетка...
Както винаги-много точна!  bouquet Laughing

Разбрахме ся, че Асан не е 'ора, щом живее в крайни квартали, разбрахме кои са "истинските софиЕнци",( не съм от тях, как' Сийке, нищо, че ме заселиха на баш центрото)ми то 'ко друго остана, освен-локуми?
Отивам да търся Свети Петър с ключовете. Twisted Evil newsm48

# 290
  • Мнения: 583
В пик часовете се пътува много, и с градски транспорт, и с кола, и това е така, защото погледнете в колко автомобила има повече от един човек. Е, направете сметка, всеки като тръгне с кола в едно и също време какво става. И стига с това кой какъв е къде живее. Този ад в София, а и не само тук си го направихме ние. Пазим ли чистота? Някой от вас ходил ли е скоро в Своге? Е отидете и вижте колко е чисто и подредено.

# 291
  • Мнения: 433
Пазим ли чистота? Някой от вас ходил ли е скоро в Своге? Е отидете и вижте колко е чисто и подредено.

 Peace

Аз се старая всичко в буклука - цигари, хартиики, никога на улицата... Надявам се и Вие да сте така, надявам се все повече хора да са така...

# 292
  • София
  • Мнения: 8 348
аз също в боклука се старая
и понеже няма къде по градинките - в джобче и дома

Преброихте ли си колената?
Аз имам само 2, как изобщо ходя по тези заветни улици..............

# 293
  • Мнения: 4 371
................, защото погледнете в колко автомобила има повече от един човек.
Е това ми е любимото!
Значи имам работа в 4 часа следобяд, но понеже не мога да си напълня колата с пътници, няма да си я върша. Или трябва да ходя да чакам мизерния автобус 83?! Имам кола, за да ми служи.
Аз самата избягвам час пик, още повече, че работя на 1 км от дома си, а както стана ясно не живея в центъра. Но не мога винаги да се съобразявам.
Все едно пък са малко колите, които не стават за нищо и си седят с години, заемайки парко места, ти се хвана за колите с по един човек в тях Crossing Arms

# 294
  • София
  • Мнения: 8 348
ще возиш хора за камуфлаж
слагаш една надуваема кукла до теб на пасажерското място и си ОК. Аз ли да те уча сега.

# 295
  • Мнения: 583
Е добре де, пищите, че пътувате много, ами така е, като тези с колите сте много. А тези дето седят пред блоковете и в гаражите са много малко в сравнение с другите, които са по улиците и задръстванията. Всеки е тръгнал работа да върши. И като не ви се чака автобус, е стойте в колите си в задръстванията. Пък после що е така!?Имам си съседи, които до пазарчето, което е на 5 минути от нас, ходят с колите си, за да им се откъснат ръцете случайно да носят една торбичка с лук.

# 296
  • Мнения: 583
От къде тръгнахме до къде стигнахме. И стига сме се дъвкали, ние няма да оправим тия неразбории с нашите приказки. Но мисля, че има доза истина във всичко, което се пише тук, и ако се замислите съвсем сериозно, ще видите, че някои неща и проблеми ние си ги правим, за да бъде това дереджето в София. Е, и аз имам само две колена, но живея...

# 297
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Темата много прилича на една моя ужасно досадна роднина. Нейната единствена гордост в живота (шестдесет и кусур години на тази грешна земя) е, че е софиянка. Ама не каква да е, моля ви. А двестагодишна.  Joy
Жал ми е за нея. За цялото това време тя така и нищичко не е направила, не е създала, не е поумняла - очевидно.

# 298
  • София
  • Мнения: 8 348
Има си няколко колена жената, за гордост си е.
Но и русенци са сноби относно града и жителството си, например . Айде скарайте ми се сега, че изнесох спора извън София.

А познати дето и до тоалетната с кола ходят, имам и аз. Но, само като идея, си представете, какво ще стане, ако всички возещи се на кола, се опитат да попътуват с градски транспорт. В 604 и без това трудно влизам сутрин.

# 299
  • Мнения: 583
Значи излиза, че хората сме много и трябва да се самонамалим, което мисля, че и правим.

Общи условия

Активация на акаунт