Дразните ли се?

  • 3 011
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 380
Не се дразня, но няма и кой да го мляска, защото близките ни са далеч Sad. Единствено свекър и свекърва ми са тук, но те са много съобразителни и ме питат за всичко.
Скоро ще ходим на гости в България и не бих лишила близките си от удоволствието да го гушкат и целуват. Нека му се радват хората Peace

# 46
  • Мнения: 985
 Незнам за вас ама специално моята свекърва е понякога наистина нетърпима.Вие какво ще кажете само това,че абсолютно всеки ден на обяд и вечеря пие по 2-3 ракии(понякога и по повече),пуши цигари като замаяна и много рядко ще се сети след това да си измие човката и ръцете.А ако чуе да ревне бебата е първа да отива да я успокоява.Веднага скача.Все едно аз не мога да го направя. И аз пуша,ама до сега не ми се е случвало да не се измия след това и ръцете и устата-задължително.Как после ще отида да й се радвам пък камо ли да й говоря насреща.

# 47
  • Мнения: 9 990
А, мисля има и друго-все още хормоните бушуват явно при повечето майки, щом се впрягат така за такива неща... ThinkingРецепта няма, разбира се, но повечко толерантност и говорене за нещата помагат, повярвайте.Моята майка дойде оня ден да види бебето-седна, гушна я и взе шишето да я храни.Задави я, щото се престара и на моите обяснения как да и дава да яде ми отговаряше и тя в стил-е, хайде- и аз деца съм гледала.Да, ама преди 30 и повече години-казах и.Що да не и кажа, когато не ми допадне нещо.За протокола-с майка ми съм в невероятно голям конфликт, така че оправдание, че ми е майка а не свекърва не важи въобще.А до този голям конфликт преди мноооого години го докарахме именно защото не се чувахме какво си говорим, а сега е късно да градим мостове, защото сме прекалено наранени и двете.Та с тази тирада исках да ви кажа само едно-говорете, не си пестете забележки и изисквания и бъдете отворени и вие към такива-така се стига до стиковане, приучаване да живеете заедно и да дарявате на децата обич.Бабата може да го е сгънала на 15 бебето-рпосто кажете-тя не умее явно в този момент.Но пък обича детето а това е важно, нали? Hug

Виви-ми кажи и да се мие, пък ракията я скривай като идва ooooh!Виж-аз пияни хора не допускам да  взимат детето, щото може и да го изпуснат Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 985
Виви-ми кажи и да се мие, пък ракията я скривай като идва ooooh!Виж-аз пияни хора не допускам да  взимат детето, щото може и да го изпуснат Rolling Eyes
Мислиш ли,че не съм й казвала?Тя си знае нейното.Пък и ракията си я мъкне сама.Друг вкъщи никой не пие ракия.

# 49
  • Мнения: 689
Не се дразня като го гушкат и го целуват, а когато се опитват да ми го приспиват на ръце или го учат на други подобни, след което ще се качва на моята глава, защото аз съм по цял ден с дребчо.

# 50
  • Мнения: 4 520
Айде поредната тема колко е гадна свекървата и колко добричка е мама... Tired Тъпо, много тъпо.
Не се дразня да го гушкат, гушканите бебета се адаптират по-бързо към околната среда. Ако преценя, че е в неопитни ръце, просто казвам какво да се прави. Не позволявам да го приспиват на ръце, а като беше по-малък - и да го целуват по лицето - само по челцето, и то лекичко.

# 51
  • Мнения: 3 425
Мдаммм  newsm78 тъпи сме ...гениално заключение  Peace ,това сигурно е,защото твоя дечко го целуват лекичко по челцето  Peace

Май оспамихме темата....я,да си изтрия тъпизмите и да приключвам!

Успех на авторкатаSimple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 18:29 от Kaлa(Bella13)

# 52
  • Мнения: 7 418
   
Мисля,че докато бебето е малко,връзката му с майката е изключително силна.Макар,че то вече е извън нейното тяло,все още съществуват някакви невидими ''енергийни конци'',които държат майката и бебето,като едно цяло.Затова и настроенията на мама и бебе  взаимно се предават толкова лесно.
   На мен лично не ми е приятно,когато  други,освен мъжа ми  пипат,гушкат или целуват бебето ми!Даже и бутането на количката с него трябва да е под постоянния ми контрол.Просто изпитвам адски  дискомфорт в такива ситуации.
   Според мен,първите месеци(може би и годинки) на бебето околните трябва най-много да се съобразяват с чувствата на майката,абе все едно е бременна все-още!Нали няма да й пипат корема без да иска!
   И това не се казва ревност на майката,в никакъв случай!Това е един вид бавно разделяне с предишната (2 в 1) форма на съществуване,която трябва да е уважавана от околните.
   Между другото,свекървата ми е на същото мнение. Wink

# 53
  • Мнения: 568
Не се дразня.Даже ми е приятно, че и другите и се радват.

# 54
  • Мнения: 4 451
Не се дразня, когато я гушкат. Дразня се, когато свекърва ми я целува по устничките и и подава брадата си да я смуче. #Cussing out

# 55
  • Мнения: 6 623
Не, и даже ако бабите , дядовците и леля му   не му се радват гушкат и целуват ще си помисля ,че нещо не е наред.
Не мога да си обясня как може да ме дразни любовта на баба към внуче.

# 56
  • Мнения: 120
За гушкането от бабите и дядовците -НЕ, но предварително им бях показала как да я държат , да не я слагат на дупе когато беше много малка .Бях им забранила да я целуват докато не навърши 1год. Все пак детето си е мое и аз определям как да се гледа. Нищо и пред никого не премълчавам относно това как  аз искам да се гледа малката. Майката най-добре знае какво е най-добро за детето й.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, не се дразня. Но пък контактувам с нормални хора, които не целуват бебета по устата Mr. Green И изобщо, мисля, че с изключение на подобни брутални примери, всичко останало е обикновена ревност Peace

# 58
  • Мнения: 521
Здравей с основание се ядосваш защото все пак това е бебе и аз също смятам че бебетата не се целуват в никакъв случай защото хората разнасяме какви ли не бактерии, но за съжаление много малко хора го разбират това  а още по малко го разбират свекървите  #Cussing out опитай се по тактичен начин да обясниш че не е хигиенично дано те разберат
Аз лично никога не съм си позволявала да целувам чуждите бебета ама прости хора с лопата да ги ринеш

# 59
  • Мнения: 2 427
Аз по принцип се радвам,когато му се радват хора,а и той е невероятно контактно същество и се смэ с глас дори на непознати,само че любовта към едно бебе означава също така да го предпазиш,а не само да го омърлюфиш и да го тикнеш обратно на матка му,след като си го омазал хубаво с мръсотия и лиги.Аз не си позволявам да го лигавя като го целувам,да не говорим колко е неприятно да го правят другите,особено ако са и болни.Но мисля че в БГ имаме далеч по голямо уважение към бебетата,отколкото имат тук.В БГ всичките ми познати си мият ръцете,преди да пипнат бебето на друг и си събуват обувките на влизане в дома,за да не нанасят уличната мръсотия.Тук такова нещо няма,всичко е един юруш с обувките върху белия килим в неговата стаичка.Барабар с калта.Не ми говорете,че тези хора имат отношение към моето бебе и че наистина мислят за него. Stop

Общи условия

Активация на акаунт