Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20 век

  • 5 390
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Много тъжно ми стана. Детето от 80-те се разпозна напълно...

# 16
  • Мнения: 2 792
 Не се разпознавам в този текст, няма ме там с моите емоции.
 Димана също не я виждам като противовес на младото училищно поколение. Ходи на занималня, опита се да ходи на стол, но се отказахме от идеята дружно, отвратителни снобари на тема храна сме явно  Rolling Eyes, сега си правим хиляди уговорки и напасвания по мобилните (за това го уважавам това изобретение) и в после пак се връща в училище, за занималнята и 1-ят час игра на двора с другите деца, имат си разни сериозни взаимоотношения, не се различават от нас.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Можех да запиша каквато си искам извънкласна форма на обучение или спорт. Безплатно. Близо до нас. Връщах се от репетиции в 22,30ч. Сама.
Всъщност мобилните телефони са голяма удобство Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Стана ми мило, хубаво и много, много тъжно  Cry
Забравили са бибероните от 25 стотинки, с които
се пръскахме в училище  Hug
Еххххххх, лично аз имах най-прекрасното детство
и за миг не съжалявам, че съм била дете тогава, а не
сега  Naughty

# 19
  • Мнения: 5 468
Ееехххх.... Tired.
Нищо не може да се върне, за това не съжалявам за миналото време. Жал ми е само за детето ми, че няма да може да изживее тези летни, весели, детски мигове. Безгрижните и безстрашни игри навън до късен мрак... въобще... ще живее в много ограничения, които за съжаление, живота ще й налага.
Защото от страх, че ще я оставя в 3-ти клас половин ден на улицата, ще предпочета да я запиша на занималня следобяд, от страх, че може да я отмъкне някой от детска дискотека в 5 клас, ще изпратя баща й да я чака след нея пред заведението..., от страх, че може да катастрофира рейса, няма да я пусна на екскурзия... или ще я пусна със свито и пресвито сърце. Нямат детство децата ни.

# 20
  • Мнения: 1 380
Стана ми мило, хубаво и много, много тъжно  Cry

И на мен.

# 21
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Като дете живеех в голям град, през който минаваше и река! Цяло лято се плацикахме вътре, без да ни потърят родителите за каквото и да е! Ядяхме циганска баница, правехме си колиби от клони и бяхме щастливи и доволни. Бяхме цяла тумба деца , играехме народна топка , катерехме се като маймуни по дърветата, правехме цигански колела .Бяхме щастливи и безгрижни!! Жал ми е за нашите деца и внуци, които никога няма да изпитат тази безгрижност! никога няма да усетят мириса на прясно окосена трева  и да чуят жуженето на пчелите!!!! Cry

# 22
  • Мнения: 4 841
Златното поколение на 70-а... Така ни наричаше Людмила Живкова. Втълпиха ни, че можем всичко, а ни превърнаха в чудовища. А чудовищата не раждат малки, жълти пиленца. Те раждат още по-големи чудовища...

Не знам от кое настръхнах повече - от носталгията по детството, или от твоите думи. Тъжното е, че си прав Sad

# 23
  • France
  • Мнения: 726
Отдавна не бях чела нещо в "клюкарника", което да ме накара да се замисля дълбоко.
Ефекта за мен няма да е носталгична въздишка.

# 24
  • Мнения: 1 418
А може би на днешните деца това
наше детство им се струва тъпо и
безмислено?!Племенникът ми не
може да си представи живота без
последният модел GSM и интернет.
Което е много жалко!Той никога не
е играл на фунийки и топчета примерно.
Незнам един ден какво ще си спомня.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Споменът за детството винаги е романтично-носталгичен.

Аз пък размишлявам не върху мобилните телефони, компютрите и т.н., мене ме замисли онази част, в която се изброяваха всички неща, които днес се считат за "много опасни", а все пак сме оцелели, въпреки "неблагоразумието" да ги употребяваме Laughing

# 26
  • Мнения: 1 072
Забравили са да напишат как след 26-ти април 1986 година висяхме по дърветата и ядяхме череши без да ги мием и без да ги проверяваме с гайгеров брояч.  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 163
обичахме да играем на :

ластик, народна топка, кър, "Кралю Порталю", криеница...
имаше и още една, за която се сещам, двама с ръце пляскат и пеят песнички от типа на "Живял нявга един султан...", оф не го обясних много както трябва, но ако се сети някой ще е добре.

# 28
  • Мнения: 845
Това ще го запазя, за да го прочетат децата ми, да видят какво са пропуснали....... наистина беше щастливо детство Simple Smile

# 29
  • Мнения: 397
Много хубаво казано. В този ред на мисли , на скоро си купих една книга (под формата на албум) "Инвентаризация на социализма"  от Яна Генова и Георги Господинов. Невероятно въздейства! Има снимки на всички предмети от соца - бонбоните лакта, верото,пионерската връзка, комсомолската книжка, пастата за зъби "поморин", бонбоните "Амфора", амбалажната хартия и много, други.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт