Има ли връзка между възпитанието и обеклото на майката?

  • 8 542
  • 231
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 437
изчетох старателно всичко... и все повече у мен се затвърждава мнението, че авторките на негативните постове тук, по-скоро осъждат предизвикателното облекло само по себе си...  Може би защото някои дами не могат да си го позволят и съответно - същия стил на обичане им изглежда грозно и недопустимо на тези жени, които не само, че могат, ами и "най-безсрамно" се възползват...
Стига бе ooooh!

Ами дали влияе на възпитанието облеклото на някой (извинете) повлекани... раздърпани, неугледни, със смити физиономии, свлечен преоценен панталон/анцунг ... изивинете, ама всеки е виждал подобни гледки...

Стига жената да се облича със стил и вкус (а това е доста индивидуално разбиране), да носи дрехи съобразени с физическите й дадености ... за мен изглежда добре. И това по никакъв начин не се отразява на възпитанието на детето...  Днес например видях една кака, дето беше поне с 20 кг. +
..дънки с ниска талия и къса блузка... едни кифли се бяха разляли... едни гащи, тип палатка... грозна гледка... Но това просто е нелицеприятно. Не смея да твърдя, че това би се отразило зле на възпитанието на детето й. ако има такова.

# 76
  • Мнения: 1 446
Изцяло подкрепям мнението на Isa дори щях да пиша нещо подобно.

# 77
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Шарен свят, шарени хора.
Колко от големите творци, учени и пр. са имали нормално семейство? Някои дори семейство не са имали... Кой ще ти гледа майката повлекана с анцуг ли е била, светска дама с леопардов клин или видна интелектуалка с  лекьосана пола?
Случвало се е син на проситутка-наркоманка и неизвестен бащада вземе, та да стане голям учен. Нали?
Нещата не са толкова прости - кофти облекло, кофти възпитано дете.
Не ми пречи това, че има неподходящо облечени хора. Е, понякога гледката наистина е комична, но си запазвам коментарите. Гледам себе си и това е. Един господ знае какви хора ще станат децата ми...



# 78
  • Мнения: 17 407
Има, да. А това, че някоя си имала 2-3 висши образования не означава непременно добре възпитана И не е важно само да изглеждаш добре с мини пола и деколте до пъпа. Предполага се, че трябва да ти отива  на годинките и не само....
Isa, извинявай, че се хващам за написаното от теб, не е лично Peace

И защо пак решавате, че ако някой не одобрява нещо, то непременно  е от злоба и завист?!

# 79
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Има връзка между това какъв е човек и начина му на обличане. Най-малкото връзката е между вкуса му и дрехите, с които ходи. Неслучайно има различни дрехи за различни поводи. И най-прекрасната вечерна рокля би изглеждала нелепо през деня на пазар в супермаркета. Така, че облеклото е израз на възпитания в човека вкус.

А иначе всеки да си ходи облечен както си иска - нямам нищо против  bowuu

# 80
  • Мнения: 14 654
Има връзка между това какъв е човек и начина му на обличане. Най-малкото връзката е между вкуса му и дрехите, с които ходи.
Точно така, а също има връзка между това как се чувства в даден период от живота си и облеклото, което подбира. Всеки има дрехи в гардероба си, които му се струват ужасни и се чуди как е възможно някога да ги е носил.

# 81
  • Мнения: 1 364
Разбира се че има!
Та нали ние родителите даваме примера, възпитаме вкус и т.н.
Разбира  се това не  е на пръв поглед пряко въздействие, но нима вие не сте подражавали като малки на родителите си в това отношение?
Всичко може да се покаже, но си има начини и места за това-в противен случай /неподходящи поводи и ситуации/ става смешно hahaha

# 82
  • София
  • Мнения: 3 271
Има връзка 50:50 - значи имам приятелка , която само супер екстравагантно се "облича" и ако я види човек ще каже че е тръгнала да изкара някой лев по начин..... и в същото време е адски начетена , знае няколко езика, а децата и са супер възпитани, любезни, учтиви - абе деца мечта.
А има и описаните по-горе майки, на които децата абсолютно без каквото и да е било възпитание, обноски, държат ти такъв език и те псуват за всяко нещо - естествено майката ( родителите) са горди с това държание на детето си Twisted Evil

# 83
  • Мнения: 437
имам приятелка , която само супер екстравагантно се "облича" и ако я види човек ще каже че е тръгнала да изкара някой лев по начин..... и в същото време е адски начетена , знае няколко езика, а децата и са супер възпитани, любезни, учтиви - абе деца мечта.
А има и описаните по-горе майки, на които децата абсолютно без каквото и да е било възпитание, обноски, държат ти такъв език и те псуват за всяко нещо - естествено майката ( родителите) са горди с това държание на детето си Twisted Evil

... така де... Ако под влияние на Х фактора към дадения момент имам нагласа да се обличам по определен начин, какво общо трябва да има това с начина, по който възпитавам детето си...

# 84
  • Мнения: 3 146
Донякъде се шегувах, донякъде - не.

Вкусът е индивидуален, но и се изгражда.
Много е грозно да отидеш и насила да купиш дрехи някому.
Много е важно да научиш детето си на естетика, приветливост, чистота, дай Боже и на елегантност и стил. Тогава, какъвто и вкус да има това дете, той ще бъде проявен със собствен, неподправен стил. Потретвам: стил, а не кич.

Пример: фолкпевицата Камелия/ княгиня Калина

ПП. Моля да не се търсят никакви музикални или политически пристрастия.

Това изказване напълно съвпада с мнението ми по въпроса Peace Peace Peace

# 85
  • Мнения: 1 172
Има връзка между характера на човек и дрехите, с които се облича. Тези, които имат ниска самооценка, се обличат "според модата". Тези, които са много силни и уверени в себе си личности, с висока самооценка, не се интересуват от модата, не я следват сляпо и не се страхуват да изразяват себе си и собствения си вкус. Обикновено дрехите на такива хора са много атрактивни, в неподходящи за останалите цветови съчетания и т.н. От характера на майката зависи в голяма степен и възпитанието, което ще даде на детето си. В този ред на мисли: връзка между облеклото на майката и възпитанието на детето й има. Но тя не е "еди-как си облечена майка задължително има невъзпитано дете".

# 86
  • Мнения: 4 629
нещо връзката възпитание-облекло не я схващам и аз  newsm78 На някои жени им стоят добре минижупи и големи диколтета - е защо да не си ги носят  тогава. Сигурно като се появи една такава майка в училището на другите им става кофти, че не могат да си позволят те да се носят така. Със завист си обяснявам смута, който всява една майка с минижуп

# 87
  • Мнения: 4 668
Със завист си обяснявам смута, който всява една майка с минижуп

Аз пък това не мога да го разбера  Thinking
Наистина ли си мислите , че само защото някой завижда може да му направи  лошо впечатление тоталната липса на вкус ?

Смея да твърдя , че съм в перфектна форма и след раждането и съм доста слаба . Въпреки това имам някаква бариера да се обличам като тези на Околовръстното , когато съм с детето , а и изобщо .
Не ми е в стила . И затова ми е смешно като видя някоя по цици и по задник и с обърнати от силикон уста .
И не ме убеждавайте , че след като човек изглежда добре трябвало да го "показва" , поне не по този начин ... някак си гротескно и жалко е ... Особено за една майка .

Разбира се говоря за фрапантни случаи като описаният в темата , а не по принцип за минижупи и големи деколтета .

# 88
  • Мнения: 4 451
Честно казано, не намирам връзка. Аз се обличам по-скоро екстравагантно, обичам различните и необичайни дрехи, въпрос на стил. Обличам така и дъщеричките си, но мисля, че личният ми пример като поведение е далеч по-важен.

# 89
  • Мнения: 1 069
Със завист си обяснявам смута, който всява една майка с минижуп

Аз пък това не мога да го разбера  Thinking
Наистина ли си мислите , че само защото някой завижда може да му направи  лошо впечатление тоталната липса на вкус ?

Смея да твърдя , че съм в перфектна форма и след раждането и съм доста слаба . Въпреки това имам някаква бариера да се обличам като тези на Околовръстното , когато съм с детето , а и изобщо .
Не ми е в стила . И затова ми е смешно като видя някоя по цици и по задник и с обърнати от силикон уста .
И не ме убеждавайте , че след като човек изглежда добре трябвало да го "показва" , поне не по този начин ... някак си гротескно и жалко е ... Особено за една майка .

Разбира се говоря за фрапантни случаи като описаният в темата , а не по принцип за минижупи и големи деколтета .
Споделям мнението ти напълно!
Една жена може да е облечена добре и без да е предизвикателна.

Общи условия

Активация на акаунт