Турското робство е било мнимо, Баташкото клане е мит!

  • 17 235
  • 214
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 517
Хледахте ли "Тази сутрин" по Бтв.
Божидар Димитров и Каракачанов.
Нещата се казаха точно, ясно, без заобикалки.
Поздравявам тези двама мъже за патриотизма и смелостта им.
Накратко: Подобни "проучвания" са очевидно финансирани от Република Турция. С подкрепата на членове на българския парламент (ха познайте кои са). Турция драпа с всички сили да влезе в ЕС, и се чуди какви причини да си измисли защо не ги приемат.
Искат да се вмени вина и да се потъпче българската памет. Защо? Кому е нужно? Каракачанов отговори. Унизително е! Унизителен е дори фактът,че това нещо се случва. Б.Димитров спомена, че има основания да ги съди. Бих подкрепила всяка подобна инициатива. bg
Точка!

Божидар Димитров го чета с удоволствие. А това, че в последните години някоИ се опитват да ни изтрият от лижето на земята и да потъпчат всичко български и да го пратят в забвение е очеваден тъжен факт.

http://ziezi.net/ - не знам дали е на АТАКА този сайт, но аз се впечатлих

# 181
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Божидар Димитров го чета с удоволствие.
Peace Аз също!
Но не само той смята да съди авторите:

http://dnes.dir.bg/2007/04/25/news1609977.html

# 182
  • Мнения: 261
Просълзи ме стихотворението. Била съм в Батак като ученичка, сега ми изплуваха образи в главата... покъртително.

Не съм за пренаписване на историята, но ми кажете, каква е ползата да учим децата си на омраза? Една майка по-горе беше казала, че синовете й са готови и сега да тръгнат да се бият.. с кого? за какво? 
Аз го казах!С  всеки,който се опита да безчинства на собствената им земя!
Пази Боже!
Миналото лято,когато ги разходих из къщите на Ботев и Левски,когато ги заведох да видят кладенеца ,в който Ана Козинарова е хвърлила децата си и е скочила с пеленачето си на ръце,за да се спасят от турците,ходихме и в Баташката църква ,а когато стъпиха онемели в Панорамата в Плевен,вече си създадоха ясна представа,за миналото на народа си!
Едно е да им разказват в училище,друго е да видят с очите си за какво иде реч!
Е точно тогава в Плевен,баткото ни заяви ,че ако ни нападнат турците ще ги трепе яко!А малкия му пригласяше: И аз ,бате!И аз!
На 8 години е и знам,че не му е ясно всичко,но в думата ''турци'',влага смисъл на ''враг''-какъвто ще да е той!
И не ги възпитаваме в ОМРАЗА ,а в СВОБОДОЛЮБИВ ДУХ и ОТСТОЯВАНЕ на ЧЕСТ и РОДИНА!
Смятаме,че от такива мъже има нужда горката ни България и от жени като дъщерята на приятелката ми,която плаче като чете стиховете на Ботев!
Пази Боже,да не се налага,че какво е младото поколение ooooh!....не ми се говори!То и войници вече няма да ходят....
Пък и да си признаем,че 1878 година не толкова далечна все пак,две-три  поколения не са много и раната е още прясна!И като родът им е от бунтовен край,няма начин да са други!

# 183
  • Мнения: 1 942
Че как според швабите това в Батак ще е било клане? Нещо не сме доразбрали тогава! Те хората и летни лагери на евреите устроили, ама пусто света пак криво ги бил разбрал  Joy Какво мислят едни германци за безчинствата на турците ми прилича на това, което би мислил Садам Хюсеин за Джак Изкормвача и канибала от СССР, а именно - "Аматьори"  Mr. Green

# 184
  • Мнения: 11 327
Че как според швабите това в Батак ще е било клане? Нещо не сме доразбрали тогава! Те хората и летни лагери на евреите устроили, ама пусто света пак криво ги бил разбрал  Joy Какво мислят едни германци за безчинствата на турците ми прилича на това, което би мислил Садам Хюсеин за Джак Изкормвача и канибала от СССР, а именно - "Аматьори"  Mr. Green
Печелиш! Peace
Естествено, че за германския историк османския поробител си е жив аматьор пред лицето на концентрационните лагери. Кво са за тях някви си там десетки хиляди жертви, къде ще се мерят с милионите еврейчета.
Колкото и да е смешен този поглед, горчи!
Има една хубава мисъл - не поглеждай с гняв назад! Време е и ние да спрем да гледаме с гняв към миналото и само да ровим и нищо да не научим.

# 185
  • Мнения: 1 849
Трябва обаче, много ясно да си дадем сметка, за вмeшателството на Турция в живота ни.
Истина е това което се писа преди, че Родопите са пълни с ислямски "мисионери", че дори в държавните институции не се говори Български, че не можеш да си намериш работа ако не говориш български....Изкуствено се поддържа ниско ниво на образованието, за да може тези хора да са по-лесни за манипулиране. Това което пиша съм го видяла лично. Самите турци не са лоши хора, но влиянието което се стреми да оказва Турция е голямо.... Преди години имах възможността да посетя едни от големите бизнесмени в района, детето им беше в първи клас, стаята му беше окачена не с рисунки на Барби, а с Турското знаме, малко голямо...рисувани от него....
Тази година на Трети март бях в Джебел, на площада от тон колоните кънтеше чалга!!!!!!!!!!!
Това е най-важното в момента, нашето настояще.....
А миналото ни, никой няма право да се подиграва с него!

# 186
  • Мнения: 10
ВЪЗПОМИНАНИЯ ОТ БАТАК (разказ от едно дете) От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак? Хе, там зад горите...много е далече, нямам татко, майка: ази съм сирак и треперя малко, зима дойде вече. Ти Батак не си чул, а аз съм от там: помня го клането и страшното време. Бяхме девет братя, а останах сам. Ако ти разкажа, страх ще те съвземе. Като ги изклаха, чичо, аз видях... С топор ги сечеха, ей тъй...на дръвника; а пък ази плачех, па ме беше страх. Само бачо Пеньо с голям глас извика... И издъхна бачо...А един хайдук баба ми закла я под вехтата стряха и кръвта потече из наший капчук... А ази бях малък и мен не заклаха. Татко ми излезе из къщи тогаз с брадвата в ръцете и нещо продума... Но те бяха много: пушнаха завчас и той падна възнак, уби го куршума. И мама изскочи, откъде, не знам, и над татка фана да вика, да плаче... Но нея скълцаха с един нож голям, затова съм, чичо, аз сега сираче. А бе много страшно там да бъдеш ти. Не знам що не щяха и мен да заколят, но плевнята пламна и взе да пращи, и страшно мучеха кравата и волът. Тогава побегнах плачешком навън. Но после, когато страшното замина - казаха, че в оня големи огън изгорял и вуйчо, и дядо и стрина. И черквата наша, чичо, изгоря, и школото пламна, и девойки двесте станаха на въглен - някой ги запря... Та и много още деца и невести. А кака и леля, и други жени мъчиха ги два дни, та па ги затриха. Още слушам, чичо, как пискат они! И детенца много на маждрак* набиха. Всичкий свят затриха! Как не бе ги грях? Само дядо Ангел оживя, сюрмаха. Той пари с котела сбираше за тях; но поп Трендафила с гвоздеи коваха! И уж беше страшно, пък не бе ме страх, аз треперех само, но не плачех веки. Мен и други дяца отведоха с тях и гъжви* съдрани увиха на всеки. Във помашко село, не знам кое бе, мене ме запряха нейде под земята. Аз из дупка гледах синьото небе и всеки ден плачех за мама, за тата. Но поганска вяра да чуя не щях! По-добре умирвах, но не ставах турка! Като ни пуснаха, пак в Батак живях... Подир две години посрещнахме Гурка! Тогаз лошо време и за тях наста: клахме ги и ние, както те ни клаха; но нашето село, чичо, запустя и татко, и мама веки не станаха. Ти, чичо, не си чул заради Батак? А аз съм оттамо...много е далече... Два дни тук гладувам, щото съм сирак, и треперя малко: зима дойде вече.

# 187
  • Мнения: 18
Цитираната "историчка" М.Балева всъщност е изкуствовед. За мен лично разликата е съществена. Професионален историк съм, занимавам се с научна история в чужбина, но тъй като за болшинството от съфорумците сме нещо като фурнаджийски лопати, това едва ли е от значение. Тук няма да заявявам мнение, но е удоволствие да ви чета. Уважавам всички мнения, въпреки липсата на научни исторически познания. Само един съвет си позволявам-крайностите никому не са полезни. Обективността е нещо съвсем различно.

# 188
  • Мнения: 8 769
Били ми казала какво значи тази Точка!
Не,не бих.
Трябва обаче, много ясно да си дадем сметка, за вмeшателството на Турция в живота ни.
Истина е това което се писа преди, че Родопите са пълни с ислямски "мисионери", че дори в държавните институции не се говори Български, че не можеш да си намериш работа ако не говориш български....
Мдааа, това също бе казано сутринта от Каракачанов. Как ако не си платиш, никакви фондове от САПАРД и Земеделие няма да видиш (ще ги видят само турски фирми), как се назначават избирателно хора в техните министерства и всякакви институции, ръководени от ДПС...мдаа....Лошо е това.

# 189
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...На 8 години е и знам,че не му е ясно всичко,но в думата ''турци'',влага смисъл на ''враг''-какъвто ще да е той!
...

Браво! Истински патриоти. Имате ли си членски карти от Атака?

Спомням си, че като малка често имах кошмари, че съм партизанка, и ме изтезават, вадят ми ноктите и т.н. Със сигурност не бих искала да наливам в детската впечатлителна главица такива образи... но както гласи общофорумската толерантна позиция, ти си знаеш.

# 190
  • Мнения: 1 299
Не мога да се побера в кожата си от яд като чета за тя М. Балева и някакъв австриец, които си позволяват да позорят историята на България... Направо нямам думи... А тая жена на всичко отгоре не е и историк, а изкуствовед и прави догатки по снимки и картини...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 191
  • Мнения: 10
В момента нашата страна е толкова мизерна и изостанала в савнение с другите страни в Европа. Сигурно се сещате, че ако не сме били 5 века под робство, сега определено нямаше да сме на това дередже. Преди робството България е била на три морета. А ако сега бяхме?
Това, че турците са ни скапали живота преди години може и да бъде простено, от някои оптимисти, хуманисти и така нататък. Замислити се обаче, че има за какво да ги мразиме и в момента. Пак сме под турско робство - ето сега на изборите се включва турската партия. Направо да минем към Турция. Напрежение пак има. Какво си мислите, че те ни обичат ли? Хах! Никой не обича България освен българите и циганите! Така, че същите отношения отпреди години са в сила и сега, само дето са осъвременени.

# 192
  • Мнения: 639
В момента нашата страна е толкова мизерна и изостанала в савнение с другите страни в Европа. Сигурно се сещате, че ако не сме били 5 века под робство, сега определено нямаше да сме на това дередже. Преди робството България е била на три морета. А ако сега бяхме?
Това, че турците са ни скапали живота преди години може и да бъде простено, от някои оптимисти, хуманисти и така нататък. Замислити се обаче, че има за какво да ги мразиме и в момента. Пак сме под турско робство - ето сега на изборите се включва турската партия. Направо да минем към Турция. Напрежение пак има. Какво си мислите, че те ни обичат ли? Хах! Никой не обича България освен българите и циганите! Така, че същите отношения отпреди години са в сила и сега, само дето са осъвременени.
Що не си гледаш твоите проблеми,ами си тръгнала да политиканстваш? Контингента на "Атака" ми е ясен.
Националния интерес в момента би трябвало да е съвсем друг,а не кой каква раса е.
Ти какво си направила за да се гордееш,че си българка или не си успяла,защото робството ти е виновно?
Някои са роби по рождение.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 23:47 от Desita_

# 193
  • Мнения: 7 837
Преди робството България е била на три морета. 

Ама, ти вярно продължаваш да пишеш откровени глупости.
Не измисляй и бъркай историята, запознай се с нея...

Стана ясно, че тук пишати историци. Нека те ти кажат, кога и колко века преди робството, България е била на три морета.
Нещо за византийците да кажеш?

 Mr. Green

# 194
  • Мнения: 3 423
В момента нашата страна е толкова мизерна и изостанала в савнение с другите страни в Европа. Сигурно се сещате, че ако не сме били 5 века под робство, сега определено нямаше да сме на това дередже. Преди робството България е била на три морета. А ако сега бяхме?

Ти, кочинка, си цар на измислици-премислици.
Сегашното състояние на БГ не е продиктувано
от петте века в рамките на Османската империя.

С първото ти изречение съм съгласна.


МАМА КРАСИ,
Цитат
На 8 години е и знам,че не му е ясно всичко,но в думата ''турци'',влага смисъл на ''враг''-какъвто ще да е той!
И не ги възпитаваме в ОМРАЗА ,а в СВОБОДОЛЮБИВ ДУХ и ОТСТОЯВАНЕ на ЧЕСТ и РОДИНА!

Откъде тогава тази омраза?!
Виждал ли е синът ти турци?
Дали пък няма да се влюби в туркиня?!
Ами ако, ти как ще реагираш?

Общи условия

Активация на акаунт